Skocz do zawartości
IGNORED

Uniwersalny pilot - najlepszym przyjacielem człowieka !


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem pójść z duchem czasu i do mojego systemu AV zakupiłem ... pilota uniwersalnego.

 

Wiem, że w tym momencie część z was, używająca od dawna takich wynalazków dobrotliwie się uśmiechnie, ale na pewno jest druga grupa osób, która tak jak do niedawna ja - żyje w błogiej nieświadomości możliwości jakie oferują najnowsze urządzenia dostępne na rynku - i właśnie do niej skierowany jest ten wpis.

 

Postanowiłem pójść z duchem czasu i do mojego systemu AV zakupiłem ... pilota uniwersalnego.

 

Wiem, że w tym momencie część z was, używająca od dawna takich wynalazków dobrotliwie się uśmiechnie, ale na pewno jest druga grupa osób, która tak jak do niedawna ja - żyje w błogiej nieświadomości możliwości jakie oferują najnowsze urządzenia dostępne na rynku - i właśnie do niej skierowany jest ten wpis.

 

Pilot jaki zakupiłem to Philips Prestigo 9320. Jest to jedna z najgenialniejszych i jednocześnie najbardziej użytecznych zabawek jaką kiedykolwiek kupiłem. Po tygodniu użytkowania, trudno mi się nadziwić, jak przez tyle lat mogłem bez niego funkcjonować.

 

A funkcjonowałem tak jak wielu z was. System AV, na stole 3 piloty - od TV, od N-ki i od systemu audio. W sumie to TYLKO trzy piloty, bowiem mój wzmacniacz, DVD i tuner Primare obsługuje się jednym firmowym pilotem. Równie dobrze mogło by to być jednak 5 pilotów gdybym zdecydował się na urządzenia różnych producentów, a jeżeli dodamy do tego np. dodatkowy dekoder Polsatu Cyfrowego który mam zamiar zakupić (wiadomo - Kubica), to liczba 6 leniuchów leżących na stole przestaje być abstrakcyjna ...

 

Pilot Philipsa pozwala zastąpić wszystkie posiadane piloty jednym. Do tej pory piloty uniwersalne omijałem szerokim łukiem - albo były zbyt proste i nie dawały możliwości zaprogramowania wszystkich potrzebnych funkcji, przez co i tak trzeba było trzymać normalnego pilota pod ręką, albo odwrotnie - były rozbudowane niczym lotniskowiec USS Ronald Regan, z milionem malutkich przycisków, sprawiających że znalezienie czegokolwiek musiało być poprzedzone szeroko zakrojoną akcją poszukiwawczą, najlepiej z lupą w ręku.

 

Pilot Philipsa łączy te dwie, z pozoru sprzeczne cechy. Jest niesłychanie prosty - najczęściej używane funkcje, takie jak wybór kanałów, głośność, mute czy klawisze nawigacji mamy w postaci duzych tradycyjnych klawiszy. Reszta przycisków, pojawia się odpowiednio do aktualnie obsługiwanego urządzenia na 2,8 calowym, kolorowym wyświetlaczu czułym na dotyk. Jeżeli więc oglądamy film na DVD, to naszej uwagi nie zaprzątają przyciski do obsługi dekodera TV, a jak słuchamy radia, nie musimy się przebijać przez przyciski do obsługi DVD. Wyświetlane jest tylko to, co może być potrzebne.

 

Podział na przyciski „fizyczne” i przyciski „wirtualne” jest dużą zaletą w porównaniu do pilotów gdzie 100% klawiszy pojawia się na ekranie w postaci wirtualnej - fizyczne klawisze są po prostu dużo łatwiejsze w użyciu. Z drugiej strony dodanie przycisków wirtualnych, daje wręcz nieograniczone możliwości programowania pilota.

 

Drugą równie ważną zaletą pilota Philipsa jest interfejs użytkownika. Jest po prostu genialny. Nie widziałem jeszcze bardziej przyjaznego, łatwiejszego w użyciu urządzenia elektronicznego. Wszystko jest proste, logiczne i intuicyjnie. Wstępne zaprogramowanie pilota, tak aby obsługiwał wszystkie urządzenia, zajęło mi góra 5 minut. I zrobiłem to BEZ INSTRUKCJI OBSŁUGI, mimo że nigdy wcześniej nie miałem z tego typu urządzeniem do czynienia ! Wszystko dzięki prostym i klarownym komunikatom wyświetlanym na ekranie, które pełnią rolę wirtualnego przewodnika.

