Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  153 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu zes mnie podniosl na duchu z tymi laserami, no i ze jakosc dzwieku lepsza niz w Ikemi. Chodzi o to, ze juz powoli zaczynaja mnie wkurzac te wszystkie pudelka i sklaniam sie do kupna jednego zrodla dzwieku. Jednego ale dobrego. Sprzedalem swoj system i zaczynam kompletowanie od poczatku. Tak jak mialem koncowke mocy plus przedwzmacniacz i wymienilem w koncu na integre tak teraz chce zrobic ze zrodlem i bedzie git. Ma byc. Musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl - kurnia wg ciebie wszystko co nowe od linna to lepsze od ikemiego? hm mnie jakos ciezko to bylo uslyszec...

andrzej paszkowski - unidisk-a nie znam - multiformatowce mnie nie interesuja - ogolnie dobre recenzje ale... jezeli chodzi o zwykle plyty CD to ponoc bez rewelacji jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl - co do tego wpisu ikemi vs majik - fakt jest jeden majik robi wrazenie jest o wiele bardziej efektowny niz ikemi - dzwiek taki utrzymany w nowym "trendzie audiofilskim" ale... no wlasnie pisalem o tym wyzej... wlaczajac ikemiego po majiku ma sie wrazenie ze gdzies duzo nam ucieklo szczegolow powietrza... ale... zaczyna grac muzyka...

Ogolnie aby sie nie powtarzac - opisalbym to tak... jak jestes audiofilem i szukasz "wodotryskow" kup majika jezeli jestes melomanem kup ikemiego lub wybierz najlepiej i kup Akurate

Tak czy siak kazde zrodlo linna to bardzo dobry wybor - ale nie nazwyalbym tego w kategoriach lepsze/gorsze - ot kazde gra troche inaczej w jednych aspektach lepiej w innych gorzej i tylko (mowie o "tej samej kategori cenowej") od nas zalezy co nam sie bardziej spodoba, co nam sie wpasuje lepiej w system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogolnie aby sie nie powtarzac - opisalbym to tak... jak jestes audiofilem i szukasz "wodotryskow" kup majika jezeli jestes melomanem kup ikemiego lub wybierz najlepiej i kup Akurate"

 

Wczoraj słuchałem i tego i tego - Akurate klasa wyzej od Majika - zapewniam

 

Wg panów z Linna Unidisk to cd z elektroniką od Akurate ale róznica w cenie to 3700 funciaków

 

Za taką kase to ja przewalam swoje cd na dysk, słucham lepiej niz z CD ( bez błedów odczytu i bez szukania pudełek), nie martwie ze kiedys padnie laser, lub CD i za róznice jade w podroz na przyzwoite wczasy.

 

Wlasnie dzwonili Panowie od Linna - jutro beda u mnie z Majikiem i z Akurate - bedzie okazja przetestowac jeszcze raz na docelowym sprzęcie.

 

pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiedziałem, że to klub jest tak zacny zapewne będę się mógł sporo od was dowiedzieć. Obecnie posiadam Genki Wakonde lk140 i okablowanie Linna - ale zacząłem wątpić w Linna ustawiając dźwięk kablami sieciowymi a wcześniej przerabiałem parę firm oczywiście bez firmowych kabli zasilających.

I udało się królik w klatce, ale tylko dzięki kablom sieciowym, potrafią sporo namieszać a niektóre układy (różnych kabli) zupełnie nie grają. Królik, oczywiście jest z tej półki i zastanawiam się, od czego wymieniać, aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_las czyli kolega Andrzej jest dla mnie wzorem i przykladem doswiadczonego Linnowca, przekazal mi wiele doswiadczen, ktore wdrozylem z ogromnym powodzeniem, szczegolnie tych dotyczacych doswiadczen

z "napięciem", miedzy innymi dzieki niemu jestem posiadaczem zestawu Linna. Andrzej jest doswiadczonym audiofilem

od ktorego mozemy sie wiele nauczyc w temacie kabli wszelkiej masci do Linna.

