Skocz do zawartości
IGNORED

pianocraft standy, subwoofer czy zmiana monitorów?


indor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem dość swiezym uzytkownikiem forum ale troche juz poczytalem.

Zwracam sie do was z pewnym problemem. Przedstawie jak sprawa wygląda a pózniej będe pytal i szukał pomocy.

Mam dośc mały pokój jakieś 15m2. Teraz już wiem ze moje monitory sa fatalnie ustawione sa zdecydowanie za wysoko. Więc trzeba je obniżyć jedynym wyjsciem sa standy. Tu zaczyna sie problem przekrój cenowy.... czym sie kierwoać. Mam pewne możliwosci do wykonania sam takich standów.

Druga ideą jest zamiana orginalnych monitorów na jakies dwie skromne podłogi problem z standami rozwiązany dużo było tematów jakie to maja być modele więc to wiem ale czy ma to racjonalnie sens? Dzwiek z tych dla mnie jest ok brakuje mi basu wiec zastanawiam sie też na jakimś subwooferem. Tez czytalem co z nia bedzie grało a co przeszkadzało. A co myslicie konkretnie o kodzie sw 1000 v2. Pytam tylko i wyłacznie dlatego ze moge miec dostep za niewielkie pieniażki. Jest to dość chaotyczne ale jestem w kropce... a wiem ze jestescie specjalistami wiec mysle ze cos doradzicie. Z gory dziekuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie jestem,ale:

 

1. jakie masz monitory?

2. jeśli masz z nich za mało basu bo stoją za wysoko postaw bezpośrednio na ziemi i oceń wtedy ich bas,będziesz miał porównanie

3. jesli masz mozliwość własnego zbudowania standów - off you go

4. subwoofer kody. raczej nie polecam, bo to pudło przede wszystkim do KD.

5. budżet do 1000 zł - pomyśl nad uzywanym, zwiekszy ci się zakres .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne polecenia podłogówki to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zakup subwoofera wyjdzie drożej bo minimum to Velodyne CHT-8/10R. Nowy kosztuje ponad 2k a używany w dobrej cenie trudno dostać.

 

Używane standy dobrej jakości można dostac za 150-200 zł. Ale problemu basu to nie rozwiąże.

 

Jeśli twój system to Pianocraft to może się okazać, że nie poradzi sobie z kolumnami podłogowymi. Chyba, że będą bardzo skuteczne.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC z podłogówkami radzi sobie bardzo dobrze - patrz moje Heybrook hb4. Te AA z linku mogą być jednak za trudne dla PC: po pierwsze impedancja nominalna 4ohm, która pewnie przy spadkach schodzi do 3 lub poniżej, do tego niska skuteczność... to nie może się udać.. :( Osobiście szukałbym małych podłogówek ale łatwiejszych: min. 6ohm i min. 90db. Moje mają nominalnie 6 ohm (a przy spadkach 3,6) ale skuteczność 90db i Piano ciągnie je bez problemu.

 

Proponuję jednak zacząć od postawienia monitorów na stendach.. albo choćby na taboretach solidnie dociążonych encyklopediami :D Będziesz miał obraz co i jak :)

 

Jeśli jednak dalej nie będziesz usatysfakcjonowany, to wówczas szukałbym dobrych małych podłogówek. To chyba będzie rozsądniejsze rozwiązanie niż sub, dlatego, że za suba nadającego się do muzyki (a więc szybkiego i precyzyjnego) trzeba wydać nie najmniejsza kwotę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory to orginalne z pianocrafta e810. Rzeczywiscie ułozenie monitorow duzo dało ale wciaz mi miało basu, nie ze lubie jakies fetysze dzwiekowe... Lubie dobrze grajacy bass. Własnie jesli chodzi o standy to czym sie kierowac jak je wykonac wiem musza byc stabilne ciezkie a czy jeszcze czyms konkretnym sie kierowac?

