Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekty Acrolink


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze nie pomoge co do tego konkretnego Acro.

Musze reagowac na opinie Tomasza i Wojtka.

Uzywam tylko Acro: 6300 do Fontanny, 2090 Speciale do Lampi i D5000 od pre gramiaka, wszystkie z miedzi 7N. Uwazam je za doskonale kable w moim torze, decydujace o wyrafinowaniu dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Acrolink 7N-DA6300 jest bardzo dobrym kablem i gra tak jak lubię, czyli szybko i neutralnie. Aczkolwiek mógłby mieć nieco więcej wykwintności zwłaszcza na wyższej średnicy. Ale jego się nie czepiam. Przy czym uważam, że jest wyceniony tak na oko dwukrotnie za drogo. To jest mniej więcej poziom dźwięku Kimbera KS 1136, przy czym ja akurat w tym porównaniu wolę Acrolinka. Co do 7N-D5000 to u mnie się zupełnie nie sprawdził, aczkolwiek zagrał i tak lepiej niż beznadziejny model 7N-A2070. Trzeciego modelu czyli 2090 nie miałem okazji przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze reagowac na opinie Tomasza i Wojtka.

 

Ależ Mariuszu,

ja napisałem przecież:

dopiero od DA 6100 Acrolinki grają jakoś przyzwoicie.

:)

I żebyśmy się dalej nie spierali niepotrzebnie - nie miałem okazji słuchać u siebie 6300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acrolink 7N-DA6300 jest bardzo dobrym kablem i gra tak jak lubię, czyli szybko i neutralnie. Aczkolwiek mógłby mieć nieco więcej wykwintności zwłaszcza na wyższej średnicy. Ale jego się nie czepiam. Przy czym uważam, że jest wyceniony tak na oko dwukrotnie za drogo. To jest mniej więcej poziom dźwięku Kimbera KS 1136, przy czym ja akurat w tym porównaniu wolę Acrolinka. Co do 7N-D5000 to u mnie się zupełnie nie sprawdził, aczkolwiek zagrał i tak lepiej niż beznadziejny model 7N-A2070. Trzeciego modelu czyli 2090 nie miałem okazji przesłuchać.

2090 Speciale byl przygotowany na 10 lecie firmy i raczej trudno go dostac bo seria byla limitowana ztcw.

Wszedl na rynek razem z 6300 II. U mnie 2090 do lampiego pasuje lepiej , niz 6300.

D5000 ciagle kosztuje ok 1000 euro na wtornym rynku a kupilem

go 5 lat temu za 6,0 k pln nowke sztuke.

 

 

 

Ależ Mariuszu,

ja napisałem przecież:

 

:)

I żebyśmy się dalej nie spierali niepotrzebnie - nie miałem okazji słuchać u siebie 6300.

Spieramy sie , bo on nie gra przyzwoicie, tylko doskonale:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

D5000 ciagle kosztuje ok 1000 euro na wtornym rynku

 

I tego nie mogę zrozumieć... Za tyle możesz kupić metrowego Kimbera KS-1130, a około 1.000zł taniej chodzą choćby XLO Limited Edition czy Acoustic Zen Absolute. Kable nieporównywalnie lepsze we wszystkich możliwych aspektach, przede wszystkim muzykalne. Acrolink ma wyłącznie dobry bas i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , dla mnie Acro ma wszystko czego szukam.

Chyba jestes odosobniony w swoich sadach, rynek wtorny wycenie je wlasciwe mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieramy sie , bo on nie gra przyzwoicie, tylko doskonale:)

 

To jak opisać Acoustic Revive Triple CF-M po wpięciu w tor w miejsce 6300 :)

To niezły kabel. Ale po przejściu na sporo tańszego AR nagle scena zyskuje niesamowicie na grze w głąb. Separacja instrumentów jest wybitna. MIT też lepiej oddaje ten aspekt. Oczywiście każdy tor jest inny. Acrolinki - u mnie - zawsze dawały pełnię i plastykę. Ale dawały też - jakby pogrubiony rys i płaską scenę budowaną głównie na szerokość. Inne kable potrafiły stworzyć bardziej trójwymiarową scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieramy sie , bo on nie gra przyzwoicie, tylko doskonale:)

(...) Kable nieporównywalnie lepsze we wszystkich możliwych aspektach, przede wszystkim muzykalne. Acrolink ma wyłącznie dobry bas i nic poza tym.

 

Mariuszu,

z własnego doświadczenia - zacytowałem Was obu.

serdecznie pozdrawiam

ps

proszę oczywiście pamiętać, że nie miałem okazji posłuchać 6300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Siltech wydmuszka?

 

Wydmuszki nie w kontekście jakości ale nadmuchanych do granic obłędu cen i nadętego ego twórców;-) Siltech przynajmniej gra bardzo dobrze, przy czym ceny odjechane na maksa. W przypadku p. Edwina tak jest zresztą od zawsze.

 

A jakie nie są wydmuszkami? Kimber?

 

Niestety Kimber popłynął z nurtem wykreowanym przez oszołomów w typie MIT czy Transparent;-) Kiedyś wyceniał swoje kable relatywnie rozsądnie, teraz tak samo odleciał w kosmos. Jako taki zdrowy rozsądek trzyma jeszcze George Cardas, aczkolwiek jego kable jednak odstają od czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co powiecie o kablach Jorma ? ostatnio tak zachwalanych w High Fidelity

widzę że cenowo nie odbiegają od innych topowych firm ale jak ''brzmienie'' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co powiecie o kablach Jorma ? ostatnio tak zachwalanych w High Fidelity

widzę że cenowo nie odbiegają od innych topowych firm ale jak ''brzmienie'' ?

