Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy system analogowy - Ortofon 2M Red


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, podpowiedzcie mi. Po kalibracji wkładki w/g szablonu całość jest przykręcona trochę krzywo, ale tak układają się linie i jest to pozycja, jaką wyznacza szablon. Zdarza się tak czasami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wkadkal.jpg

U mnie krzywo siedziała wkładką epc 207 , ustawiał mi ja robix i była idealnie ustawiona do szablonu, teraz zakładałem 2m red i ta siedzi idealnie równolegle, śrubki pasują jak ulał, cała wkładką tylko poszła ciut do tylu w porównaniu do wkładki technicsa

 

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik...

 

 

Według szablonu o którym wspomniałes , możesz nie ustawić poprawnie wkładki na tym ramieniu.

W opisie fabrycznym jest wzmianka o 'szablonie" Technicsa , plastikowa nakładka ze znacznikiem do "osadzenia" ostrza na headshellu - instrukcja str 5 /rys 5-1.

Ramie ma podane przekoszenie (overhang) na 15 mm (od ostrza igły od osi talerza).Na rysunku jest podana inaczej odległość: 52mm od zakonczenia rury ramienia do igły na końcu Headshella.Dopiero wtedy "ustawiasz" tym szablonem kąty bez "ruszania" po długości.

Ogólnie te wkładki mogą być spokojnie montowane na drogich systemach w oczekiwaniu na docelowe rarytasy. W średnich i tanich urządzeniach może zachodzić synergia ( Projecty, Duale , Thorensy , itp), ale z uwzglednieniem okablowań.

Można się zdziwić ......

 

......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem szablonu dołączonego do wkładki przez Wamata. O jakiej instrukcji piszesz, dysponujesz może linkiem do niej? Rozumiem , ze igła wkładki 2m na znajdować się 52 mm od końca rurki ramienia? Potem kalibracja?

 

poczytałem trochę w necie i teraz wkładka ma się tak:

56688668.jpg

 

96423597.jpg

 

Do osłonki na igłę dokleiłem grafit ołówka, żeby mieć dłuższą linię.

43312205.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam ogromną prośbę... czy może ktoś zmierzyć wysokość wkładki 2M Red? Przy okazji ewentualnie propozycję jakiegoś taniego headshell'a do tej wkładki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

1,65 cm wkładka plus jakieś 2,5-3mm igła w pracy.

 

Na ostantim zdjęciu wygląda, że igła siadła jeszcze bardziej jak u mnie. Ja to mogę wytłumaczyć swoją inteligencją, czyściłem igłę wacikiem do uszu namoczonym czarnym adidasem ( swoją drogą żaden profesjonalny środek tyle nie kosztuje :), który ma stężenie alkoholu 70%.

Niby nie moczyłem zawieszenia igły,ale może opary mu zaszkodziły. Wkładka bez dwóch zdań po pół roku nieźle klapnęła, ale gra super :)

W każdym razie nowa wkładka tej serii wisi wysoko na starcie, pewnie ok. 4 mm, a u Yula to chyba nawet z centymetr* :)

 

 

*Joke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frywolny, specjalnego wrażenia na mnie nie zrobiłeś tym czarnym adidasem ze stężeniem alkoholu ok. 70%, bo ja swojego Blue czyścilem alkoholem izopropylowym niczym nierozcieńczanym, tzw. czystym, a więc ponad 95-procentowym, zakupionym w sklepie chemicznym z materiałami do analiz. Mimo to plyty mi za pomocą body nie ryje. Rzecz polega nie na użyciu jednego czy drugiego paskudztwa do czyszczenia igieł, lecz na pochodzeniu wkładki. Sądzę, że chiński klimat panujący w miejscu produkcji wkładek, a tym bardziej jego monsunowa odmiana :))), wybitnie nie sprzyja zachowaniu przez wkładkę z serii "Yellow" jej sprawności technicznej przez okres dłuższy niż jeden kwartał (*). Sprawa zarywających się bez powodu zawieszeń igieł we wkładkach sprzedawanych przez Wamat była poruszana na forum wielokrotnie. Wkładka sfotografowana powyżej (post 64) jest moim zdaniem zepsuta i wymaga wymiany igły. Gdzie ona została zakupiona, to się nawet domyślać nie potrzeba. Ona jakiś dźwięk pewnie wydaje, i owszem, ale przydałyby się jej malutkie kółeczka, hehe, doprawione zgrabnie do nosa wkładki, no chyba, że czytanie rowków płyty za pomocą body wkładki, a nie igły, komuś akurat nie przeszkadza.

