Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo - monitory aktywne


Apollo311

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, 19 Paź 2009, 21:31

 

>Apollo311, 19 Paź 2009, 19:33

>

>>W kwestii połączenia już wiem co i jak więc jest super. Dzisiaj zdecydowałem, że sprzedaję

>>pianocraft-a i kupuję Adam Audio A7. Myślicie że w tym pokoju da radę słuchać na tych monitorach

>>muzyki z ok 3m ? Myślicie że w tej cenie to dobry wybór ?

>

>Słuchać z 3m - czemu nie?

>

>Są to specyficzne nieco (wstęga) ale dokładne monitory, dla niektórych nieco męczące. Do pracy

>będziesz raczej zadowolony bo stosunkowo dużo na nich słychać ... do relaksu nie wiem (może tak ...

>może nie). Pułka praktycznie już "pro".

Właśnie trochę się boję że mogą męczyć przy słuchaniu muzyki (jak to nazwałeś dla relaksu). Najpierw wiem że je sobie przesłucham i wtedy się zobaczy. Nie bardzo wiem czy w tej cenie coś się jeszcze znajdzie. Firmy które podał "Apetyczny" w kwestii monitorów aktywnych to już troszkę większe pieniądze. Na e Bay ciężko o używki w rozsądnych cenach.

 

 

>Tak jeszcze patrzę na Twoje planowane ustawienie - nie najlepszy pomysł ... jedna z kolumn

>praktycznie w rogu ... :/

Kolumnę (ta co jest w rogu) od biedy przesunąć jeszcze 30 cm więc byłoby już 0,5m. Czy tyle już starczy, czy jeszcze mało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz KRK VXT6 za 3200 PLN , APS IO w cenie podobnej do ADAM lub Fostex NX-6A ... - za niewiele ponad 3 tys. jest już w czym wybierać z lepszych monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apollo311, 19 Paź 2009, 19:33

 

>W kwestii połączenia już wiem co i jak więc jest super. Dzisiaj zdecydowałem, że sprzedaję

>pianocraft-a i kupuję Adam Audio A7. Myślicie że w tym pokoju da radę słuchać na tych monitorach

>muzyki z ok 3m ? Myślicie że w tej cenie to dobry wybór ?

 

Najrozsądniej byłoby, gdybyś tego ADAMa posłuchał i z czymś rozsądnym porównał. Kupowanie pierwszego modelu, który się spodoba (wizualnie?, po opisie testu?) nie jest... rozsądne.

 

Daj sobie czas i poznaj swoje preferencje. Jeśli już ADAMy to na Twoim miejscu postawiłbym jednak oczko wyżej - na serię P. Seria A jak Artist jest podstawową i jako taka jest poddana pewnym ograniczeniom brzmieniowym. Wiem, ze P to wieksza kasa, ale jest takie powiedzenie, ze biednych ludzi (czyt: z małym budżetem) nie stać na kupowanie tanich rzeczy.

 

Natomiast od serii P dżwięk jest już lepszy, brzmienie jest zdecydowanie lepsze. P11A a komfortowo P22A to jest wyzsza szkoła jazdy. Jednak jeszcze raz nadmienię: ADAMy to żylety - nie sądzę, żeby nadawały się do relaksacyjnego słuchania muzy. Są do bólu analityczne, co potrzebne jest w studiu a nie w domu... Chociaż różne rzeczy się wyrabiają.

 

Z tego co pamiętam to starsze modele KRK też były niezłe... ale skąd je wziąć? Polowanie na eBayu ma to do siebie, ze trzeba obserwowac i czekac. To nie sklep, gdzie wszystko sobie leży i czeka na klienta. Cierpliwości trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiliśmy sobie taki test i pożyczyliśmy z kilku firm małe monitory pro celem wybrania jakiegoś dobrego zastępcy brzmienia Geneleca. Cóż... wszystkie brzmiały, jakby dźwięk dobiegał z pudełka od butów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 19 Paź 2009, 22:51

 

> - za niewiele ponad 3 tys. jest już w czym wybierać z lepszych monitorów.<

 

Kyle, z szacunkiem, ale sądzę, że żadnego z wymienianych przez siebie monitorów nigdy nie słuchałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, wcześniej napisałem że chcę Adamy A7 tylko dlatego że nie wiedziałem co w zamian. Nie chodziło mi o to że się napaliłem na te monitory i od razu je kupię. Jak pisałem wyżej najpierw posłucham potem wybiorę. Chyba że z przesłuchaniem będzie problem to wtedy nie wiem co będę robił ale z tego co się dowiedziałem to APS IO wysyłają do domu żeby sobie posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stawki dołączam GENELEC 8030A (mogękupić za 3400zł) tylko czy głośnik niskośredniotonowy 5 cali nie będzie za mały do mojego pokoju ?

