Jump to content
IGNORED

Czym zastąpić Audionemesisa


pharel1

Recommended Posts

Witam. Mam system złożony ze wzmacniacza Sugdena a21a klasa A więc jest ciepełko, barwa, przestrzeń, kolumny to Kef xq1 które mają ładne detale i szczegółowość. Szukam używanego CD lub DAC'a w cenie do 5 tyś który zagrałby lepiej od Audionemesisa. Niewiele źródeł słuchałem i mam małe rozeznanie w tej kwestii. Prosze o pomoc.

Na dzień dzisiejszy moją uwage przykłuwają :

Arcam cd 23T

Meridian 588

Meridian G06

Linn Ikemi

Cec 51XR

Szukam przede wszystkim lepszej dynamiki niż w AudioNemesis i troche mniej ograniczonych wysokich tonów. Podoba mi się natomiast jego analogowa, gładka barwa i niesamowita głębia sceny której nie chciałbym utracić. Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Też myślałem, że łatwo będzie zastąpić Audionemesisa. Niestety moja wersja Upgrade + tuning dała spokojnie radę testowanemu równolegle Musical`owi A5, miała lepszą separację instrumentów w przestrzeni oraz barwę. Gdybym miał zamieniać AN na cokolwiek, to tylko na Accu DP700, jest lepszy, szczególnie na basie, ale naprawdę różnica nie jest powalająca, zaś relacja cena/jakość wręcz skandaliczna.

Link to comment
Share on other sites

Guest masza1968

(Konto usunięte)

Szybko się pozbyłem Audionemesisa.

Oczywiście to moje subiektywne zdanie ale Audionemesis (UPII) został rozjechany przez Stello D100 Signature + Ikemi jako transport.

Link to comment
Share on other sites

  • Użytkownicy+

Polecam dobry kabel sieciowy i cyfrowy (no ja trochę przesadziłem). Cyfrowe zdecydowanie z testowanych u mnie, najlepiej wypadły Tara labs (im wyżej tym lepiej).

Sam szukam transportu, a jaki ma kolega?

Robert

Ps. Zapewne wersją Upgrade ma więcej góry, więc może w tą stronę.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupilem Audionemesisa od kolegi Pharel1.

Z tego co wiem to gral u niego z dvd Pioneera, kabelki Tary.

 

Mysle ze wszystkiemu winien byl transport, ktory nie byl w stanie pokazac tego co potrafi Audionemesis!!

Audionemesisa sluchalem m.in. z:

dvd Harman/Kardon 21, cd Marantz 63, Cambridge d500se. Zdecydowanie najlepiej gral z moim cd Marantzem 17KI, myslalem ze wiecej nie da sie z niego wycisnac!!

 

Jednak kiedy w moje rece wpadl typowy transport tj. Kenwood DP-x9010, podlaczylem i... wtedy dopiero wszystko zagralo! Przestrzen, barwa, gladkosc, przejrzystosc, szczegolowosc - bajka!

Link to comment
Share on other sites

Jak transport nie ma dobrego taktowania /master clocka/ to takie cuda będą się jeszcze długo działy (a większość tych staroci założę się że nie ma).

Odbiornik CS w Audio Nemesisie jest jeszcze z tych słabiej tłumiących jitter i wrażliwych, co nie znaczy że jest zły. Niestety transport nie jest mu obojętny, a transport to w znakomitej większości zegar. Reszta jest nieistotna.

Link to comment
Share on other sites

Może dokupić GDL albo CoCo (taniej zakładka DIY). Nemsis zasługuje raczej na transport (nie integre jako transport) lub CD z dobrym zegarem i zasilaniem. Miałem Nemesisa podłaczonego do Denona DCD1500AE (było nieźle ale to nie to nawet z GDL). Dopiero AA MCD i Stereovox + Shunyata dał efekt taki jak chciałem. Warto kombinować bo mozliwosci AA nawet bez UP ma spore.

 

Zapewniam, iż góry, basu czy przesstrzenii nie brakuje na ile moje zollery na to pozwalają.

Mozna lepiej owszem, wiem o tym ale akurat u mnie słabym punktem jest pre (MF A3 integra póki co).

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie posiadam AudioNemesisa, ale słyszałem go parokrotnie z marantzem SA7001 jako transportem, grał tak jak jego konstruktor zaplanował. Podejrzewam, że z lepszym transportem lub GDLem jeszcze troszkę zyska. Poza tym im lepszy transport tym mniejsze znaczenie ma kabel cyfrowy, a najlepiej się wtedy sprawdzają takie 75 omów cięte z metra. Jak podłączyłem modyfikowaną Lampucerę do Accuphase DP800 po kablu do telewizji cyfrowej Prolink to niezłe zdziwko zaliczyłem, a przy okazji wyszło, że psu na budę Fadel Art Reference przy takim transporcie.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego AudioNemesisa zastąpiłem Bluenote Koala Tube (teraz pod nazwą Goldenote). I ten włoch okazał się być zdecydowanie lepszy w moim systemie. Teraz mam jeszcze coś lepszego (no ale i cena nieco inna, choć to DVD ;-)). Z tego co pamiętam, to Koala powinna być do wyrwania w okolicach zaproponowanej ceny. Tylko lampy wymienić na Philipsy, Siemensy albo radzieckie.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.