Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy system analogowy - Ortofon 2M Red


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pi3rdolę, za przeproszeniem. Mam pytania do użytkowników forum dość konkretne ale o odpowiedź ciężko jak w kamieniołomach ale jeden wpis, że wkładka zbiera brud i następuje lawina wpisów o brudzie na igle. Masakra! Może powinienem się domyślić po czytaniu niektórych z wątków tego forum, że rzeczowej informacji nie uzyskam. Tylko bla bla bla albo żenująca wojna o kable. Nieporozumienie. Założę się (choć teraz na przekór pewnie nie), że posypią się wpisy atakujące moją osobę.

Chodzi mi o wkładkę Ortofon 2m red. Znalazłem odpowiedni temat, idealnie pasujący do mojego pytania ale "NIE!" trzeba natrzepać o brudzie na igle albo o innych pierdołach.

 

Kupię tę wkładkę a jak się okaże, że gra tak samo lub gorzej to na pewno nie będę tego ukrywał i napiszę parę słów od siebie. Czuję już "pismo nosem" i boję się wydać niepotrzebnie kilku stówek na pierdołę. Przyznam, że mam nadzieję, iż się mylę i różnicę wyłapię, oczywiście in plus, na korzyść nowego Ortofon'a.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoge, nie pamiętam jak gra wkładka MF, słuchałem jej ostatnio, jak miałem 10 lat. Ortofon gra moim zdaniem bardzo dobrze. Drogich wkładek tez nie słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrydza bo analog to trzeba empirycznie. Kwestia gustu jeden woli ładne drugi mądre ;)*

 

 

* jedno nie wyklucza drugiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... dziękuję za uwagę. Z jakiegoś powodu wkładka mf jest postrzegana jako "najgorszy sort", "syf" i wierzę, że odnotuję zmiany na "lepsze". Przepraszam, że trochę się uniosłem ale zgrabne omijanie tematu nie rozwieje moich wątpliwości. Liczyłem raczej na konstruktywne opinie odnośnie porównania obu modeli. Wierzcie mi, że jak różnicy nie będzie albo będzie na niekorzyść(co ja wypisuję?) ;) to... nie chcę nawet pisać bo sam się boję. Nie ma takiej możliwości by lepsza wkładka u mnie zagrała gorzej bo "coś tam".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podesłać używanego 2m red na testy, choć wkładka sporo grała, więc nie daje takiego dźwięku jak nowa, ale będziesz miał ogląd i sam zdecydujesz czy warto wydać te 300zł czy ile to tam teraz kosztuje.

Jaki masz w ogóle gramofon, bo przeoczyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrydza, MF to inna epoka.Grałem kiedyś na tej wkładce bo nie miałem innego wyboru.Często nie trzymały parametrów.Miałem pięć nowych igieł do 104 z których każda grała inaczej.Pamiętam jak brzmi i do wspomnianego wyżej Ortofona nie ma w ogóle startu, tym bardziej że nie jest produkowana od lat i czas już zrobił swoje np. z zawieszeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dajcie już spokój z tymi emefkami bo to taka z niej wkładka jak ze skarpety był samochód.

30 lat temu nie było wyboru ani pieniędzy to było co było ale teraz jesteśmy w 21 wieku i jak patrzę jak ktoś teraz poważnie (?) pisze o MF i na siłę porównuje toto z teraźniejszymi wkładkami to nie wiem czy śmiać się czy tez płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak patrzę jak ktoś teraz poważnie (?) pisze o MF

A jak mam o niej pisać? Niepoważnie? Taką wkładkę akurat mam. Tylko dlatego, że konstrukcja ma 30 lat piszesz(raczej większość tu tak pisze) o niej niepoważnie i wyrzucasz do śmietnika?

Absolutnie nie chcę się spierać ponieważ nie mam doświadczenia z innymi konstrukcjami i nie chcę jej na siłę bronić "bo tak". Trochę niepoważne jest jak dla mnie spisywanie jej na straty bo jest stara. Jak "zapodam" red'a zauważając zmiany na plus to odetchnę z ulgą oraz niekłamanym zadowoleniem przyznam wszystkim rację, że nie ma co się bawić w mf.

