Skocz do zawartości
IGNORED

KPG czyli Klub przenośnych grajków.


ALTON

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć klub dotyczący wszystkiego co gra, i jest przenośne. Od dość dawna interesuję się tym tematem.. czy to odtwarzacze czy wzmacniacze słuchawkowe, słuchawki. Przyjemność ze słuchania muzyki na słuchawkach jest o wiele większa, jak z zestawu stereo. Jak to u was wygląda?

 

Co u mnie gra:

Na chwilę obecną leżą trzy grajki. iPod Touch 2G, Bellwood BMP-151 oraz grajek w postaci Nokii N82. Do tego wzmacniacz słuchawkowy FiiO E5.

 

Do iPoda Touch (jako seria dotykowców) długo nie mogłem się przekonać. W myśl - jak taki duży wyświetlacz może dobrze zagrać.. a to piszczeć będzie, przenosić odgłos przetwornicy na tor audio itd. W końcu się przełamałem i kupiłem iPod Touch 2G. Jego możliwości przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Dźwięk w moim mniemaniu rewelacyjny. Duża dynamika, ładnie wypełniona średnica i dość ostra góra pasma. Dużo detali.. i duża przyjemność ze słuchania muzyki. Żadnych szumów, trzasków, pisków - totalna cisza. Po podłączeniu wzmacniacza FiiO E5 dźwięk nabiera jeszcze większej ostrości i masywnego dołu. Niestety przestrzeń maleje a średnica cofa lekko w tył.

 

Bellwood BMP-151 to nic innego jak popularny grajek zasilany z aku 1,2V na chipsecie ALi M5661P. To, że zalicza się do kategorii "no name" nie czyni go złym. Dźwięk z tego malca powala "masą". Bas jest bardzo niski, wręcz wylewający się ze słuchawek. środek ciepły chodź i na ironię dość detaliczny. Góra lekko cofnięta w tył. Niestety na maksymalnej głośności słychać delikatnie pracę elektroniki. Po spięciu z FiiO Bas nabrał jeszcze większej ciężkości przez co nawet zimne słuchawki zagrają jak ciepłe kluski. Średnica traci na czytelności ale nie cofa się w tył. Góra zostaje wypchnięta do przodu.

 

Nokia? To telefon. Owszem.. ale z całkiem niezłymi bebechami w torze audio. Gra dość jasno. Brakuje niskiego basu. Średnica dość mocna, wysokie lekko wycofane.. jednym słowem wymaga raczej ciepłych słuchawek. Po spięciu z FiiO Wszystko zostaje idealnie wyregulowane - jednym słowem gra bardzo ciekawie i "uniwersalnie".

 

Jako słuchawki aktualnie grają pchełki EP630, Grado SR-80, HD-202, Vedia SRS-200 oraz stoki od iPoda - na zmianę.

 

Wcześniej przewinęło się sporo tych maleństw. Ipody 1,2,3,4,5 i 6 gen. Creative Touch 20Gb, Vedia A7, kilka podobnych klasowo playerów do bellwooda itd. Trochę tego było.

 

FiiO E5 to ciekawe maleństwo. Jako stopień końcowy pracuje świetna kostka TPA6130A2 natomiast bufor wejściowy zrealizowano na OPA2338. Całość zasilana z akumulatora 3,7V 200mAh.

 

W tym temacie można pisać o każdym sprzęcie bez obawy o wyśmianie ceny nowego w sklepie. Wszystko ma swój charakter brzmienia który nie zależy od ilości wydanych pieniędzy. To nie cena sprzętu stanowi klasę. Co wam w uszach gra? Z czym gra i jak gra? Śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę :) "Jadę" na wysłużonym creative zen nano plus. Jakość dźwięku mocno średnia, ale... nie mam go czym zastąpić. Nie ma na rynku (przynajmniej ja nie spotkałem) odtwarzacza o podobnych gabarytach (albo mniejszego), który posiadałby wyświetlacz (choćby jednolinijkowy) i odtwarzałby WAV. Żadnych FLAc czy OGG. Tragednia. Może ktoś wpadnie na pomysł aby stworzyć odtwarzacz mały i tylko do muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Ericsson W380i z 4GB kartą pamięci + Sound Magic PL11

 

Gra jak lubię, ciepło, z dobrze kontrolowanym mocnym basem. Mp3 320kbps wystarcza w zupełności. Co ważne, całość kosztowała grosze :)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas idealna dla Ciebie była by VEDIA ew Sansa Clip. Vedia z przebitką - model A10. Bardzo dobre grajki na najnowszych sigmatelach.

 

Jak z wykonaniem tych Sound Magic'ów? Na allegro zawsze schodzą jak ciepłe bułeczki a samego info w internecie jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam IAudio i7 w parze z Koss Porta Pro. Jestem absolutnie zakochany w tych słuchawkach jako partnerze sprzętu przenośnego. Co do playerka to też pełna satysfakcja: nieduży, świetna bateria i niezły dźwiękowo. Gra trochę sucho ma dużo góry(za to świetnej jakości) i lekko odchudzony bas (Porta Pro to nadrabia z taką nawiazką ,że w EQ mam zdjęte trochę z niskiego basu).

