Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor LCD (19-22') TN, do ok. 1000 zł...


marcinw899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę kupić nowy monitor.

- nowy

- do 1000 zł

- raczej 16:9/16:10 (nie gram, oglądam filmy, bawię się gimpem, trochę Word'a, www)

- nie lg! (zepsuły mi się 2 monitory tej marki, w tym LCD 2 razy)

- karta graf. GF 5200Fx 128mb, 128bit.

- nie musi mieć DVI lub HMDI, ale nie obrażę się jak będzie któryś z tych złącz

 

Kompletnie nie wiem co wybrać, zależy mi, aby obraz był nie gorszy od LG L1732S oraz marka w miarę niezawodna.

(na razie "krążę" wokoło NEC'a, iiyama'y i EIZO- choć tu do 1000zł raczej 19 i 4:3, ale ludzie twierdzą, że dużo lepsze niż inne firmy...)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co Ci LCD jak nie chcesz DVI lub HDMI. W większych rozdzielczościach np. 1600x1200 różnica między VGA (analogowe) a połączeniami cyfrowymi jest olbrzymia, w szczególności ostrość jest dużo lepsza przy połączeniu cyfrowym na monitorach LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI to podstawa! Już na wstępie odrzuć monitory bez tego wejścia. Różnica w jakości obrazu pomiędzy d-sub a dvi jest ogromna. Oczywiście na niekorzyść d-sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja karta nie ma DVI :/

ale faktycznie, lepiej niech będzie również łącze DVI, może kiedyś zmienię grafikę i się przyda cyfrowe złącze :)

 

co do wyboru- może na coś mnie nakierujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim kup matryce PVA!

dell ma tani i ciekawy model z PVA/IPS ( bo różnie wkładali) nazwy nie pamiętam,

drogi nie był...

ja kupiłem w marcu Samsunga z PVA za 700zł (fakt że wyprzedaż, ale nowy 1100 kosztował)

 

żadnych matryc TN jak się bawisz obrazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, kup se karte za 200 i monitor za 800. Ta twoja karta teraz to padło totalne, koszt to ze 40 zyla. Na nowej nie musisz grac ale obraz z nowej będzie o niebo i wszechświat lepsza do wszystkiego. Stara karta i nowy lcd to dziś nie halo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>żadnych matryc TN jak się bawisz obrazem.

hmmm, chyba przesadziłem z tym gimpem- czasem coś tam obrobię, monitor ma służyć głownie do filmów i surfowania po necie.

 

>Chłopie, kup se karte za 200 i monitor za 800.

spokojnie, nową kartę mogę kupić zawsze :), teraz muszę mieć nowy monitor, bo na obecnym często zanika obraz.

 

 

 

jeśli jednak ma być z matrycą inna niz TN- to może Dell 2209WA, bardzo chwalony...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz ani sie nie zastanawiaj nad tym dellem, lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

a jak zobaczysz IPS na żywo, to zobaczysz dlaczego warto ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obróbki zdjęć ta matryca PVA też się nada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady.

jeśli jednak nie dell (22 cale to sporo, może być za dużo) to co innego za 1000 zł? (EIZO podobno fajne, ale w tej cenie z PVA tylko 17 cali, 19 juz sa na tft/tn- np ten Eizo FlexScan S1901SH )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki sam problem. Szukałem nowego monitora do starszego komputera z kartą GeForce bez DVI. Specjalnie poszedłem do sklepu, żeby sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy D-SUB i DVI. Po podłączeniu ani ja, ani sprzedawca nie widzieliśmy różnicy. Wyświetlaliśmy zwykłe pisma z Worda, tabele Exela, obrazki w Photoshopie, strony internetowe itp.

Myślałem, że po analogu będzie siać, smużyć i śnieżyć itp. Nic podobnego. Takie efekty mogą co prawada wystąpić jeśli w pobliżu jest jakieś żródło zakłóceń albo plącze się dużo kabli.

 

Więc kupiłem za 390 zł całkiem nową 22" panoramę bez DVI (bardzo okazyjnie, bo bez pudełka, styropianów i kabli). Karta spokojnie obsługuje rozdzielczość 1680x1050. Matryca co prawda TN, ale już z tych nowszych i lepszych, z szerokim kątem widzenia i dużą szybkością reakcji. O ile się nie mylę to kupiłem model:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Generalnie to jestem zaskoczony jakością tego modelu. Sam rysuję/pracuję na 21" CRT i jestem przeciwnikiem LCD, ale cóż - technologia idzie do przodu a ceny spadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w natywnej rozdzielczosci czesto nie widac roznicy pomiedzy analogiem a cyfra, ale w innych rozdzielczosciach roznica widoczna jest golym okiem. chociaz np. analogowy 19" LG FLATRON L1919S w natywnej jest o wiele gorszy od 17" SAMSUNGA 950B z DVI. w Samsungo mozna przyczepic sie tylko do szarosci malych liter np. w, a w LG calosc tekstu robi wrazenie duzej nieostrosci. ktorys z Philipsow dobrze radzil sobie na analogu z roznymi rozdzielczosciami.

