Skocz do zawartości
IGNORED

eeech - słuchawki/wzmacniacz słuchawkowy raz jeszcze


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wswier

(Konto usunięte)

zyzio,

Cena wydaje sie katalogowa - wszedzie jest taka sama.

Ja kupowalem w www.phonophono.de

Poza tym moznaby jeszcze w www.dienadel.de na przyklad, mankamentem jest to, ze nie maja stron w wersji angielskojezycznej, a ja niemieckiego nie znam :-)

Mozna jeszcze w UK - np. stoneaudio.co.uk, ale tam cena juz wyzsza

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię kupować w cenie katalogowej ;) Wszystko co mam kupiłem znacznie taniej np. HD 800 za 2,5 kzł nówki...., wzmak do nich też chciałbym kupić taniej ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HD 800 potrzebują pewnie najlepiej czegoś jak powyżej: końcóweczka dual mono, preampik i 3000 baksów nie moje ;) Mam nadzieję że Lehmann za 700 Euro ciągnie je też po ludzku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Co do uciagniecia, to sie nie martwie.

Co prawda nie slyszalem, ale przed zakupem poczytalem.

Mozna znalezc szereg recenzji tego wlasnie polaczenia, googlajac uwaznie.

I beda to nie tylko recenzje "czasopismowe" (jak np. w najnowszym HiFi Choice,

gdzie nawet wspominaja, ze jeden z szefow Sennheisera poleca wlasnie ten wzmacniacz do HD800),

ale rowniez dyskusje na forach.

Ten wzmacniacz za 3000$ jest pewno lepszy - no cena przynajmniej na to wskazuje, wyglad tez jest

swietny.

No - ale 3000$ kontra 700euro - jest to problem do przemyslenia, w kazdym razie dla mnie ;-).

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie przed ostatnie czyli Lehmann Audio Linear +hd 800.

nie słuchałem ale ten zestaw zbiera pozytywne recenzje.

co do słuchawek najlepiej od razu przejść na wyższa półkę

odnośnie akg 701 odradzam bez wydajnego i dopasowanego wzm.

jeżeli stax to tylko omega (reszta jest moim zdaniem nie warta uwagi).

słuchawki sa jak kolumny także graja w optymalnie zestawionych torach (wiem to z praktyki przerobiłem na moim torze większość topowych modeli od denonow md 5K do grado gs 1000 zostały k701 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 1 Lis 2009, 08:42

>AKG 701 są bardzo wybredne odnośnie wzmaka - z niedopasowanym w ogóle nie mają basu.....ale HD 800

>też potrzebują najlepiej spawarki :)))

 

Słuchawki niskoomowe potrzebują znacznej wydajności prądowej ,i jeżeli podłączymy je pod słabo wydajny wzmak ,to będzie on wtedy przeciążony i będzie się to objawiać na znacznym spadku basu ,znacznym wzroście przesłuchów między kanałami ,wzrost zniekształceń itp ,a jeżeli chodzi o słuchawki wysokoomowe ,to nie są one wymagającym prądowo obciążeniem dla wzmacniaczy i praktycznie wszystkie wzmaki będą z takimi słuchawkami oferowały doskonałą jakość ,jest tylko jedno małe ale tj na niektórych wzmakach może być na nich zbyt cicho bo potrzebują one więcej mocy (napięcia) od wzmacniacza , pomijając różnice w zapasie głośności pomiędzy różnymi wzmakami ,to przy zrównanym poziomie głośności na słuchawkach wysokoomowych różnice pomiędzy przyzwoitym tanim wzmakiem a bardzo drogim są bardzo minimalne ,np poniżej jest test odsłuchowy gdzie najlepiej z wysokoomowymi był oceniony wbudowany wzmak z amplitunera :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kwestia K 701 i sparowywania ich z jakimś super-wzmakiem to mit; brak basu w K 501, K 601 i K 701 wynika z wybitnie otwartej budowy tych słuchawek, wszystko ucieka na zewnątrz, podczas gdy ludzie zdają się uwielbiać bas odbity od tylniej ścianki, który dostarcza uderzenia i basowego realizmu nawet mimo braku jakichś mierzalnie przytłaczających poziomów w zakresie 30 - 200 Hz.

 

Dlatego należałoby skompensować tę otwartość AKG, podnosząc znacznie ilość niskich częstotliwości. AKG zdaje się próbowało tak uczynić w topowym modelu, ale nie wystarczająco. Z drugiej strony trudno o doskonały efekt, bo każde nagranie jest inne i w jednym będzie basu akurat, a w drugim za dużo i schowa nam jakże cenne "detale".

