Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał styczność ze wzmacniaczem TRIO KA-1200B. W internecie znalazłem tylko podstawowe parametry techniczne. Wygląd urządzenia budzi zaufanie ale obawiam się że był to jeden ze wzmacniaczy dla "uboższych" miłośników audio. Ładny przedni panel ale z tyłu już zwykła płyta.

Tak jak piszesz jest to niski starszy model wzmacniacza z epoki vintage w czarnym kolorze (ostatnia literka B - black). Ten wzmacniacz to nic szczególnego, ładnie się prezentuje również z dedykowanym tunerem. Poleciłbym raczej coś z serii KA-X004 od modelu KA-4004, KA-6004 czy świetny KA-8004.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już tego KA-1200B. Cena była okazjonalna a postawiony na stoliku cieszy oczy. Brzmienie nie szczególne ale też nie męczące. Będzie do kolekcji.

Warto dokupić tuner Kenwood KT-1300B do kompletu, bywają czasem. Nawet widziałem kiedyś na OLX za stówkę.

78_a32ebcc4520f184a85ee0f71e73b38ce.jpg

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie z grubej rury do znawców Kenwooda od strony technicznej - czy da się w miarę bezboleśnie przeszczepić płytę z TDA 1547 z DP7050 do DP7040 ?

Edytowane przez gelson

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zakręconych sprzętami audio a szczególnie marki Kenwood.

Mam nadzieję, że z racji "posiadania" KT 8005 i KA 8004 zostanę przyjęty do grona ?

Już raz próbowałem wpisać się do klubu ale Admin wykasował mój post.

Tuner kupiłem oczami po przeczytaniu opinii na TIC na temat tego modelu, wzmacniacz z rozpędu do kompletu, by KT nie był sierotą.

Zresztą to Wasza "wina", że pozbyłem się wcale nie najgorszego zestawu Technics"a ale tak mi go obrzydzono, że poszedł do ludzi, czego wcale nie żałuję.

Praktycznie mam w tej chwili te dwa klocki jakieś tam kolumienki Yamaha, brak cd, jest deck Akai, który mam zamiar zamienić na KX 9xxx lub wyżej.

Gra to nie do końca źle ale....

Zdaję sobie sprawę, że KA8004 to nie najmocniejszy wzmak 2x55W i wiem że nie poszaleję z kolumnami.

Z mojego oczytania wiem, że powinienem szukać kolumn o wysokiej skuteczności, najlepiej rzędu 90-100 paru dB/1m. Poza tym mam totalne pomieszanie

i mętlik we łbie, bo chciałoby się nie wiadomo co a moc KA jest tylko j/w.

Kolumny mają być też fajnym meblem by zyskały pełną akceptację, wiadomo czyją. Chociaż sam jestem też pod urokiem "staruchów" typu Sansui , męczy mnie Yamaha ns 690 lub 1000, wiem, że o Infinity kappa nie mam co marzyć.

Noszę się też z zamiarem ewentualnego zakupu mocniejszego wzmacniacza, 8004 + 8005 na pewno zostaną.

Odsłuch - pomieszczenie ok 35m2, nw środku komin, mebli nie za wiele. Muzyka wszystko z wyjątkiem łubu-dubu typu disko polo, i innych wynalazków.

Myślę rozorując się Guru wątku - e-hifi.pl o kolumienkach Canton Quinto.

Kolumny powinny być uniwersalne do jazz"u, rock"a, klasyki.

Pomóżcie, zdesperowanemu świrowi, który nie wie co czynić, podpowiedzcie bo moje osłuchanie i doświadczenie jest żadne, tylko teoria nie do końca uporządkowana.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, przynajmniej jedna osoba coś napisała. Ja dalej ćwiczę poszukiwania czegoś co chciałoby dobrze zagrać z Ka8004 i coś co by wyglądało równie aligancko.

Twoich kolumn aktualnie nikt nie sprzedaje. Nie jednokrotnie już mam/znalazłem, potem czytanie opinii i dalej w lesie. Wcześniej nie myślałem, że to takie trudne dopasować wzmacniacz do kolumn lub odwrotnie a tym bardziej nie słysząc. Ostatnio już kupowałem wzmacniacz Krell"a jakiś tam model a za chwilę doczytałem jeszcze jedno zero i okazało się że trzeba zapłacić 18tys zł ! a nie 1,8tys. Podobnie miałem z kolumnami.

