Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmaczniacz słuchawkowy do sennheiser HD 595 ?


penny

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o jakies sugestie co wzmaka słuchawkowego do sennheiser hd 595 , cd to marantz sa 8003 , na razie słuchane są ze wzmacniacza pm 8003 , ale brak niestety niskiego , miękkiego basu , jak i pewnie wielu innych dżwięków ... w sklepie miałem okazję posłuchać do jakimś musical fidelity ( model za ok 700- 800 pln to był ) i jeszcze z dwoma innymi , ale nie pamietam juz producenta ( cena ich ok 600 pln była ) i wszystkie one dawały o zgrozo jeszcze mniej dołu ...

Ile musiałby taki wzmak odpowiedni do nich kosztować i jaki model ewentualnie ? słucham pink floyd , bluesa , ale też i metallica , guano apes , jarre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz wzmacniacz Moonlight v4 lub v6, ale to z drugiej ręki. Te były projektowane wręcz pod te słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Perreaux Silhouette SXH1. Dobra rozdzielczość, niezła kontrola basu no i wygląd mi pasuje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rewelacyjny odtwarzacz CD ze znakomitym wzmacniaczem słuchwakowym. Dziwię się, że nie słuchasz na wyjściu słuchawkowym z odtwarzacza. Moim zdaniem trudno będzie ci znaleźć wzmacniacz słuchawkowy lepszy niż masz w swoim odtwarzaczu. No chyba, że jesteś gotów wyłożyć powyżej 4 tys. zł. A i wtedy nie byłbym wcale pewien, czy uzyskasz lepszy efekt.

 

Ja słucham bardzo dużo muzyki przez słuchawki i mam właśnie model 595. Kiedyś przed laty dobierałem sprzęt pod kątem słuchania przez słuchawki. Przetestowałem wiele wzmacniaczy słuchawkowych, zaś najlepszy efekt uzyskałem z wyjścia słuchawkowego odtwarzacza Micromega Stage5. Dlatego ten właśnie cedek kupiłem, chociaż był (jak na owe czasy) drogi jak diabli. Pamiętam, że testowałem wówczas cedeki Marntza modele 67 i 17 (to było dawno i mogę mylić symbole). W obu dźwięk na wyjściach słuchawkowych był znakomity. Jednocześnie słuchałem wzmacniaczy słuchawkowych, które uchodziły wówczas za niemal kultowe - i byłem rozczarowany. Pamiętam swoje największe zaskoczenie, gdy na audio-show słuchałem na jakichś topowych słuchawkach AKG wyjścia słuchawkowego wzmacniacza jednego z polskich producentów. Wtedy ten wzmacniach zbierał bardzo pochlebne recnzje, a wbudowany weń wzmacniach słuchawkowy okrzyknięto wręcz dziełem wybitnym. Ten dźwięk był koszmarny! Miał duże odstępstwa od równowagi tonalnej, a do tego wytwarzał własne dźwięki; coś pośredniego między brzęczeniem a charczeniem, niewiel cichsze od odtwarzanej muzyki - brrr. Najdziwniejsze, że wszyscy słuchacze byli zachwyceni, a producent z dumą spoglądał na swoje wybitne dzieło. Do dziś nie wiem, czy ja wtedy miałem jakieś omamy słuchowe, czy inni słuchacze powariowali.

 

A wracając do wzmacniacza do twoich słuchawek. Zanim wydasz pieniądze przynieś go do domu i porównaj z wzmacniaczem z swoim odtwarzaczu. Nie we wzmacniaczu. W cedeku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotjanek, HD595 to specyficzne słuchawki, w których basu może być od niewiele do bardzo dużo, bo mają taki głupi wykres impedancji w zależności od częstotliwości. Wystarczy sobie wpiąć po rezystorze w szereg z każdym kanałem i już masz na nich dużo basu. Jak wzmacniacz będzie miał impedancję wyjściową powyżej 100 omów, a to się zdarza zwłaszcza lampowcom, to będzie basu od groma. Natomiast pisanie, że SA8003 jest cudem to spora przesada. Mój kumpel ma SA7001, robi mu tylko za transport do AudioNemesisa DC-1 Upgrade, a tym napędza Moonlighta v6 i wzmaki WBA. Gdyby jechał z wyjścia analogowego marka, to by miał dźwięk o dwie klasy gorszy, ciężki do słuchania. Niektóre słuchawki da się słuchać z jego wyjścia słuchawkowego, ale to jest nic więcej niż bardzo przyzwoity dźwięk. Konstruktor Moonlighta pozbył się HD595 po skonstruowaniu wersji v4, więc nawet nie wie jak z nimi grają nowsze wersje. Na temat SL1 można poczytać reckę w necie. Dostępność w ulepszonej wersji i z dedykowanym zasilaczem do wyboru za parę miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do michelangelo

Pomyliłem modele słuchawek. Moje to 565 Ovation, a to całkowicie inna szkoła niż 595. Podtrzymuję natomiast swoją entuzjastyczną ocenę Marantza SA8003. Być może wynika ona ze słabości, jaką mam do urządzeń dopieszczanych przez Kena Ishiwatę. Miałem w przeszłości wzmacniacz PM66 KIS. W porównaniu z wyjściowym (dość przeciętnym) PM66 to była bajka. Moim zdaniem w tamtym czasie nie miał konkurencji w swojej klasie cenowej. Nie na darmo What Hi Fi przyznało mu tytuł wzmacniacza roku przez dwa lata z rzędu. Zresztą wzmak ten stoi u mnie do dzisiaj, nieużywany. Chyba wystawię go w końcu na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja, wzmak na bazie legendanego kitu AVT2850, czysta klasa A:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opinia o tym wzmaku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD595 przez rok, HD565 mam w swojej kolekcji od paru miesięcy. To inne granie, bliżej HD600 niż HD595 i 3x wyższa impedancja od HD595. Poziom jakościowy HD565 też mi się wydaje wyższy od HD595.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.