Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiencie wtyczki w gniazdku sieciowym.


grzegorzlepek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem wzmacniacz PRIMARE I 21 po podłączeniu go w swój zestaw dźwięk był lepszy od posiadanego wcześniej ROTELA RA 02. Jednak gdy porównałem wzmacniacz z wzmacniaczem lampowym Amplifon WT 30 na głośnikach JMLAB Point Source 5/1 wzmacniacz Primare nie miał tych wybrzmień i detali jakie miał Amplifon. Byłem bardzo zaskoczony i zły, że dokonałem takiego wyboru, że wzmacniacz prawie za 5000 tyś nie gra tak jak Amplifon za 3800 PLN. Zacząłem kombinować najpierw z kablami tj. interkonekt i głośnikowe. Jednak bezskutecznie zamiany na inne kable nie dawały żadnego rozwiązania. Przez cały czas w dźwięku słychać było, że coś jest nie tak. Myślałem, że to wina nie wygrzanego wzmacniacza. Dopiero , gdy odwróciłem wtyczkę w gniazdku sieciowym wzmacniacz zaczął grać nie dosć, że muzykalniej to z większą przestrzenią, planami i barwami w instrumentach. Bas schodził o wiele niżej i był bardziej analityczny tak jak w wspomnianym wcześniej amplifonie. Przyznam szczerze wcześniej miałem zamiar sprzedać Primare i nawet wystawiłem go na allegro, jednak na moje szczęście nie sprzedał się. Dlatego postanowiłem napisać o tym na forum. Być może sceptycy zagrzmią ja jednak stwierdzam,że w zależności od podłączenia wtyczki w gniazdku sieciowym ( żyła gorąca z lewej lub z prawej strony )dźwięk zmienia się albo na lepsze albo na gorsze.

pozdrawiam G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to tym już parę razy. Nie masz omamów słuchowych - a we wzmacniaczach faktycznie zazwyczaj słychać najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UK nie ma z tym problemu. Da się wsadzić tylko w jeden mozliwy sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teologia jest nauką, choć opisuje rzeczy niesprawdzalne :-)

A poważniej. Dlaczego w tego rodzaju przypadkach nie bierzemy pod uwagę jako pierwsze, zmieniającą się naszą percepcję i nastawienie. Ta pierwsza ewoluuje w trakcie słuchania: wyciszamy się, lepiej "wsłuchujemy" w muzykę, skupiamy naszą uwagę. To drugie jest zawsze wynikiem naszego pozytywnego nastawienia, iż zmiana przyniesie coś lepszego.

No chyba że się zupełnie mylę, i w gniazdku zaczął lecieć "lepszy" prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepszy prad a taki jaki powinien. niektóre listwy zasilajace lub urządzenia (w większości przypadków znaki) maja tester fazy. jeśli producent informuje który pin w gniazdku iec ma być gorący, wystarczy miernik za dychę, albo ucho, muzyka i chwila czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nawet stare dziadki Luxmana pokazują czy dobrze się wpięło zasilanie. W naszych europejskich, gdzie można różnie wsadzić wtyczkę najlepiej jest próbówką sprawdzić czy dobrze wkładamy. W IEC'u faza powinna być po lewej stronie patrząc od strony kabla, trzymając wtyczkę ściętymi bokami do góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent zaprojektował dane urządzenie specjalnie oznaczając, gdzie ma być przewód zerowy i faza, to odpowiednie włączenie może mieć znaczenie. W innych przypadkach zmiana brzmienia może wskazywać na uszkodzenie zasilacza lub jego niską jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3VY, 26 Paź 2009, 00:03

>W IEC'u faza powinna być po lewej stronie patrząc od strony kabla, trzymając wtyczkę

>ściętymi bokami do góry.

 

Która norma o tym mówi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale chodzenie wokół sprzętu z grzechotkami i odymianie z fajki pokoju również ma wpływ na dźwięk.

To tak dla żartu. A tak poważnie to nigdy w to nie uwierzę bo z technicznego punktu widzenia to jakaś totalna bzdura. Proszę nie piszcie mi o konstruktorach którzy zrobili urządzenie tak a nie inaczej itd. Wzmacniacz zasilany jest poprzez transformator a temu za przeproszeniem wisi gdzie jest przewód "gorący" a gdzie "zimny". Po transformatorze który jest separatorem od sieci reszcie układu tym bardziej jest wszystko jedno. Przed trafem może być jedynie filtr sieciowy ale na 99% (jeżeli w ogóle jest) to jest wykonany symetrycznie i również nie ma wpływu na to jak jest podłączony.

