Skocz do zawartości
IGNORED

Śniezenie obrazu z projektora


blaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja jest taka: Projektor Mitsu + Ampli Onkyo 807 + PS3.

Problem: w jakis czas po odpaleniu projektora, czyli podczas ogladania filmy obraz zaczyna śnieżyc. Bywa tak, ze podczas ogladania tego nie zauwazam. Widze to dopiero jak pojawi sie manu albo pulpit PS. Snieg widac najlepiej (czyli najgorzej ;-)) na czarnym tle.

 

 

Zastanawiam sie nad przyczyna: projektor, ampli, czy PS czy kable?

Dodam ze nie dzieje sie to zawsze tylko czasami...

Wszystko podlaczone HDMI

Postaram sie zmienic podlaczenie zeby dojsc co jest przyczyna

 

Spotkal sie ktos moze z takim problemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kiepskiej jakości kabel HDMI? Słabo ekranowany łapie zakłócenia, a to, że czasami - to by się zgadzało. Może właśnie czasami w okolicy tegoż kabla załączane jest jakieś urządzenie elektryczne - lodówka lub coś podobnego.

 

Ja kupując kabel HDMI zainwestowałem w porządną SUPRĘ, więc nie wiem jakie problemy może powodować słaby kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel porzadny, podlacze jeszcze Component zeby sprawdzic.

Instalacja jest w kinie domowym z wydzielonym od calej reszty zasilaniem. Zaden domowy sprzet raczej nie zakluca niczego. Poza tym kurcze, ten problem pojawil sie ostatnio, na poczatku go nie bylo. To jakby dowodzi, ze nie w kablu wina.

Mozliwe, zeby projektor sie psul albo cus? Nie znam sie na tym sprzecie kompletnie

 

Pixele - oczywiscie, ze to nei to. Pisalem, ze problem pojawia sie od czasu do czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoprocent kabel ,miałem to samo kiedys kupiłem kabelek davinci 10m , wystarczyło wyjąc kilka razy z gniazda hdmi i przy full hd nagle pojawiały sie po chwili białe kropeczki pojawiajace i znikające , taka kaszka , po wymianie 3 krotnej kabelka davinci dystrybutor zwrócił mi pieniazki i zakupiłem supre 7 m, problem zniknął i nigdy juz się nie pojawił, niestety jesli kabel jest powyżej 3 metrów sugnał fulhd i projek tez nie ma rady trzeba troszke zainwestowac w kabelki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nad sufitem jeszcze awaryjnie componen pociagniety, tylk omusze koncowki polutowac i wtedy sprawdze,

Nie pamietam jaki kabel mam (pisze z pracy) ale nie wiem czy wlasnie nie supre.

Ciekawi mnie tez to, ze to sniezenie pojawilo sie niedawno a zestaw mam od 9 miesiecy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozed poprstu uszkodziłe ci sie koncówka kabla, generalnie jesli masz supre to bodajze daja 2 lata gwarancji więc reklamuj kolego, u mnie była to wina kabla, może u ciebie cos innego ale sprawdz po komponencie będziesz wiedział przynajmniej, sprawdz tez ups jesli masz podłaczonego, u mnie pojawiły sie swego czasu pasy na obrazie i krzaczki z ps3, okazło sie że szwankował ups, a ja myslałe że kabelek znowu

pozdr i powodzenia w znalezieniu usterki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym kablem to kicha bo paragonu chyba nie mam.... ;(

Ja mam 2 lewe rece do robot domowych wiec nie wiem czy sam te koncowk izlutuje l;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze częstotliwość odświeżania tego sygnału, który śnieży i jest podawany do projektora, i spróbuj coś pogrzebać. Też mam HC 4900 i po zamurowaniu nowego kabelka hdmi, podłączeniu nowego projektorka nagle zobaczyłem masakryczny śnieg. Winna była częstotliwość odświeżania, ale to były czasy, gdy podawałem system z kompa. Nie wiem co tam podaje na wyjściu PS3

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a mozesz napisac cos wiecej ?

Ewentualnie poprosze kogos obeznanego z tematem, jak mam to sprawdzic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, też jestem laik w tych sprawach, więc nie wiem jak to opisać :)

Nie mam PS3, więc nie wiem jak tam mozna ustawiać sygnał wyjściowy pod względem częstotliwości odświeżania. Ja teraz korzystam z media tanka (eGreat M33A), i tam jest tyle opcji do wyboru, że mogę się dopasować do każdego monitora/projektora. U siebie z MC 4900 miałem problem, gdy podawałem sygnał z komputera - ustawił mi się sygnał wyjściowy na 1920:1080/75Hz i nie dało się patrzeć - śnieg na każdym ciemnym tle - po obniżce na 50-60Hz problem zniknął, a już prawie chciałem ryć scianę ... Może to PS3 wysyła z częstotliwością, której nie obsługuje/z którą źle sobie radzi projektor?

Podobnie mam z plazmą LG - jest 100hercowa i gdy sygnał ustawie na 60 Hz - śnieży na czarnym tle, na 50Hz - idealnie. Dopasowanie częstotliwości wpływa też na płynność wyświetlania obrazu. Przy niewłaściwej może się rwać.

 

To pisałem ja - Laik :) A teraz niech się wypowie tęższa technicznie głowa :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradzo dziekuje za wyczerpujaca odpwoedz.

Przeprowadzilem male doswiadczenie, tak na prawde najprostrza rzecz jaka mi do glowy przyszla.

Wyciagnalem moj 10m HDMI z Ampli i wetlnalem bezposrednio do PS3 i...obraz zyleta. Sniezeg znikl. Zatem problem powstaje albo w HDMI z PS3->Ampli albo w samym ampli. Poniewaz kabelek z ps3, ktorym podponam ja do amplitunera uzywalem w innym sprzecie i wszystko bylo ok to podejrzenie pada na Amplituner.

Cos tam ostatnio grzebalem kiedys jak nie mogelm obrazu z komputera uzyskac i moze cos zle ustawilem?

 

Czy mial ktos podobny problem albo cos komus, kto uzywam Onkyo przychodzi do glowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dysponowałem kablem profigolda dvi-dvi 15m który nie śnieżył jedynie przy rozdzielczości 7..x480 podawanej z blu-ray samsunga.Postąpiłem identycznie i do projektora podłączyłem PC. Obraz był wolny od śnieżenia. Pierwsze co przyszło mi do głowy to - coś dzieje się z wyjściem hdmi w samsungu. Połączenie projektora z odtwarzaczem i wpięcie w tor amplitunera obniżyło śnieżenie powodując, że było ledwo widzialne ale obraz co parę sekund "rozbłyskiwał". Zmieniłem kabel na trzy razy tańszy i problem ustąpił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa.

No ja jeszcze pokombinuje z ustawieniami w Ampli. Jak tylko znajde czas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Kombinowalem z ustawieniami w Onkyo i nie wplynely w rzaden sposob na obraz. To zaczalem sie bawic ustawieniami w PS3

Tak sie bawilem i wybawilem, gdzies tam w ktoryms miejscu w manu obrazu zmienilem sposob , nie pamietam, podania sygnalu z auto na RGB bodajze i.. podzialalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.