Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kabelki głosnikowe do mojego zestawu.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam dla siebie stosunkowo niedrogich kabelków do połączenia manleya singray z monitorkami proac 1sc. Manley jak to manley gra .... kobieta by powiedziała cudownie a ja jako facet powiem zajebiscie, proac 1sc są bardzo przestrzenne , muzykalne , ciepło ale jednoczesnie jasno grające.

Albedo air 3 ożeniłem bo było nieco za jasno z nimi i wypożyczyłem nordosta red dawna. Przez pierwsze 10 min słuchania rewelacja ogromna ilosc powietrza , precyzyjnie , swietna lokalizacja ale cos mnie denerwowało taki nadmuchany dzwięk troche męczący wiec postanowiłem zrobić mały eksperyment i uciąłem sobie 2 odcinki kabla takiego co montuje sie w scianach w instalacji elektrycznej. Po podłączeniu zrobiło sie płasko , dzwiek bardziej przykuty do kolumn (głownie góra pasma) ale nie wkórw.... juz tak jak z nordostem. Pozyczyłem następny kabel audioquesta giblaltar i jest fajnie duzo srednicy , nie ma sztucznego nadmuchania ale cena nie mała i chyba sporo podróbek jest na rynku więc z ewentualną odsprzedażą moze byc cięzko.

Szukam kabelków ciepłych (a wiec nastawionych na srednice) nie ostrych na górze pasma nie rozjaśniających , muzykalnych i w ludzkich pieniądzach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam

Napiszę krótko : AUDIOQUEST

A tu moja recenzja już kilka razy wklejana :-) :

 

No to teraz będzie się działo :-), czyli jak testowałem ..... kable głośnikowe.

Sprzęt toważyszący:

1).Rotel RCD 961,RA 01,kolumny : B&W 705,ESA furioso,Dynaudio 52 (zamiennie)

2).Wadia 16, Krell KSA 250s, ESA furioso

3).amplituner Marantz, CD rotel rcd 961, dynaudio 52, B&W 705

Miałem wypożyczone różne kable z kilku źródeł : AQ midnight II, AQ bedrock, AQ TYP 6, Albedo blu, Tara labs , Bleck&white ls600, MIT terminator, NBS , Monster, zwykłe druty. Poza tym słuchałem w salonach Albedo air1, Albedo monolith, AQ granit, AQ cv 6 (na Rotelu 02 i B&W 705).

Ponieważ trudno szybko przepiąc kable, słuchałem dosyc długie odcinki. Jednak testy trwały w sumie ok 1,5 m-ca. Starałem się słuchac dynamicznych części utworów np.: Marcusa Millera "POWER",Patrycja Baber "Cafe blu" i inne, oraz spokojnych akustycznych nagrań w stylu Berneuther/Bayer "Brathers in Blues" ,Keith Jarret "The Coln concert". Poza tym wiele innych : muzyka poważna, A.M.J. "Bosa", Pat Metheny,samplery Naima itd.

W muzyce spokojnej skupiałem się na przestrzeni, scenie i wybrzmiewaniu instrumentów, oraz tz. przeszkadzajkach. W dynamicznej głównie na rozciągnięciu basu, jego szybkości, oddaniu dynamiki i potęgi brzmienia.

Generalnie powiem, podoba mi się brzmienie AQ, w zasadzie wszystkie mi się podobały w testowanych systemach (może poza cv 6, który jest jaśniejszy). Największe wspólne zalety to plastycznośc i świetny bas, oraz oddanie sceny. Oczywiście tańsze modele były słyszalnie gorsze, ale czy o tyle na ile wskazywała cena, sam nie wiem.

Pozostałe kable:

MIT, niestety bardzo drogi, w dodatku bardzo jasny,szybki z rozświetloną górą i szczupłym basem, niezłą przestrzenią, dobry do misiowatego systemu, jednak w moim za suchy.

Albedo blu, spokojny bez słyszalnego niższego basu niezła średnica, ogólnie poprawny.

Albedo air1 lepszy niż blu, zwłaszcza góra pasma bardziej rozdzielcza, bas b.dobry dopiero z monolitha, no może nieco za wolny.

Blek&white, bardzo fajny, z dobrym basem i średnicą,(więcej nie pamiętam)

Tara, ogólnie zawiodła, ale nie był to wysoki model (nie pamiętam jaki), słaby bas, i przestrzeń, sucha góra.