 

Prestigo ma w swojej pamięci kody do 300.000 urządzeń (dodatkowe można ściągnąć z netu), dlatego nic nie trzeba wgrywać, nie trzeba wprowadzać żadnych kodów z klawiatury – wystarczy wpisać nazwę producenta, podać rodzaj urządzenia (np. TV, Sony) i pilot sam znajdzie odpowiedni kod.

 

Do tej pory pamiętam, jak próbowałem zmusić pilota od mojego TV Sony, aby za pomocą specjalnych kodów wpisywanych z klawiatury (dostarczonych z pilotem w grubej książeczce), zmusić go do współpracy z DVD Yamahy - wpisywałem po kolei wszystkie kody przewidziane dla Yamahy, aby po godzinie … wywiesić białą flagę:-)

 

Dzięki specjalnej procedurze, Prestigo jest w stanie błyskawicznie odnaleźć właściwy kod nawet wtedy, gdy producent wykorzystuje kilka zastawów kodów w swoich urządzeniach. Wystarczy przycisnąć i trzymać wskazany przycisk, a w tym czasie pilot sam sprawdza różne zestawy kodów. Puszczenie przycisku jest dla pilota sygnałem, że znaleziono odpowiedni zestaw. Genialnie proste i najważniejsze, że działa 10/10.

 

W swojej pamięci pilot odszukał nie tylko odpowiednie kody do popularnej plasmy LG, ale także niszowego przecież tunera, DVD i wzmacniacza Primare. Największym zaskoczeniem było jednak bezproblemowe odnalezienie kodów do dekodera „N” - pochodzącego od krajowego producenta. Wystarczyło wybrać SAT TV, wpisać jako producenta „N” i Voila! – wszystko działa ! Gdyby okazało się, że jakiegoś urządzenia jednak nie ma w pamięci, to również nie jest to problem – Prstigo ma możliwość definiowania własnych opisów poszczególnych klawiszy i „przechwytywania” kodów z dowolnego pilota IR. W ten sposób dodałem sobie przyciski dostępu bezpośredniego do wszystkich 4 wejść we wzmacniaczu Primare, zamiast predefiniowanego przycisku Input, który wymagał „skakania” po wszystkich wejściach. Wszystko oczywiście bez konieczności zaglądania do instrukcji obsługi, bez zastanawiania się i kombinowania – wystarczy odpowiedzieć twierdząco na nieśmiałe pytanie zadane przez pilota od wprowadzenie zewnętrznych kodów i dalej wykonywać kolejne instrukcje wyświetlana na ekranie.

 

Nauczenie Prestigo wszystkich funkcji domowych pilotów to jednak dopiero część jego możliwości. Równie istotna jest możliwość tworzenia Makr, czyli zestawów następujących po sobie komend. Dzięki temu za pomocą jednego przycisku możemy ustawić nasz system do oglądania np. filmów DVD – czynność która normalnie wymagała by wprowadzenia kilku komend z kilku pilotów.

 

W moim przypadku, aby rozpocząć oglądanie Nki, musiałem wykonać następujące czynności:

- wziąć do ręki pilota LG, włączyć TV

- wziąć do ręki pilota Primare, wybrać AMP i włączyć wzmacniacz

- wybrać we wzmacniaczu wejście Line 1

- wziąć do ręki pilota NBOX i włączyć dekoder

- ponownie wziąć do ręki pilota LG i wybrać w TV wejście HDMI (pomiędzy włączeniem TV a zmianą kanału musi upłynąć ok. 3s

 

Akcja ta wymaga więc użycia trzech różnych pilotów, w tym jednego aż dwa razy, i wydania sześciu różnych komend.

