Skocz do zawartości
IGNORED

Uniwersalny pilot - najlepszym przyjacielem człowieka !


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Przymusowe korzystanie z komputera może faktycznie być uciążliwie, ale dla nasz wszystkich raczej być nie powinno ( w końcu na czymś teraz oglądasz mój post? ). Nie ukrywajmy, te piloty nie są skierowane do babć, czy ludzi po 50tce którym pamięć o komputerach zawisła na wielkich szafach ze szpulami. W dzisiejszych czasach posiadanie komputera staje się coraz bardziej potrzebne w życiu codziennym, i to się będzie jeszcze bardziej uwidaczniać w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhangel, 21 Paź 2009, 17:00

 

>mając w bazie nawet bzdury typu regulatory jasności pomieszczenia, czy klimatyzacje.

 

No to jest pomysł ! Musze sobie klimatyzator wklepać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhangel, 21 Paź 2009, 14:48

 

>Btw. czy ty (wy) też macie tak, że po każdej synchronizacji pilota coś się przestawia mimo, że

>żadne opcje związane z ustawieniami urządzeń nie były ruszane?

>

>Mały problem, ale wciąż irytuje. Aha, no i czy ty - Elberoth (sorry jeśli źle napisałem nick, piszę

>z pamięci) też masz problem z irytującym opóźnieniem w funkcjonowaniu Nboxa? Każdy sygnał jest

>wysyłany osobno i za długo, co irytuje na przykład w regulacji głośności N-ki.

 

U mnie z mojego pilota (Philpsa) NBOX działa natychmiastowo - zero jakichkolwiek opóźnień. Nie mam też problemów z synchronizacją, o których piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zawód zafundowany przez Logitech. Chciałem dla testu wprowadzić do pilota kody wzmacniacza w salonie matki ( Sony TA-F235R ). Działa tylko kilka funkcji, bez podstawy - czyli turn on/off. Ponadto, jest 14 stron innych funkcji takich jak wyjścia które z tym ampem nie mają nic wspólnego, a które pochodzą z innych urządzeń.

 

Żenada, powiem tyle. Dla próby wklepałem jakiegoś starego Denona CD z allegro, niby wszystko jest, ale również kupa innych niepotrzebnych funkcji automatycznie się pojawiła, które w tym urządzeniu nie mają prawa bytu. Nie wiadomo też, czy te co mają działać - działają. Na podstawie wzmaka Sony widzę już, że nie zawsze tak jest.

 

Dobrze, że u mnie wszystko działa... W każdym razie wielki minus dla pilotów i bazy Logitech. No ale można się pocieszyć, że inne - bez posiadania oryg. pilota - pewnie w ogóle by nie działały. Albo i by działały, zależy od ich baz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W moje lepkie łapki dotarł do mnie właśnie wczoraj pilocik Logitech Harmony 885. Na razie przesiedziałem nad nim ze 4 godzinki, i nie udało mi się zrobić w nim wszystkiego jak się należy do końca. Kolejny mam z regulacją głośności w odtwarzaczu CD Sony 227esd, a raczej jej brakiem. O ile odtwarzacz taką funkcję raczej posiada (ma silniczek w gałce głośności), o tyle pilot nic o niej nie wie!!! I kolejny problem to TV"N'ka" w bazie danych Logiteka nie mogę znaleźć mojego tunera NBOX recorder. Nie wiem, może nie pod tym symbolem szukam. Może mi ktoś z tym pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten starszy ? jeżeli tak to szukałem w bazie tak jak wcześniej podaliśmy pod nbox , hdtv lub ADB. Nie mam teraz tego pilota więc trudno mi to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elberoth,

 

Fajny wątek. Dzięki za info. Kilka pytań:

 

1. Mógłbyś prawdzić kody dla Musical Fidelity?

 

2. Nigdy dotąd nie używałem takiej zabawki. Rozumiem że jak kodów w bazie nie ma to pozostaje druga opcja czyli zaprogramowanie pilota. Zupełnie nie kumam jak to się robi. Powiedzmy że mam tego Philipsa i pilota od wzamcniacza i cd. No i co dalej? Kompletnie tego nie rozumiem. hihi ;)

 

Definiuję np. przycisk "+ volume" w tym Philipsie, po czym kieruję w jego stronę pilota od danego urządzenia na którym przyciskam "+ volume"? Czy tak? ;)

 

Z tego co widzę w sklepach internetowych cena wacha się od 550-590 zł, ale jak sprzedawca na Allegro jest pewny to ryzyka nie ma.

