Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie CD-R AUDIO do naszych Playerkow


Jorkers

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos ma jakas sprawdzona marke cd-r audio ? wypalam na wypalarce CD predkoscia max 4x plyty tdk audio ale moze

macie jakies lepsze sprawdzone co by mialy jak najmniejszy wplyw na zuzywanie sie lasera bo jak wiadomo zwykle cdr nagrywane na wielkich predkosciach nie obiecuje nam dlugiej zywotnosci lasera:)

takze interesuje mnie tylko cd-r audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Większość udzielających się tam uważa, że najlepszą aktualnie płytką CDR jest Verbatim Music. W testach jakości nośnika wykazuje najmniejszą ilość tzw. błędów C1.

TDK Audio wypada dość blado w porównaniu z tą płytką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 17 Paź 2009, 22:16

 

>macie jakies lepsze sprawdzone co by mialy jak najmniejszy wplyw na zuzywanie sie lasera bo jak

>wiadomo zwykle cdr nagrywane na wielkich predkosciach nie obiecuje nam dlugiej zywotnosci lasera:)

 

??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed laty uległem czarowi marketingu i kupiłem nagrywarkę Pioneer-a. Przegrałem na niej dziesiątki swoich płyt. Same BASF,TDK,VERBATIM,DYSAN,KODAK,PHILIPS,TRAXDATA,MAXWELL itp. Do dzisiaj nie odkupiłem wszystkich tytułów. Brr nigdy więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrne cd-r Verbatim z 2000r. i do tej pory nie ma problemu z jakością nagrań i ich odtwarzaniem. Oczywiście kiedyś płyty były lepszej jakości i o płyty dbam, tzn. staram się nie brudzić a tym bardziej rysować spodu. Dlatego trzeba kupować płyty jak najlepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dobre :) tak sie sklada ze z nagrywarka mam doczynienia od 1994 roku pierwsze yamahy komputerowe ktore nagrywaly predkoscia 1x do dzisiaj mam duzo gierek quake doom setlersi command conquer itd itp i inne klasyki ktore ladnie sobie lezą w pudeleczku od 15 lat i czytane sa bezproblemu zaznacze ze wtedy jedna plytka potrafila kosztowac :)20 zl philipsa z zlota etykietą dzisiaj takich plytek niema wiec poszukuje tym razem do audio najlepszej z mozliwych i chyba zakupie te werbatimy music

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na jednej aukcji 29.00 na innych 36zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnie produkowanych płyt to będą jedne z lepszych. Są jeszcze emtec gold, ale nie wiem czy jeszcze do dostania w sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins, 18 Paź 2009, 22:06

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>na jednej aukcji 29.00 na innych 36zł

 

 

Gdzie tam jest Pro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jorkers

I to prawda. Tylko trudno w pudeleczku trzymać ponad 100 plyt audio, bo do tego celu mam gustowne regaliki.A na regaliki świeci sloneczko. A co się dzieje z CDR na sloneczku wszyscy wiedzą.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

WOY

Z dobrym CDR nic się nie dzieje. Ja nagrywam Emtec gold, teraz kupiłem TDK audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>terror twins, 18 Paź 2009, 22:40

 

>>na spodzie, a co?

 

 

Gdzie na spodzie, nie widzę.

 

 

Które z tych CD-R Verbatim są professional i mają to napisane?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>palton

I jesteś kolego w wielkim błędzie. W moich CDR które stały na nasłonecznionych regałach i uległy fonicznej destrukcji słychać wyraźnie jakieś: syczenia, psykania, chroboty których na oryginałach brak. Nie napisałem że całkowicie padły. Zrób sobie takie doświadczenie. W słoneczne dni wyłóż CDR na parapet i pozostaw tam na kilkanaście dni. Efekt pogorszenia dźwięku jest pewny, ale dźwięku nie informacji z gier lub zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Woy właśnie problem ze starymi odtwarzaczami CD, po prostu nie chcą czytać CD-R ów. Ja mam taki odtwarzacz który oficjalnie w ogóle nie czyta CD-Rów ale właśnie dzięki Verbatim Music Plextoolsowi i wypalarce Plextora Premium zaczął czytać :)Mam dosyć niezłe płyty pożyczane od znajomych i na prawdę żal takiej muzyki nie zatrzymać u siebie nawet na te 5 lat :)

