Jump to content
IGNORED

bardzo ciekawa książka


spirydion

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Celinn

 

Tzn. nie jest lekka bardzo, ale nie jest bardzo ciężka i męcząca. Jest pełna iberoamerykańskich ślicznych opisów. Z jednej strony męska, ze względu na bohatera głównego, z drugiej strony wrażliwość iberoam. powieści.. typowo kobieca:-)

 

Książka to gra w klasy - skaczesz po rozdziałach. Kultowa powieść!

Link to comment
Share on other sites

"Lód" Dukaja. Taki Bolesław Prus XXI. Można powiedzieć, że jestem nawet zauroczony. Ciekawe pomysły, świetne opisy ujmujące wymyślony świat holistycznie i od tej i od tamtej strony. Wspaniała kreacja Syberii i ciekawe ukazanie kultury rosyjskiej. Takie książki są rzadkością. To nie książka. To świat, na ponad 1000 stronach.

Link to comment
Share on other sites

W Szwecji ukazała się powiesc "Klockan 21:37", czyli "Godzina 21:37", nawiązuje do chwili śmierci papieża.

Autorka twierdzi, że książka poświęcona jest "uciskowi Polek ze strony Kościoła katolickiego". Główną bohaterką jest studentka w ciąży, która chce poddać się aborcji na statku. Tymczasem jej brat, działacz skrajnej prawicy, planuje przeprowadzić zamach na tę pływającą klinikę właśnie o symbolicznej godzinie 21:37. Pozostała część rodziny to dziadek bojkotujący firmę IKEA za propagowanie homoseksualizmu w katalogu, siostra - przyszła zakonnica oraz ojciec, który porzucił rodzinę dla kochanki.

W tle fabuły szwedzki czytelnik dowiaduje się m.in. o roli Kościoła katolickiego w Polsce, kulcie papieża Jana Pawła II oraz znaczeniu Radia Maryja. Wspomniana jest nawet słynna wypowiedź byłej rzeczniczki praw dziecka o homoseksualizmie Teletubisia.

 

Szkoda, że PIS i srodowiska skupione wokół sekty pana Rydzyka tyle złego robią katolicyzmowi oraz pięknym patriotycznym wartosciom czyniąc z nich karykaturę. W efekcie słowo "katolicyzm" oraz "patriotyzm" zostaje ludziom zohydzone. W efekcie zamiast godnie walczyc o życie od momentu poczęcia, trzeba się tlumaczyc z antysemityzmu podszywającej się pod katolicyzm sekty pana Rydzyka. A przeciez też jestem katolikiem i patriotą i przez te wlasnie srodowiska za granicą każdy mnie kojarzy z sekciarską rozglosnią pana Rydzyka oraz z PISowskim oszołomstwem. Ileż wysiłku mnie kosztuje zeby prostowac to podczas moich licznych podróży, bo przeciez katolik to człowiek który wzorem Jana Pawła II miłuje bliźniego bez względu na to czy to Żyd, Murzyn, Mahometanin lub gej. Ogrom wysiłku mnie też kosztuje, zeby prostowac ludziom za granicą, ze polski patriota to człowiek z otwartym umysłem, który swój patriotyzm rozumie jako szacunek dla historii oraz zobowiązanie do uczciwosci i rzetelnej pracy dla wlasnego kraju i że patriotyzm nic nie ma wspólnego z wymachiwaniem rękami w faszystowskim gescie, a PIS to formacja antypatriotyczna coraz bardziej marginalna w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.