Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Nad 302


szczupak90

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy wpis na tym forum chciałbym się przywitać. Liczę na pomoc w mojej sprawie.

 

Od niedawna jakość dźwięku stała się dla mnie bardzo istotna, i właściwie nie wiem z jakiego powodu. bo nigdy nie słuchałem sprzętu Hi-fi z wysokiej półki. Przez ostatnie 3 lata słuchałem muzyki z zestawu komputerowego creative gamer G500 i można powiedzieć, że z kolumienek byłem zadowolony, lecz pod ostatni okres odsłuchiwania tego 5.1 było inaczej. Wreszcie zauważyłem dziurę w średnich tonach i tzw rozdzielenie pasma, muzyka nie była spójna. Tak oto przyszedł czas na zmiany.

 

Na początek zamieniłem się z tatą na kolumny akira bk 166. Jak zgadnę to pewnie większość nawet nie zna tego czegoś z nazwy i dobrze. Jest to zestaw kolumn kina domowego wraz ze wzmacniaczem, czyli kompletne 5.0 za uwaga - 500zł z Auachan. Mimo tak kiepskich kolumn, już było lepiej niż z G500. Następnie zakupiłem wzmacniacz Nad 302 w bardzo dobrym stanie za 350zł. był mi bardzo potrzebny, ponieważ fabryczny wzmacniacz z zestawu akira tak mocno szumiał, że nie szło słuchać cicho muzyki. Oczywiście dźwięk znacznie się polepszył. W między czasie zakupiłem nową kartę dźwiękową asus xonar dx, ponieważ słucham muzyki z komputera, oczywiście jak najczęściej we Flacu.

 

Można powiedzieć, że źródło dźwięku mam dość dobre, lecz nadal mam podpięte do niego te nieszczęsne akiry (tylko fronty oczywiście). Ciężko mi nawet napisać jak grają te kolumny nie mając żadnego innego porównania, ale coś spróbuję napisać. Najgorzej z pewnością jest z głośnikiem basowym. Mimo jego 25 cm średnicy bas jest nijaki, ani nie dynamiczny, ani też nie schodzi nisko, bardzo często dudni, choć po zmianie wzmacniacza, karty dźwiękowej i wygłuszeniu kolumn gąbką występuje to rzadziej. Góra i średnie grają nawet ładnie.

 

Nie mam audiofilskich uszu i tego typu wymagań, lecz bardzo bym chciał kupić jednak coś lepszego, bo czuję, że wzmacniacz się tylko marnuje. Właściwie słucham każdego rodzaju muzyki po trochu, lecz najmniej zależy mi na rocku, a najwięcej na muzyce filmowej (Hanz Zimmer, Thomas Newman itp.). Chciałbym też skorzystać z kolumn w filmowym świecie i dlatego tak bardzo zależy mi na poprawnym basie. Zaznaczę, że nie chcę umcyk umcyk, bardzo podoba mi się koncertowy efekt bębna basowego, nazywa się to chyba stopą?

 

Pomyślicie sobie, że sam przecież mogę sobie poszukać odpowiednich kolumn do odpowiedniej kwoty, ale ja nawet nie wiem czy mam koniecznie kupować podłogówki czy podstawki. Mój pokój znajduję się na poddaszu pod dość dużymi skosami. Wymiary pokoju to coś około 7.80m na 3.80, co daje około 30 m2, lecz powierzchni użytkowej jest tylko 17 m2. teraz nie wiem na jaką powierzchnie patrzeć. Wiem tylko, że obecne kolumny akira mocno się duszą w moim pomieszczeniu, a nie mogę ich w żaden sposób ustawić inaczej. Poniżej załączam rzut pokoju z lotu ptaka. Odległość między siedziskiem, a kolumnami wynosi ok. 3 m.

 

Kwota jaką dysponuję jest ruchoma, ponieważ nie wiem jak potoczy się sprzedaż moich innych gratów, ale może to być tylko 400zł, a przy odrobinie szczęścia nawet 1500zł. najlepiej jakbym utrzymał się w kwocie do 600 - 700zł.

 

Liczę na wszelakie propozycję.

PS Ale się rozpisałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poczytaj to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do kolumn to musisz coś posłuchać, coś jeszcze żeby wiedzieć co na prawdę jest ci potrzebne w dźwięku.

Ale nie w oszołomach i innych marketach, tylko w jakimś salonie, niech podepną ze trzy zestawy kolumn w przedziale do 3000, zabierz wzmacniacz.

