Jump to content
IGNORED

Kolumny do Creek'a Evo


cowboy

Recommended Posts

Witam, Zastanawiam się jakie kolumny wybrać do wzmacniacza Creek Evo w cenie do 2 tyś. zł , pomieszczenie ma 20m2. Szczególnie zależy mi by zestawienie to nie brzmiało zbyt ostro. Kolumny które biorę pod uwagę to:

Magnat Quantum 505

Canton GLE 409

Mission m66

Rubicon RP63

Słyszałem w. wym. Magnaty i Cantony i podobało mi się ich brzmienie , ale niestety nie na swoim wzmacniaczu. Jeśli ktoś z Was posiada może te Cantony to byłbym ciekaw w jakim metrażu one grają, bo są dość spore i nie wiem czy nie za duże dla mnie...

Link to comment
Share on other sites

Posłuchaj EPOS m12i (niestety trochę przekraczją budżet, ale warto). Dobrą opcją do Evo Intergy są także kolumny Monitor Audio - jeśli wybór padnie na wolnostojące, idealne będą BR5, jeśli podstawkóki to RS1 (teraz znacznie poniżej 2000 zł.) lub nowe Rx1 lub Rx2.

Link to comment
Share on other sites

jlesien, 23 Paź 2009, 22:23

 

>podstawkóki to RS1 (teraz znacznie poniżej 2000 zł...

 

Poniżej 2000zł to mało powiedziane - przy odrobinie szczęścia można nówki sztuki wyhaczyć już za 1300zł.

A co do doboru kolumn do EVO to niestety nie będę zabierał głosu bo nie słuchałem osobiście - znam tylko ten wzmacniacz z opisów, recenzji i opowiadań.

Link to comment
Share on other sites

Co do kolumn które podałeś:

1. Magnat i Canton zapewnią bardzo dużo góry, dźwięk będzie zbyt jasny, zbyt ostry. Moim zdaniem zdecydowanie niepoprawne połączenie,

2. MISSION znacznie lepiej, bardziej zrównoważone brzmienie, dobry bas. Jedynie w połączeniu z CREEK EVO może trochę brakować środka pasma,

3. RUBICON RP63 takze wydaje mi się, że będzie brakowało środka i będzie trochę zbyt ostro.

 

Aby optymalnie dobrać konfigurację systemu, szukaj kolumn które napewno nie będą wyostrzały góry i będą lekko ocieplone. Poza tym idealnieby było, gdyby kolumny były stosunkowo skuteczne i dobrze kontrolowały bas.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam ten wzmacniacz od miesiąca, gra na JBL E-30 + kabelki Van den Hul Mc CS122 + conekty AudioQest Copperhead, i powiem tak razem z cd evo grało strasznie górą i ciężkim dołem, jak dla mnie do bani. W połączeniu z moim starym Denonem DCD 425 bajka :) obcięło niemiłosiernie ostre talerze i zmiękczyło całość dość skutecznie :). Jak dla mnie najlepszy zestaw jak na razie, dodam że słucham dość ciężkiej muzyki typu SCAR SYMMETRY czy Devildriver.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odświeżam wątek by bronić honoru Wharfedale Diamond 9.5 :-) Ostatecznie kupiłem te kolumny właśnie i jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo dobrze zgrywają się z Creekiem i to bzdura że bardziej nadają sie do kina domowego , z tym wzmacniaczem świetnie grają w stereo - o wiele lepiej słucha mi się na nich muzyki niż na Focal 714V , które miałem wczesniej i są one prawie 3 krotnie droższe. Także warto się tymi kolumnami zainteresować gdyż z odpowiednim wzmacniaczem można mieć fajny dżwięk jak za te pieniądze, kosztowały mnie nowe równy 1000zł.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.