Słyszałem kiedyś całkiem niezłe brzmienie z kompa ale to była studyjna karta Lynxa + całe jego (komputera-to był SMOK) dopasowanie pod względem audio i jak na razie z CD-R mam podobny dźwięk.I ze starych nawyków łatwiej mi wziąć płytkę i wrzucić do napędu niż klikać myszka a później ten brak skupienia na muzyce która cały dzień leci-czasem lubię posłuchać ciszy nie tylko w muzyce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafaell

Ja nie mam żadnego problemu z odtwarzaczem??? Wśród moich CD i moich dzieci jest Yamaha, Pioneer, Sony, Xindak, PSX, PSX 2, bumbox Philips, radio w samochodzie JVC. I wszystkie, powtarzam wszystkie te urządzenia wykrywają "utlenione" lub jak by to inaczej nazwać? uszkodzone w jakiś termiczny sposób miejsca, na tych płytach. W miejscach tych wyraźnie słychać różne (ćwierkania,szelesty,bzyczenia itp.)

Co jest dla mnie nie do przyjęcia i jako kopia = się szmelc. Zwykle te dodatki słyszalne są pod koniec CD ale bywają i na początku. Czy ja na prawdę wypisuję coś zrozumiałego tylko dla mnie?

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie posiadam innego urządzenia do kopiowania niż komputer.Czasem szkoda nie skopiować płyty,która właśnie wpadła w ręce.Skopiować choćby do czasu zdobycia oryginału.I tu pytanie jaki program z ogólnie dostępnych możecie polecić i na jakich płytach CD-R.Pzdr.Marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

WOY

Napisałem z "DOBRYMI". Emtec gold ma zdaje się 100l gwarancji (wiem, wiem, mam nie wieżyc w takie tam ...).

>"Z dobrym CDR nic się nie dzieje. Ja nagrywam Emtec gold, teraz kupiłem TDK audio."

Robert

Ps. Fajnie miec coraz więcej kolegów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tiaaa...

>Bo nadal mamy "komunę" i wszystko jest wszystkich, a o zdobyciu oryginalnych płyt praktycznie nie ma

>mowy...

>Racja - tylko "kopiować"!

>I "zasysać" z netu!

Nie słucham z kompa i nie robię niczego na siłę.Staram się mieć oryginały,ale i te między sobą się różnią.Chodzi mi o wydania.Jak trudno to jednak zrozumieć.Przerażające.

P.S

A kolega to jest bez "grzechu"?,że tak kamieniem rzuca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

zmora64, 21 Paź 2009, 08:15

 

>Nie słucham z kompa i nie robię niczego na siłę.Staram się mieć oryginały,ale i te między sobą się

>różnią.Chodzi mi o wydania.Jak trudno to jednak zrozumieć.Przerażające.

>P.S

>A kolega to jest bez "grzechu"?,że tak kamieniem rzuca?

 

1. Kolega zapomniał o moim znaczku ";-)", tak że nie trzeba aż tak się oburzać ;-)

2. "Staram się mieć oryginały,ale i te między sobą się różnią.Chodzi mi o wydania."

- hmmm... O wydania oryginałów chodzi?

"Skopiować choćby do czasu zdobycia oryginału.I tu pytanie jaki program z ogólnie dostępnych możecie polecić i na jakich płytach CD-R.Pzdr.Marek."

- tiaaa...

3. I nie chodzi o "słuchanie z kompa", tylko o P I R A C T W O (i nie to u wybrzeży Somalii ;-p)

4. Pomimo posiadania niejednego grzechu na sumieniu, w tej akurat materii odważę się "pierwszy rzucić kamieniem" :-)

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOY

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia, CDR-y stojące sobie na półce na którą pada światło słoneczne, po paru latach nadają się do wyrzucenia. Do objawów przez Ciebie opisanych dodam jeszcze zanik informacji uniemożliwiający odczyt przez każdy z moich odtwarzaczy. Po prostu płyta w pewnym momencie zawiesza sie i przestaje grać. Stopniowo pozbywam się nagrywek i zamieniam je na oryginały, ale niektóre z pozycji są nie do odzyskania:(

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers nie przesadzaj, przecież te pliki są z CD najczęściej zgrywane. Jeżeli są dobrze zgrane, to oczywiście mogą zabrzmieć lepiej niż CD bo w odtwarzaczach strumieniowych odpada cały mechanizm odczytu, który ma wpływ na jakość dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.