Czytałem na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o monitorach TLC AMS-1 Pro. Da się to jeszcze kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pollo311, 20 Paź 2009, 10:01

 

>Do stawki dołączam GENELEC 8030A (mogękupić za 3400zł) tylko czy głośnik niskośredniotonowy 5 cali

>nie będzie za mały do mojego pokoju ?

 

Nie rozpatrywał bym tego na zasadzie: "głośnik za mały do pokoju"; tylko na zasadzie : "jak nisko 5" może zejść i z jaką dokładnością". Szkoda że Genelec 8040 jest tak drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do TLC - niezbyt dobrze wypada w porównaniu do AEON ... i pewnie IO też ... to wszystko w tym teście który pewnie czytałeś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

patrz na porównanie pod koniec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Aeona, przynajmniej uzyskasz niski bas w odróżnieniu od reszty. Jak wiesz recenzje ma świetne.

Najpierw jedną sztukę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) potem drugą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 20 Paź 2009, 10:31

>Nie rozpatrywał bym tego na zasadzie: "głośnik za mały do pokoju"; tylko na zasadzie : "jak nisko 5"

>może zejść i z jaką dokładnością". Szkoda że Genelec 8040 jest tak drogi.

Właściwie to o to mi chodziło tylko źle to napisałem. W specyfikacji jest napisane że głośnik zaczyna od 58Hz (58 Hz - 20 kHz (± 2 dB)).

 

Tarik, 20 Paź 2009, 11:18

 

>Kup Aeona, przynajmniej uzyskasz niski bas w odróżnieniu od reszty. Jak wiesz recenzje ma świetne.

>Najpierw jedną sztukę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) potem drugą.

Aeon-ów nie kupię bo są za drogie. Obecnie nic mi z tego że mają świetne recenzje jeśli mnie na nie nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Aeony ja kupiłem za 4600 w Korisie.

warto może ciut się zapożyczyć i dołożyć?

 

podejrzewam że mniejsze IO można kupić za niewiele więcej niż 3 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apollo,

 

widzę, że monitory Yamaha HS80M w ogóle nie są brane pod uwagę.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tychże monitorów (patrz opis "o mnie")i muszę powiedzieć, że są idealne w tej klasie cenowej.

Jeśli chcesz mieć kompromis pomiędzy surowym, chłodnym i niezwykle analitycznym brzmieniem,

a brzmieniem nieco ocieplonym, ale równie dokładnym i szczegółowym, to Yamahy tak właśnie grają.

Słuchałem Adamów A7 - szczegółowość minimalnie lepsza w zakresie wysokich i średnich tonów,ale bas intensywniejszy jest w Yamahach.

Posiadają one potencjometry głośności na tylnych ściankach, więc można je podłączyć bezpośrednio z CD.

Ja używam źródła pośredniego - preampa Sony z funkcją direct source (zapewnia dźwięk liniowy)i chociaż brzmienie nie jest identyczne jak przy połączeniu bezpośrednim, to jednak nie ulega degradacji, a jedynie jest dodatkowo lekko ocieplone. Warunkiem jest jednak połączenie dobrym interkonektem. Zdecydowałem się na tego preampa z dwóch powodów: po pierwsze - wygoda z regulacją poziomu głośności, po drugie - Sony ma niezwykle udany i zaawansowany korektor graficzny, którym mogę sobie "poprawiać" dźwięk przy odsłuchu gorzej nagranych płyt.

 

Tutaj masz link do takich monitorów na Allegro:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena dobra, sklepowa to ok. 2200 zł.

