Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX-570, 100 wat rms przy 8ohm na kanał przy poborze prądu 210 watt?


Tonsil Scherzo 350

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, Yamaha ta ma pobór prądu 210 wat a na kanał ma 100 wat przy 8ohm,czy to jest możliwe???Coś mi tu śmierdzi ściemą...a nawet gdyby tyle miała to strasznie chyba by się grzała? Proszę poprawcie jesli sie mylę.Aha i czy za 400 zł opłaca się ją kupić? Dziekuję za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak tez myslalem ze to ściema, sam posiadam Yamahe z serii AX ale ona ma 110 wat przy 8ohm przy poborze 600 wat.Żeby tak Yamaha wprowadzała w błąd klientów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza Yamahy o podobnych parametrach co moja AX 700 dla kolegi i stąd te pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Yamaha Ax-900...droga on jest, kosztuje koło 700 zł a kumpel ma 450 zł.Co sadzicie o tej Yamaszce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta yamaha a-700 ma 2x115 wat przy 8ohm natomiast a-720 2x105 wat przy 8ohm.A-700 pobiera 600 wat prądu natomiast a-720 pobiera 470 wat więc chyba na + wychodzi Yamaha a-700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale A-720 cięzko spotkać ,jest na allegro ale za 480 zł i do tego porysowana,A-700 mozna "wyrwać" za zoś koło 300 zł na alledrogo i do tego w ładnym stanie wizualnym...aha,mój kolega nie jest audiofilem i wazna dla niego jest moc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tonsil Scherzo 350

19 Paź 2009, 16:01

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 69 / 96 / 0

 

Ale ta yamaha a-700 ma 2x115 wat przy 8ohm natomiast a-720 2x105 wat przy 8ohm.A-700 pobiera 600 wat prądu natomiast a-720 pobiera 470 wat więc chyba na + wychodzi Yamaha a-700.

 

 

Kiedy Ty zaczniesz sluchac muzyki i przestaniesz zajmowac sie bzdetami? Na plocie tez "dupa" pisalo... A 700 to bardzo udany piec. Stary ale jary. A 720 tez zla nie jest. U Ciebie i tak najgorsze sa kolumny. Poki ich nie zmienisz wszystko bedzie gralo tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, nie dokładnie czytałeś wpisy od początku bo ta yamaha ma nie byc dla mnie tylko dla mojego kumpla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatym co się czepiasz cały czas moich kolumn...............Pytałem o wzmacniacz a nie o kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tonsil Scherzo 350, 19 Paź 2009, 12:53

 

>Właśnie tak tez myslalem ze to ściema, sam posiadam Yamahe z serii AX ale ona ma 110 wat przy 8ohm

>przy poborze 600 wat.Żeby tak Yamaha wprowadzała w błąd klientów...

 

ememka, 19 Paź 2009, 15:54

>Nie zapominajcie, że zawsze jest dodawane drobnym druczkiem:

>"Specifications subject to change without notice" ...

>;-)))

 

A tak poważniej:

Wszystko się zgadza, z tym że to POWER CONSUMPTION (czyli możnaby nazwać "średnia poboru").

Przy wielu innych modelach i w późniejszym okresie Yamaha zaczęła dodawać parametr

MAXIMUM POWER CONSUMPTION i zapewne i w tym modelu on jest o wiele wyższy (przypuszczm, że ponad 400 W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POBÓR Z SIECI TO NIE JEST MOC TRANSFORMATORA. Yamaha ma ponad 100W na kanał - zmierzone. Za dużo elektrody i 13 letnich speców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, A-720 teraz tak cenią? Ja mam jedną gdzieś w szafie, może jednak wystawię ;)

 

A tak poważnie mówiąc, to bardzo dobry wzmacniacz. Wcale wiele nie ustępuje świetnej A-1020, ta ostatnia gra bardziej detalicznie, ale szkoła brzmienia jest ta sama, to są już niemal niuanse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz powiedzą, że dla handlu napisałem ;)

Moja A-720 ma jeden dość poważny feler - nieoryginalną górną pokrywę, brakuje ze 2 cm długości, żeby dobrze przykryć górę. Dla estety takie rozwiązanie się nie nadaje, chyba żeby ktoś był sprytny i coś sobie dorobił. Ja miałem taki plan, ale w międzyczasie trafiła mi się A-1020 i dzięki temu 720 trafiła do szafy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.