Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz stereo do ampli YAMAHA RX-V863 (pre out)


crimmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów i proszę o pomoc w doborze komponentów zestawu kina domowego z opcją dobrego stereeo (lub też inaczej - zestawu stereo z opcją kina domowego). Nie mam możliwości odsłuchu (wszystkich elementów), zdaję się na Waszą opinię. Pewnych wyborów już dokonałem tj. zakupiłem kolumny Tonsil Siesta, przymierzam się do zakupu amplitunera YAMAHA RX-V863. Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Advance Acoustic MAP 105, myślałem też o tanim Xindaksie, ale ten typ raczej odpada ze względu na brak możliwości podpięcia gramofonu. Na razie pewnie nie kupię odtwarzacza CD. W chwili obecnej dysponuję tanim, starym wzmacniaczem pioneera, odtwarzaczem DVD-SACD Philips 763SA i kolumnami Tannoy mercury mx2. ten odtwarzacz na razie musi mi wystarczyć, zarówno jako żródło dźwięku jak i obrazu. Moje pytania są następujące:

1. Czy dobrze zagra ten ampli z MAP 105, czy może lepiej poszukać tańszego topowego modelu wzmaka z drugiej ręki?

2. Czy warto się upierać przy Philipsie 763SA (dysponując bądź co bądź skromnym budżetem)? Z czasem napewno kupię odtwarzacz blue ray.

3. Czy moje poczciwe Tannoyki mogą być wykorzystane jako satelitki w 7.1?

4. Jeżeli nie Tannoy to co proponujecie zastosować do KD?

Na koniec trochę o pomieszczeniu: salon 40m2, średnia wysokość 3,4m - dość nieforemny - będzie to cholerny problem przy ustawianiu kolumn. Rozciągnąłem kable do satelitek - Klotz 4mm (nie pamiętam nazwy ale jakieś słabsze, kosztowały chyba 20 zł za metr).

Słucham jazzu (60%)rocka (30%) inne 10%. Muzyka 70%, KD 30%. Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kolwiek wzmacniacz stereo podpiety pod preouty tej yamaszki zdegraduje o 40 % jego mozliwosci

ta yamaha to dobry klocek do kina i niech tak pozostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kupić? Proszę o jakieś typy. Kino domowe to opcja (zależy mi tylko na kodekach), ważne jest dobre (w tym przedziale cenowym) stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

crimmie, 23 Paź 2009, 14:23

 

>Co kupić? Proszę o jakieś typy. Kino domowe to opcja (zależy mi tylko na kodekach), ważne jest

>dobre (w tym przedziale cenowym) stereo.

 

Poszukaj jakiegoś procesora 5.1 itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MAP 105 i co... Może nie jestem wyrobiony i nie potrafię używać górnolotnej terminologii ale postaram się opisać moje odczucia: MAP 105 gra równo, wkomponowałem go w to co w chwili obecnej posiadam tj. Philips 763 SA i Tannoy mercury mx2 i... równo czyli pobudził bas w kolumnach, góra trochę uśpiona ale... bas jakby "zmiażdżony" - nie wiem czy to wina kolumn czy słabych kabli (tanie jamo). Do chwili obecnej sprzęt obsługiwał ampli stereo Pioneer A-207R i może rzeczywiście brakowało trochę basu, środek ocieplony i uwypuklony ale napewno nie brakowało powietrza - przestrzeni. MAP 105 działa poprawnie ale oddechu brakuje. Mam nadzieję że lepiej zagra ze Siestami choć nie wiem kiedy będę miał możliwść odsłuchu. Chyba zrezygnuję z pre-out na rzecz przełącznika kolumn. A teraz pytanie: jaki ampli kd (c.a 2000PLN)? Pre schodzi na plan dalszy. I jeszcze jedno: jaki odtwarzacz CD do MAP 105 - czy też Advance czy może Xindak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.