Skocz do zawartości
IGNORED

Co i za ile zastąpi godnie naima 3 R ?


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie. obecnie gram na naimie 3 r, który jest chyba dość dobrze znany. przypomnę iż dźwięk jest bardzo dobrze wypełniony na średnicy, bas punktuje i jest bardzo namacalny. no i właśnie czasami bywa problem z tym basem. akurat moje kolumny tez mają masywny i ciężkawy bas więc jak to dodamy do siebie bywa, że bas za bardzo chce zwrócić na siebie uwagę. natomiast cała reszta bez zarzutu, wręcz czaruje spójnością dźwięku. stąd moje pytanie jaki wzmak zastąpiłby naima 3 ? wzmak który bedzie bardziej neutralny i będzie grał innym basem. proszę o jakies sugestie. dodam że maksymalny budżet to 2000 pln, choc wolałbym wydać max 1500 - 1600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda jest taka że Naima nic nie zastąpi...

Naim to Naim. Gra po swojemu, przybliżając muzykę do słuchacza i szczerze mówiąc nie znam urządzenia które robi na mnie wrażenie po Naimie. Wliczając monobloki lampowe McIntosha...

Twój 3R którego znam tak jak piszesz ma wypełniony bas, i analogowe tło. Mój np.obecny Nait5 (nie 5i!)

który to budowany był jeszcze za życia Julka, ma ten bas już bardziej punktowy i jest nieco wyczyszczony z trochę odważniejszą rolą wysokich tonów. Nie, nie stał się neutralny a to wyczyszczenie wprowadziło poprawę rozdzielczości, przejrzystości. Badałem w pewnym momencie oba Naity i śmiem twierdzić że 5 (podkreślam nie z "i") gra równie odważnie i dynamicznie co 3,zachowuje wyborny poziom średnicy, odtłuszcza bas zachowując uderzenie i wybrzmienia.

Obu urządzeń słuchałem na trójdrożnych Spendorach, a na nich słychać każdą zmianę.

Byłem fanem Naita3, i na początku obcowania z jego następcą nie mogłem się uwolnić od wrażenia że dźwięk jest szczuplejszy. Przyzwyczaiłem się, i kiedy dane było mi je porównać wiem jedno - do "3"ki wrócić już się nie da. Bas nagle okrutnie dudnił i zrobiło się nienaturalnie gęsto.

Moja rada była by taka abyś poszukał Naita5 który jest bezpośrednim następcą 3ki, być może 5i - choć jak pisałem wyżej 5i już wprowadzono po śmierci Verekera i jest uproszczonym urządzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos z chinszczyzny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo miałem Nait'a 3 i myślałem,że zostanę Naimologiem. Do czasu przetrzebienia kilkunastu innych pieców i jednoznacznego wyboru Musical Fidelity A 300,który niewiele miał wspólnego z obiegową opinią o tej marce.Budżet na niego z 2giej ręki masz ciut za mały, tak więc proponuję A 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu obu urządzeń więc pozwolę sobie na krótkie sprostowanie.NaimNait 3 pomimo mojej sympatii do tego urządzenia to nie jest klasa Quada.Urządzenia z serii 77 są po pierwsze bardziej precyzyjne praktycznie w całym paśmie - szczególnie to słychać na basie,po drugie przestrzeń - naim3 gra pierwszym planie ,Quad pokazuje co się dzieje poza linia głośników,o górze pasma można napisać najwięcej - różnica dóch klas na korzyść Quada.Wzmacniacz Quada 77 jest szczególnie udany,dysponuje dwukrotnie większa mocą od Naima.No i ten pilot Scepter - fajna zabawka ,siedzisz na fotelu i sterujesz czym chcesz ,nie music go nakierowywać na sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekgrabowski, 20 Paź 2009, 18:44

 

>zwisu, rozumiem ze slyszales quada77 i kolumny Ignaca?

 

Nie, ale nie pisałem ni słowa o jego kolumnach. Napisałem tylko że Nait 3 to wyższy poziom niż 77-ka. 99-ka zresztą także...

 

I ulubiony cytat:"...ale to oczywiście tylko moje zdanie..."

 

Nie piętnuję Quada, ale to nie ten poziom. Po prostu. Kwestia gustu, ucha i obycia gdyż nie wątpię że jest MASA słuchaczy którzy wybiorą Quada.