WNIOSEK: dokladny oglad w sklepie i uwaga na gwarancje dotyczaca goracych i martwych pikseli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzięki uprzejmości sprzedawcy w sklepie można sobie wszystko sprawdzić, np. jaki jest obraz przy dość mocnym oświetleniu, porównać modele różnych firm. Po prostu trzeba się umówić, przyjść i samemu wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowalem LCD sprzedawca sugerowal ze lepszy monitor dobrej jakosci z D-SUB niz odwrotnie, a z DVI..i chyba mial racje.

 

Przy obecnych cenach, chyba juz bezsensu kupowac monitor z jednym zlaczem, najlepiej od razu z obydwoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie uzywane Eizo? To są bezwzględnie najlepsze monitory również do domowych zastosowań, a używane na gwarancji można dostać poniżej 1000zł. Gwarancja na nie jest 5 lat, ilość przepracowanych godzin też sprawdzić można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę, wolę nowy.

 

muszę mocno pomyśleć nad tym dellem (szczególnie nad jego wielkością).

nie chcę również, aby obraz drgał, smużył itp bo karta nie obsługuje tak dużej rozdzielczości :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z pclab.pl:

"ta karta może mieć kłopoty - obsługuje tylko single-link dvi, podobno ma kłopoty już z 1600x1200 po DVI (błędy w układzie), choć podobno 1680x1050 po analogu chodzi"

 

martwią mnie słowa: "podobno 1680x1050 po analogu chodzi"

podobno, ale nie ma pewności :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko naraz :)

poza tym ja muszę mieć kartę z pasywnym chłodzeniem na AGP, co jeszcze bardziej podwyższa cenę (tez musi być nówka- ostatnio, na szczęście była gwarancja, rypnął mi się GF 7600GS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych i tanich ostatnio EIZO ma w cenie lekko ponad tysiaka (na początku stal kolo 1800zl) model s1731(nówki) na matrycy PVA z 2006r(chyba) tylko że to 17' więc nie wiem czy Cie zainteresuje. Resztę o monitorze można znaleźć w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze - lepsze kolory (ale wolniejsza matryca) czy większa matryca i rozdzielczość?

jak oprócz filmów dużo piszesz, edytujesz duże rysunki / schematy to chyba lepiej duże TN (22" lub 24")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flisia4- wolałbym jednak 19 :/ (tak wiem, maruda ze mnie;p)

 

josef- 3 lata miałem tego LG z 8ms grey to grey i w zupełności mnie to satysfakcjonowało, DELL ma 6ms g2g więc jest git ;)

 

co do rysunków- czasem coś obrobię, ale są to rzeczy typu zmiana jasności, kontrastu, usuniecie niedoskonałości skóry itp- fotki tylko amatorskie.

 

co do pisania- tez nie jest bardzo często, fakt- w tym tygodniu sporo pisałem, ale pisemne prace na moich studiach nie są często.

 

najbardziej mnie martwi tylko wielkość tego della- byłbym rozczarowany, gdybym musiał obniżyć rozdzielczość bo karta fiksuje.

 

Dlatego biorę również pod uwagę 19' TN Eizo FlexScan S1901SH (6ms)

 

Sam nie wiem co wybrać :/ dell kusi matrycą i rozmiarem, eizo kusi marką i pewnością, ze będzie "trybić"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, po Twoim wpisie, to wydaje mi się, że i z della i eizo byłbyś tak samo zadowolony. Ja już sporo monitorów "przewaliłem" w swoim życiu i wniosek jest dla mnie jeden, że jak nie potrzebujesz mieć wiernego odwzorowania kolorów, to liczy się tylko komfort pracy przy kiepskim oświetleniu. Bo wiele monitorów lcd pięknie obraz wyświetla, ale po kilku godzinach wieczorem oczy mówią dość. No i wchodzimy do tego nieszczęsnego menu monitora, zmniejszamy światło i temperaturę no i okazuje się, że obraz jest słabiutki, wyprany. Generalnie sądzę, że wtych pieniążkach to między tymi monitorami, to różnica będzie tylko taka, że na zdjęciach na dellu nie będzie widać dokładnie wszystkich cieni obrazu, ze względu na słabszą gradację czerni (te tanie eizo jakoś lepiej sobie z tym radzą od większości konkurencji w podobnej cenie). A to nie jest zbyt ważne, bo dopiero w bezpośrednim porównaniu można to dostrzec. No i te parametry 6ms, 8ms, to czysty marketing istotny dla młodzieży szkolnej, bo wiesz, ja to mam komputer hd ready ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinw899, 21 Paź 2009, 14:06

 

Osobiście nie lubię monitorów o proporcji 16:9 (chociaż jak masz oglądać dużo filmów to może i warto taki rozważyć).

* * *

Niedawno kupiłem (i polecam uwadze) ten: Samsung SyncMaster 2243WM.

Są w czarnej matowej oraz ~tytanowej wersji ramki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.