Osobiste podziekowania dla Anrzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skoro tak, to moze kolega a-las podzieli się doświadczeniami odnośnie kabli, zwłaszcza sieciowych do linna. Dystrybutor zapewniał mnie, że w przypadku linna (i jego dopracowanych zasilaczy) nie ma sensu "kombinować" z kablami sieciowymi...

 

A fakt, że serce audiofilskie cierpi, gdy patrzę na niepozorny, firmowy kabel zasilający.

pozdrawiam Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzypadku nagrań linn to nie wiem , ale w Istora Apple jak mi system padł to mam konto i wsszytko co kupiłem mam jakby na koncie...

Wiedza za co mialem zapłacone

Pytanie do użytkowników klocków Linna, byc moze nie mieli takiej potrzeby, ale czy programy np SongBook, czy taz KinskyDesktop są dedykowane wyłacznie do elementów systemu Linn, czy tez potrafia po jakichs zmianach w ustawieniach sterowac DS innych firm?

SongBook nie jest tani, ale gdybuy udalo sie go zastosowac do obslugi biblioteki zalozonej na Qnapie do obslugi innego DSa to czemu nie...?

Pzdr

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie te wyniki testu nie dziwią które Adamie podałeś - Regi nie słuchałem, Cec-a też nie, ale resztę właśnie tak bym ocenił jak w ankiecie...

npl - to że na forum linn-a jest taka ocena źródeł to mnie nie dziwi... a jaka? ma niby być? ikemi ma być przed unidisk? toż to strzał w kolano byłby w wykonaniu linn-a... ale jak widać na innych nie zależnych forach jest inaczej - tzn. wg moich odsłuchów zgodnie z prawdą.

Ale jeszcze raz powtórzę każdy z tych CD jest inny, każdy jest naprawdę dobry, ale własny odsłuch to podstawa a co za tym idzie - najważniejsze aby wpasować do własnego systemu - a nie mierzyć to w kategoriach lepsze/gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam klocki Linna z starej serii Genki Wakonda lk 140 głośniki Dynaudio focus 140 okablowane obecnie: linn silver Cd- Wokanda, linn black Wakonda -lk140 (drugiego silvera posiada brat, który obecnie zgrywa go Meridianami G51, 506, Jm lab 926 i kablami Nordosta Red dawn) W przypadku mojego zestawu układ tych kabli wydaje się wystarczająco dobry (odwrotny jest gorszy) i nie jestem pewny czy dwa silvery będą pod każdym względem lepsze, ale niedługo wrócę do obu. Odnośnie kabli zasilających?

Zacznę może od początku, z uwagi, że dużą część roku przebywam za granicą gzie bywają dobre oferty na sprzęt staram się to wykorzystywać dla własnych potrzeb, brata i znajomych a czasem coś sprzedaje. Mając wcześniej doświadczenie z przewodami zasilającymi robionymi z kabli sterujących, (odradzam wszystkich takich sieciówek i listw z nich robionych, które można zapewne do dzisiaj nabyć na allegro w cenie kilkudziesięciu zł) postarałem się po ostatnim wyjeździe dobrze przygotować do tematu zasilania (bardzo możliwe, że najnowsze klocki nie są wrażliwe na kable zasilające i z zwykłymi przewodami grają bardzo dobrze tak jak z oryginalnym okablowaniem, bo w mój system wrzucałem kabel łączeniowe kilkanaście razy droższe i się nie sprawdziły na linnowskich jest najlepiej, przynajmniej z tych, co próbowałem.)

Nabyłem, więc sporo kabli z listwami, firm, które są znane na świecie i jak mi mówił mi znajomy prawdziwe kable zasilające zaczynają się od 500zł ja handluję firmą x, który model za 500zł jest taki sobie, ale za 1000 bdb. szaleństwo przecież nie dam takiej kasy.

