Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaciekawiło mnie pewne ogłoszenie. Magiczny tunerek z zestawu Supreme, mianowicie model 600T. Pomijam już absurdalną cenę nawet jak za ten model. Zastanawia mnie kilka rzeczy. Dodatkowe naklejki z numerami (środek i lewa strona), brak przełącznika 120-220V, gniazdo zasilania IEC zamiast kabla. Dodatkowo (może tak foty wyszły) wskaźniki świecą się chyba lepiej jak nówki =) Modzony czy naprawiany?

 

https://www.hifi.nl/tweedehands/10026066/Kenwood-model-600T-tuner.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czy jest jakiś sensowny kontakt na serwis Kenwooda? Oczywiście chodzi o audio a nie roboty kuchenne i inne agd. Poszukuję kompletnego lub samej dźwigni od głównego włącznika zasilania dla ka-801. Zapewne dorwanie takowego może graniczyć z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, Dołączam do klubu, aktualnie posiadam cd kenwood dp - 7030, kiedyś miałem piec ka - 990d i ka - 550d.

Jestem przed kupnem nowego cd i mam rebus co kupić. Czy kenwood dp- 5090 24bit, czy kenwood dp- 990sg?

Lub jakiś inny do max 1000pln, np.luxmana jakiegoś.

Który z tych kenwoodów lepszy jest? I jakie rynkowe ceny za nie są, by nie przepłacać.

Prośba o pomac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Klubowiczów! Lepiej później, niż wcale... Od dłuższego czasu czytuję wpisy na tym forum. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Basic M1 i C1. Witam wszystkich Klubowiczów! Lepiej później, niż wcale... Od dłuższego czasu czytuję wpisy na tym forum. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Basic M1 i C1. Nie ingeruję we wnętrze (bo się nie znam) i jestem szczęśliwy, że tak pieści moje uszy.

  IMG_0664.thumb.jpg.c3ed4d59e6bb292784a1f8d0ee33db0f.jpg

Mam 2 pytania:

- czy ktoś używa DAC-a do korekcji muzyki ściąganej ze Spotify? Czy faktycznie warto zainwestować kilka stówek w dosyć dobrego DAC-a? Jeśli tak, proszę o polecenie urządzeń w cenie do 600 - 800 PLN;

- chciałbym uzupełnić mój zestaw Kenwooda o tuner Basic T1 lub pokrewny? Może ktoś ma na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów.
Prześledziłem cały watek i postanowiłem spróbować z basic m1 lub m1a. Ktoś jest w stanie doradzić który lepiej kupić, bo po roku produkcji domyślam się że m1?
Jak podłączyć Sigma Drive(wejścia sensors) do głośników? Wiem ze trzeba po prostu podłączyć sensory i normalne gniazda do kolumn jednocześnie, ale nie wiem jakie przewody zastosować. W jednym z zagranicznych tematów zalecali użyć 16 AWG do sensorów, a 12 AWG do normalnych lub na odwrót. Przez złe podłączenie można podobno spalić wzmacniacz..

Edytowane przez Zbigniew_65798
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam - zakupiłem za 650zł wzmacniacz Kenwood Ka-7050R - niestety gdy zajrzałem do środka tranzystory zostały wymienione, zamiast Toshiby 2SK1530/2SJ201 są 10 razy tańsze IRFP240/IRFP9240, które nie są dobrze notowane dla sprzętu audio, tu rozprawka
https://www.audiostereo.pl/topic/21692-2sk15302sj201-lub-irfp240irfp9240/

mogę go zwrócić,
pytanie ile taki sprzęt z podmienionym tranzystorami jest naprawdę warty?
czy jest różnica w odsłuchu?
te Toshiby raczej już niedostępne, na allegro z wymontowanego(oferta żart):
https://allegro.pl/oferta/2sj201-2sk1530-4-pary-8242936871
a może (trochę czasu upłynęło) są lepsze zamienniki niż IRFP?

pytanie: zwrócić (dołożyć 300zł) i kupić oryginał? zostawić? zostawić ale utargować niższą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę Was o poradę. Szukam wzmacniacza Kenwood z lat 70-80 grającego zdecydowanie ciepło z dobrą rozdzielczością. Na które modele zwrócić przede wszystkim uwagę?

Czy ktoś z klubu nie ma ochoty puścić w świat jakiegoś wzmaka ze swojej kolekcji?

Drugie pytanie - Czy ktoś z klubu mieszka w Bielsku, lub okolicy do 100km i ma wzmacniacze Kenwooda? Chętnie bym czegoś posłuchał na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś z Was posiada nakładkę na przełącznik filtra "LOW" do amplitunera Kenwood KR-10000 mkII?

Czy ta nakładka występuje w innych modelach? W tej chwili nie potrafię znaleźć w sieci niższych modeli z taką nakładką.

kr22.jpg

kr11.jpg

1 kr.jpg

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry!

Nowy jestem w klubie ale z Kenwoodem mam staż długoletni...

I od razu mam takie bardzo nietypowe pytanie. Mam zintegrowany wzmacniacz KA-7090R. Pod nim kolumny Cerwin-Vega XLS 215.