Jak posłuchasz i coś ci się spodoba to wtedy zobacz w "Ogłoszenia", kupisz taniej i coś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby Ci się dostać Dali 450 to szczerze polecam. Nic lepszego w Twoim budżecie do 1500 zł nie dostaniesz. Miałem te głośniki z Nad-em 302 przez 10lat - bardzo dobre zestawienie. Będzie dynamicznie, będzie "stopa". Głośniki do stereo i do kina domowego na fronty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał zestawienie nadów z dali 104 (to już dawno było, nowe były) i bardzo sobie chwalił, ale basu będzie dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 18 Paź 2009, 19:25

>Jak posłuchasz i coś ci się spodoba to wtedy zobacz w "Ogłoszenia", kupisz taniej i coś ciekawego.

 

Zdecydowanie potępiam takie podejście do sprawy. Sklep ma pomieszczenie odsłuchowe, na utrzymaniu, posiada sprzęt na stanie, załoga sklepu straci czas na obsłużenie klienta, a następnie, ten kupi od przemytnika, który ponosi minimalne koszta.

Targuj się w sklepie, ich właściciele są wstanie nawet sporo zejść z ceny, ale jednak staraj się nie kupować od "kuglarzy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek

 

Ja też tego nie popieram, jedynie w przypadku niedostępności jako nowe, ale zobacz jego budżet, no chyba że dostanie upust i .......... na raty, i się będzie bujał z tym ile....

Jak kupi od pierwszego właściciela a nie od handlarza to chyba mniejsze zło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi, nie sądziłem że w pół godziny uzyskam aż tyle odpowiedzi, to się liczy.

 

To fakt, że nie mam wyrobionego dźwięku i żebym najlepiej przesłuchał jak najwięcej zestawów, ale nie mam takiej możliwości, do najbliższego salonu audio mam aż 70 km.

 

już się zabieram za szukanie kolumn dali i informacji o nich, ale powtarzam, nie muszę chyba wydawać od razu całej sumy 1500zł, której tak na prawdę jeszcze nie widziałem? Prosił bym też o tańsze propozycję.

 

No i kierować się bardziej w podłogówki czy podstawki?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre warunki akustyczne raczej na strychu, bo pewnie dach solidnie ocieplony, a jeżeli wełną mineralną to i solidnie wytłumiony, skosy, więc mniej fal stojących.

 

Może okazać się, że będzie to pomieszczenie aż przetłumione.

 

Ja mogę polecić to co sam mam i znam, a mieści się idealnie w kosztorysie: Tannoy M2.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu jest wątek duży o tych monitorach.

 

Są to duże kolumny podstawkowe, 14 litrów obudowa, o dobrym basie, świetnej przestrzenności, raczej nie lubią szybkiej muzyki, trochę gubią się w szybszym rocku/metalu, a czasem posłucham na nich power metalu, za to świetnie sobie radzą właśnie w prostej, akustycznej muzyce, tak jak to często jest w ścieżkach dźwiękowych, tak więc powinny Tobie pasować. Oglądałem ostatnio na nich film Czekolada (Chocolate) - świetnie sobie dały radę. Jak wszystkie monitory potrzebują dobrych, solidnych podstaw, sam bardzo się cieszyłem z poprawy w dźwięku jaką dawało ustawienie ich na mocnych, spawanych z grubej stali standach.

 

U mnie teraz grają w śmiesznie małym pokoju, około 10m2, trochę jest dla nich za ciasno tu, spróbuję zatkać tunel BR, ale w 21 m2 w domu grały bardzo dobrze, powierzchnia pokoju głównie na bas wpływa, w tak małym pokoju jak u mnie się wyraźnie duszą i czasem bas jest dudniący, ale w większym pokoju bas jest dobrej jakości i jest go w sam raz. Resztę pasma mają te głośniki na na prawdę dobrym poziomie niezależnie od pomieszczenia, ładne średnie tony, wysokie raczej wycofane, ale dobrej jakości.

 

Na allegro są co chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za fajny wpis, to się zgadza - poddasze szczelnie wytłumione, 20 cm waty mineralnej na każdej ze ścian, nawet na ścianach prostych (dom zbudowany w pełni w konstrukcji drewnianej), ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Na allegro te tannoye są wszystkie na licytacjach, za jaką słuszną kwotę mogę je wyrwać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że te tannoye to bardzo dobre kolumny, lecz nie wiem czy z tak małych monitorów uzyskam głęboki dźwięk.