 

AUDIO ACADEMY - PHOEBE... cena osiagalna. rozwiaze to problem standow a basu tez? Oczywiscie nie chce stracic na jakosci bo te monitory ktore mam graja dobrze tylko te niskie tony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indor.. powiem tak: dobrze dobrane podłogówki powinny rozwiązać problem basu bez problemu. Moje kolumny to 3-drożne podłogówki z 16,5cm basem, 13cm średnim i 2.5cm tweeterem i basu momentami jest tyle, że kapcie spadają... a wszystko to w 20mkw. Na Twoim miejscu szukałbym coś ze stajni Paradigma... to zupełnie przyzwoite kolumny, łatwe do napędzenia z solidna podstawą basową. Można by było też spróbować Tannoy M3, lub coś z popularnego Missiona (M33?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za te wszystkie odpowiedzi nawet nie wiecie jak wiele daje mi to do myslenia.

Dobrze sub odpada... bo wtedy i tak tzeba obnizyc monitory a nie chce niszczyc stero... =) po cichu myslalem ze lepiej bedzie znalezc jakies dwie dobre podłogówki... hmmm budżet nie chce jakos przesadzac i cena Paradigmów dała do myslenia dosc drogo... Mission 33? Małe zgrabne gdzies juz czytałem o tym ze to gra całkiem dobrze i z bassem tez sobie radza. Tannoy M3 gdzie tego szukac? allegro puste... znalazlem gdzies aukcje to ktos chcial za nie 700 zl + przesyłka troche obite i z UK. ile one kosztuja rzeczywiscie nowe? A co powiecie na temat Liberty 5+? a no i zapytam was za ile rozsadnie moge sprzedac monitory z PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś piano i grały mi z usherami bardzo dobre połączenie nie męczące,

zmieniłem elektronikę i mam kolumny takie do sprzedaży są w ogłoszeniach s520

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usherki mimo, że gabarytami odpowiadają monitorom od PC graja nieporównywalnie lepiej. Przede wszystkim właśnie z zakresie niskich.. aż dziw bierze, że z tak małym 13-cm membranki bierze się tyle fajnego dołu. Jeśli Cię stać, to może być ciekawa propozycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama dźwignią handlu. Nie słuchaj obu "sprzedawców". Z tego co zauważyłem cierpisz na niedosyt w ilości basu, a nie tylko z powodu jego jakości, to tak jak z deszczu pod rynnę, gdybyś proponowaną drogą poszedł. Szukaj do tego czegoś bardziej efektywnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek, 30 Paź 2009, 13:15

 

Kilka punktów wyjaśnienia:

1. Nie sprzedaję Usherów (swoje Heybrooki mam od 3 lat i dobrze mi z nimi)

2. Nie znam kolegi miksona,

3. Słyszałeś kiedyś w życiu s520, że wypiwiadasz się o ilości basy z monitorów?? Bo mam nieodparte wrażenie - graniczące z pewnością - że nie.

4. Przeczytaj dwa moje pierwsze wpisy w tym temacie, gdzie polecam inne modele.

 

To tyle dyskusji z "kolegą".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu, 30 Paź 2009, 13:27

 

Widzisz, tylko w jednym z wcześniejszych wpisów sam mówisz, żeby szukał kolumn o efektywności co najmniej 90dB, a tu nagle zachwalasz kolumienki o skuteczności 86dB !!

Więc co sobie mogłem poslek, jjak nie to że jeden chce je sprzedać, za astronomiczną cenę zresztą jak na używki, a druki pełni rolę "klakiera".

Doradzając też trzeba brać uwagę jakim rodzajem odbiorcy jest pytający, tutaj raczej nie wygląda na to, ze to audiofil, tylko człowiek który chce zestawić coś co zagra w miarę powszechnym dźwiękiem pod względem równowagi tonalnej, takim trochę z dyskoteki. Proponowane Ushery z całą pewnością tego nie zaspokoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek, nie zwróciłeś uwagi na to, że Usherki - jako monitory nominalnie 8 omowe - będą łatwiejsze do napędzenia niż np. 90db z 6ohm (które przy spadkach pewnie schodzą do 4 lub niżej). Zagrają nieco ciszej i owszem ale nie będą takim dużym obciążeniem dla końcówki mocy. To po pierwsze primo.

