Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem z ciekawości piec Kenwood ka-5090r, brzmi bardzo dobrze, wg mnie zdecydowanie lepiej niż Denon PM-560, czy też np Sony TA-F 530ES

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, dopisuję się do klubu z keniem ka-900+DP7030, a no i jeszcze mam kenia ka-660d niestety już nie używanym zestawem ale takowy posiadam, będzie na działkę jak znalazł. Tu pytanko czy może ktoś z Was miał styczność z tym wzmakiem ka-900? jak tak to jakie opinie na jego temat? Ogólnie muszę go do naprawy dać bo coś w nim nie tak jest mianowicie jest jakby przebicie z obudowy chyba do końca nie wiem. W praktyce jest problem taki że wszystko gra ale, no właśnie raz gra git a po chwili gra 2-3 razy ciszej i z 50% mniejszym bassem, jak go lekko w obudowę od góry klepnę a czasami tylko go tchnąć wystarczy to znowu jest git i tak w kółko. Jakieś porady? a możę Znacie jakiś rzetelnego Pana co takie sprzęty naprawia w łodzi? Chętnie bym go naprawił bo gra bardzo fajnie. Drugi od góry model z 81r. wyżej był tylko ka-1000 z osobnym zasilaniem.

Pozdrawiam.

 

Dodaje foty

post-31003-0-59026300-1315149826_thumb.jpg

post-31003-0-12576600-1315149854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Hej,

Mam odtwarzacz Kenwooda DP-1510. To był mój pierwszy CD, kupiony w '88 roku w Hamburgu :) Czas jednak poszedł do przodu, odtwarzacz trochę się postarzał (czasami laser się "ślizga" na niektórych płytach, ma problem z załapaniem pierwszego tracka), synowi wstawiłem do pokoju PS1 jako odtwarzacz, a Kenwood czeka na podróż na elektrozłom.

 

Może ktoś z miłośników "wyntydżu" chce go uratować przed wysypiskiem? Oddam po kosztach wysyłki. Piszę w klubie, a nie ogłoszeniach, bo tak jest szansa, że pójdzie w dobre ręce i sprawi jeszcze komuś trochę radości ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie miłośników Kenwooda.

W piątek przyszedł do mnie ( od kuzyna z Niemiec ) najbardziej oczekiwany prezent kupiony na Niemieckim Ebay-u mianowicie KENWOOD KA-D1100EX. Niestety przesyłka nie wytrzymała upartego kuriera i dostało mu się w potencjometr głośności. Siedzi tam niebieski Alps 100k Czy naprawa będzie droga?? Znalazłem ten potencjometr

ALPS . Niestety na allegro czy na polskim ebayu jest niedostepny.

Edytowane przez SoltysAudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zostałem posiadaczem korektora graficznego kenwood ge-5020 ale mam mały problem z odpaleniem w nim wizualizacji widma, sam korektor ładnie w pętli podpiąłem do wzmacniacza i działa ale na wyświetlaczu korektora słupki w ogóle nie reagują może wy mi pomożecie bo już sam nie wiem czy korektor jest uszkodzony czy może trzeba to jakoś uruchomić kombinacją przycisków. Sam korektor jest świetny, co prawda nie mam porównania do innego ale w porównaniu do np. korektorów w programach komputerowych to jest po prostu niebo. Jeśli ktoś posiada instrukcję do tego korektora to był bym bardzo wdzięczny za podzielenie się ją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wczoraj stałem się posiadaczem Preampa L-1000C i końcówki L-1000M, wiec wypadało by zapisać się do klubu.

Jak na sprzęt kupiony z ciekawości to powiem REWELACJA i w najlepszym wydaniu.Ggeneralnie wszędzie pachnie acuphasem.

Nie ujmując nicKkenwoodowi nie spodziewałem się, że to zagra na tak wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu na testach Kenwood KA-7010, zacna maszynka, dobra budowa (dual mono itd). W porównaniu z posiadanym kiedyś KA-5090R znaczący skok jakościowy, nawet bardzo. Gra dosyć jasno, sterylnie, ale basu nie brakuje, przestrzeń solidna - to tak na szybko:)

post-18352-0-85196300-1330355346_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmiecie do klubu z takim grajkiem jak na zdjęciu poniżej ? ;-))

Tuner KT-550L

Chyba jeden z nizszych modeli, ale gra całkiem dobrze, jak to mówią - "darowanemu koniu się w zęby nie zagląda".

Dostałem w prezencie i się cieszę.

Zdjęcie pochodzi z netu, mój jest bez najmniejszej skazy.

 

Przeglądam opinie o Kenwoodzie i myślę że to naprawdę dobra firma.

Mało natomiast Panowie piszecie o brzmieniu posiadanych urządzeń.

Jaką ogólną "manierę" dźwięku prezentują urządzenia tej firmy ?

Pytam, gdyż poszukuję (dla znajomego) czegoś mocniejszego, i niedrogiego, do wysterowania trudniejszych kolumn.

Przegladałem ostatnio allegro i zainteresowałem się trochę starszymi kockami tej firmy, a mianowicie KA-990, KA-51B, KA-5X

Czy w cenie do 300zł mozna kupić coś równie dobrze grającego ?