No i tutaj pojawia się dylemat - bo wzmacniacz jest ciut za słaby żeby napędzić w pełni wspomniane kolumny.

 

Chciałbym się zapytać, czy można spiąć ze sobą np. Basic M2A (mam jednego na oku) jako końcówkę mocy z moim KA-7090R?

Czy czegoś nie spalę np.?

Czy trzeba mieć klasyczny preamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, wzmak KA-7050R, zastanawia mnie delikatnie buczący transformator (wiem temat rzeka), mam dwa egzemplarze, jeden słychać z ok.50cm a drugi z 30cm ... poczytałem trochę ale różnie piszą, co mnie zastanawia to fotki trafo w necie są różne, jedne mają trafo skręcone śrubami a drugie nie (otwory na śruby puste) ... albo producent ich nie skręcał w pewnym momencie z oszczędności albo ludziska same skręcały .. podobne otwory bez śrub ma KA-7090R

pytanie - analizował ktoś ten problem? czy można samemu skręcić? te blachy można uszkodzić? są izolowane czy nie?

skręcony.jpg

nieskręcony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam Klubowiczów,

Mam zagwozdkę. Jaka jest prawidłowa wartość mocy na tabliczce znamionowej dla Kenwood Model 600? Wg manuala maksymalny pobór mocy to 790W. Spotkałem się z sytuacją, że na tabliczce były wartości 750W i 260W.

Z czego wynika ta rozbieżność i która wersja jest prawidłowa?

Wartość 260W wydaje się mocno zaniżona. Czy taki egzemplarz jest w jakiś sposób  "podejrzany"?  Jeszcze jak ma przerabianą wtyczkę kabla zasilającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayer napisał:

Witam Klubowiczów,

Mam zagwozdkę. Jaka jest prawidłowa wartość mocy na tabliczce znamionowej dla Kenwood Model 600? Wg manuala maksymalny pobór mocy to 790W. Spotkałem się z sytuacją, że na tabliczce były wartości 750W i 260W.

Z czego wynika ta rozbieżność i która wersja jest prawidłowa?

Wartość 260W wydaje się mocno zaniżona. Czy taki egzemplarz jest w jakiś sposób  "podejrzany"?  Jeszcze jak ma przerabianą wtyczkę kabla zasilającego.

Ta większa wartość , mam Ka 7300 i u mnie jest 430 W a na jakimś zdjęciu w necie widziałem 170 W .

Tył mojego :

 

IMG_20230406_224753.jpg

Te na 100V mają niższy pobór :

 

 

Screenshot_2023-04-06-23-01-22-084_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem własnie, czy to może być związane z wersjami na rynek amerykański/japoński. Ale one były sprzedawane pod nazwą TRIO. Więc na froncie powinno być TRIO a nie Kenwood. Wersje na 110V powinny mieć chyba z tyłu jedynie informacje o napięciu 110V nic o 220V. Ta sztuka ma. Do tego inny bezpiecznik.

Pytam, gdyż jest wystawiony na niemieckim ebay taki model. Ale na tabliczce znamionowej ma własnie 260W. Do tego ma przerobioną/zmienioną wtyczkę zasilająca. Na pewno nie jest oryginalna. Sam wzmak wygląda na bardzo zadbany wizualnie. Jednak te dwa elementy wzbudziły moje spore wątpliwości. 

Czyli jeżeli tam powinna być wartość 750W, to co to oznacza? Że coś było kombinowane? Czy, że jest to wersja z rynku amerykańskiego / japońskiego. Na tabliczce widnieje wyraźnie model wzmacniacza.

 

s-l1600 (1)_1.jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 07:39, mayer napisał:

Myślałem własnie, czy to może być związane z wersjami na rynek amerykański/japoński. Ale one były sprzedawane pod nazwą TRIO. Więc na froncie powinno być TRIO a nie Kenwood. Wersje na 110V powinny mieć chyba z tyłu jedynie informacje o napięciu 110V nic o 220V. Ta sztuka ma. Do tego inny bezpiecznik.

Pytam, gdyż jest wystawiony na niemieckim ebay taki model. Ale na tabliczce znamionowej ma własnie 260W. Do tego ma przerobioną/zmienioną wtyczkę zasilająca. Na pewno nie jest oryginalna. Sam wzmak wygląda na bardzo zadbany wizualnie. Jednak te dwa elementy wzbudziły moje spore wątpliwości. 

Czyli jeżeli tam powinna być wartość 750W, to co to oznacza? Że coś było kombinowane? Czy, że jest to wersja z rynku amerykańskiego / japońskiego. Na tabliczce widnieje wyraźnie model wzmacniacza.

 

s-l1600 (1)_1.jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600.jpg

Zobacz to wersja z zmianą napięcia, wtyczka mogła być Us czy Jp więc po prostu ktoś ją zmienił . Pobór mocy pewnie dali na te rynki więc na tabliczce jest akurat taki .

Miałem tak kiedyś z gramofonem Pioneer że był z zmianą napięcia ale miał wtyczkę us , teraz mam taki sam tylko na 100v ale wtyczka była ta sama 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.