Skocz do zawartości
IGNORED

Czym zastąpić Audionemesisa


pharel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam system złożony ze wzmacniacza Sugdena a21a klasa A więc jest ciepełko, barwa, przestrzeń, kolumny to Kef xq1 które mają ładne detale i szczegółowość. Szukam używanego CD lub DAC'a w cenie do 5 tyś który zagrałby lepiej od Audionemesisa. Niewiele źródeł słuchałem i mam małe rozeznanie w tej kwestii. Prosze o pomoc.

Na dzień dzisiejszy moją uwage przykłuwają :

Arcam cd 23T

Meridian 588

Meridian G06

Linn Ikemi

Cec 51XR

Szukam przede wszystkim lepszej dynamiki niż w AudioNemesis i troche mniej ograniczonych wysokich tonów. Podoba mi się natomiast jego analogowa, gładka barwa i niesamowita głębia sceny której nie chciałbym utracić. Prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pharel1, 23 Paź 2009, 20:27

 

dynamikę dc1 można poprawić robiąc firmowy up-grade II oraz podpinając sieciowke shunyate diamondback (która doda także perlistych wysokich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że łatwo będzie zastąpić Audionemesisa. Niestety moja wersja Upgrade + tuning dała spokojnie radę testowanemu równolegle Musical`owi A5, miała lepszą separację instrumentów w przestrzeni oraz barwę. Gdybym miał zamieniać AN na cokolwiek, to tylko na Accu DP700, jest lepszy, szczególnie na basie, ale naprawdę różnica nie jest powalająca, zaś relacja cena/jakość wręcz skandaliczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem DC-1 w wersji upgrade. I dalej wyraźnie wysokie były ograniczone. Znikało mnóstwo szczegółów. Może to prawda że dobra sieciówka dała by rade. Miałem jakąs podstawową DIY. Co do tuningu to Rolandsinger co tam można jeszcze zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli byłbyś zainteresowany Audionemesisem z upgrade II to znajomy miał niedawno na sprzedaż, mogę się go spytać czy jeszcze go ma albo dać namiar do niego to sobie pogadacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz lub miałeś transport do tego AudioNemesisa, no i kabelek cyfrowy? Dziwi mnie opinia, że AudioNemesis gubił mnóstwo szczegółów. On się nie skrzy detalami, ale raczej nie ma z nimi problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Polecam dobry kabel sieciowy i cyfrowy (no ja trochę przesadziłem). Cyfrowe zdecydowanie z testowanych u mnie, najlepiej wypadły Tara labs (im wyżej tym lepiej).

Sam szukam transportu, a jaki ma kolega?

Robert

Ps. Zapewne wersją Upgrade ma więcej góry, więc może w tą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Audionemesisa od kolegi Pharel1.

Z tego co wiem to gral u niego z dvd Pioneera, kabelki Tary.

 

Mysle ze wszystkiemu winien byl transport, ktory nie byl w stanie pokazac tego co potrafi Audionemesis!!

Audionemesisa sluchalem m.in. z:

dvd Harman/Kardon 21, cd Marantz 63, Cambridge d500se. Zdecydowanie najlepiej gral z moim cd Marantzem 17KI, myslalem ze wiecej nie da sie z niego wycisnac!!

 

Jednak kiedy w moje rece wpadl typowy transport tj. Kenwood DP-x9010, podlaczylem i... wtedy dopiero wszystko zagralo! Przestrzen, barwa, gladkosc, przejrzystosc, szczegolowosc - bajka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak transport nie ma dobrego taktowania /master clocka/ to takie cuda będą się jeszcze długo działy (a większość tych staroci założę się że nie ma).

Odbiornik CS w Audio Nemesisie jest jeszcze z tych słabiej tłumiących jitter i wrażliwych, co nie znaczy że jest zły. Niestety transport nie jest mu obojętny, a transport to w znakomitej większości zegar. Reszta jest nieistotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dokupić GDL albo CoCo (taniej zakładka DIY). Nemsis zasługuje raczej na transport (nie integre jako transport) lub CD z dobrym zegarem i zasilaniem. Miałem Nemesisa podłaczonego do Denona DCD1500AE (było nieźle ale to nie to nawet z GDL). Dopiero AA MCD i Stereovox + Shunyata dał efekt taki jak chciałem. Warto kombinować bo mozliwosci AA nawet bez UP ma spore.

 

Zapewniam, iż góry, basu czy przesstrzenii nie brakuje na ile moje zollery na to pozwalają.

Mozna lepiej owszem, wiem o tym ale akurat u mnie słabym punktem jest pre (MF A3 integra póki co).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tymi cyfrowymi kablami - Apogee Wyde Eye załatwia sprawę raz na zawsze i kosztuje niewiele na dodatek.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam AudioNemesisa, ale słyszałem go parokrotnie z marantzem SA7001 jako transportem, grał tak jak jego konstruktor zaplanował. Podejrzewam, że z lepszym transportem lub GDLem jeszcze troszkę zyska. Poza tym im lepszy transport tym mniejsze znaczenie ma kabel cyfrowy, a najlepiej się wtedy sprawdzają takie 75 omów cięte z metra. Jak podłączyłem modyfikowaną Lampucerę do Accuphase DP800 po kablu do telewizji cyfrowej Prolink to niezłe zdziwko zaliczyłem, a przy okazji wyszło, że psu na budę Fadel Art Reference przy takim transporcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego AudioNemesisa zastąpiłem Bluenote Koala Tube (teraz pod nazwą Goldenote). I ten włoch okazał się być zdecydowanie lepszy w moim systemie. Teraz mam jeszcze coś lepszego (no ale i cena nieco inna, choć to DVD ;-)). Z tego co pamiętam, to Koala powinna być do wyrwania w okolicach zaproponowanej ceny. Tylko lampy wymienić na Philipsy, Siemensy albo radzieckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.