 

Przy okazji...

>Feromon

>Ooo raju, ale ORDYNARNA reklama pilotów uniwersalnych firmy P.

>Elb, myślałem ,że stać Cię na odrobinę finezji ...

 

Nie mam bladego pojęcia o co Ci chodzi? Jaka reklama. Gość podrzuca całkiem fajne rozwiązanie, a Ty narzekasz. Dla mnie ten wątek jest 100x ciekawszy od np. jałowych wynurzeń na temat testów ABX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz. Jak nie ma jakiegoś urządzenia, to definiujesz po kolei wszystkie przyciski sam. Na koniec przykładasz swojego pilota (MF lub innego) do odbiornika IR w pilocie Philipsa, przesyłasz brakujący kod, Philips go zapamiętuje i po problemie. Wszystko jest bardzo proste i intuicyjne, instrukcje step-by-step pojawiają się na pilocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Elberoth, 14 Lut 2010, 20:39

 

trochę czasu minęło.

Czy pilot nadal sprawuje się bez zarzutu?

jak z baterią po około 1 roku dzialania? czynadal długo trzyma?

czy bezproblemowo można wgrać ikonki ( może już są wgrane) z podstawowych polskich programów TV?

 

No i dlaczego jest taka susza z tymi pilotami na rynku?

poza pixmanią ( hm, rózne oceny) jest kompletnie niedostępny?

 

Czyżby się nie sprawdził jak seria SRU?

Bardzo mnie to ciekawi, że praktycznie pomimo jego genialności kompletnie nie ma go na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bez zarzutu. Ja jestem nim zachwycony. Pilota kupiło też kilku moich znajomych po tym jak mieli okazję wziąć go do ręki i zobaczyć 'w akcji'.

 

Od czasu konfiguracji nic w nim nie zmieniałem (leniwy jestem). Bateria trzyma ok 3-4 tygodni, więc w sumie można o niej zapomnieć.

 

Co do dostępności to chyba trzeba pytać Philips Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakis taki pilot uniwersalny co bedzie tez dzialal na fale radiowe i najlepiej z wyswietlaczem zeby obslugiwal min, popcorna hour 200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pilot to lipa a ten watek to reklama,w zwiazku z tym prosze szanowna moderacje o usuniecie watku i zbanowanie autora w przeciwnym razie bede domniemywal iz moderacja jest skorumpowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 12 Cze 2010, 23:01

 

Sama prośba nie wystarczy, trzeba mieć ku niej podstawy - te które podajesz są mocno wątpliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czy to reklama czy cokolwiek, ale chyba tez mozna sie z tego cos dowiedziec wiecej niz sie wie a chyba o to chodzi

 

ponawiam tez pytanie

 

czy jest jakis taki pilot uniwersalny co bedzie takze dzialal na fale radiowe i najlepiej z wyswietlaczem zeby obslugiwal min, popcorna hour 200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na fale radiowe - co chcesz tym sterować?

Widziałem kiedyś taki pilot w USA (potrafił też sterować automatyką domu typu oświetlenie czy ogrzewanie), ale nie pamiętam symbolu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

caleb66, 12 Cze 2010, 23:01

 

>>>>ten pilot to lipa>>>

 

czyżby pilot kompletnie nie przypasował do rewelacyjnego fotela Bodzio? Straszne

 

 

Elberoth, 12 Cze 2010, 22:04

dzieks za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

a czy jest jakis taki pilot uniwersalny co bedzie tez dzialal na fale radiowe i najlepiej z wyswietlaczem zeby obslugiwal min, popcorna hour 200?