 

Może niech IGNAC napisze za co lubi swojego Naima (nie cały zestaw - tylko Naima) i wtedy niech się posypią propozycje na co zmienić tą 3-kę aby IGNACOWI "grało" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Quad jest jeszcze brzydszy od Naima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brawo Jasiu" jak zwykle, nie sluchal ale kolega kolegi podobno ... jak dziecko.. szkoda gadać! Tak się jakoś składa ze obydwa urzadzenia miałem w domu, a zeby bylo smieszniej kolumny tez mialem w domu...baaa zamowilem je i byly robione wlasnie pod Quada:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 20 Paź 2009, 19:10>ten Quad jest jeszcze brzydszy od Naima

 

77-ka jest jeszcze piękna (jak Fonika) Quad 67 to dopiero kupa ( zdjęcie w klubie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Podoba Ci się granie Quada. Ok, Twoja i wasza sprawa.

Jaki kolega kolegi?

Raz słyszałem komisowego zestawu 77 i 5 razy odsłuchiwałem zestawu 99.

Miałem wtedy Naita3 i dla mnie to dwa różne światy. Dla mnie. Dla moich potrzeb.

Quad ani 77 ani 99 nie oddawał mi tak muzyki jak robiła to 3ka Naima. Owszem, grała równiej, precyzyjniej, z niezłą dynamiką. Ale właśnie ta jego równość do mnie nie przemówiła, momentami był aż nudny. Grał bardziej do tyłu, ale ja tego nie lubię. Może kiedyś lubiłem...

99 grał z wykopem, ale był jaśniejszy.

Niech kolega IGNAC napisze:

Nait 3 dla mnie jest mało precyzyjny, nie podoba mi się jego przysuwanie muzyki do słuchacza, i wolał bym coś spokojniejszego, ale za to bardziej audiofilskiego.

Wtedy to ja się obiema rękami i nogami podpiszę pod tekstem :"Stary, sprzedaj tego Naita i kup Quada".

Proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...przesadziłem.

Quad to nie ta sama szkoła grania co Naim.

Ale pamiętać trzeba że IGNAC z jakiegoś powodu tę szkołę wybrał. Niech napisze co mu w tym brzmieniu nie gra, bo przyznaj choć że jeśli świadomie tkwi się w Naimie, znając go na wskroś po takim czasie, to znaczy że lubi się te i owe jego cechy...

Inna sprawa że czasem się odchodzi od takiego grania. Na rzecz ciepła lampy, precyzji neutralnej integry itp.

Ja po swoim przykładzie wiem że jeśli ktoś chce grania jak Naim, to tak gra Naim...

 

Rąsia na zgodę Arku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że rąsia.. nie chowam urazy :)

 

Ile ludzi, tyle opini. Ja też lubiłem Naima.. ale gdy posłuchałem Quada..odwrotu nie było. Każdy lubi coś innego, ja np nie cierpię rodzynek...

 

Gdybym słuchał głównie rocka - zostawił bym Naima..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. naim to moj pierwszy wzmak ktory poprostu gra ! gra muzyke. siadam i słucham. to co mi sie podoba to wielkość, rozmach, realizm, spójność, muzykalność. to co mnie czasami "wkurza" to bas i gęstość. czasami, na niektórych płytach czy utworach jest za gęsto i za duzo basu. tu akurat moze byc problem z naimem, ktory jak wiadomo nie zagra wszystkiego. ale ale właśnie sprawą oczywistą jest ten drive !. chce posłuchać czegos innego, akurat wpadł w ręce quad bo grał z moimi monitorami wczesniej (ale nie umnie oczywiscie) podobno grało to lepiej niz naim. uwazam jednak ze mam na tyle fajny dzwiek (pomimo tych problemów) że nie kupie nic w ciemno. jezeli mam zmienic to zmienic na lepsze. dlatego chce posłuchac. napewno tez bede przy odsluchach rozpatrywał dzwiek w kategori "całości". jezeli stracę cały drive a zyskam tylko bas to pewnie sie nie zdecyduję. ale jezeli moje monitory + quad zaprezentują tzw synergię dzwieku to bede musiał sie pozegnac z naimem. bynajmniej na razie :) choc trzeba przyznac ze naim uzależnia, jakoś juz to czuję.

NAPEWNO napiszę najpierw recenzję z odsłuchów. nie będę słuchał sam więc postaram się o dwie recenzje, niezależne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedna kwestia .... wydaje mi się, że często szukamy czegoś innego, nowego, moze wlasnie trzeba dotknąć to nowe, inne, żeby pozostać przy starym :) zobaczymy. napewno jestem otwarty na nowe, pod warunkiem że stare jest gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC, 21 Paź 2009, 08:07

choc trzeba przyznac ze naim uzależnia, jakoś juz to czuję.

 

 

I mnie się tak zdawało póki nie "zatrudniłem" MF A 300. Spróbuj A3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.