Skocz do zawartości
IGNORED

Heavens Gate->Silence Cable->Bazodrut


Cocine

Rekomendowane odpowiedzi

A myślicie że niby czemu Gino Rossi, Reserved czy Tiffi nazywają się tak jak nazywają ? :-)

 

Polak jak myśli że zagraniczne, to od razu chętniej kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje się tylko cieszyć, że wśód "narodów świata" niesteśmy i tak bardziej dociekliwi niż inni i trudniej nam wciskać lipę niż niemiaszkom, francuzom, angolom czy amerykanom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się, że wczorajszego wieczora koledze z 1.5m IC Heavens Gate dzieliłem na dwa po 0,75cm.

O budowie szczegółowo kiedyś pisałem, ale ten wczorajszy model przeszedł najśmielsze oczekiwania. "Producentowi" kończył się lity drut, więc w jednym modelu IC łączył sobie druty. Niby nic złego:) ale przedłużał je na zasadzie skręcenia druta na podobieństwo skręcanych drutów w instalacjach elektrycznych (puszkach) za czasów komuny. Dziwnym trafem tak obskurne wykonanie techniczno-estetyczne a kabelek gra żywiołowo. Ciekaw więc jestem jaką klasę byłby w stanie pokazać IC zbudowany z tego samego, ale bez łączeń? Po wyrobie za tyś euro powinno się otrzymywać wyrób extra, a nie zbudowany z końcówek druta ze szpuli.

IC nie ma jeszcze z powrotem założonych ekranów i koszulek. Zrobie fotki i zamieszczę je wieczorkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła akcja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja-> raczy żartować:):). Dziwne to i bardzo byłem zaskoczony co zobaczyłem na własne oczy. Tyle sie mówi o sposobach lutowania, rodzajach stopu, audiofile to słyszą tak jak wtyki a tu skręcenie dwóch końców drutu kombinerkami i po krzyku. Nastepnie taki bogaty audiofil wypisuje pierdoły ..... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 23 Paź 2009, 15:11

 

>Pogromca Kabli

>lubi je robierac :)

 

:-) Lubi nie lubi. Tego typu konstrukcji nie da sie podzielić bez rozebrania. To zupełnie co innego jak dzielenie przewodu fabrycznego ze szpuli, który na całej długości ma jednakową geometrię i budowę. Tu jest to 100% hand made.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oczywiście, ze uważam to za bzdurę, ale kto wie, jakimi drogami chodzi myśl konstruktora? Jaki np. wpływ na właściwości przewodu wywiera przeciecie go i zawiązanie potem na kokardkę? Niewykluczone, ze jest to nawet mierzalne. Na zdrowy rozum, jest to maniakalna ingerencja w przesył sygnału, ale czy elementy pasywne dodawane przez MIT nie są nią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz łaczenie na zdjeciu to bedzie "zdjecie roku" a na tergorocznym AS tłumy zwiedzających:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja-> też tak początkowo sądziłem, że był to zamysł celowy. Niestety nie jest to symetryczne na jednym i drugim przewodzie, więc nie sądzę o celowości takiej konstrukcji. Jeśli chodzi o mierzalność, to jak najbardziej jestem za:)

 

cir-> zrobię wyraźne zdjęcia:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Tak ludzie kupuja oczami....taki wyglad musi "grac"..i gra role wylacznie psychologiczna i warunkuje podjecie decyzji.

Nie zapomne nigdy min moich kolegow po "pojedynku " moich kabli z Albedo Versus, tudziez innych uznanych producentow nawet tych w miare uczciwych....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

A zaklocenia? Jak najbrdziej sa wszechobecne i powinno sie je neutralizowac.

W pewnym systemie , jak opisal mi pewien uzytkownik , milym zaskoczeniem dla niego bylo brak slyszalnych zaklocen przy korzystaniu z internetu (lacze GPRS) po wpieciu moich drutow.W innych konfiguracjach zawsze bylo to slyszlne i dokuczliwe.Nie nosza nazwy "silence" ale dzialaja....

Walczmy z zakloceniami , to daje wieksza poprawe w systemie niz zmiany sprzetowe.

Ilez to razy , zrobcie rachunek , lapiemy sie na tym ze po ostatnim zakupie -mija jakis czas i znow cos jest nie tak...no nie gra muzyka ...i zaczynaja sie nerwowe ruchy.Co by tu jeszce ....co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45

Nikt w tym wątku nie podważa walorów dzwiękowych kabli HG vel SC,autor tego tematu co innego miał na myśli.

Tak mi się przynajmniej wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie podważam brzmienia na dość wysokim poziomie. Czy wart jest takiej czy innej kwopty to sprawa indywidualna każdego z kupujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepan, 22 Paź 2009, 22:55

 

>Nie wiem co w tych kablach jest nie tak.

>Ale coś jest.

>Może coś "wyschło" ,może coś się "utleniło" - nie mam pojęcia - po pewnym czasie z czaru niewiele

>zostało .

>Mam jeszcze głośnikowy i cyfrówkę rca i xrl .

>Czasami je wpinam i zawsze jestem rozczarowany i ciągle nie mam pojęcia o co chodzi

 

Podobnie zachowują się kable, których łączenia, styki lub końcówki zostały powleczone fabrycznie "czymś" poprawiającym kontakt i przewodzenie. Na rynku jest sporo takich "magicznych" substancji. Większość z nich ma właśnie jedną poważną wadę - z czasem przestają działać i trzeba je aplikować regularnie. Z własnego doświadczenia dodam, że różnica w przezroczystych systemach może być naprawdę znacząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, kable co łapią zakłócenia GSM transmisji GPRS. Z Biedronki?