 

Czemu więc mit? Zgodnie ze wszelkimi przesłankami technicznymi K 701 powinny być bardzo łatwe do napędzania (wystarczy spojrzeć na załączony graf), poza tym są dość czułe. Normalny wzmak/źródło nie powinny nagle zwiększyć tego basu - chyba że go w jakiś sposób podbijają (in time or frequency domain). Może o to chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy pomiar (przy dokładnie wyrównanych poziomach) wysokoomowych [300 Ohm] słuchawek (przez mikrofon) podłączonych pod nisko wydajny [EMU0202] i wysoko wydajny [DrDac2] prądowo wzmak :

 

IMD :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

THD :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 PRO i nie PRO różnią się tylko budową pałąka ( PRO mają większy docisk) oraz kablem. Przetworniki są w nich identyczne a także niczym nie różnią się w budowie muszli i padów. Miałem obydwa modele i wybrałem edycję 2005 ze względu na kabel, ta spirala w PRO jest bardzo uciążliwa.

Poz tym DT880 edycja 2005 są ładniejsze od wersji PRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie,

Zgodnie z obietnica - tzw. pierwsze wrazenia z odsluchow

polaczenia Linn Majik DS + Lehmann Linear + Sennheiser HD800.

Dzisiaj wreszcie dostalem Lehmanna, od godziny jakiejs moge juz testowac

(we wtorki dosc pozno wracam z pracy).

System nie wygrzany - pozostale, poza Linnem, skladniki nie byly w ogole

(przynajmniej mam taka nadzieje ;-) ) stosowane.

I oto wyniki (probka raczej niewielka, bo i czasu nie bylo):

Po pierwsze bas - mile zaskoczenie - ktos pisal, ze hd800 pozostawiaja lekkie uczucie niedosytu.

Moje wrazenia sa wrecz przeciwne - basu jest duzo, jest dosc (ale nie idealnie) kontrolowany, slychac w najnizszych (naprawde niskich !) rejestrach delikatne pogrubienie.

Jak dla mnie - bardzo OK. W pozostalych skladowych basu - prawie idealne prowadzenie

Po drugie - srednica.

Zestaw, oprocz owego dosc silnego basu gra glownie srednica.

Na ta skromna probke muzyki, ktora udalo mi sie przesluchac - srednica jest b. szczegolowa,

z drugiej strony - epatuje spokojem i dobrym poukladaniem dzwieku.

Ma sie wrazenie, ze slychac wyraznie dokladnie wszystko, co zostalo nagrane.

Barwa - naturalna.

Po trzecie soprany - raczej wtopione w srednice, gladkie.

Miomo owej gladkosci i wtopienia w srednice nie mozna narzekac na ich niedomiar

(moze to kwestia gustu - mi taki charakter odpowiada)

Calosc sprawia wrazenie idealnie zgranej - nie slysze, poki co, zadnych "dziur", "dolow"

czy uwypuklen w pasmie - mimo, ze zestaw umiescilbym raczej po "ciemnej stronie mocy", to wszystkie obszary wydaja sie idealnie ze soba zgrane.

Zestaw sprawia wrazenie kulturalnego - z tego wiec powodu "zapodalem" rowniez nieco - hehe -

miej audiofilska plyte - P.O.D. "Satelite", bedac ciekaw, czy sie wyrabia przy ostrzejszej muzyce.

Rezultat - pozytywny - przy "Alive" i "Youth Of The Nation" bas "wgniata w siedzenie", jednoczesnie dzwieki gitar sie ze soba nie zlewaja - calosc pozostaje czytelna,

(pewno dla osob lubiacych PRZEDE WSZYSTKIM ostrzejsze gatunku dzwiek moze sie wydawac

zbyt "lagodny", albo "zaokraglony" - uzywajac geometrycznych analogii ;-), natomiast mi taki charakter pasuje)

Przy sprawdzaniu jak sie sprawy z basem maja lubie sobie posluchac T.K.O. Grusina z "Migrations" - i - jest dobrze - szkoda, ze moje obecne glosniki tak nie graja.

Gleboko schodzacy, na samym spodzie lekko pogrubiony, w pozostalych czesciach doskonale kontrolowany

Soprany - w tym samym utworze jest sporo talerzy, trojkatow itp - sa dostatecznie dzwieczne

Glos ludzki - tutaj zdolalem do tej pory posluchac

- Cassandra Wilson - odrobine "Traveling MIles" - a wiec znowu "ciemna strona mocy" ;-)

- glos Cassandry taki, jak trzeba - zachrypniety, ciemny, wyrazny i szczegolowy]

- Rachelle Ferrell - odrobine "Indyviduality" - RF ma tez nisko schodzacy glos na tej plycie, tylko

bez "Cassandrycznej" chrypy - oddany imho b. dobrze

- na koniec - do - hehe - testowania sybilantow - troche - Diany Krall.

