Skocz do zawartości
IGNORED

Michał Bajor - nowość


jondro

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o nowej (starej?) dwupłytowej propozycji Michał Bajora. Posłuchałem kilka razy i śmiem twierdzić, że:

 

1. Słucha się miło (to właściwe słowo) – jak zawsze w jego przypadku, instrumentarium również nie wwierca się w głowę

 

2. Płyty chyba zrealizowane poprawnie – chociaż w odniesieniu do koncertu którego mam na LP, brzmi to wszystko bardziej płasko – ale to pewnie wina mojego słabego CDka ;-)

 

3. Aranżacje i sposób „wyśpiewania” (w szczególności dotyczy płyty z piosenkami Grechuty) – i tu mam odczucia ambiwalentne – z jednej strony wydają się być zmienione i nie są takie same jak pierwowzory, z drugiej strony chyba spodziewałbym się czegoś bardziej oryginalnego, niż tylko zabiegów polegających na dodaniu masy ozdobników w artykulacji. A może tej „małej klasyki” nie wolno przeinterpretować ...

 

W każdym razie mnie się podoba, a co Szanowne Grono myśli?

 

pozdrawiam

 

jondro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie potrafię odróżnić beczenia młodej od starej kozy, więc nie bardzo mogę na to odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

still dancing!, 19 Paź 2009, 22:04

czy cywilizowanemu czlowiekowi Michal Bajor tez nie podchodzi !?

 

Leciala mucha z Lodzi do Zgierza......

Michal jest the best !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była dziewczyna była wielką miłośniczką Bajora. Facet ma nawet dobrych kompozytorów i teksty ale nie potrafię znieść tego beczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

still dancing!, 20 Paź 2009, 09:41

 

>Moja była dziewczyna była wielką miłośniczką Bajora. Facet ma nawet dobrych kompozytorów i teksty

>ale nie potrafię znieść tego beczenia.

 

Uważam, że to nie jest beczenie, ale bardzo charakterystyczna barwa wokalu. NIektórych, fakt, może drażnić, ale gorzej brzmi (to jest moje zdanie) była wokalistka zespołu Blue Cafe.

To nawet nie jest beczenie kozy, to beczenie "zarzynanej kozy" :)

mimio to w obu przypadkach nadal uważam, że oba wokale są bardzo oryginalne i zasługują na uznanie.

POzdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatiane Okupnik , a raczej jej glos , porownywal Boguslaw Kaczynski do rozdeptywanej zaby

wiec skojarzen moze byc bez liku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie koledzy, to jedyny gość z który mi na koncercie zaimponował, potrafił go przerwać (700 osobowa widownia) bo słychać było na kablach delikatny przydźwięk i z szacunku dla widowni nie będzie jej nim katował. Po 25 minutach usunięto usterkę i koncert toczył się dalej. Dla odmiany w mojej ulubionej Trójce co jakiś czas słychać brzęczenia np wczoraj między 14-15, przydźwięki przedwczoraj nocą na Kaczkowskiej i co ano nikt się tym nie przejmuje.

Co do Piosenkarzy typu Bajor Czyżykiewicz to koledzy nie wiecie o co tam chodzi; to zew płci na sam pierwszy głos takiego Czyżykiewicza sporo kobiet ma już tam mokro a jak śpiewa to im dobrze nawet bez dotykania :) Tak że ostrożnie z takimi osobnikami przebywającymi obok swoich kobiet one ich maja w genach pod pozycja samiec alfa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przerywania koncertów - kiedyś podczas kameralnego koncertu Macieja Zembatego szlag trafił zasilanie. Zembaty nie przerwał koncertu i przy jednej świeczce dla 200 osobowej publiczności w prawie kompletnych ciemnościach dokończył koncert. Jego charakterystyczny baryton, fortepian + te ciemności, to też robiło wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 20 Paź 2009, 14:22

 

>Marudzicie koledzy, to jedyny gość z który mi na koncercie zaimponował, potrafił go przerwać (700

>osobowa widownia) bo słychać było na kablach delikatny przydźwięk i z szacunku dla widowni nie

>będzie jej nim katował.

 

Eee tam... leciutki przydźwięk był w nagłośnieniu na salę, a Bajorowi brumiło potężnie w odsłuchach - dlatego przerwał. :)

 

>Co do Piosenkarzy typu Bajor Czyżykiewicz to koledzy nie wiecie o co tam chodzi; to zew płci na sam

>pierwszy głos takiego Czyżykiewicza sporo kobiet ma już tam mokro

 

A to bardzo ciekawe, bo tak się składa że sam niedawno badając z ciekawości dogłębnie gusty muzyczne dziewczyn z otoczenia wymieniłem akurat nazwiska takie jak Czyżykiewicz, Kasprzycki, Bukartyk i okazało się że są im kompletnie obce.