Czyżby Klub spał? albo nudzą takie wpisy jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Klub spał? albo nudzą takie wpisy jak moje.

Bo wielu ludzi nudzi już forma rozmowy jakim jest forum dyskusyjne, bo są alternatywne metody rozmowy o audio.

Kenwood KA-8004 to bardzo przyjemny wzmacniacz do niego mogę polecić ciepło grające kolumny niemieckich manufaktur jak wspomniane Grundig Box 850, Canton Quitno 530, Pilot, może coś od T+A, Arcus seria TM itd.

 

A jak ten kenwood gra w ogóle?

Zadbany egzemplarz gra bardzo przyjemnie, a mając pod ręką dobry preamp można spokojnie usłyszeć fajne brzmienie porządnych końcówek od Toshiby.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, ona przyda się nie tylko mnie.

Czyli jak rozumiem moje pomysły typu Yamaha ns 690 i inne podłogowce powinienem sobie odpuścić? Już zacząłem kombinować z JBL L 36 - L 100, Jbl 4312, to też nie dla mnie? Zaznaczam, że nie chcę zanadto oszczędzać na kolumnach bo to równie ważne jak reszta.

 

Tuner jest cacy aż miło spojrzeć i po przejściu z tunera Technicsa od razu usłyszałem różnicę in plus KT, zagrał cieplej na wzmaku Technics"a.

Ka jest równie ładnym klockiem gra wydaje mi się dobrze, był krótko problem z potencjometrem głośności i balansem ale mu przeszło. Nie zdążyłem go potraktować "Kontaktem" do potencjometrów. Objaw polegał na tym, że ustawiony na 9-tej grał, po przekręceniu na 10-tą milkł + problem z balansem nie mogłem zrównoważyć dźwięku w obu kolumnach jednakowo. Sądzę, że to wilgoć ponieważ nie było mnie 2 tygodnie a w chałupie pojawiła się wilgoć.

Mimo iż obydwa klocki mam już ok pół roku dalej nie wiem prawie nic o nich i mimo szukania efekty żadne, mam na myśli to co jest z tyłu - chodzi o gniazda których przeznaczenia nie znam.

Czy mógłbyś coś w tej sprawie podpowiedzieć, odesłać? Pozdrawiam!

 

Zgodzę się, że to nudne jak bez przerwy marudzą tacy jak ja. Tylko gdzie ja i mnie podobni mogą znaleźć jakąś poradę mając we łbie mętlik jak nie ze strony ludzi "siedzących" w temacie. Bądźcie bardziej wyrozumiali. Rozumiem Twoje zdanie, chociaż ja widząc iż "klient na jakimś forum" jest cienias(podobny do mnie) mimo to jak umiem/znam temat to coś tam napiszę, doradzę ponieważ sam znajduję się niejednokrotnie w sytuacji potrzebującego. Jeszcze raz dziękuję, co by nie powiedzieć Twoje zdanie ma swoją wagę(ale nakadziłem)

Pojmijcie Panowie(mam na myśli tych, którzy zęby zjedli na audio), że ja czytając niektóre wątki niejednokrotnie nie kumam o czym ludzie piszą, do tego posługują się skrótami a taki jak ja naczyta się różnych wątków a głąb jaki był, tak jest dalej.

Spędziłem masę czasu czytając różne interesujące mnie wątki, że w chałupie zaczęły podejrzewać czy aby on nie dostał do głowy, czyli ja. Przyznam, że już jestem tym ciut zmęczony.

 

Zadbany egzemplarz gra bardzo przyjemnie, a mając pod ręką dobry preamp można spokojnie usłyszeć fajne brzmienie porządnych końcówek od Toshiby

Tu pojawia się następne pytanie co masz na myśli, jaki byłby dobry preamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj.

Jeśli ma ktoś przedwzmacniacz Kenwood AV C-V750 i końcówkę M-A300 i chciałby mieć zapas części to proszę o PW.

Właśnie rozebrałem oba urządzenia i nie potrzebuję płytek, radiatorów, tranzystorów, wyświetlacza. Kupiłem w nieznanym stanie, więc może być coś uszkodzonego, choć nie ma śladów po spaleniu czy zwarciu.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

post-54754-0-29085800-1480262014_thumb.jpg

Witajcie.

Ja wczoraj przytachałem takiego "cusia".W stanie ogòlnie dobrym,jedynie jakiś wandal wyłamał pokrętło bass i zastąpił tym czymś.

