Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kabel do suba ?


Zergonyac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jako, że niedługo kupuję suba (Velodyne CHT 10Q) - trzeba też kupić do niego kabel. Co byście polecali, tak w granicach 150zł ?

Polecono mi nemesis audio project - 5m za 150zł, a w necie sam czytam o INTERKONEKT KLOTZ LAGRANGE R-AUDIO SUBWOOFER 10 m - 125zł.

Który jest, że tak powiem - lepszy ? Będą w ogóle jakieś różnice ? Może jakieś inne propozycje ? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczający:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18999-100002522 1256306537_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam tego suba od kilku tygodni i najważniejsze jest to, żebyś kupił kabel tzw. Y czyli jeden chinch od strony ampli "rozdzielający się" na 2 chinche od strony suba.

Tak jest napisane w instrukcji, więc lepiej się do tego stosować.

 

Świetny sprzęt swoją drogą...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel y :) nie bierz tego pod uwage co najwyzej wzrosnie ci pare decybeli wiecej :)

i bedziesz mial tylko problem z autokorekcja bo bedziesz musial suba skrecic prawie do minimum zeby prawidlowo skonfigurowac autokorekcje

lfe to kanal mono ! i stosuje sie jeden kabelek bez zadnych Y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nemesisa i akurat słyszałem różnicę w porównaniu do ProfiGold i Ultralinka.

Nemesis kupiłem ponieważ ma dobrze kontrolowany bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brać na 2 rca czy jedno ? Tzn. wejście do suba - jedna wtyka ? (cht 10R miałem na jednej i było ok)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie pojedynczy.(Najlepiej o wartości tego podwójnego.)

Na poważnie- podwojenie przewodu sygnałowego NIC nowego nie wnosi, przecież tuż za dwoma gniazdami sygnały z obu łączą się w jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to powiedzcie w takim razie czemu we wszystkich sklepach co pytałem się właśnie o kabel, czy zwykły czy y do suba ( chodzi konkretnie o valodyne ) to sprzedawcy mówili mi że należy kupić Y. Mało tego w głównym sewrwisie w Łodzi też mówili że zalecają Y. Żeby sprawdzić pojechałem do jednego z salonów z klockami drogimi i między innymi też tam sprzedawali suby valodyne i tam właśnie też na odsłuch był przygotowany sub z kabelkiem Y. Czyli czytając to co jest napisane w tym temacie to wychodzi, że wszyscy sprzedawcy valodyne plus centralny serwis valodyne to nieudacznicy skoro oni polecają i twierdzą że kabelkiem y jest lepiej, skoro Wy piszecie że powinno sie użyć zwykłego kabelka. Pozdrawiam i co na to powiecie?

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz cos takiego jak MARKETING? i na sile wpojenie klientowi ze musi tak byc a nie inaczej?

i wtedy ty kupisz kabelek y lub jeden kabelek mono plus rozgaleznik i juz wpada producentowi do portfela rob jak uwazasz dostales odpowiedź , a tak szczerze polecam test samemu:) ja testowalem sprzet na wszystkie mozliwe sposoby i w ten sposob nikt mi nie wmowi bzdur a juz w szczegolnosci w sklepach ze tak jest lepiej albo tak musi byc:) gdzie czesto sie to zdarza w wielu salonach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek, niezależnie od opinii dystrybutora, to na zdrowy rozum Y nic nie daje, gdy sub jest podłączyny w systemie 5.1.

Może zrozumieli, że pytasz o sytuację inną, tzn przy słuchaniu w stereo przez pre-out L i R musi być para przewodów, a sygnał jest sumowany już w subie. Wtedy stosując jeden kabelek traciłbyś informację o basie z jednego z kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dyskusja zrobiła na temat głupiego kabla...

 

W instrukcji obsługi tego suba wyraźnie jest napisane jaki kabel powinien być użyty - Y i tyle, ale tu każdy mądrzejszy od producenta.

I nie ma żadnego problemu z autokorekcją, nic nie trzeba skręcać...

 

Marketing nie marketing, ceny tych kabli i tak są podobne... Nie przesadzajmy.

