Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Creek'a Evo


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zastanawiam się jakie kolumny wybrać do wzmacniacza Creek Evo w cenie do 2 tyś. zł , pomieszczenie ma 20m2. Szczególnie zależy mi by zestawienie to nie brzmiało zbyt ostro. Kolumny które biorę pod uwagę to:

Magnat Quantum 505

Canton GLE 409

Mission m66

Rubicon RP63

Słyszałem w. wym. Magnaty i Cantony i podobało mi się ich brzmienie , ale niestety nie na swoim wzmacniaczu. Jeśli ktoś z Was posiada może te Cantony to byłbym ciekaw w jakim metrażu one grają, bo są dość spore i nie wiem czy nie za duże dla mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj EPOS m12i (niestety trochę przekraczją budżet, ale warto). Dobrą opcją do Evo Intergy są także kolumny Monitor Audio - jeśli wybór padnie na wolnostojące, idealne będą BR5, jeśli podstawkóki to RS1 (teraz znacznie poniżej 2000 zł.) lub nowe Rx1 lub Rx2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlesien, 23 Paź 2009, 22:23

 

>podstawkóki to RS1 (teraz znacznie poniżej 2000 zł...

 

Poniżej 2000zł to mało powiedziane - przy odrobinie szczęścia można nówki sztuki wyhaczyć już za 1300zł.

A co do doboru kolumn do EVO to niestety nie będę zabierał głosu bo nie słuchałem osobiście - znam tylko ten wzmacniacz z opisów, recenzji i opowiadań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele powyżej 2000 zł. możesz także zastanowić się nad MONITOR AUDIO RS5. Jest to już kolumna wolnostojąca, która bez żadnych problemów prawidłowo nagłośni Twoje pomieszczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, spróbuję posłuchać gdzieś Monitor Audio. Ale szkoda że nikt nic nie pisze na temat wymienionych preze mnie kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn które podałeś:

1. Magnat i Canton zapewnią bardzo dużo góry, dźwięk będzie zbyt jasny, zbyt ostry. Moim zdaniem zdecydowanie niepoprawne połączenie,

2. MISSION znacznie lepiej, bardziej zrównoważone brzmienie, dobry bas. Jedynie w połączeniu z CREEK EVO może trochę brakować środka pasma,

3. RUBICON RP63 takze wydaje mi się, że będzie brakowało środka i będzie trochę zbyt ostro.

 

Aby optymalnie dobrać konfigurację systemu, szukaj kolumn które napewno nie będą wyostrzały góry i będą lekko ocieplone. Poza tym idealnieby było, gdyby kolumny były stosunkowo skuteczne i dobrze kontrolowały bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Rubicon RP 36 albo Wharfedale 9.5?...Niestety jednak muszę ograniczyć się do wydania ok 1,6tyś. i mam pytanie czy Rubicon 36 jest wartą rozważenia kolumną , bądź ten Wharfedale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega gra na Mimo studia16hertz i jest bardzo zadowolony.tylko trochę za mały budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham dośc często metalu i ogólnie gitarowego grania, więc zależy mi na niezbyt osrtym brzmieniu, bo w tych rodzajach muzyki robi się jazgot poprostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten wzmacniacz od miesiąca, gra na JBL E-30 + kabelki Van den Hul Mc CS122 + conekty AudioQest Copperhead, i powiem tak razem z cd evo grało strasznie górą i ciężkim dołem, jak dla mnie do bani. W połączeniu z moim starym Denonem DCD 425 bajka :) obcięło niemiłosiernie ostre talerze i zmiękczyło całość dość skutecznie :). Jak dla mnie najlepszy zestaw jak na razie, dodam że słucham dość ciężkiej muzyki typu SCAR SYMMETRY czy Devildriver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek by bronić honoru Wharfedale Diamond 9.5 :-) Ostatecznie kupiłem te kolumny właśnie i jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo dobrze zgrywają się z Creekiem i to bzdura że bardziej nadają sie do kina domowego , z tym wzmacniaczem świetnie grają w stereo - o wiele lepiej słucha mi się na nich muzyki niż na Focal 714V , które miałem wczesniej i są one prawie 3 krotnie droższe. Także warto się tymi kolumnami zainteresować gdyż z odpowiednim wzmacniaczem można mieć fajny dżwięk jak za te pieniądze, kosztowały mnie nowe równy 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.