Za to zdziwiłem się ile pozornie delikatnych dziewcząt słucha mocnego, energetycznego metalu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się, ów drżący głos M. Bajora na dłuższą metę jest denerwujący, a owa egzaltacja, podniesiona przez archa, jest proweniencji aktorskiej, gdzie piosenkę się odgrywa, a nie odśpiewuje. potem dziennikarze cmokają przy 'Ogrzej mnie', a według mnie to nie piosenka, a trochę przerysowana etiuda aktorska; czy facetowi przystoi tak śpiewać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko powyżej oznacza, że powinienem zrewidować swoje poglądy nt. spiewania Bajora i przestać go słuchać bo przecież nie wypada słuchać faceta który TAK śpiewa.

 

Założę jeszcze ze trzy wątki na tym Forum i będę musiał pozbyć się większości swoich płyt i wymienić na inne...

 

pozdowienia dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych wypowiedzi nasuwa sie jeden wielce smutny wniosek ze muzyka aktorska

wsrod audiofili

jest passe

bardzo zastanawiajace z jakiej to przyczyny ,

moze juz jedno "zboczenie" wiecej audiofilowi nie przystoi ?

 

..leciala mucha z Lodzi do Zgierza .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto posłuchać jego muzyki w której nie ma tej maniery polegającej na wibrato głosu np. piękny utwór Jonasza Kofty z muzyką Włodzimierza Korcza pt. "Popołudnie"

Poza tym nie muszę przekonywać cały świat że trzeba słuchać Bajora. Jeśli jego śpiewu nie lubicie to po co go słuchacie? i tak to przeżywacie? i pogłębiacie wpisami tutaj wasza frustrację-po co się katować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale szybciutko proszę!!! Kto słuchał, z biorących udział w tej dyskusji, właśnie płyt, o których jest ten wątek? Przyznawać się po "dobroci" ! Pomyje łatwo się wylewa - prawda?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nasuwa sie jeden wielce smutny wniosek ze muzyka aktorska

wsrod audiofili

jest passe"

 

Piosenka istnieje,ale czy istnieje twór zwany piosenką aktorską?

 

Niewątpliwie istnieją natomiast aktorzy usiłujący śpiewać-coroczny festiwal wrocławski!

Bajor,bardziej piosenkarz niż aktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mozna powiedziec ze jest dobra i zla piosenka

po co wiec kombinowac

a jednak sie przyjelo

...Opania , Zamachowski , Zborowski , Machalica , Preis , Wojcicki , Sleszynska , Peszek , mozna tak wyliczac i wyliczac

dla mnie nagrali

niezapomniane interpretacje , czesto nie do pobicia przez mlodszych kolegow , i bez znaczenia ze wykonuja to w tkzw "manierze" piosenki aktorskiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a już zaczynałem mysleć, że kupując i o zgrozo słuchająć tych płyt wykonałem jakąś audiofilską profanację. I pojawiła się "Niepewność".

 

Na szczęscie wolno znajdować przyjemność w takich klimatach.

 

A ta, po prostu, interpretacja, nazwana powyżej "manierą" piosenki aktorskiej, oprócz umiejętności śpiewania, jest dodatkowym smacznkiem - bo szczerze powiem nie każdy musi śpiewając o telefonie przykładać rękę do ucha. Bo to przystoi mimowi, a nmie aktorowi. Prawdziwy interpretator - aktor potrafi oczami ten telefon zagrać :)

 

pozdrawiam

 

PS

Dzisiaj sobie posłucham Geppert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opania , Zamachowski , Zborowski , Machalica , Preis , Sleszynska .

 

Akurat ten zestaw ma niewielkie pojęcie na temat śpiewu,chyba żeby przyjąć jakies stwierdzenie typu "piosenka aktorska' nie mające za wiele z ogólnie pojętym śpiewem.

Lubię tych wykonawców i oglądam niekiedy ich występy, ale to są bardziej występy qasi teatralno-muzyczne niż śpiewacze.

Dykcyjnie i aktorsko bardzo wysoka klasa, niestety techniki wokalne słabiutkie.

Miało być o Bajorze, przepraszam za te zmiany tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frank

dlatego mam mniej szanowac cenic i sluchac tego zestawu

od np Jacka Wojcickiego

, bo maja za malo opanowane techniki wokalne i wogle to oni nie spiewaja tylko odgrywaja i malo sie popisuja swoim glosem

absurd

strasznie sie bronisz przed pojeciem piosenka aktorska

zachodze w glowe z jakiego to powodu !?

spiewc moga tez ludzie przy ognisku i za stolem , to tez nazywa sie piosenka

a ze biesiadna co poradzisz ? ;)

 

 

 

...leciala mucha z Lodzi do Zgierza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A nasz słuchał kilka minut temu utworu Bajora nie nastawionego na full pt. "Ale piosenka". I to naprawdę świetna kompozycja. I głos Pana Michała nie histeryczny, i melodia sensowna i aranżacja ładna, a i chórek żeński umiejętnie solony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.