 

Po drugie s520 zachwalam bo słyszałem te monitory właśnie w konfiguracji z Piano i przyznaję, że szczęka mi opadła jak te małe monitorki ładnie schodzą w dół i to w moim poprzednim mieszkaniu, gdzie miałem 35mkw do nagłośnienia (salon 25m+otwarta kuchnia 10m). Wystarczy zresztą wpisac w wyszukiwarkę hasło "s520" i poczytać w jakich pomieszczeniach i w jakich konfiguracjach Uszatki sie sprawdzają i jaki jest efekt.

 

Po trzecie, gdybym podchodził to tematu podobnie do Ciebie, czyli doradzał jak zwiększyć bas, to zaproponowałbym koledze suba SW-1000 lub Kody (który w kinie robi trzęsienie ziemi). Tu chodzi o to, aby koledze doradzić coś "z głową", coś co zagra przyzwoicie, spójnie i właśnie nie dyskotekowo.

 

Po czwarte nie oceniam, czy kolumny miksona są w cenie astronomicznej, czy przyziemnej.. nie polecam tych jego konkretnych więc uwaga chybiona. Wystarczy rzucić okiem na allegro jakie są ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobre dzwiek z dyskoteki nie mialem juz pare zestawów creativa geniusa takze takich trzaskow nie dzieki =) Cenie sobie pianocrafta w płytach cd, z połaczeniem z Pecetem tez fakt staram sie sluchac flaca a czasem nie wszystko umiem trafic. Nie ukrywam ze lubie troche efekciarstwa ale bez przesady. Doceniam monitory piano bo sa bardzo dobre ale brakuje troche niskich tonów. Znalazłem tanie missiony 33, eltax liberty 5, w ogłoszeniach za 600 zł? chcialbym aby ta zabawa nie przekroczyła 1300 zł. Dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zdecydowanie monitorów Paradigm. Może nie mini tytan ale coś z wyższej półki. Bas będzie naprawdę przyzwoity. Paradigmy są na ogół łatwe do napędzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz PC810 chcę parę rzeczy wyjaśnić, jaki masz kable(firmowe z pudełka), jeśli tak to czym prędzej sprzedaj, kup ProCaby LS15 lub 25, i jakiś niedrogi interkonekt do 100zł. To ukształtuję brzmienie, uzyskasz też lepszy basik i lepszą średnice w firmowych kolumnach. Wiem, bo przerabiałem. Dwa, do monitorów by dobrze zagrały z Piano to najlepiej mieć standy(wysokość 60/70cm) jeśli masz konwencjonalny układ przetworników. Natomiast 70/80cm jeśli chcesz kupić kolumny które mają je odwrotny np. Mission, Visonik itd. Co do wydajności Piano, jest ona bardzo dobra, uciąga 4 omowe konstrukcje, byle tylko nie miały zbyt skomplikowanej budowy kolumny i zbyt dużych przetworników(te Phoebe z aukcji bez wysiłku pociągnie). Także masz nad czym się nad czym głowić. Podstawa to dobre ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabianek

 

a słuchałeś jak gra piano z usherami?

 

i wiesz jaka jesr różnica pomiędzy kolumną 90 a 86dB?

tylko taka że musisz dać więcej mocy czyli zamiast godziny 9 będzie 10 na gałce i tyle

 

ja miałem ushery przez rok z piano i grało to właśnie bardzo dobrze,

był bass w 14m2 nieporównywalnie lepszy od firmowych kolumienek

pojawiła się scena i wokale na średnicy wyraźne,

 

wiesz Fabianek najpierw posłuchaj czegoś a potem się na ten temat wypowiadaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między kolumną 90db a 86db jest nie tylko różnica w przekręceniu gałki, różni się także brzmieniem przy małym poziomie głośności, ja miałem tak z Trianglami, nawet przy cichym słuchaniu grały jakby pełniejszym pasmem. Jednak to może też predyspozycja tej konstrukcji, niemniej bardzo mi się to podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 30 Paź 2009, 18:16

 

>Fabianek

>

>a słuchałeś jak gra piano z usherami?