 

Mogę Ci podesłać używanego 2m red na testy

Dziękuję za propozycję. Odezwę się ewentualnie na priv ale w zasadzie podjąłem decyzję o zakupie. Chyba, że załatwimy to w przeciągu kilku najbliższych dni. Wiesz... słanie tego w obie strony jak by nie było podnoszą realne koszty zakupu wkładki. Liczę, że fucktycznie bedę zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Tylko dlatego, że konstrukcja ma 30 lat piszesz(raczej większość tu tak pisze) o niej niepoważnie i wyrzucasz do śmietnika?

Odpowiedz sobie na pytanie co było w PRLu 30 lat temu, jakie materiały, jakie technologie, jakie podejście do pracy a suma tylko tych trzech składowych powinna się Tobie ułożyć w jakąś odpowiedź. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz tamte czasy. Ja pamiętam doskonale.

 

Nikt nie napisze o 30 letniej Shure V15, że nadaje się do śmietnika ale wybacz, ten wytwór czekoladopodobny zwany wkładką MF śmiało i bez zastanowienia nadaje sie może tylko do wygrzebania brudu spod paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Zawsze możesz spóbować ustawić MF 100 "na Junkersa" jak Excel, odkręcić gały we wzmaku na maksa i też mieć nirvanę.

A kasę na wkładkę przeznaczyć na whisky. Tydzień chlania ( pod warunkiem,że nie będziesz się dzielił i nie jesteś zawodowcem), a więc nirwany totalnej jak nic.

 

To jaki masz gramofon? Jakie masz pre? Wzmacniacz? Jakie masz płyty, w jakim stanie, jaką masz myjkę ,koszulki antystatyczne?

 

Jeśli chcesz tu z nami się pobawić i oczekujesz możliwie mądrych porad uzupełnij swój profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Hahaha... dobre, naprawdę dobre. Koszulki powiadasz... wzmacniacz to advanced acoustic i kolumny kef'a. Wszystkie kable jednego producenta.

;)

Trochę tajemniczo?

 

To akurat nie temat na to ale nadmienię również, że jestem zawodowcem i lubię się dzielić.

 

Odpowiedz sobie na pytanie co było w PRLu 30 lat temu, jakie materiały, jakie technologie, jakie podejście do pracy a suma tylko tych trzech składowych powinna się Tobie ułożyć w jakąś odpowiedź. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz tamte czasy. Ja pamiętam doskonale.

 

Czasy pamiętam a muzyki słucham od kołyski. Dosłownie.

:]

Mój brat (12 lat starszy) w czasach gdy płyta sprowadzona z "zachodu" miała wartość jednej, dwóch ówczesnych pensji budził mnie kolejnymi utworami a ja miałem zgadywać wykonawcę i tytuł utworu. W dużej mierze ukształtował mój gust muzyczny. No ale to nie spowiedź ani mój curriculum vitae. Czasy więc znam, pamiętam i nawet miło wspominam.

Moje opinie opieram na tym co teraz słyszę i trudno mi coś na siłę zarzucić wkładce. Jak pisałem wcześniej nie mam dużego doświadczenia w tym temacie. Do płyt wróciłem już jakiś czas temu ale po wymianie stereo ruszyło mnie na dobre i szybko tworzę swoją kolekcję. Większość to płyty, które przewinęły się przez mój dom gdy byłem dzieckiem ale nie unikam również nowych tłoczeń.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajac pytania innym nalezy odpowiedziec rowniez na zadane przez nich np. ,,jaki masz gramofon,, to chyba jest tematem docelowym ,czy sie myle?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zaraz zacznie...

 

Mam daniela z 1979 roku. Dodam, że w doskonałym stanie, właśnie z czasów mojego dzieciństwa gdy "starszy" się zajmował muzyką. Nie wyskakiwałem z tym bo wiem jaki jest stosunek do tego gramofonu tu na forum i chciałem zaoszczędzić sobie czytania głupkowatych komentarzy. Uważam również, że to wkładka będzie bardziej determinować brzmienie niż nazwa i postanowiłem zainwestować tyle kasy nie więcej.

Uzupełniając dalszą część toru: ART DJ pre, AA max250, KEF C7. Mam dobrego kompa i wciąż bawią mnie dobre gry.