 

Pozdrawiam.

post-28258-0-44950100-1330501391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie miałem, nie znam, znam nieźle ofertę Kenwooda (starą), więc na pewno jest to model "środkowy", były jeszcze co najmniej LSK-700, lata 80-te chyba, musiałbym poszukać w katalogach. Gość już od dłuższego czasu próbuje je sprzedać, stan - na oko - nie jest zły, brzmieniowo nie spodziewałbym się rewelacji, jeśli są sprawne i niegrzebane, to pewnie warte z 300 PLN. Warte uwagi są najwyższe modele z serii, resztę można sobie darować. Zresztą, zależy czego ktoś szuka.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytam w klubie, bo zaciekawiła mnie marka. Taka, o której niewiele się mówi, generalnie chyba nie kojarzy się jakoś wybitnie - i zaskoczyliście mnie. Tzn ja miałem kiedyś amplituner kina kenwooda, ale to marketowy szmelc - nie ma co porównywać.

Raz - czy ma ktoś może niepotrzebną końcówkę mocy? :-) A dwa - te dwie, które są teraz na allegro? Ta droższa robi trochę mniej pozytywne wrażenie. Warto to licytować? O tej M1 ciężko odszukać opinie, ale za to znalazłem temat o modyfikacji tego cuda...hmm ale jak ktoś przerobił coś, to też nie powie że to było bez sensu.

 

Generalnie poszukuję czegoś do Yamahy DSP-E800, w sumie mogłaby być i integra - z tych, które obecnie są na allegro warto coś nabywać, coś jest okazją?

 

Wybaczcie, w ogóle nie orientuję się w sprzęcie tej marki - wiedzę zdobędę, ale może warto działać szybko? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie Kenwood DP 7040. Ma pewnie co najmniej ze 20 lat, wyświetlacz ledwo co świeci. Podłączyłem go do wzmacniacza i usłyszałem muzykę z takimi detalami jakich jeszcze nigdy wcześniej. To gra fantastycznie!

Kupiłem go, mając świadomość jego wieku, z zamiarem wymiany co najmniej najważniejszych elektrolitów, ale teraz mam wątpliwości, czy go ruszać? Co radzicie?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli Kenwoodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Nic nie ruszaj!!!! Jak nie wylane to zostaw go w spokoju. Kondensatory mozna wymienić tylko wtedy kiedy będziesz miał takie same(z racji wieku mało prawdopodobne) lub na wspóczesne o zblizonym brzmieniu- to jest zawsze loteria - najczęsciej gorzej lub inaczej. Po wymianie moze sie okazać, że dzwięk Ci może nie do końca pasować. Te stare kondy były duuuzo trwalsze od obecnych, no może poza elną (niemniej dzwiekowo dobre kondy)

 

 

 

Trafił do mnie Kenwood DP 7040. Ma pewnie co najmniej ze 20 lat, wyświetlacz ledwo co świeci. Podłączyłem go do wzmacniacza i usłyszałem muzykę z takimi detalami jakich jeszcze nigdy wcześniej. To gra fantastycznie!

Kupiłem go, mając świadomość jego wieku, z zamiarem wymiany co najmniej najważniejszych elektrolitów, ale teraz mam wątpliwości, czy go ruszać? Co radzicie?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli Kenwoodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj!!!! Jak nie wylane to zostaw go w spokoju. Kondensatory mozna wymienić tylko wtedy kiedy będziesz miał takie same(z racji wieku mało prawdopodobne) lub na wspóczesne o zblizonym brzmieniu- to jest zawsze loteria - najczęsciej gorzej lub inaczej. Po wymianie moze sie okazać, że dzwięk Ci może nie do końca pasować. Te stare kondy były duuuzo trwalsze od obecnych, no może poza elną (niemniej dzwiekowo dobre kondy)

Dziękuję za podpowiedź.

Masz rację, do puki nic z graniem nie będzie się działo zostawiam wszystko w spokoju. W środku jest czysty, nie ma żadnych śladów wycieków z kondensatorów.

Upewniłeś mnie w moim przekonaniu, że lepiej go nie ruszać.

Mietek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, kto by się spodziewał, ale podoba mi się! Nie robiłem porównania co daje sigma drive jeszcze, bo nie chce mi się grzebać za szafką i przełączać kolumn, podłączyłem od razu podwójnymi kablami, ale gra całkiem fajnie. Nie wiem czemu, ale tak wizualnie w środku to yamahy wzbudzały we mnie większe zaufanie.

 

Dorabiał ktoś sterowanie tzn włączanie na pilota do czegoś? Wydaje mi się, że najprościej zrobić włącznik zasilania 230v, bo grzebać jakieś standby to za dużo roboty. Tylko czy to się nie zjara, jak to tyle z sieci ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie miłośnicy Kenwooda!!!

Tak się składa, że zaliczam się do jednego z nich jak i również jestem posiadaczem wspomnianego już wyżej tu wzmacniacza KA - 9150, zakupiłem sobie właśnie korektor graficzny Kenwood GE - 770 co sądzicie, czy to dobry wybór do takiegosprzętu jaki posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.