>

>i wiesz jaka jesr różnica pomiędzy kolumną 90 a 86dB?

>tylko taka że musisz dać więcej mocy czyli zamiast godziny 9 będzie 10 na gałce i tyle

>

>ja miałem ushery przez rok z piano i grało to właśnie bardzo dobrze,

>był bass w 14m2 nieporównywalnie lepszy od firmowych kolumienek

>pojawiła się scena i wokale na średnicy wyraźne,

>

>wiesz Fabianek najpierw posłuchaj czegoś a potem się na ten temat wypowiadaj

 

Nie słuchałem akurat takiego zestawienia.

Wiem jaka jest różnica i zazwyczaj nie tylko taka. Często jest tak, że kolumny o mniejszej efektywności wbrew pozorom są lepsze, bo w konstrukcji mniej się sztucznie podbija na siłę niskie tony. Z tym, że w przypadku tak małych głosników niska efektywność raczej jest efektem rozmiarów.

Zadaje sobie również sprawę z tego, że człowiek może chcieć czegoś z większym basem posłuchać bardzo głośno, a praw fizyki niestety konstruktorzy nawet najlepszych głośników nie są w stanie zmienić.

Z tego co zauważyłem , to Twoja oferta jest jedyną na Allegro, więc masz w tym interes, żeby je proponować i zachwalać, skoro pragniesz się ich pozbyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem na początku że mam na sprzedaż a promować usherów nie trzeba i nie muszę bo obronią się same jak są dobre i tyle,

np słuchałem piano z b&w 685 i moim zdaniem grało to mało atrakcyjnie, dziura w srodku pasma, wysokie ostre i napompowany bass,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Usher S-520 do PianoCrafta. Pisałem już o tym zresztą w innym watku. 1. Ushery mają za niską skuteczność - 86dB, 2. Ushery mają impedancję 8 Ohm, a głośniki dedykowane Yamasze 6 Ohm. Nie gra to zastawienie po prostu "pełną gębą". Choć oczywiście same S520 są wybitne, ale nie w takim zestawieniu z PianoCraftem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczność nie jest problemem bo gałkę dajesz o jedną godzinę dalej i to wszystko!

impedancje mają łatwiejszą niż firmowe a to się z tym wiąże że wzmak pracuje z mniejszym

obciążeniem na mniejszych zniekształceniach to jest zaleta!,

i gra to właśnie pełną gębą wiem bo miałem takie zestawienie ponad rok,

i bardzo dobrze uzupełniają się pasmem , piano daje więcej wyższego basu gdzie jest w uszerach wyrównana charakterystyka, średnica i wyższa jest troszkę schowana i właśnie dzięki uszerom jest ona pokazana czytelenie bez przerysowań czy kujących szpilek ,uważam że jest to właśnie bardzo dobre połączenie piano radzi sobie z wysterowaniem bez najmniejszych problemów z uszerami i dobrze się uzupełniają charakterami nie uwypuklając np jakieś częstotliwości jak bass gdzie robi się mega górka lub same wysokie robi się dosyć zrównoważona charakterystyka

dodam że mam już klienta na swoje i nie zależy mi na sprzedaży tutaj, piszę to samo co kiedyś jak miałem takie zestawienie i grało to w swoim przedziale cenowym doskonale .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem z Pianocraftem - po przeprowadzce do większego lokum bas gdzieś zniknął. Przetestowałem kilka kolumn podłogowych i kupiłem Dali Concept 6. Bardzo łatwe do napędzenia (dla Piano - bez problemu). Dzwięk był soczysty (Dali trochę ociepliło Yamahę), basu dużo ( słuchałem w pok.30m kw, z tym, że fotele ok 4m od głośników), wysokie bardzo przyjemne.