 

(*) - dżok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Na tym jest jak u mnie przy nacisku 1,78g, ale Yul powinien ci pokazać zdjęcie swojej Blue :) Moja na początku wisiała gdzieś pomiędzy tym co teraz u Ciebie, a tym co u Yula. Czyli sporo wyżej.

 

W każdym razie coś z zawieszeniem w mojej igle jest nie halo, jest dość luźna,a następnie po nacisku, po przekroczeniu pewnej granicy odkształcenia stawia sztywny opór. Brak zawieszeniu dawnej sprężystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,65 cm wkładka plus jakieś 2,5-3mm igła w pracy.

 

Dziękuję Ci dobry człowieku.

;)

 

Przymierzam się do zakupu takiej wkładki i tak myślę sobie czy może jest ktoś z miasta Łodzi kto ma "czerwoną" i byłby na tyle miły by użyczyć do szybkiego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas paranoja, ta wkładka naprawde ma nie więcej niz 2 miesiące i bardzo rzadko czyściłem ja na mokro.

Na powyższym zdjęciu widzę samą igłę! Cały cantilever zapadł się do wewnątrz body wkładki. Wkładek różnych różniastych mam kilkanaście sztuk, i starych i nowych, ale w żadnej nie jest tak, że cantilever jest schowany zupełnie. Jak Ty wogóle jesteś w stanie coś tam zobaczyć przy kalibracji, jeśli body przesłania wszystko?

Pozdro,

Yul

P.S. Niestety zdjęcia ramienia z wkładką Blue nie mam, na ramiona mam teraz założone co innego, a ile się naustawiałem, to wiem tylko ja. Szkoda mi tego teraz ruszać, sorry. Pamiętam, że była taka sytuacja, że gdybym położył na płycie zapałkę z grubym łepkiem, to i tak body śmignęłoby bez trudu ponad tą zapałką. Obiecuję przy pierwszej okazji zrobić foto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wkładki gramofonowe, tak jak szczególnie kiedyś aparaty fotograficzne, cechują duże różnice cen. Pamiętam jak kupowałem z 10 lat temu aparat Konica Minolta A2 przez Allegro za 3300zł, a w sklepie typu Fotojoker kosztował 4700zł Aparat z pewnością chiński nie był :)

Wkładka Goldring 2400 kosztuje w sklepie hifi 1700zł, a ja kupiłem w necie 2500 za 1300zł. Czy ona jest chińska? Zobaczymy :)

Wamat ma akurat jakieś tanie źródło dla 2M Ortofona, cholera w sumie wie skąd on je ściąga.Czy są to chińskie podróbki? Wąpię mimo wszystko.

Yul kręci dym, że podróbki, ale tylko tutaj :) Nikt sobie nie zadał trudu by wyjaśnić kwestię raz na zawsze u Duńczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldring nie jest dobrym przykładem, bo niedawno zmienił się dystrybutor tej firmy z Grobel Audio na Rafko. Wkładki nieco staniały. Teraz na allegro wisi model 2500 za 1500 zł, wobec czego mnie nie dziwi, że gdzieś to kupiłeś za 1300 zł. To powiedziałbym i tak spory sukces. Natomiast jeśli ktoś mi proponuje kupno o blisko tysiąc złotych taniej artykułu o oficjalnej cenie 2200 zł, to mi się osobiście czerwone światełko w głowie zapala, bo tego rodzaju rabatu spodziewałbym się od artykułu kilkukrotnie droższego. A tak to tylko w Erze może być :)

Pozdro ,

Yul

P.S. Sprawę pochodzenia wkładki Ortofon "Digitrac" wyjaśniałem i u polskiego dystrybutora i w Ortofon.de i każdy może to zrobić na własną rękę. Polski dystrybutor Ortofona zaprzeczył że wiadoma firma handlowa się u niego zaopatruje w cokolwiek (co zresztą publicznie potwierdził w jednym z wątków), natomiast Ortofon zaprzeczył, że produkuje obecnie ten model wkładki. To mi w zasadzie wystarcza aby stracić zaufanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a30fa916fffb8db283a6c5104622916c.gif

może i ślepy jestem ale wygląda podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając właśnie zdjęcia w sieci grających Red i Blue można odnieść wrażenie że wszystkie są "siadnięte"

 

jak na zdjęciu powyżej.

