Jump to content
IGNORED

Jaki wzmaczniacz słuchawkowy do sennheiser HD 595 ?


penny

Recommended Posts

Prosiłbym o jakies sugestie co wzmaka słuchawkowego do sennheiser hd 595 , cd to marantz sa 8003 , na razie słuchane są ze wzmacniacza pm 8003 , ale brak niestety niskiego , miękkiego basu , jak i pewnie wielu innych dżwięków ... w sklepie miałem okazję posłuchać do jakimś musical fidelity ( model za ok 700- 800 pln to był ) i jeszcze z dwoma innymi , ale nie pamietam juz producenta ( cena ich ok 600 pln była ) i wszystkie one dawały o zgrozo jeszcze mniej dołu ...

Ile musiałby taki wzmak odpowiedni do nich kosztować i jaki model ewentualnie ? słucham pink floyd , bluesa , ale też i metallica , guano apes , jarre .

Link to comment
Share on other sites

Masz rewelacyjny odtwarzacz CD ze znakomitym wzmacniaczem słuchwakowym. Dziwię się, że nie słuchasz na wyjściu słuchawkowym z odtwarzacza. Moim zdaniem trudno będzie ci znaleźć wzmacniacz słuchawkowy lepszy niż masz w swoim odtwarzaczu. No chyba, że jesteś gotów wyłożyć powyżej 4 tys. zł. A i wtedy nie byłbym wcale pewien, czy uzyskasz lepszy efekt.

 

Ja słucham bardzo dużo muzyki przez słuchawki i mam właśnie model 595. Kiedyś przed laty dobierałem sprzęt pod kątem słuchania przez słuchawki. Przetestowałem wiele wzmacniaczy słuchawkowych, zaś najlepszy efekt uzyskałem z wyjścia słuchawkowego odtwarzacza Micromega Stage5. Dlatego ten właśnie cedek kupiłem, chociaż był (jak na owe czasy) drogi jak diabli. Pamiętam, że testowałem wówczas cedeki Marntza modele 67 i 17 (to było dawno i mogę mylić symbole). W obu dźwięk na wyjściach słuchawkowych był znakomity. Jednocześnie słuchałem wzmacniaczy słuchawkowych, które uchodziły wówczas za niemal kultowe - i byłem rozczarowany. Pamiętam swoje największe zaskoczenie, gdy na audio-show słuchałem na jakichś topowych słuchawkach AKG wyjścia słuchawkowego wzmacniacza jednego z polskich producentów. Wtedy ten wzmacniach zbierał bardzo pochlebne recnzje, a wbudowany weń wzmacniach słuchawkowy okrzyknięto wręcz dziełem wybitnym. Ten dźwięk był koszmarny! Miał duże odstępstwa od równowagi tonalnej, a do tego wytwarzał własne dźwięki; coś pośredniego między brzęczeniem a charczeniem, niewiel cichsze od odtwarzanej muzyki - brrr. Najdziwniejsze, że wszyscy słuchacze byli zachwyceni, a producent z dumą spoglądał na swoje wybitne dzieło. Do dziś nie wiem, czy ja wtedy miałem jakieś omamy słuchowe, czy inni słuchacze powariowali.

 

A wracając do wzmacniacza do twoich słuchawek. Zanim wydasz pieniądze przynieś go do domu i porównaj z wzmacniaczem z swoim odtwarzaczu. Nie we wzmacniaczu. W cedeku.

Link to comment
Share on other sites

lotjanek, HD595 to specyficzne słuchawki, w których basu może być od niewiele do bardzo dużo, bo mają taki głupi wykres impedancji w zależności od częstotliwości. Wystarczy sobie wpiąć po rezystorze w szereg z każdym kanałem i już masz na nich dużo basu. Jak wzmacniacz będzie miał impedancję wyjściową powyżej 100 omów, a to się zdarza zwłaszcza lampowcom, to będzie basu od groma. Natomiast pisanie, że SA8003 jest cudem to spora przesada. Mój kumpel ma SA7001, robi mu tylko za transport do AudioNemesisa DC-1 Upgrade, a tym napędza Moonlighta v6 i wzmaki WBA. Gdyby jechał z wyjścia analogowego marka, to by miał dźwięk o dwie klasy gorszy, ciężki do słuchania. Niektóre słuchawki da się słuchać z jego wyjścia słuchawkowego, ale to jest nic więcej niż bardzo przyzwoity dźwięk. Konstruktor Moonlighta pozbył się HD595 po skonstruowaniu wersji v4, więc nawet nie wie jak z nimi grają nowsze wersje. Na temat SL1 można poczytać reckę w necie. Dostępność w ulepszonej wersji i z dedykowanym zasilaczem do wyboru za parę miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Do michelangelo

Pomyliłem modele słuchawek. Moje to 565 Ovation, a to całkowicie inna szkoła niż 595. Podtrzymuję natomiast swoją entuzjastyczną ocenę Marantza SA8003. Być może wynika ona ze słabości, jaką mam do urządzeń dopieszczanych przez Kena Ishiwatę. Miałem w przeszłości wzmacniacz PM66 KIS. W porównaniu z wyjściowym (dość przeciętnym) PM66 to była bajka. Moim zdaniem w tamtym czasie nie miał konkurencji w swojej klasie cenowej. Nie na darmo What Hi Fi przyznało mu tytuł wzmacniacza roku przez dwa lata z rzędu. Zresztą wzmak ten stoi u mnie do dzisiaj, nieużywany. Chyba wystawię go w końcu na Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Okazja, wzmak na bazie legendanego kitu AVT2850, czysta klasa A:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opinia o tym wzmaku:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.