Posiadając już prawdziwe kabelki zasilające w rozsądnych cenach do1000zł nabyte najczęściej sporo poniżej połowy ceny cennikowej wydawało mi się, że sprawa jest już bardzo prosta podłączamy i ma grać, a tu „G”. Kable zasilające bardzo długo zmieniają brzmienie systemu i nieraz bywało, że po podłączeniu danego układu był dobrze na drugi dzień bardzo dobrze, ale w kolejny dzień już klapa. Większość układów, jakie robiłem nie grało, próbowałem również zwykłych kabli w momentach zwątpienia (też wyczytałem, że Linn zaleca zwykłe, ale było kiepsko) i z kablami zasilającymi jest podobnie jak z łączeniowymi – nie cena decyduje czy dany kabelek w danym systemie jest dobry. Obecnie słucham już 2 miesiące w układzie, który jest jak na razie najlepszy, jaki na dłużej się sprawdził. ( Z uwagi na ustawianie dźwięku kablami przez brata niektóre układu obiecujące musiałem zostawić na czas późniejszy, aby brat też mógł coś pomieszać, dla pewności sukcesu danych połączeń muszą grać (dla mnie) bez zmian ponad tydzień)

Do listwy Jps gpa 2 Listwa Qed, CD i Wakonda 2x Russ Andrew Classic na lk 140 Kimber pk 14 Jeżeli coś znajdę coś lepszego napiszę, nie widzę miejsca w moim systemie dla Nordosta shiva i kiedyś drogiego Cardasa – są za miękkie a sam system linna z Dynaudio jest miękki i oba kable są raczej za jasne.

Obecnie z dźwięku jestem bardzo zadowolony i czuję, że stoję przed bramami Hi –endu i zastanawiam się czy nie zacząć dalszej inwestycji w dźwięk od pomieszczenia, bo obecnie w 17 m z gąbkami, o które toczę bój z żoną cudów nie uzyskam i raczej wcześniej zainwestuję w pomieszczenie zanim zacznę sięgać do najwyższych półek.

Ten układ kabli gra bdb., ale może wystarczy zmienić głośniki i może być tak sobie.

Ja słucham głównie Klasyki Jazzu, ale obecnie gra każda muzyka jest dobrze nasączona z ładnymi barwami dynamiczna bas raczej z tendencją do twardości (mógłby być bardziej sprężysty) góra rozdzielcza (mogłaby lepiej różnicować blaszki i ich barwy) brzmienie wystarczająco rozdzielcze, ale nie męczy. Przestrzeń taka sobie, ale zapewne Linn i ten model Dynaudio nie są pod tym względem wybitne, dla mnie to drugorzędna cecha ważniejsza jest barwa i naturalność instrumentów. Potęga brzmienia przyzwoita, ale z tego systemu cudów nie wykrzeszę a i pomieszczenie trzyma a większość opisywanych cech występuje w hi-endzie i nie wszystkie na raz a jak są niektóre wybitne to jest to najczęściej okupione brakami.

W niedługim czasie wybieram się na dłuższy wyjazd i będę mógł posiadane kable z listwą wysłać zainteresowanym osobą na odsłuchy. Ja za wyżej wymieniony zestaw zapłaciłem poniżej 1500 zł i oferuję pomoc w zakupie, ale odsłuch konieczny, nie tak prosto ustawić dźwięk, kable zasilające mogą mocno namieszać bez nich miałem w pewnym sensie namiastkę dźwięku Linna i zaczynałem w niego troszkę wątpić i zastanawiał się: czy zakup z wyższej półki rozwiąże braki, a może zmienić firmę. W końcu gra muzyka i to jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna wielka kicha a nie kabel do Linna, zostalem uswiadomiony przez specjalistow, Linn nigdy nie mial nic takiego w ofercie. Takie kable spotyka sie u Chinczykow, ze niby do Linna z logo firmy

a obok identyko kabel z logo na ten przykład innej audiofilskiej marki. Czytajmy, pytajmy, nie dajmy

sie otumanic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.