 

Masz u siebie urządzenia marek istniejących kilkadziesiąt lat, znanych i szanowanych w światku HajEndu, jeśli szukasz kabli to polecam iść tą samą drogą.

W High Fidelity wszystko jest zachwalane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u siebie urządzenia marek istniejących kilkadziesiąt lat, znanych i szanowanych w światku HajEndu, jeśli szukasz kabli to polecam iść tą samą drogą.

W High Fidelity wszystko jest zachwalane...

 

nie jestem jeszcze na etapie składania kabli, chciałem się tylko coś dowiedzieć na temat tej firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek wyprobuj nastepujacego zestawienie:

 

Van Den Hul supernova-glosnikowy

Van Den Hul MC silver mkIII-inter

Power te co juz masz(na razie)

 

Moze nie bedzie trzeba wiecej kasy wydawac, bo moze okazac sie ze topy topow nie beda lepsze. Najwazniejsze jest dopasowanie, a ten zestaw pasuje do jadisa tak jak lampki, ktore masz w swoim CDeku. Oczywiscie trzeba sprobowac samemu, zeby byc pewnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Kimber popłynął z nurtem wykreowanym przez oszołomów w typie MIT czy Transparent;-) Kiedyś wyceniał swoje kable relatywnie rozsądnie, teraz tak samo odleciał w kosmos. Jako taki zdrowy rozsądek trzyma jeszcze George Cardas, aczkolwiek jego kable jednak odstają od czołówki.

 

Tzn,że Mit I Transparent ceny i granie kosmiczne?

A Cardas ceny i granie komiczne?

Cóż jakość kosztuje,ale w w/w przypadkach tak wysoka cena jest nieuzasadniona-tak też mi się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tzn,że Mit I Transparent ceny i granie kosmiczne?

A Cardas ceny i granie komiczne?

Cóż jakość kosztuje,ale w w/w przypadkach tak wysoka cena jest nieuzasadniona-tak też mi się wydaje.

 

Najwyższe modele MIT i Transparent bronią się dźwiękiem, ale ich ceny są absolutnie nieakceptowalne. To samo można zresztą powiedzieć o nowej serii kabli Kimbera czyli KS 6063,6065,6068. Przy czym w ostatnim z Kimberów jest przynajmniej trochę srebra, aczkolwiek w odniesieniu do wynoszącej w USA 22 tys. $ ceny nie ma to specjalnego znaczenia. Powiem tak, przy tak abstrakcyjnych cenach nie ma większego znaczenia czy w środku jest srebro czy miedź... Co do Cardasa to też idzie z trendem podnoszenia cen, aczkolwiek zachował jakby większy rozsądek. Przy czym jego kable nie osiągają poziomu dźwięku wyżej wspomnianych konkurentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co powiecie o kablach Jorma ? ostatnio tak zachwalanych w High Fidelity

widzę że cenowo nie odbiegają od innych topowych firm ale jak ''brzmienie'' ?

 

Jorma odpuść sobie

Mam dla Ciebie ofertę jak posiadasz lampę to pożycz ode mnie sobie transparenta ref xl z dedykacja do lampy.

Zarówno konekt jak i głośnikowy,usłyszysz jak Twój Jadis może zabrzmieć

Mogę te kable Ci nawet odsprzedać po okazyjnej i uczciwej cenie-tzn. 25% detalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn,że Mit I Transparent ceny i granie kosmiczne?

A jaka jest roznica soniczna pomiedzy MIT-ami a Transparentami? A jak sie ma do tego Siltech oczywiscie chodzi mi o produkty z wysokich polek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Stasiu, Transparent jest zdecydowanie bardziej wykwintny na górze pasma, bardziej doświetlony, dopieszczony. Ma też mniej pompy na basie;-) MIT jest ciemniejszy na górze, nie ma takiego złotego blasku, wydaje się brzmieć w bardziej szarej tonacji na średnicy, sprawia wrażenie potężniejszego. Konstrukcja sceny na podobnym poziomie, przy czym MIT robi bardziej ekspansywne wrażenie. Co do Siltecha to jest zupełnie inne granie. Z racji srebra ma zdecydowanie najlepszą mikrodynamikę, czyli coś czego brakuje kablom miedzianym, szczególnie MIT. Siltech jest megarozdzielczy, pokazuje wszystko co dzieje się na scenie super dokładnie. Przeciwieństwo MIT, który gra dużymi plamami. Transparent jest gdzieś pośrodku, na pewno ma dokładniejsze kontury niż MIT, ale nie tak wyraźne jak Siltech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są zupełnie odwrotne wnioski. Miałem drugi od góry set Transparenta czyli zaraz za Opusem. I grało to Ok, ale set MIT Oracle SHD gra zdecydowanie lepiej z większym blaskiem, dynamiczniej, dźwięk bardziej otwarty i rozdzielczy. Co najmniej o klasę jak nie dwie lepszy niż te Transparenty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ustawiony tor, ze zmiana konektu jest bardzo slyszalna. Ustawialem dlugo i jak bym zmienil wazny element, zabawa zacyzna sie od poczatku. Stad trzymam sie w kablach Acro generalnie. Pasuje mi ten pomysl na dzwiek.

Mysle ,ze tak ma wiekszosc z nas, stad roznice w opiniach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.