- no sybilanty sa OK, w stosunku do tego, co slysze w glosnmikach, "dzieki" QEDom ("o mnie")

Stereofonia :

- przyznac musze, ze w stosunku do tego, co slysze w glosnikach ("o mnie") jest

- hmm - gorsza(?). No w kazdym badz razie - wezsza.

wydaje sie, ze (poki co, moze to kwestia wygrzania) system preferuje pierwszy plan,

i niezbyt wyskakuje poza sluchawki

nie mam, co prawda, wrazenia "zbicia" wszystkiego w samym srodku glowy,

z drugiej strony - tez dzwiek nie ucieka na wszystkie strony

Podsumowanie :

Generalnie caly zestaw sprawia na mnie wrazenie b. plastycznego, szczegolowego bez wyostrzen,

raczej ciemnego, delikatnie nawet ocieplonego (!) - taki "densenopodobny", tylko klase wyzej.

(no chyba, ze teorie Trojwymiarowego Pawla sa prawdziwe i wszystko gra tak samo - a wiec, z mojego punktu widzenia - densenopodobnie ;-) ).

Mysle, ze (jak na obecna chwile) moznaby go polecic przede wszystkim milosnikom (przepraszam

za nieprecyzyjne, poetyckie sformulowanie) muzykalnosci.

Dalej - co prawda nawet ostrzejsze gatunki m,i osobiscie sie dobrze slucha, ale jestem w stanie sobie wyobrazic, ze ktos lubi wiekszy "pazur" i "drapanie" - taka osoba nie bedzie zbyt zadowolona

z tego zestawu.

Oczywiscie - probka jest mala, system nuie wygrzany, wiec wszystko moze sie jeszcze zdarzyc.

Aha - HD555 w stosunku do HD800 strasznie mula ;-) - taki trywializm, polzartem na koniec.

Aha nr 2 : IC uzyty do odsluchow - tzw "Silver" Linna, kupiony okazyjnie w second handzie - czyli troche lepsza miedz, nic w "Black" ;-).

Aha nr 3 : jak sie sprzet wygrzeje, ja poslucham go troche dluzej,

wszystko bedzie bardziej obiektywnie to umieszcze opinie w naszych

forumowych "opiniach"

No i jeszcze jedno "Aha",. tak na koniec - faktycznie HD800 wymagaja napedzacza niezlego.

Gain jest ustawiony na +20dB, w pozostalych ustawieniach cicho bylo ...

pozdrawiam

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ten gain na + 20 db :> Heed CanAmp dawał radę bez niego - na godz. 12-tej już czad był. Heed pracuje w klasie A podobnie jak Lemann, obawiam się że róznica w cenie nie jest do końca usprawiedliwona, ale może się mylę. Co do dźwieku to jeszcze się zmieni na pewno i to nawet po paru godzinach - otworzy się przede wszystkim. Zapodaj systemowi płytę Isoteka choćby na 30 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Czolem,

Sluchalem muzyki do 3 nad ranem, czarownie bylo :-).

Przy tym gainie ja ustawiam tak pomiedzy 11 a 12 - i dla mnie jest OK.

No - wydaje sie, ze zlapalem wlasnego kroliczka w torze sluchawkowym

Dzieki serdeczne za wszystkie rady, dzieki nim wyeliminowalem kilka kombinacji, z ktorych

chyba nie bylbym do konca zadowolony, poza tym, dzieki dyskusji w tym watku - uporzadkowalem

mysli.

pozdrawiam

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to moje słuchawkowe odsłuchy z ostatnich dni...HD600 vs AKG K701

 

Nabyłem dodatkowo HD600, nowiutkie niewygrzane. Dzwiekowo ciut lepsze od wstepnie wygrzanych AKG701, dzwiek wydaje sie bardziej bezposredni ale nadal z duza przestrzenia jak w AKG. Roznica jest przede wszystkim w basie, w HD600 jest masa, wykop (swietna stopa) i kontrona czego najbardziej brakuje mi w AKG ale to na pewno z winy wzmacniacza (forum608). W kazdym razie żenchajzery sa zywsze, zwarte, bardziej otwarte. AKG okreslilbym jako spokojniejsze, zrownowazone, z klasa jednak bez szczegolnej werwy, z odpowiednim wzmacniaczem (drogim!) rozwina skrzydła. Gora w AKG nie jest obcieta czy wycofana jak wiele osob podkresla, raczej zgaszona ale nie pozbawiona szczegołow. HD600 sa ciut jasniejsze, tam gdzie maja zagrac ostro tam graja, wyciagaja wszystkie detale z muzyki. Dobrze ktos podkresli w ktoryms z watkow, ze AKG zapominasz ze masz na uszach, muzyka nie drazni mozna skupic sie na innych rzeczach, np nauce:) Senki przykuwaja uwage słuchacza, skupiaja na detalach i wszystkich niuansach zawartych w nagraniu.