 

Wiem że są rzeczy których nie da się opisać za pomocą pomiarów, napięć, prądów, pojemności ale w tym przypadku to vodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale chodzenie wokół sprzętu z grzechotkami i odymianie z fajki pokoju również ma wpływ na dźwięk.

To tak dla żartu. A tak poważnie to nigdy w to nie uwierzę bo z technicznego punktu widzenia to jakaś totalna bzdura. Proszę nie piszcie mi o konstruktorach którzy zrobili urządzenie tak a nie inaczej itd. Wzmacniacz zasilany jest poprzez transformator a temu za przeproszeniem wisi gdzie jest przewód "gorący" a gdzie "zimny". Po transformatorze który jest separatorem od sieci reszcie układu tym bardziej jest wszystko jedno. Przed trafem może być jedynie filtr sieciowy ale na 99% (jeżeli w ogóle jest) to jest wykonany symetrycznie i również nie ma wpływu na to jak jest podłączony.

 

Wiem że są rzeczy których nie da się opisać za pomocą pomiarów, napięć, prądów, pojemności ale w tym przypadku to vodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, techniczne wyjaśnienie jak najbardziej istnieje i ma ono sens. Ma ono związek z transformatorem. Poszukaj sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, 26 Paź 2009, 09:09

 

Z całym szacunkiem ale to nie jest bzdura .

Rzeczywistość wygląda tak że urządzenia audio róznych typów/producentów nie reagują na ten myk jednakowo "skutecznie" . Wynika to zapewne z wielu czynników . Mogą to być: wielkość pojemności pomiędzy pierwotnym a wtórnym uzwojeniem trafa ( zależnie od sposobu wykonania), jakość i sposób filtracji w zasilaczach , poprawność prowadzenia mas ( masa poprawnie prowadzona dla toru wzmacniania sygnału nie koniecznie musi byc poprawna z punktu widzenia przenikania zakłoceń od strony trafa do toru).

Niestety faktem jest że duża część urządzeń pewnych spraw nie ma optymalnie pod każdym względem rozwiązanych (dlaczego? - wysyłajcie zapytania do producentów) i często te charakterystyczne/nieoptymalne rozwiązania są bardziej odpowiedzialne za indywidualna char. brzmienia (nazwijmy - firmowego) niż sama topologia układu wzmacniającego.

Pewnie nikt nie zauważył ale równiez pisałem już kiedyś o "prawidłowości" podłączenia wtyku sieciowego .

W kazdym bądź razie jest to jedna z kwestii którą w zasadzie należałoby zweryfikować jako pierwszą po uruchiomieniu zestawu audio - stosunek koszt / efekt potencjalnie kosmicznie korzystny , ryzyko nieoptymalnego wykorzystania potencjału sprzętu duże w stosunku do nakładu pracy ( ale pewnie kupić wypasiny interkonekt żeby poprawić brzmienie ).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przetrzegam tej biegunowości ale różnicy nigdy nie zaobserwowałem, nawet skupiajac się na porównaniu przy przekręcaniu wtyczki.

 

Za to doskonale pamiętam, jak w latach dziewięćdziesiątych Sprzedawcy w nowopowstałych sklepach audio ze skupioną miną trzymali za kabel ręka i przełaczali, by wychwycić w ten sposób prawidłową polaryzację wtyczki (robił tak nawet Pan Jarek R. ze sklepu SIR, a naprawe ma wiedzę i słuch). No, ale to były czasy, gdy mazakiem malowało się krawędzie płyt cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to bzdura, to dlaczego Luxman montuje u siebie tester fazy ? Od 60 lat niepotrzebnie w koszty idą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 26 Paź 2009, 10:08

>Skoro jest to bzdura, to dlaczego Luxman montuje u siebie tester fazy ? Od 60 lat niepotrzebnie w

>koszty idą ?

 

Lepszym pytaniem jest: dlaczego tylko Luxman to robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lepszym pytaniem jest: dlaczego tylko Luxman to robi?

 

Może ma lepszych inżynierów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedys napisał, skwapliwie przechowałem i teraz cytuję:

"Różnie to w różnych urządzeniach wygląda, ale największe różnice zawsze słyszałem we wzmacniaczach. "Objawy" dokładnie takie jak opisuje mamel. Tłumaczenie jest dość proste: poprzez pojemność pomiędzy początkiem uzwojenia pierwotnego a rdzeniem trafo na obudowę/masę dostają się zakłócenia z przewodu fazowego - dlatego początek uzwojenia podłączony do "fazy" powinien znajdować się jak najdalej od rdzenia trafo."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, 26 Paź 2009, 10:16

 

>Lepszym pytaniem jest: dlaczego tylko Luxman to robi?