 

Witam

Logitech Harmony ONE ma sterowanie na irda i radiowe jak w Popcornie C 200. Oczywiscie możesz też kupić za 70 pln orginalnego pilota na irda w Human Media. Ale napewno lepszym wyborem jest własnie Harmony ONE, ponieważ po wprowadzeniu wszystkich urządzeń jakie posiadasz, skonfigurowaniu ich na np. KINO DOMOWE jednym przyciskiem włączysz np. telewizor który ustawi sie na odpowiednie zródło, amplituner na odpowiednie wejście a dvd lub BR na odpowiednie wyjscie, pozostanie Ci tylko dać głosniej i pilot bedzie wiedział że głosniej w ampli a nie w TV. Zachęcam do zakupu bo sam mam 885 już ze dwa lata, zmieniam klocki a pilot działa.

 

czy do zaprogramowanie takiego pilota konieczny jest oryginalny?

Nie potrzebujesz orginalnego, w bazie Logitecha jest ogromna ilośc urządzen. Zreszą można sprawdzić na ich stonie czy dane urządzenie jest w bazie. Wchodzisz na jakiegokolwiek pilota, w menu wyszukujesz cechy a tam kontrola zgodności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawi mnie programowanie uniwersalnego pilota ani wydanie na jego zakup setek zł. Mam taki zgrabny koszyk na stoliku (za 5 zł.)w którym mieszczą się piloty do wszystkich urządzeń i mam z tym porządek i wygodę. Jest tylko jedna rzecz, która mnie denerwuje, że nie wszysztkie podstawowe funkcje amplitunera da się obsłużyć z pilota:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawi mnie programowanie uniwersalnego pilota.

 

10 minut i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut i po sprawie.

 

Logitecha Harmony nawet szybciej, tymbardziej jak masz oryginalne piloty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oba można zaprogramować równie szybko, bo jest to dziecinnie proste. Jak ktoś się uprze to pewnie i w 60s ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oba można zaprogramować równie szybko, bo jest to dziecinnie proste. Jak ktoś się uprze to pewnie i w 60s ;-)

Nie przesadzajmy. Trzeba ściągnąć sotware, zainstalować, potem wyszukać urządzenia, zdefiniować makra, wykonać mnóstwo innych czynności. Samo wgranie konfiguracji w pilota trwa ładnych parę sekund. Później makra się poprawia, dopieszcza układ komend na ekranie, zabawy jest przy tym co niemiara.

 

Przy kilku urządzeniach przynajmniej pół godziny należy na to poświęcić. Fakt, że późniejsza wygoda użytkowania pilota uzasadnia znacznie większe początkowe poświęcenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie przesadzajmy. Trzeba ściągnąć sotware, zainstalować, potem wyszukać urządzenia, zdefiniować makra, wykonać mnóstwo innych czynności. Samo wgranie konfiguracji w pilota trwa ładnych parę sekund. Później makra się poprawia, dopieszcza układ komend na ekranie, zabawy jest przy tym co niemiara.

 

Przy kilku urządzeniach przynajmniej pół godziny należy na to poświęcić. Fakt, że późniejsza wygoda użytkowania pilota uzasadnia znacznie większe początkowe poświęcenia ;)

 

To w końcu jesteś za, czy jesteś przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat, ale nie chcę zakładać nowego wątku. Mam pre/power Kenwood L-1000C/L-1000M i nie mam do tego pilota. A fajnie by mieć "leniucha". Napisałem do kilku sklepów internetowych, które chwalą się, że mają piloty do wszystkiego i żaden mi nie odpowiedział. Może ktoś mi poradzi gdzie kupić oryginalny lub uniwersalny pilot. A może jakiś inny od Kenwooda obsługiwałby przedwzmacniacz. Zależy mi tylko na sterowaniu głośnością a gdyby jeszcze przełączanie źródeł i włącz/wyłącz, byłoby super. Niestety nie mogę wgrać kodów na jakiś samouczący, bo nie mam z czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.