 

Teraz cos o ergonomii.

AKG sa wybitnie wygodne nawet w porownaniu do i tak niezłych Senków, ktore troche jakby cisna a mam mała głowe:) Jesli chodzi o sama budowe i wykonanie to HD600 w porownaniu do K701 wygladaja..... tandetnie. Niskiej jakosci platsic, delikatniejsze od AKG, siatka metalowa ktora łatwo wgiac, chu...y kabel (dobrze ze przynajmniej odczepiany) no i smierdza po wyjeciu z ładnego opakowania. To chyba ta gabka w pudełku tak jedzie, ale idzie sie przyzwyczaic:)

AKG z kolei "moga słuzyc do nauki zawodu". Piekne dokładnie wykonane, dobrej jakosci materiały, słuchawki sa wielkie, masywne, z ładnie polozonym lakierem (ala kosc słoniowa). Wygladaja tak jak graja, tzn z duza klasa.

 

Moja subiektywna ocena.

Plus za wykonanie - AKG, minus za wymogi dotyczacej reszty toru.

HD600 plus za dzwiek jaki mamy na starcie bez wygrzania i akceptowalnosc słabszych wzmacniaczy, do lampy bajka. Minus słabsze wykonanie (w tej cenie), delikatnosc.

 

Słuchawki kosztuja dokladnie tyle samo. Na razie zostana u mnie HD600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Heh - porownujac nasze doswiadczenia, wynika, ze HD800 to takie ... AKG z lepszym basem i gorsza

przestrzenia.

Soprany nie swidruja uszu (aczkolwiek po kilku godzinach sluchania zaczely byc tak jakby ciut

silniejsze, niz na poczatku, poza tym najnizszy bas tak jakby nabral lepszej kontroli)

W dalszym ciagu zauwazalne jest lekkie ocieplenie, duza plastycznosc, swietna barwa i ogolnie pojeta muzykalnosc.

No po prostu - calego tego toru slucha sie baaardzo przyjemnie.

Nawet gdy jest bardzo glosno, to uszy nie bola (tylko po zdjeciu sluchawek w nich - uszach -

troche szumi ... :-) ).

Ciekawe jest ile w tym wszystkim brzmienia sluchawek, a ile pozostalych elementow toru...

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> wswier

W systemie słuchawkowym bardzo słyszalne jest każda pierdoła ;) Polecam Ci przesmarowanie wszystkich styków tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak nie zadziała zwracam Ci pieniądze ;))) Napisz co i jak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Zyziu => mam to :-)

Przesmarowalem tym na razie interconnect kupiony z second handa.

Z definicji, gdy kupuje IC, albo glosnikowe, to najpierw je przeczyszczam resonem, a potem

smaruje tym "smarowidlem" do poprawiania przewodnosci.

Natomiast - przyznam - na przesmarowanie sluchawek (znaczy ich stykow) - nie wpadlem :-)

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

>=> wswier

>W systemie słuchawkowym bardzo słyszalne jest każda pierdoła ;) Polecam Ci przesmarowanie wszystkich

>styków tym: http://www.allegro.pl/item793359261_reson_cc_1_reson_licon_do_konserwacji_wtykow.html

>Jak nie zadziała zwracam Ci pieniądze ;))) Napisz co i jak :)

Zyzio => toz ja, gdzies tak rok temu, wlasnie u Was te smarowidla kupowalem ;-).

Co prawda, nie na allegro, ale osobiscie ...

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Zyzio => mi sie ten zestaw PODOBA :-).

Nie widze zadnych wiekszych rozbieznosci pomiedzy moimi oczekiwaniami, a rzeczywistoscia :-).

Lubie taki ocieplony charakter dzwieku, nie lubie "rozjechanej" stereofonii w stylu "Amused to death", rzadko slucham lojenia, glownie akustyka - jak dla mnie, to zestaw jest OK - btw - dodalem opinie w naszych forumowych "opiniach"

Za stosunek cena/jakość dalem 4 gwiazdki, bo - w koncu w cenach katalogowych, wliczajac w to

i kabelki i konieczny do DSa komputer - to wychodzi prawie 20kpln za tor sluchawkowy :-).

Natomiast brzmienie mi sie podoba - slucham praktycznie na okraglo (i tu dalem juz 5 gwiazdek).

A - btw - w DSie, na moja wiedze, nie ma mozliwosci wylaczenia wyjscia cyfrowego.

Mozna inne rzeczy wylaczac/wlaczac - i te sa u mnie w wiekszosci wylaczone (wlacznie z zupelnie

niepotrzebym, imho, wyswietlaczem ;-) ).

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.