Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor LCD (19-22') TN, do ok. 1000 zł...


marcinw899

Rekomendowane odpowiedzi

Szlag, co wybrać?

19 cali TN Eizo FlexScan S1901

czy

17 cali PVA Eizo FlexScan S1731

 

oba mają rozdiałkę 1280x1024, wiec różnica wielkości wynika pewnie z większych (?) pikseli lub większej odległości między nimi.

 

19 kusi wielkością, a 17 świetną matryca.

 

niestety muszę kupować w ciemno, nie mam możliwości zobaczenia ich w akcji razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamęczysz się z tą rozdzielczością? Grafikę zmienisz za chwilę a na 17" i 1280x1024

będziesz złorzeczył póki nie kupisz większego monitora. Za tą cenę ja bym celował jednak w tego Della, choć go nie widziałem w akcji. Siedzę przy nec-owej matrycy ips - i to jest cudo.

Z PVA poniżej tyśka przed chwilą wypatrzyłem jakiegoś 20'' Samsung SyncMaster F2080.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafiki chyba jednak prędko nie zmienię- muszę mieć na agp z chłodzeniem pasywnym.

 

dell ma natywną rozdz. 1680x1050, a moja karta w tej chwili (mam podpięty 17 calowy crt- nie wiem czy ma to znaczenie) może wyświetlić tylko do 1600x1200 (mniejszą jest 1600/900)

dlatego chcę coś mniejszego (no i biurko tez małe) i waham się na razie miedzy tymi eizo.

 

btw ten samnsug to na 100% PVA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś streścić? - to fragment recenzji tego samsunga.

 

The overall picture does not change much in the Fastest mode, though. The gray-to-gray transitions generally fit within 10 milliseconds, but there is an 80-millisecond catastrophe again with dark grays. The response time average is 16.3 milliseconds (GtG). The RTC error level is low, the average error being a mere 0.25.

 

There already was a period in the history of PVA matrixes when RTC helped reduce the response on light halftones and on gray-to-gray transitions, but did not do anything to transitions from black to dark gray. The reason is that when voltage is applied to a black pixel of a VA matrix, the liquid crystals first move by a small angle into the direction opposite to the necessary one, and only after that they begin to move in the necessary direction. Samsung tried to fight that with DCC-II technology: when a pixel had to be switched from black to some other color, a low voltage was applied to it for one frame to switch the pixel to a dark gray first. And in the next frame the pixel got the voltage necessary for switching to the desired color. The only downside is that the input lag is higher by the duration of one frame (16.7 milliseconds) with DCC-II, although DCC-II virtually solved the problem of slow response on dark halftones.

 

Samsung seems to have returned in the F2080 and F2380 to the first version of DCC, which is simpler and cheaper to implement but does not ensure a good speed of the LCD matrix. The only unclear thing is why the monitor’s response time is specified to be 8 milliseconds (GtG).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tu tak piszą, a dalej go nie szukałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragment,który podałem tyczy się tylko szybkości monitora, mimo że nie gram, to jednak oglądam filmy i nie chciałbym aby się okazało ze są smugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dell w sumie parę pixeli więcej :), najlepiej byłoby sprawdzić co udźwignie Twoja karta.

z pva nie mam doświadczenia jak tam sprawa smużenia wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

wybór na 90% padnie jednak na eizo 1731 (17 cali, PVA)

W serwisach internetowych "Ceneo" oraz "Skąpiec" pojawiają się różne wersje monitora 1731: SU, SE, SH, SHB, SHG.

Który z nich ma obudowę w kolorze czarnym, czas reakcji 8ms G2G (niektóre mają napisane 20), kontrast 1500:1 (niektóre sa 500:1) i jest bez głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żone też tak wybierałeś (kompleks że Cie nie słucha?-brak dowartościowania?)?? Chłopak nie chce wtopić kasy, a kartę zmień na coś z DVI(fakt)(karte cześciej zmienia sie niż monitor).W S1731 masz dostosowanie do warunkow w pomieszczeniu wiec nie zajedziesz tak szybko podswietlania(pozatym masz w menu ile godz. pracowal)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.