 

Pozdrawiam,

Marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz więcej pieniędzy to możesz liczyć na bardziej dokładny dźwięk. Yamahy w swojej cenie to na pewno dobra propozycja (no z segmentu pasywnych "hi-Fi" nie osiągniemy tak dokładnego dźwięku za taką gotówkę ... chyba że nie nowe tylko coś z trzeciej-czwartej-piątej ręki :P). Piszesz że w porównaniu do ADAM bas mają intensywniejszy ... ale czy bardziej kontrolowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle,

 

bas jest świetnie kontrolowany w jednych i drugich monitorach, ale Yamaha ma większy power.

Sam nie wiem jak to dokładnie określić. Wydaje się, że Adamy grają niezwykle precyzyjnie,

wręcz sterylnie, laboratoryjnie, ale chłodno. Yamaha natomiast ma więcej duszy. Nie jest tak bardzo precyzyjna, gra trochę cieplej, ma dźwięk zbliżony do normalnych kolumn, ale w żadnym wypadku nie można jej zarzucić ułomności jeśli chodzi o klarowność, przestrzenność i szczegółowość dźwięku.

To naprawdę świetne monitory, które grają trochę cieplejszą barwą niż "wyrachowane" Adamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundchaser, 20 Paź 2009, 18:24

>Ja używam źródła pośredniego - preampa Sony z funkcją direct source (zapewnia dźwięk liniowy)i

>chociaż brzmienie nie jest identyczne jak przy połączeniu bezpośrednim, to jednak nie ulega

>degradacji, a jedynie jest dodatkowo lekko ocieplone. Warunkiem jest jednak połączenie dobrym

>interkonektem. Zdecydowałem się na tego preampa z dwóch powodów: po pierwsze - wygoda z regulacją

>poziomu głośności, po drugie - Sony ma niezwykle udany i zaawansowany korektor graficzny, którym

>mogę sobie "poprawiać" dźwięk przy odsłuchu gorzej nagranych płyt.

Wielkie dzięki za info. No i kolejne monitory trafiły do puli.

Czytałem wcześniej Twoje wypowiedzi nt tych monitorów. Właściwie to nie wiem dlaczego o nich zapomniałem.

Kurcze lista monitorów do przesłuchania się zwiększa a nie zmniejsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "ocieplenie" to dodanie pewnych zniekształceń. Swoją drogą na stronie Yamaha jest ciekawy rysuneczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundchaser, 20 Paź 2009, 20:54

 

>Kyle,

>

>bas jest świetnie kontrolowany w jednych i drugich monitorach, ale Yamaha ma większy power.

>Sam nie wiem jak to dokładnie określić. Wydaje się, że Adamy grają niezwykle precyzyjnie,

>wręcz sterylnie, laboratoryjnie, ale chłodno. Yamaha natomiast ma więcej duszy. Nie jest tak bardzo

>precyzyjna, gra trochę cieplej, ma dźwięk zbliżony do normalnych kolumn, ale w żadnym wypadku nie

>można jej zarzucić ułomności jeśli chodzi o klarowność, przestrzenność i szczegółowość dźwięku.

>To naprawdę świetne monitory, które grają trochę cieplejszą barwą niż "wyrachowane" Adamy.

 

Zgodzę się z soundchaserem. To właśnie tak jest. Moje osobiste doświadczenie z monitorami Yamahy skończyły się na legendarnym modelu NS 10M - obecnie już nie produkowanym od paru ładnych lat - ponoć zabrakło odpowiedniego egzotycznego drewna do ich budowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 20 Paź 2009, 22:03

 

>To "ocieplenie" to dodanie pewnych zniekształceń. Swoją drogą na stronie Yamaha jest ciekawy

>rysuneczek.

 

Ażeby być w zgodzie z puryzmem należałoby wybierać te z prawicy. Bo te z lewej niebezpiecznie przybliżają słuchacza w stronę barwionego hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen?

 

Za granicą JBL LSR4326 PAK (para) kosztują $1,098.97 a Genelec 8040A (sztuka) $1,309.97

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... no i OK ... czyli w Polsce powinniśmy kupić taniej parę JBL od sztuki Genelec ... RIGHT? .... a tym czasem JBL LSR4326PAK kosztują 4309 PLN (para) a Genelec 8040 (sztuka) 3405 PLN.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... x-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik, 22 Paź 2009, 16:30

 

>Też mi fenomen: wolny rynek = marża...