 

:]

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zaoszczędzić sobie czytania głupkowatych komentarzy

 

Przepraszam, nie powinienem chyba użyć takiego sformułowania. Raczej chodziło mi o komentarze odnośnie wymiany gramofonu nie wspominając o przedwzmacniaczu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon jest całkiem fajny.Mam odrestaurowanego Daniela i trzymam go z sentymentu.Gra dobrze i ładnie się prezentuje, ale chyba nie ma sensu zawieszać mu na ramieniu coś więcej niż AT 95e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? 2M red to nie Dynavector. :) Fuckt, że nie ma co pakować więcej kasy we wkładkę do Daniela ale skoro red jest znacznie lepszy to czemu nie. Oczekuję trochę więcej niż "powierzchowne" zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Ja mam MAP 306 , pre w nim jest OK, dźwięk może niezbyt szczegółowy, ale jaka temperatura, barwa, przestrzeń. Wow! Jeśli jednak chcesz nieco rozegnać mgły bez dedykowanego pre się nie obędzie. Nie ma zmiłuj. I to nie taki za stówkę.

 

Jeżeli masz starego, zdezelowanego runchla to rada wyrzuć go i kup co innego nie jest głupkowata. Co byś sobie nie myslał. Nie znam tego gramofonu, ale taki Bernard docenił całkiem 2M Red. Była różnica między nią, a MF100, ale są na tym forum, które twierdzą inaczej więc nie ma wyjścia- samemu musisz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz inaczej?

 

Jeśli jednak chcesz nieco rozegnać mgły

 

No właśnie nie ma żadnej "mgły". Serdecznie zapraszam na odsłuch a po tym wpraszam się do "delikwenta" by posłuchać wyższej póły.

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny słuch i inne preferencje.Są tacy, którzy chwalą np.Goldring Elektra.Miałem i dla mnie ta wkładka brzmi jak magnetofon z brudnymi głowicami.Tak więc samemu musisz się przekonać czy Ci coś pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto Łódź. Czepek zostawiłem na basenie ale dziękuję za propozycję. Jeśli ktoś z Łodzi to może się coś urodzi. Jeśli nie to w najbliższym czasie przekonam się na własnej wkładce. Wybieram się do q21 13.10. i z tam zapewne nabędę.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się do q21 13.10. i z tam zapewne nabędę

 

- na ich stronie jest red za 315 zł, ale wcześniej dobrze zadzwonić , bo nie wiadomo czy mają na sklepie.

Znalazłem też w ich ofercie coś takiego:

 

Dynavector DV DRT XV-1t - montaż i kalibracja + dostawa gratis

Cena:

29 700,00 zł

 

- jejku, jak to musi grać !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dynavector DV DRT XV-1t - montaż i kalibracja + dostawa gratis

Cena:

29 700,00 zł

 

- jejku, jak to musi grać !!!!

Pewnie nie więcej niż 10-15% lepiej od Dynavectora za 10tyś.

Niestety, od pewnego pułapu jakościowego za każdy % "lepszości" trzeba płacić niewspółmiernie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie więcej niż 10-15% lepiej od Dynavectora za 10tyś.

Niestety, od pewnego pułapu jakościowego za każdy % "lepszości" trzeba płacić niewspółmiernie dużo.

 

Nie sposob sie z tym nie zgodzic,dodam tylko ,ze dotyczy to wszystkich ,,klockow,, audio (sprawdzone).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

excel

jak to gra!!!

to ty się chyba nigdy nie dowiesz zważywszy jakiego rylca używasz i jak masz skalibrowany układ

 

masza1968

(nie patrząc na pieniadze) po eksperymentach uważam że zagra to lepiej niż te 15% przy poprawnie skonfigurowanym systemie

ale takie rozwazanie procentowe i klas dzwieku -prowadzą przedszkolaki które nie moga polizać lizaka przez papierek

szkoda ze juz tak mało piszą forowicze którzy maja doświadczenie z tak drogimi wkładkami :(((

 

-ja wolałbym zadać takie pytanie czy jest jakiś producent który za np 50% ceny robi wkładki grajace tak jak topowy dynavektor?

 

a wracając do tych klas i "przeskoku" mógłby to byc bardzo ciekawy nowy wątek

ciekawi mnie jak koledzy oceniaja dzwięk swoich wkładek w skali od 0-10 przyjmujac ze topem jest ten dynavector.

wiem wiem zaraz będzie ,że jest milion systemów i nie bardzo mozna to porównywać

pomińmy to i jednak spróbójmy -gdzie w tej skali znajdę mf, goldringa 1042, cadenze red czy dyn dv-XX2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem AT 44MLa, to lepiej brzmiąca wkładka. Tak jest przynajmniej w moim systemie, który nie cierpi na niedobory basu. Jej szczegółowość jest o wiele lepsza niż 2M Red.

tloau.jpgtloau2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.