Cyba nie tak trudno o IC spełniający wymóg minimum poprawności technicznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia rozebranego H.G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15608-100002448 1256373849_thumb.jpg

post-15608-100002449 1256373848_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Możesz byc pewny, że pasuje i nic do cżłowieka nie mam, podobnie jak do jego produktów. Właśnie się zastanawiam jak jest łebski facet. Tym drutem rozwalił całą tezę o sposobach lutowania. Udowodnił w spośób słyszalny, że mozna poskręcać a i tak zagra na wysokim poziomie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość - sądząc po pierwszych wpisach - dotyczyła miejsca produkcji tych przewodów. I jakoś nie ma przesłanek, żeby wiązać je z Polską. Nie mam naturalnie 100% pewności, ale wg mnie produkuje je się w Niemczech. A dlaczego tak myślę?

 

1. Na istniejącej poprzedniej wersji e-strony HG były dokładne zdjęcia wszystkich modeli. Opis był bardzo dopracowany i cała strona przygotowana wysoce profesjonalnie. Osobną zakładkę stanowił cennik wyrażony w euro. I co ważne: w zakładce dystrubutorzy można było wybrać kraj i pod hasłem "Polska" był z imienia i nazwiska wymieniony dystrybutor u nas.

 

2. To tłumaczy, dlaczego cena mogła nie być cennikowa. Kable były brane bezpośrednio od producenta na zasadzie wyłączności, co pozwalało je sprzedawać w Polsce w ofercie cenowej innej niż gdzie indziej.

 

3. W Polsce były dostępne tylko 2 najniższe modele i najwyższy. Pominięte w ofercie były 2 środkowe modele. I nie można ich było zamówić. Gdyby kable były robione u nas, to zapewne każde zamówienie byłoby zrealizowane. A nie mogło być. Ponadto jeśli ktoś sobie zażyczył mniej popularną długość lub inne końcówki, to musiał długo czekać na realizację zamówienia. W takim przypadku kable przychodziły fabrycznie zamknięte w folii z opisem. Czekać trzeba było, bo to nie jest duży wytwórca i nie w każdej godzinie kable są wykonywane. Inny przykład - na kolumny WLM też trzeba czekać, bo poszczególne modele i w określonych okleinach są wykonywane cyklicznie. A HG, to ręczna robota, co podaje się oficjalnie i ponadto jako atut.

 

4. Uczciwość oferowania tych kosztownych przewodów przez W. polegała na tym, że każdy mógł zażyczyć sobie pozostawienia ich na testy u siebie. Sprzedawca też sam fatygował się do zainteresowanego. Jeśli czas na posłuchanie był za krótki padała propozycja zostawienia na dłużej. Kurier załatwiał sprawę odesłąnia w razie niezdecydowania się na nie. Dodatkową korzyścią była możliwość wymienienia posiadanego modelu na wyższy - po dopłacie - w każdym czasie. A teraz zapytam: który producent lub salon oferuje taką możliwość? Drogie kable przy odsprzedaży oznaczają dużą stratę. A tu wystarczyło tylko dopłacić różnicę w cenie do modelu wyższego (cennik na trzy był standardem, co nie powinno dziwić, bo płyty cd też u nas są tańsze, niż np. we Francji - częsty objaw specyfiki rynku).

 

5. Warto zauważyć, że ta osoba nie wpisuje się na forum (przynajmniej o tym nie wiem). Czyli dla mnie reprezentuje inny poziom, niż niektórzy forumowicze cichaczem prowadzący całe kampanie promocyjne swojej oferty w wątkach audiostereo. Skoro ten ktoś nie ma ochoty zabrać głosu w swojej sprawie, to może zejdźmy z oceny jego handlowych poczynań i polityki cenowej. Na AS 2009 zapowiadane są liczne absurdalnie drogie sprzęty, którym można poświęcić nowe szkalujące wątki...

 

6. Tu już od siebie. Jeśli rynek wtórny byłby już mocno zagospodarowany w oprodukowane obecnie kable, to też bym odnowił ofertę. Nie wiem czemu postawiono na zmianę nazwy marki, a nie tylko na nowe modele. Niemniej HG i SC, to ten sam producent. Wg mojego przekonania - niemiecki.

 

Nie zamierzam stawać się stroną w dyskusji. Nie wykluczam też żadnej prawdy mogącej się kiedyś objawić dotyczącej pochodzenia przewodów. Staram się trzymać tych faktów, które znam. Po prostu znam te przewody i uważam, że ich zakup w swoim czasie skrócił bardzo moją drogę w uświadomieniu, co oznacza dobry system. Wielu dochodzi do tego po iluś-tam wymianach sprzętu. Podłączenie kabli HG i spotkanie wspominanego W. skraca dochodzenie do audiofilskiej prawdy z długości maratonu do jednego okrążenia stadionu. Rozumiem doskonale brak pokory u niektórych (też to przeszedłem), ale czasem cena potwierdza po prostu jakość oferty. Ten KTOŚ ma tak ogromne rozeznanie rynku, że za proponowane pieniądze realizuje marzenia o nadzwyczajnym dźwięku. A to, że przy tym liczy na zarobek. Taki rodzaj przedsiębiorczości, która powinna być pochwalona za konsekwencję i pasję w zbliżaniu się do doskonałego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.