 

... wiesz ... właściwie to było pytanie retoryczne nt. : " Dla czego dystrybutor JBL tak zdziera ? " ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 22 Paź 2009, 13:14

 

>Czy może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen?

>

>Za granicą JBL LSR4326 PAK (para) kosztują $1,098.97 a Genelec 8040A (sztuka) $1,309.97

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>... no i OK ... czyli w Polsce powinniśmy kupić taniej parę JBL od sztuki Genelec ... RIGHT? .... a

>tym czasem JBL LSR4326PAK kosztują 4309 PLN (para) a Genelec 8040 (sztuka) 3405 PLN.

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

 

To proste - obserwujesz sklep w Stanach. Tam wszystko jest o wiele tansze niz u nas pomimo, ze ludnosc zarabia wiecej od nas.

Ale trudno tam zyc, bo ludzie sa jacys ... głupi (hmm, napisalem to) a poziomki na krzakach nie maja zadnego zapachu (sprawdzony fakt).

 

Wyjscie jest takie: zamawiasz tam, ale jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze celnicy otworza paczke i przywala niezle clo (towar sprowadzany spoza Unii). Wtedy ta impreza sie nie oplaca.

 

Wyjscie drugie: znajdujesz kogos, kto może Ci przywiezc (po sztuce) glosniki ze swoim bagazem. Ale jesli to nie rodzina ani kumpel to tez trzeba doplacic. Zalezy ile - wtedy wiadomo, na ile interes jest oplacalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedo wyjscie - kiedys kolezka zamowil towar ze Stanow do Niemiec na adres odbioru w porcie w Hamburgu, pojechal i jako, ze to byl towar do Polski tylko odebral, wsadzil w samochod i bez problemu przyjechal do naszego kraju mlekiem i miodem plynacego. Wady: trzeba miec samochod i sie nim przejechac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor dwudrożny Genelec 8050A

 

 

Genelec 8050A jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych studiów nagraniowych, radia i telewizji, instalacji dźwięku dookólnego, studiów masteringowych i postprodukcyjnych. Monitory bliskiego pola 8050A oferują poziom ciśnienia akustycznego do 120dB, szerokie pasmo przenoszenia od 35Hz pozwala na komfortową pracę w profesjonalnych aplikacjach.

 

Posiada 2 dedykowane wzmacniacze dla każdego z głośników z zabezpieczeniem obwodów elektrycznych.

 

Sztywna, zwarta, o dużej pojemności obudowa, zbudowana jest w oparciu o technologię minimalizacji zjawiska dyfrakcji fal dźwiękowych MDE™. Długa, specjalnie skonstruowana tuba bas reflex, w połączeniu z głośnikami o niskim stopniu zniekształceń, umożliwiają odtworzenie dźwięku czystego, pełnopasmowego i nieskompresowanego. Technologia kierunkowości fal dźwiękowych MDE™ zapewnia precyzyjne obrazowanie każdego z elementów w miksie i bazie stereo.

 

Poza tym 8050A cechuje łatwość w montażu i zaadoptowaniu w każdym środowisku odsłuchowym. Oprócz 2 podstawek gumowych typu Iso-Pod™ eliminujących drgania i rezonanse, znajdujących się standartowo w zestawie, istnieją opcjonalne statywy i wieszaki umożliwiające montaż monitorów w każdym środowisku.

 

Model 8050A został wyróżniony nagrodą (Musikmesse International Press Award) w roku 2006 jako zwycięzca w kategorii Najlepszy Monitor Studyjny Bliskiego Pola oraz (Technical Excellence & Creativity) w roku 2005 jako zwycięzca w kategorii Technologii Monitorów Studyjnych.

Dane techniczne:

 

Konstrukcja 2-drożna

Pasmo przenoszenia (+/- 2.5dB) 38Hz-20kHz

Częstotliwość podziału 1.8kHz

Max SPL pary monitorów 120dB

Moc znamionowa 150+120W

Głośniki 8"+1"

Wymiary 433 x 286 x 278 mm

Waga 12.7 kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.