 

Prestigo pozwala nam stworzyć makro, które po naciśnięciu jednego przycisku, automatycznie wykona za nas ten cały zestaw komend, zastępując uciążliwy „taniec” z 3 pilotami. Oddzielne Makro służy do wyłączania systemu. Konfigurując Makro, możemy wybierać pośród wszystkich klawiszy, wszystkich wprowadzonych urządzeń, jak również ustawiać interwał pomiędzy następującymi po sobie komendami. Standardowo interwał wynosi 0,25s, jednak możemy go dowolnie zwiększać w krokach co 0,25s. Wprowadzanie dłuższych interwałów jest często konieczne, bowiem wiele urządzeń, jak np. telewizor, potrzebuje pewnego czasu na wystartowanie, zanim będzie w stanie przyjąć kolejną komendę w postaci zmiany wejścia.

 

Aby Makra działały poprawnie, konieczne jest wprowadzanie oddzielnych komend ON i OFF (normalnie mamy na pilocie jeden wspólny przycisk ON/OFF) - wszystkie te przyciski zostały automatycznie przywołane z pamięci pilota podczas setupu, i to mimo że nie ma ich na oryginalnych pilotach LG czy Primare.

 

Na koniec, po zaprogramowaniu wszystkich urządzeń i Makr, możemy jeszcze zaprogramować ulubione stacje TV – zamiast pamiętać i wpisywać kanał TV w telewizorze bądź NBOXie, wystarczy nacisnąć ikonę np. TVN lub Discovery Channel i pilot automatycznie wybierze za nas żądany kanał. W pamięci pilota jest ok. 500 ikon – była wśród nich ikona TVN, ale np. TVN24 już nie. Kolejne ikony można ściągnąć z netu, ale jeszcze nie próbowałem.

 

Sugerowana cena Philipsa Prestigo 9320 to 750zł. Ja swojego kupiłem na Alledrogo za 479zł, z fakturą i 2 letnią gwarancją, i uważam że są kapitalnie wydane pieniądze. Pilot na jednym ładowaniu może chodzić 30 dni. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100002994 1255874126_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często do centrum rozrywki podłączamy komputer (u mnie np pod przetwornik C/A) który pełni funkcję odtwarzacza - odtwarzanie filmów, multimedii wszelakich.

Dorzucę tutaj taniego pilota do sterowania odtwarzaczami komputerowymi różnej maści, pilot Cyberlink dedykowany oprogramowaniu tejże firmy za jedyne 14 zł, można kupić na alledrogo.

Warto go kupić choćby dla odbiornika IR podłączanego pod port usb, nie wymaga oprogramowania.

Prezentowanego pilota w temacie, lub każdego podobnego można nauczyć kilku komend z tego cyberlinka. Komputer będzie sterowany wtedy uniwersalnym pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 18 Paź 2009, 15:55

 

Philips z większości pilotów uniwersalnych jest naprawdę ładny. Nie jest tez przeładowany zbędną ilością przycisków. Niestety na naszym rynku poza philipsem czasami są tylko z niższej serii SRU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, dzięki za ciekawy opis.

Być może, rzeczywiście trzeba będzie niebawem zaopatrzyć się w jeden, tego typu, pilot, ponieważ przy sprzęcie kompletowanym od różnych producentów (a taki system właśnie posiadam) wielość pilotów bywa przytłaczająca, a przy okazji i miejsca zbyt dużo zajmują na stole :)

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet - nie chodzi już o samą ilość pilotów na stole, tylko ten taniec jaki trzeba każdorazowo uprawiać chcąc posłuchać CD czy zmienić z DVD na NBOXa ... tu naciskasz jeden klawisz i pilot robi wszystko za ciebie.

 

Ponieważ już dwie osoby zdążyły zapytać na PW - pilota kupiłem u użytkownika "skynet-sc". Jak się zapyta, to podejrzewam, że wystawią kolejną aukcję (chwilowo na Allegro nie ma żadnej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alle jest tańszy model. Ciekaw jestem czy funkcje podobne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Taniec z pilotami" :) Brzmi nieźle, ale bywa faktycznie denerwujące. Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth napisz jak z zasięgiem - czy nie różni się od orginalnych i jak używasz go dłużej to jak się przedstawia jakość napisów na przyciskach.

Często w uniwersalnych szybko się ścierają.