 

Zresztą podłączałem go na te dwa sposoby i jak dla mnie to na jednym chinchu było "gumowato" i w sumie to pomyślałem, że wywaliłem kasę w błoto. Po wpięciu Y jestem zadowolony. Może autosugestia, może nie... Forumowi znawcy i tak wiedzą swoje;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak , marketing marketingiem, ale tak na zdrowy umysł jeśliby nic nie dawał kabel typu Y ( ja nie mówię że tu jest kolosalna rożnica, ale w dynamice na 100% kilka decybeli jest rożnicy ) to po pierwsze nie robiliby takich wyjść na subie, a po drugie i kabli by takich nie robili bo i po co...... Producent sam zaleca stosowanie tego typu kabli to w końcu na mój gust on wie najlepiej co jest dobre dla jego suba :-) Zadzwoniłem do kolegi bo jego znajomy ma właśnie taki sub i ma kabel typu Y oelbaha za okolo 200 zl w promocji z czteroma gwiazdkami więc w oelbahu jest to już dobry kabelek, ale wiadomo to jest kabel budżetowy. A do suba za 2500 na mój gust nie ma sensu wydawać więcej i ten koleś mówi to samo co tu kolega wcześniej napisał że znaczne lepiej mu chodzi sub z kablem typu y i też mówi że z korekcją nie było żadnego problemu :-) Aczkolwiek ja uważam że trzeba samemu sprawdzić i się przekonać - to jest najlepszy sposób, ale bardziej psychicznie nastawiałbym się jednak na kabel typu Y .Pozdrawiam

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj a powiedz mi Ty masz Q10 czy R10 suba ? I na ilu metrach go używasz i generalnie byś napisał czy jesteś zadowolony zarówno chodzi mi o muzykę jak i o film - wiesz czy ma kopnięcie w filmach akcji :-) Pozdrawiam

LOLEK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wiadomość do Copera. Pozdrawiam

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lolek126

 

Mam 10Q, pracuje w 17m2, więc się raczej nie przemęcza;) Do tej pory używałem go tylko podczas oglądania filmów i jestem naprawdę zadowolony.

Jest nisko, jest ciśnienie, nie ma dudnienia - tak jak sobie przed kupnem założyłem:)

Nie mam do niego żadnych zarzutów. No może mógł być tańszy;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Copera

hej dzięki za post także pozostaje się cieszyć że jestes zadowolony ja też nad nim się zastanawiam opinie są dobre zarówno wsród ludzi jak i w gazetach więc na mój gust wart jest ceny aczkolwiek zawsze mogłabybyć lepsza dla nas :-) Kiedyś ktoś pisał że q10 może być za mały na 22 m ale inni zaprzeczyli powiedzieli że na spokojnie na 22 m wystarczy że modele samolotów miały problem z utrzymaniem się na półkach w pokoju to są słowa jednego z forumowiczów :-)oglądając transformesra. A ja lubie filmy z efektami i lubię jak sub daje czadu a nie buczy :-) także mam nadzieję że spełni moje oczekiwania. Pozdrawiam

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były moje słowa, ale bez przesady żeby modele miały problemy jakieś z utrzymaniem się ;) (chociaż jeden u-bot mi spadł). Nie jest to sub (cht 10r) powodujący trzęsienia ziemi, ale zagęścić atmosfere potrafi i do 22m wystarcza. Jak dostanę już CHT 10q, to napiszę jakieś porównanie wersji R i Q - bo tego w internecie brakuje - to tak by the way.

Brać w takim razie jakiś kabel Y? Np. tego "klotza" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz instrukcje czy aby producent nie zaleca zastosowanie kabla y wtedy kiedy masz potezne kolumny frontowe i bardzo wielki pokoj powyzej 40m2 np :)

wtedy masz automatycznie co pisalem pare postow wyzej +3 db wiecej co nie znaczy ze dobrze te decybele beda brzmiec w pokoju 20m2:)

w instr mojego paradigma pw2200 jest to potezny sub jest napisane wlasnie tak jak opisalem to u gory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.