Mogę zdecydowanie polecić to zestawienie. Nawiasem mówiąc teraz Dali grają u kolegi z jeszcze mniejszym Piancraftem ( tym jednoelementowym, chyba E300 ) i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pobieżnie wątek. widzę, że podpowiedzi są tradycyjnie podobne jak w takim pytaniu. osobiście uważam inaczej.

Nie masz pieniędzy na dobre drogie kolumny, a masz mały zestaw Yamahy z wyjściem Pre-Out to należy sobie skonfigurawać układ 2.1. Dwie małe kolumienki efektowe i sobwoofer aktywny. Wówczas masz pełne pasmo i wyraźny bas, który dodatkowo można modyfikoać w pewnym zakresie.

Ludzie nie polecają takich układów bo ich nie znają i sią zwyczajnie boją takich rozwiązań. Jednak gra to bardzo ładnie i za porównyalne pieniądze nie da się uzyskać podobnej dynamiki w tradycyjnym układzie stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. nie zdołałem przeczytać wszystkich postów w tym wątku ale niedawno miałem podobne rozterki z Pianocraftem więc spróbuję Ci pomóc. Otóż priorytetową sprawą będzie odpowiednie ustawienie monitorów tych które masz. Kup standy ustaw i posłuchaj. (myślę że do takiego metrażu nie są konieczne podłogówki). Standy powinny być dość ciężkie i stabilne. Ja standardowe monitory po pewnym czasie zamieniłem na wspominane w wątku uszatki s520. Brzmią genialnie, z jednym ALE... Zbyt jasno do tej elektroniki i po jakimś czasie stały się męczące. O ile w spokojniejszym graniu sprawdzają się ok, to rzeczy mocniejsze brzmią zbyt analitycznie, szczegółowo. Teraz grają u mnie B&W 686 i myślę że to jest idealne zestawienie z tym wzmacniaczem, a na pewno uniwersalne. Te bowlersy (mimo że najmniejsze z tych które słuchałem) mają najlepszy bas i spokojnie nim wypełnią 15m2, grają zdecydowanie cieplej od usherów. Standy i 686 używane niewiele przekroczą budżet 1000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane 686 kosztuję min. 1200zł(taką widziałem najmniejszą cenę) + standy czyli 100-300zł, da trochę ponad budżet. Na pewno warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 31 Paź 2009, 13:04

 

>Używane 686 kosztuję min. 1200zł(taką widziałem najmniejszą cenę) + standy czyli 100-300zł, da

>trochę ponad budżet.

 

faktycznie. Ale jeśli miałbym jeszcze raz zmieniać standy i kolumny, a miałbym tylko 1000zł, to wolał bym poczekać i dozbierać do 686. Razem brzmi to świetnie (zresztą nie bez kozery wiele salonów audio sprzedaje piano z tymi właśnie monitorami). No ale są różne gusta, więc przed zakupem najlepiej było by posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albin

ja miałem wcześniej 685 i moim zdaniem grały mniej muzykalnie od s520 w zestawieniu z piano :)

pisałem o tym kilkuktornie

, bass jest większy w 685 ale słabsza średnica i metaliczna góra jest męcząca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega HM69 dobrze napisał - dołóż suba i będziesz zadowolony.

 

Na poczatek sprawdx watek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Voice Kraft VK7830 - cena 350 zł. Jest to subwoofer aktywny, więc ma wbudowany wzmacniacz. podłaczasz go do wieży, która ma ponoc wyjście pre-out i gotowe. jeśli nie będziesz zadowolony z brzmienia, to zamiana na inny głośnik, lub/i zatkanie otworu BR wpłynie pozytywnie na wrażenia odsłuchowe. Na pewno więcej niż dołożenie standów. Monitorki pochyl w obecnym ustawieniu do przodu, tak aby oś wysoktonowa była skierowana na Ciebie.

 

Przy niskim odcięciu nie usłyszysz negatywnych aspektów dołożenia suba. Dodatkowo jest on łatwiej ustawny niż kolumny podłogowe.

 

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.