 

W cenie tych używanych monitorów mam np nowe heco victa 300, które podobno także są ok.

 

Do tych zestawów muszę jednak koniecznie zakupić podstawki, a to już kolejny kosz ok. 200zł.

 

Czekam na dalsze rady. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw sobie głosniki NAD-802 są dobrze dopasowane do tego systemu cd jeszcze NAD 502 lub Rotel 965BX i bedzie całkiem fajnie grający system.NAD 802 może często nie bywaja na wtórnym rynku ale kiedys były na allegro i poszły za 600zł cena znośna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej wymienione dali 450 i 104 to tez udane głośniki. Basu tam napewno nie brakuje . Natomiast z Tanoy od M2 wole M1 z pierwszej serii są bardziej równe, ale troche może małe jak na Twoje pomieszczenie.Generalnie wszystkie propozycje sa dość ciekawe do tej pory . Wybór należy do Ciebie bo pomieszcenie jest dosyć trudne akustycznie i zachowanie sie głosników w zaleznosci od ustawienia ma duże znaczenie. Jakis czas temu słuchałem w podobnym u kolegi i były spore problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a za problematyczne mam uznawać skośny sufit, czy przeszkodę za kolumnami? Najbardziej podobają mi się Tannoye m2 i z wyglądu i z opinii o nich. Mogę je mieć za te 600zł. Polećcie jeszcze jakieś standy do nich, czy koniecznie muszę wydawać od razu 200zł na nie?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofert na Tannoye M2 znajdziesz dużo - głównie dlatego że ludzie z niewielkim doświadczeniem kupują je na podstawie reklam ale rzeczywistość okazuje się inna i wymieniają je przy nadarzającej się sposobności.

Lepiej poczekać i poszukać czegoś odpowiedniego niż kupować coś przypadkowego na szybko. Raczej sugerowałbym Dali czy NAD polecanye wyżej, M1 to rzeczywiście małe skrzynki do niewielkich pomieszczeń.

M2 to budżetówka zapakowana w ładną obudowę i niewiele więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypowiedzcie się może jeszcze na temat mojego wzmacniacza, czy 25 W na kanał to nie za mało? Gdzieś kiedyś wyczytałem taką opinie, że jest to sporo zaniżona specyfikacja przez producenta, może ktoś to skomentować?

 

Znalazłem na allegro kolejną okazję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie chciał bym koniecznie kupować kolumn sprzed dwudziestu lat typu nad 2, czy Dali, które myślę, że zbyt długo już nie pociągną. Najlepiej brał bym nówki, ale gdy patrze na używki to mogę mieć sporo lepszy sprzęt.

 

Skomentujcie moją propozycję, kolumny kosztują 1000zł plus przesyłka, nówki stoją po 1700zł w sklepie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pomieszczenia swietnie pasowałyby Siesty w wersji podłogowej, które cieszą się świetną opinią tu na forum, sam się zdziwiłem korzystając z wyszukiwarki. Słuchałem ich w podobnym pomieszczeniu, a dodatkowo w prasie były specjalnie polecane do wzmacniaczy NAD-a. Jeśli zdołasz je gdzieś wyrwać za jakieś 1500zł to konkurencji nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie o te siesty?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena na dwie nowe sztuki to 1600zł, lecz tu całkowicie obawiam się a basik. Głośnik nisko tonowy ma tylko 15cm.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszukałem, obecnie są jedne w bardzo dobrym stanie za 600zł i myślę, że cena nie podskoczy, a myślę, że jeszcze trochę opuszczę cenę, ponieważ właśnie od tego sprzedawcy kupowałem wzmacniacz, ogólnie bardzo miły i konkretny człowiek. daje link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zauważyłem że to Twoje pomieszczenie odsłuchowe jest dośc duże, nie wiem czy te Eltaxy nie będą za małe. Te 5+ to jest to samo co 3+ tyle, że podłogowe. Jednak dolna komora jest zamknięta, więc pojemność obudowy jest taka jak w 3+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak mam liczyć wielkość mojego pomieszczenia? Powierzchni po podłodze jest ok. 30 metrów, a prostego sufitu tylko 1/3 całości, tak na oko pokój ma 20 m2 porównując do pokojów zwykłych w kształcie graniastosłupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.