Teraz już bym go chyba nie kupił ale tylko i wyłącznie ze względu na cenę bo użytkowo i dźwiękowo jest świetny. Słyszałem coś co brzmi lepiej (cieplej i przyjemniej ale cieżko podciągnąć ten sprzęt pod przenośnego grajka) mianowicie SONY PSP. Piękny dźwięk - żaden inny player jeszcze tak nie zagrał a troszkę ich słuchałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może coś od siebie :)

Aktualnie Grajkiem jest Sony NW-A805 + (ostatnio zakupione) słuchawki JBL Reference 220 -

które ponoć bardzo dobre ale jakoś nie zgrały się z odtwarzajką :( Wydaje mi się

że Soniak lepiej współpracował z pchełkami z zestawu Telefonu SAMSUNG F480. Nie długo planuje zmienić

odtwarzacz na coś co poradzi sobie z formatem FLAC i ogarnie moje JBLe :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ALTON

 

A10 miałem dwa egzemplarze. Jeden się nie odpalił, drugi zawiesił po starcie. Nie chcę tego dotykać. Ponoć nadal są problemy z firmware. Rok po wypuszczeniu na rynek... Sansa Clip sortuje po TAGach, a to odpada. Jak zrzucam na dysk, jest NIEZNANY WYKONAWCA - 01. NIEZNANY UTWÓR, itd. Muzyka jest w folderach. Powinno sortować po folderach i odtwarzać po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy kupowali pudełka Apple zapewne spotkali się z oryginalnymi słuchawkami tej firmy. Co o nich myślicie?

 

Ergonomia użytkowania beznadziejna, wygląd w sumie dobry (ale to symbol kultu raczej nastolatków niż ludzi podchodzących do muzyki poważniej). Zaciekawił mnie w sumie ich dźwięk. Niby szajs, ale są niesamowicie jasne i detaliczne. Przy niektórych kawałkach gitarowych może i brakuje im pałeru, ale zachwycają swoją dbałością o szczegóły i bardzo przejrzystym dźwiękiem.

 

Oczywiście bass... no, w sumie bassu tu żadnego zauważyć się nie da, najgorsze chyba co można wyprodukować jeśli chodzi o niższe pasma.

 

Czy macie podobne odczucia, czy to ja po prostu słuchałem mało słuchawek? Co do tematu - słucham muzyki z typowego komercyjnego dziadostwa iPhone 2G, na earbud'ach Sennheisera - MX560, które wprowadzają do dźwięku dużo dynamiki. Sam procesor muzyczny w applowskich grajotkach faktycznie jest całkiem wysokich lotów, mimo "Symbolicznych" możliwości korekcji pasma i przynajmniej oficjalnie niewielu zastosowanych technologiach. Jak widać, i bez tego można poradzić sobie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokowe słuchaweczki iPoda faktycznie są dość jasne i jak na "gratisowy" dodatek do odtwarzacza są dość niezłe. Osobiście jednak nie przepadam za pchełkami z racji budowy małżowiny ucha - po 5 minutach zaczynam czuć ucisk.. pomijając, że lubią wypadać :). Odnośnie korekcji. Jak słuchać iPoda to tylko w "defeat". Korektor w jabłkowych urządzonkach jest dość nieudany.. lepiej brzmi bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 20 Paź 2009, 15:52

 

>Konio PSP również miałem jednak z paskudną europejską blokadą głośności. Porażające 4mW na kanał

>praktycznie nie potrafiło wysterować nawet najmniejszych pchełek.

 

Hmm no właśnie słucham muzy z PSP i daje radę...jedynie zakres głośności kończy się wcześniej niż w I7 ale dźwięk jest miodzio. Cieplejszy w lepszym dołem (słucham na Koss Porta Pro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś muzyki na PSP, i było raczej plastikowo. Ale to była wersja 2000, może teraz jest lepiej, w co raczej nie chce mi się wierzyć.

 

Trzeba też pamietać, że Porta Pro to jednak super słuchawki. Sam PSP nie wyróżnia się jednak jakąś specjalną detaliką czy sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas:

 

>Rozumiem, że to oznacza TAK :)

 

Tak, Rockbox umożliwia nawigację wg folderów. Ogólnie, umożliwia tak dużo różnych rzeczy, że odtwarzaczami dla których nie ma dostępnego Rockboksa z założenia się nie interesuję ;)

 

Rockbox oferuje m.in. odtwarzanie prawie wszystkich formatów audio. Prawie, bo nie zawsze wyrabiają same odtwarzacze - przykładowo, pliki ape kodowane z kompresją wyższą niż "normal" nie zagrają właściwie na niczym, a te "normal" jedynie na iRiverach H100/H300 - reszta grajków jest zbyt słaba sprzętowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No nic.. nie było się nad czym zastanawiać. Wczoraj kupiłem iPoda NANO 5 generacji na przekór myśli, że wszystkie nowe ipody nie grają.. otóż grają. NANO 5Gen gra jasno z bardzo przyjemnym środkiem i punktowym dołem (którego jest w sam raz). Góra ostra ale nie kaleczy uszu. Jedynie mocy jest mało co brałem pod uwagę z racji modelu EU. Z HD595 ledwie sobie radzi (mam w planie używanie wzmacniacza i LOD'a). Kamerka niejeden powie, że jest bajerem.. mnie osobiście bardzo się przyda - filmy są naprawdę dobrej jakości (lepsze niż kręci niedawno topowa nokia N82). Chwilowo to tyle.. zobaczymy co będzie dalej.

 

W porównaniu do Toucha 2G gra "lekko" i spokojnie. Touch ma masę i "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • VoyTechG podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.