 

Wydaje mie sie że nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w zasilamiu, po stronie pierwotnej jest kondensator podlaczony do masy, pewnie i sa przypadki ze jest tylko jeden i moze to ma wplyw.

Czasami na metalowej obudowie mozna reka wyczuc napiecie, moze nawet zaswiecic neonowka - znika ono po zamianie wtyku sieciowego,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, błaźnij się dalej. Swoją wiedzą i kulturą robisz sobie świetną reklamę. Zasilanie można zrobić różnie, jak się ktoś uprze to i na autotransformatorze zrobi, bo taniej, a to nie jedyne rozwiązanie i powód, dla którego miejsce włączenia fazy może mieć znaczenie. Popatrz chociażby na wpisy Edwarda.

 

Skoro już o bzdurach i voodoo mowa, to bzdurą dla mnie jest 8500 PLN za Twój CDek. Taką kasę można przeznaczyć na AudioNemesis DC-1 Upgrade 2 lub Stello DA-100 + jakiś SACD w roli transportu i chyba więcej sensu z tego będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony powód jest,wydaje mi się banalnie prosty - w większości przypadków zabezpieczenie zwarciowe (bezpiecznik) wewnątrz urządzenia jest na przewodzie fazowym L i w wypadku zadziałania zabezpieczenia przerywamy obwód - urządzenie nie działa, w sytauacji odwrotnej, gdy przerwiemy przewód N (zero),faza do urządzenia dociera w dalszym ciągu i w skrajnych przypadkach = podkreślam w skrajnych wytworzy się tzw.sztuczne zero,powodujące nieprawidłowe działanie urządzenia.

To jest moje zdanie,potwierdzone dwudziestoletnią praktyką elektryka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gelson, z punktu widzenia bezpieczeństwa oczywiście masz rację, co prawda to nie tłumaczy różnic brzmieniowych ale też jest ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 26 Paź 2009, 10:34

>Wydaje mie sie że nie tylko.

 

A kto jeszcze? Argumentowanie "pójściem w koszty" gdy mówimy o przycisku i neonówce, a urządzenie kosztuje tysiące dolarów, to argument zupełnie nietrafiony tym bardziej, że jak widać marketingowa siła takiego posunięcia jest duża- wszyscy chwalą za to Luxmana.

 

Skoro podłączenie przewodu sieciowego jak koledzy sugerują powinno się odbywać w jedynie słuszny sposób i ma to tak znaczący efekt brzmieniowy, to dlaczego oprócz Luxmana (i może jeszcze jakichś pojedynczych producentów) wszyscy producenci zgodnie ignorują ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za argumentami typu "wszyscy tak robią więc tak jest najlepiej". Praktyka często pokazuje że większość nie ma racji.

 

Edward, ponieważ wiem że lubisz pomiary, proponuję następujący eksperyment - pomiar zakłóceń oscyloskopem na wyjściu urządzenia (np. wzmacniacza) przy różnej polaryzacji kabla sieciowego.

 

Na razie nie analizujmy wielkości tych zakłóceń oraz w jaki sposób mogą one wpływać na brzmienie, chodzi jedynie o stwierdzenie czy takie różnice istnieją. Wzmacniacz z podłączonym źródłem, na minimum 50% głośności - ale bez sygnału ze źródła (pauza/stop). I screenshoty z widmem szumu na forum dla różnej polaryzacji kabla sieciowego - czułość Twojego urządzenia powinna być wystarczająca do takiego pomiaru. Przydałyby się minimum dwa różne wzmacniacze. Dasz radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy producenci zgodnie ignorują ten temat?

 

Należałoby być ostrożnych z takimi słowami jak "Wszyscy"

 

Tłustym drukiem w instrukcji od Roksana

Please observe correct mains polarity at all times.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 26 Paź 2009, 12:56

 

>Edward, ponieważ wiem że lubisz pomiary, proponuję następujący eksperyment - pomiar zakłóceń

>oscyloskopem na wyjściu urządzenia (np. wzmacniacza) przy różnej polaryzacji kabla sieciowego.

 

Niekoniecznie trzeba mierzyć aż zniekształcenia. Wystarczy prosty pomiar napięcia masa wejścia sygnałowego - uziemienie. Prawie zawsze będzie różne przy różnej polaryzacji kabla sieciowego. A różnice zaskakująco wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, faktycznie to dużo prostsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.