Aha jeszcze jedno - czy akumulatorki to zwykłe AAA czy dedykowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem Logitech Harmony ONE. Pilot niemal idealny, do upolowania za 350PLN na allegro (egzemplarze powystawowe w idealnym stanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Logitech Harmony ONE i w końcu panuje porządek. Nie ma problemu z skonfigurowaniem (baza bodajże 2500 marek i do tego funkcja uczenia, przyciski wirtualne, loga programów TV) do tego pięknie wykonany i nie potrzebuje baterii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie potrzebuje baterii? Na energię słoneczną działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech ma całą serię tańszych bądź droższych pilotów uniwersalnych. Używam modelu Harmony 555, który zastąpił bodajże pięć pilotów firmowych i sprawdza się świetnie. Potrafi praktycznie wszystko to, co Elberothowy Philips (wielka baza kodów, dowolne oprogramowywanie klawiszy, makra, logiczna konfiguracja i obsługa). Nie ma dotykowego ekranu, a konfiguracji dokonuje się podłączając go do komputera - to chyba jedyne istotne różnice. No i cena: Logitech jest istotnie tańszy.

 

Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten tekst. Już od długiego czasu sam zastanawiam się nad kupnem takowego pilota, a teraz chyba to zrobię - z racji małego zastrzyku finansowego. Mam 250 zł - co polecacie? Mam ten sam problem co autor, przy łóżku zawsze musi leżeć pilot od TV, wzmacniacza i dekodera, ech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

Z ciekawoscia przeczytalem opis jak latwa moze byc konfiguracja pilota uniwersalnego. Od trzech tygodni jestem posiadaczem Philips Pronto 9400. Ladna rzecz, wielki ekran dotykowy, poreczny ksztalt, dopracowane przyciski, WiFi, kontakt z komputerem, sterowanie praktycznie wszystkimi funkcjami jakie mozna spotkac w domu, rozszerzenie zdalne przy pomocy bezprzewodowych sterownikow (sprzet ukryty w szafkach lub w zupelnie innnym pokoju) itd.

Niestety - aby prawidlowo skonfigurowac pilota niezbedne jest zainstalowanie programu - 150MB (!) do konfiguracji plus roznego rodzaju bazy danych (ze stron Philips'a).

Baza danych zawiera jedynie najnowsze sprzety (brak niektorych TV Flat Philips'a ! sprzed dwoch, trzech lat). Chyba ze zamiast konkretnych modeli nalezy uzywac kodow opisanych jakimis skrotami (np. model 1567 czy 3256)

Nie moge zastosowac makr - brak jest rozroznienia komend ON i OFF, mam stare DVD Pioneera z 1998 roku i niestety nie ma go w bazie. Dostepny ROTEL RSX972 ma ograniczona baze komend - oczywiscie mozna nauczyc pilota komend ale moim zdaniem skoro jest w bazie to powinien miec je predefiniowane.

Dobra rzecza jest to ze na pilocie wyswietlaja sie tylko przyciski do danego urzadzenia - oprocz tego "twarde" przyciski zmieniaja swoje zastosowanie zaleznie od aktualnej potrzeby.

Mala baza ikon kanalow - niektorych polskich stacji nie mozna znalezc w necie.

 

Posiedze jeszcze nad konfiguracja - jak na razie to w skali 1-10 - daje 7.

Pilot nie dla osoby ktora nie ma pojecia o komputerach itp. - musi w takim wypadku prosic o pomoc konsultantow.

post-4518-100002935 1255894962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grynio, 18 Paź 2009, 20:53

 

>Elberoth napisz jak z zasięgiem - czy nie różni się od orginalnych

 

Nie zauważyłem różnicy - wydaje mi się nawet że ma silniejszy strumień światła IR.

 

> i jak używasz go dłużej to jak się przedstawia jakość napisów na przyciskach.

>Często w uniwersalnych szybko się ścierają.

 

Używam go dopiero tydzień, ale jestem dobrej myśli. Jakość wykonania jest naprawdę wyśmienita.

 

>Aha jeszcze jedno - czy akumulatorki to zwykłe AAA czy dedykowane?

 

Pilot ma wbudowaną baterię, jak w tel komórkowym. Ładuje się go przy pomocy kabla - podobno bateria ma starczyć na miesiąc.