Dzisiaj go podłączyłem do swojej końcówki(accuphase p-11).Do tej pory używałem casm6 w roli pre i byłem bardzo zadowolony.Porównywałem casm6 z pre rotel 960bx i cambridge był lepszy.Ale ten dziadek z '78 nie dał stream magic 6 żadnych szans.

Gdyby zdjęcie nie weszło, chodzi o preamp kenwood L-07c.

Czy ktoś z klubowiczów może podrzucić mi link, gdzie mogę szukać takiego pokrętła?

Marcin

Edytowane przez Marcin_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wtam . Jestem szczęśliwym posiadaczem kenwooda ka 3300d , gra on z kolumnami infinity rs 6001 . Mam pytanie odnośnie pokrętła loudness. Mam wrażenie że podczas kręcenia gałą w prawo dodaje tylko niskie tony , prawie identycznie jak w przypadku regulatora niskich tonów. Myślałem że podbije też tony wysokie. Czy to normalne w tym modelu? Nie wiem czy nie oddać go do czyszczenia i wymiany elektrolitów .

Edytowane przez Fak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Klubowiczów Kenia ;)

 

Już dawno miałem zawitać ;) Od roku jestem posiadaczem wzmaka KA-801. Nieco dłużej tunerka KT-5020L. Plany są jeszcze ambitniejsze. Choćby o tunerki takie jak: 7020 czy 990D ;)

 

Swoją drogą fajna licytacja na jebaju. Chociaż cenowo może już nie do końca. Ale są ori pudła / papierki, więc ma to swoją dodatkową wartość. To zawsze w cenie. Tak jak końcówka i pre marzenie =)))

 

http://www.ebay.co.uk/itm/282346104732?clk_rvr_id=1164792641062&rmvSB=true

 

Pozdrawiam z tego miejsca Michała e-hifi =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

 

Mam kilka wzmacniaczy, CD a zwłaszcza magnetofonów Kenia:-)

 

 

 

Mam pytanie co polecacie KA-990V czy KA-7050R?

Który z tych wzmacniaczy jest lepszy i jakie są ewentualne różnice?

 

Pozdrawiam

Amphion Creon 2 | Muarah MU-4 EVO | Wadia 321 decoding computer | CEC DX71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam kilka wzmacniaczy, CD a zwłaszcza magnetofonów Kenia:-)

Mam pytanie co polecacie KA-990V czy KA-7050R?

Który z tych wzmacniaczy jest lepszy i jakie są ewentualne różnice?

Pozdrawiam

 

Zdecydowanie z tych dwóch KA-7050R to wyższa półka nie tylko ze względu na zastosowanie końcówek MOSFET, ale także m.in. możliwość sterowania pilotem, wszystkie wejścia RCA pozłacane.

KA-7050R gra o wiele bardziej detalicznie jednocześnie posiadając odpowiednią moc. Zestawiałem go z TOP'ami KA-5040R oraz KA-7090R. Obydwa gorsze.

Jest to wzmacniacz wart swojej ceny, polecam sprzedawcę http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-7050r-rarytas-gwarancja-i6806770597.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez e-hifi.pl

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany...

 

ja poruszę temat tunerków, które jak wiemy Keniowi wychodziły :) Prawdopodobnie niebawem zawita mały upgrade, czyli lepszy brat: 7020. Chociaż jeszcze biję się z myślami nad 990D. Zapewne prędzej czy później wylądują oba w kolekcji :) Osobną sprawą pozostaje jakość "techniczna" tego co leci w naszym eterze :) Ale nie do tego dążę. Czy ktoś z szanownych Państwa miał okazję i przyjemność obcować z analogami z górnej półki... mam na myśli dwie legendy... KT-917 sklasyfikowany wiadomo jak na pewnym forum... oraz z serii Supreme... czyli starszy 600T? Zwłaszcza o tym ostatnim strasznie mało klarownych info. Obydwa są piękne i... cholernie drogie :)) 917 in plus... obsługa 2 anten. Wizualnie i datowo do mojego Ka bardziej pasuje 917 :) Cholerka... w te wskaźniki mógłbym się wpatrywać bez końca. A już myślałem, że się nasyciłem :)

 

Miałem cuś dodać z fotostory... lepiej późno niż późno :0 Lepszych zdjęć na chwilę obecną nie mam ehh Lumia :) Proszę o przeniesienie do posta #413. To tak narazie apropos tych wskaźników ;))

post-56001-0-00111700-1494617227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.