 

 

 

 

pozdrawiam vq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy 2M. Mój Benz czy poprzednio Denon trzymają się wysoko i widać cały cantilever. Natomiast gdy wrzucimy do gugla zapytanie o 2m red i damy sobie szukanie po obrazach to widać np.:

 

Ortofon 2M Red Cartridge

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na tych wszystkich zdjęciach wydaje się, że jakoś to nisko jedzie... prawdę mówiąc, to wszędzie widać tylko igłę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam w 2m red i to nie jest wkładka od Wamata, lecz od oficjalnego dystrybutora.Jeszcze wczoraj miałem zamglone wysokie,a dziś po drobnej korekcji ustawienia zaczęło tak grać,że nie mogę się oderwać od słuchania! Pink Floyd-The Dark...mnie powaliła!A polskie tłoczenie zespołu Laboratorium tak pięknie zagrało,ze jestem pełen podziwu dla realizatorów nagrań!Nie wszystko co krajowe jest be:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Na ostatnim zdjęciu z linków krzyśka wkładka siedzi wyraźnie wyżej. Pomijając efekt lustra, który pogłębia efekt. Powiem tak. Mam tę wkładkę od stycznia czy lutego i ewidentnie siadła. wygląda jak u kolegi adika. Jak była nowa najwyraźniej miała skrzydła, gdzieś tu powinny być zdjęcia z moich nauk mierzenia nacisku :) Inna sprawa, że nie odczuwałem wpływu na dźwięk, acz... To był troszke mniej wyrafinowany gramofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzi oczywiście pytanie o pochodzenie wkładek przedstawionych na zdjęciach oraz tych zlinkowanych. Jaka jest gwarancja, że wszystkie z nich zostały zakupione od producenta w Danii oraz od jego regionalnych/krajowych dystrybutorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulu, skoro wszystkie wkładki 2m tak wyglądają, nawet od oficjalnych dystrybutorów, to może Twoja była ze słynnej serii "Yellow"?:)

Cantilever w 2m red/blue tak wygląda, cała wkładka siedzi dość nisko. Nie wiem czy dałoby się zmieścić zapałke, może bez łebka by przeszła. Ale są różne zapałki:)

Kwestii Digitracka nie poruszam, bo nie badałem sprawy.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Pewnie efekt można też spotęgować podatnością wkładki. Ja od początku zapodałem swojej 2g ( w moim niemaniu, bo wg przeciwwagi na ramieniu i wagi wyhyłowej Ortofona było 2g, tymczasem jak przyszła waga elektroniczna okazało się że ze dwa miesiące jechałem na 2,2g.

Tyle,że ona wtedy to akurat trzymała się wysoko. Skorygowałem na 2g , a po dwóch miesiącach patrzę, a ona niemal lezy brzuszkiem na płycie. Dałem jej 1,85g, teraz max 1,7g moge jej dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, moja wkładka była kupiona jeszcze wtedy gdy do gimnazjum chodziłeś :) a wamat handlował pietruszką, a nie wkładkami. Wątek prześwitu podsumuję tak - jedne wkładki mają zarwane zawieszenia, a inne nie mają. Jak się będzie miało więcej niż 1-2 wkładki w życiu, to będzie to łatwiej rozróżnić. A teraz może na chwilę skupmy się na kolejnym "kwiatku" naszego ulubionego najobrotniejszego z obrotnych.

 

Wytęż wzrok i znajdź 10 szczegółów :)

 

Pochodzenie zdjęć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15186-0-96149200-1348516385_thumb.jpg

post-15186-0-70308900-1348516410_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.