NBS drogi, dosyc dobry, szybki i punktowy, mniej wybrzmiewający, oszczędny na górze, ale z dobrą rozdzielczością i sceną.

Monster, obszerny i zamaszysty bas, słabo kontrolowany z ostrą średnicą i górą, scena poprawna.

Zwykły drut, ostry w całym paśmie ze szczupłym basem, beznadziejną sceną , przestrzeni brak. Dobry jedynie byc może do wyjątkowo miśkowatych systemów z brakiem wysokich.

-Dlaczego wybrałem AQ midnight II.

Ponieważ "grał" pełnym pasmem z dobrą kontrolą nieco ciepłą średnicą i rozdzielczą górą. Był niemal taki sam jak granit, nieco inny od bedrocka. Ten ostatni miał może minimalnie lepsze wysokie (bardziej rozświetlone), za to nieco szczuplejszy bas, poza tym bedrock wychodził drożej.

Pozdrawiam Robert

Ps, Można linczowac, byle z kulturą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabelków ciepłych (a wiec nastawionych na srednice) nie ostrych na górze pasma nie

>rozjaśniających , muzykalnych i w ludzkich pieniądzach.

 

Przychodzi na mysl Cardas. W sensownej cenie Neutral Reference moze sie calkiem dobrze sprawdzic, z Golden Ref byloby na pewno lepiej, ale tez duzo drozej.

 

slvn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Szukam kabelków ciepłych (a wiec nastawionych na srednice) nie ostrych na górze pasma nie

>rozjaśniających , muzykalnych i w ludzkich pieniądzach.

 

Polecam Nordost Black Knight

Spelnia wszystkie twoje kryteria

Nie zawiedziesz sie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukam kabelków ciepłych (a wiec nastawionych na srednice) nie ostrych na górze pasma nie rozjaśniających , muzykalnych i w ludzkich pieniądzach"

 

polecam w takim razie 3 pozycje:

Xarmonix HS 101

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kondo KSL Spc pojedynczy przebieg -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Tekne ARSP 500 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dwie pierwsze znam z własnego i znajomych systemów. Ostatnie tylko z forumowych porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wspomnianego wyzej(paltona opis) AQ bedrocka i potwierdzam, bardzo ciekawa propozycja, w porownaniu do moich poprzednich kabli to kosmos ale to byly zwykle,co prawda grube glosnikowce, niestety u siebie w domu nie sluchalem innych dobrych kabelkow, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem nad kabelkami mogami bo kiedys ich słuchałem ale nie w moim systemie, tanszymi audio mote, van den hulami i własnie audioquest (wczoraj długo słuchałem giblaltara i jest zacnie) tylko w przyapdku tych kabli chinczycy zaczeli robic podróby zreszta nie tylko audioquesta.

Dobre opinie mają tanie dnm resony choc tu moze byc nordosowski charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

nautilus81

>"własnie audioquest (wczoraj długo słuchałem giblaltara i jest zacnie) tylko w

>przyapdku tych kabli chinczycy zaczeli robic podróby zreszta nie tylko audioquesta."

A więc kup coś starszego z jak najwyższej półki AQ, wtedy jeszcze nie podrabiali a teraz podrabiają aktualne modele. Najlepiej kupic coś z Audiogon.

Rober

Ps. Ogłoszenie na AQ mamot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

A tu z audiogon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dzisiaj cały dzien porównywałem Audioquesta gibraltara ( z salonu i raczej nie z Chin) do kabla z instalacji róznice brzmieniowe są niewielkie a cenowa przepasc między nimi -(wieksza róznica była między nordostem a gibraltarem niz gibraltarem a przewodem z instalacji). Widocznie mój obecny system jest mało czuły na okablowanie w przeciwieństwie do poprzedniego np jadis plus akustyki tam zmiana kabli była słyszalna tak wyraznie jakbym zmieniał dane urządznie a nie jakąs składową jaką są kable.

W pewnych aspektach chyba xyz Pawał miał racje są systemy gdzie kable prawie wcale nie mają wpływu na dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Acha ..mnie tu jeszcze niebylo....moje ,moje tyko...:)))))

 

Mam takie same wnioski....NVA poleca takie zwykle z instalacji...choc produkuje swoje....:)

 

Jak chcialem kiedys kupic od nich nadmieniajac ze moge zrobic , w taki w taki sposob sam - wlasciciel firmy powiedzial zrob, to bardzo dobre rozwiazanie.Nie bylo w tym ani krzty ironii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.