 

Jeden z kolegów prosił mnie na PW aby sprawdzić czy w bazie są kody do Thule - okazało się, że są. Przy okazji poszperałem trochę, i co ciekawe, obok takich popularnych audiofilskich marek Naim, Audio Research, Krell, Linn czy Meridian - w bazie są nawet takie wynalazki jak Audiomeca czy Bladelus.

 

Z ważniejszych marek brakuje np. Classe, choć oczywiście można zawsze pilota douczyć.

 

Nad Logitechem również się zastanawiałem, ale ostatecznie odstraszyły mnie jego wymiary - chciałem coś małego, z mniejsza ilością fizycznych przycisków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na dwa pytania już mi nikt nie odpowiedział, ale sam sobie znalazłem odpowiedź. Zadam jednak w dobrej nadziei trzecie pytanie:

 

Jak sprawa ma się z tymi pilotami a wzmacniaczami z potencjometrami które ruszają się podczas zdalnej kontroli? Czytałem w internecie, że ktoś miał z tym problem - pilot wysyłał za długi sygnał, przez co interwały były zbyt duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Pronto to rozwiązanie hi-endowe, także pod względem ceny - na Alledrogo nowe chodzą od 2100zł w górę.

 

Tak jak napisałeś, jego dodatkowym minusem jest skomplikowana konfiguracja, wymagająca komputera.

 

Dla odmiany, Prestigo konfiguruje się tak (video):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pod spodem jest jeszcze kilka innych filmów o Prestigo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhangel, 18 Paź 2009, 22:09

 

>Jak sprawa ma się z tymi pilotami a wzmacniaczami z potencjometrami które ruszają się podczas

>zdalnej kontroli? Czytałem w internecie, że ktoś miał z tym problem - pilot wysyłał za długi sygnał,

>przez co interwały były zbyt duże.

 

W Prestigo możesz wybrać długość sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

Poniewaz Rotel ma masakrycznie detaliczny potencjometr (kilka okrazen gala min-max) nie zauwazylem problemow. Trzeba wrecz dluzej przytrzymac zeby miec slyszalny efekt. Przy jednorazowym nacisnieciu przesuwa sie tylko o jeden stopien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Logitechu Remote ONE każdy parametr sygnału jest konfigurowany więc nie ma z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Logitechu One jest taka funkcja, to chyba jest ona też w każdym innym Harmonicu, bo software jest update'owany dla każdych modeli. Tak mi się przynajmniej wydaje. W każdym razie, dzięki za odpowiedzi.

 

Co do Rotela, ja mam RA-06 i potencjometr jest całkiem detaliczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitecha Harmony ale model 785 , kupiłem pare dni temu do sterowania kinem Celestion HTiB i paroma innymi bzdetami typu PS2.Wyświetlacz oczywiście tylko po to żeby podbić cenę, niektóre funkcje działają na odwrót zamiast ciszej to głośniej itp.No i trochę duży jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, 525 zamówiony. Chciałem 555, ale brakowało mi kilku złotych, i w sumie wolę niebieski wyświetlacz. Wyższe modele mi niepotrzebne, bo szkoda kasy na dotykowy wyświetlacz, który i tak nie jest zbyt wygodny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sporo informacji od użytkowników nt. 555, a za czym idzie - 525. Polecam.

 

We wtorek przyjdzie pilot, napiszę, co myślę. Dzięki za wszelkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo raju, ale ORDYNARNA reklama pilotów uniwersalnych firmy P.

Elb, myślałem ,że stać Cię na odrobinę finezji ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że to forum, ma taką dziwną manierę - czego by nie napisać, o jakimkolwiek produkcie, to zaraz ktoś wyskoczy z pretensjami ...

 

Zaraz napiszę o nowym jogurcie Danone na bocznicy, albo o nowym modelu opon zimowych VHP, to też się znajdzie ktoś kto stanie, niczym Rejtan rozedrze szaty i krzyknie - "reklama !".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się.

Ja właśnie postanowiłem niedawno, że kupię pilota uniwersalnego i twój wpis był dla mnie dużym ułatwieniem w poszukiwaniach. Z tym, że na Allegro nic takiego aktualnie nie ma, a na Ceneo znalazłem zaledwie w jednym sklepie. Masz jakieś sugestie, gdzie jeszcze szukać? A może wybrać się po prostu do Media Marktu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.