Jump to content
IGNORED

Plecionka 6N, czy solid-core 6N / kable Jantzen Audio

lete

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do wymiany okablowania w kolumnach B&W DM 620.

Pomyślałem o zakupie w Polinku. Do wyboru mam druty solid core (miedź o czystości 6N i przekroju 0,5 oraz 1,0) lub plecionkę (miedź 6N o przekroju 1,5 oraz 2,5).

Jakie są Wasze doświadczenia? Czy użyć tylko drutów solid core tak do wnętrza, jak i do podłączenia końcówki, czy może lepsze efekty da np. solid-core wewnątrz kolumny, a plecionka jako okablowanie zewnętrzne do końcówki mocy?

Generalnie jak oceniacie przewody Jantzen Audio z miedzi o czystości 6N?

Solid core (może podwójnie prowadzić też jako okablowanie wewnętrzne i wtedy będzie 2,0 - zamiast 1,0), czy jednak plecionka? Generalnie co i gdzie? ;)

Pozdrawiam,

Lete

• 1 month later...

Właśnie się zastanawiam nad tym samym. Lada dzień będę składał projekt 3 way classic Troelsa, na głośnikach Seas. Myślałem żeby podłączyć

tweet - zwrotka = Solid Jantzen 0,5 mm

mid - zwrotka = Solid Jantzen 1 mm

Bas - zwrotka = Solid Jantzen 1 mm

Zwrotka terminal = solid 4 0,5+1,0 sparowany do terminala

Na zewnątrz plecionka Jantzena P-JAD2SU-2,5 bądź Procab LS25

Napiszcie jak to widzicie? Nie za cienkie? Napiszcie jakie różnice brzmieniowe są w takim cienkim drucie solid core, a w plecionce np procab

Ja stosuję kable Polinku jako głośnikowe (zewnętrzne oczywiście). Obecnie mam miedź posrebrzaną jako bi-wi, wcześniej były solid core, także bi-wi. Uważam, że obydwa kable są rewelacyjne i co mnie zaskoczyło, to to, że te posrebrzane dały mi więcej basu. Mam na zbyciu solid core 2x2m.

lunaticos, 26 Lis 2009, 12:11

>Imacman

>jakis efekt??

Wymieniałem razem ze zwrotnicami, to nie wiem :). Ten stary był typu kabla od lampki nocnej, więc wymieniłem :)

Po wymianie zwrotnic i częściowym usztywnieniu i wygłuszeniu, moje stare dobre Tannoy m4 zagrały o niebo lepiej.

• 2 years later...

Witam,

Odkurzę temat. Czy byłby ktoś chętny opisać różnice pomiędzy kabelkami głośnikowymi z Polinku:solid core 4yłowy a posrebrzaną miedzią w teflonie.

Kurcze kopię neta i bezskutecznie.Nie ukrywam,że byłoby fajnie gdyby odezwał się ktoś z posiadaczy Minas Anor ze Studia 16Hertz.

Pozdrawiam wszystkich

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.