Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiencie wtyczki w gniazdku sieciowym.


grzegorzlepek

Rekomendowane odpowiedzi

mlb, 27 Paź 2009, 17:05

>Swoją drogą taki pomiar sobie zrobię, ale nie dzisiaj.

 

Nie czaruj, nie zrobisz. Nie będzie Ci się chciało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 27 Paź 2009, 17:37

 

>Znowu chcecie słuchać mózgiem i oczami - po bo Wam w ogóle muzyka - generator by wystarczył.

 

Właśnie na spokojnie przeczytałem kilka ostatnich wpisów w tym wątku i nie mogę nie przyznać Ci racji. Dyskusja na życzenie Edwarda niestety dąży w kierunku kolejnego testu na niesłyszenie, czyli "ponieważ ja nie słyszę, udowodnię Ci że też nie słyszysz". Kolejny test ABX, szczerze mówiąc trochę mnie to nudzi.

 

Idę posłuchać muzyki, mój nowy DAC gra pięknie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie widzę że watek się rozwija. Zaczynacie nawet pomału myśleć o jakiś pomiarach. Obawiam się jednak że niewiele z tego wyniknie. Nawet gdyby udało się dokonać jakiś pomiarów rzeczywiście ukazujących jakieś różnice to będą to tak małe wartości że nie mają żadnego wpływu na pracę sprzętu. Jedynym technicznym parametrem do zmierzenia może być odstęp S/N. Niestety parametr ten w żaden sposób nie ma wpływu na reprodukcję dźwięku. Pomijając oczywiście urządzenia tak szumiące czy brumiące że nie da się ich słuchać ale te czasy dawno minęły. S/N określa tylko szum jaki wydostaje się z urządzeń na wyjście tj to co słyszycie po wciśnięciu ucha do głośnika. Zazwyczaj pomijalnie mała wartość a trzeba jeszcze wychwycić różnice przy dwóch różnych połączeniach.

Parametr S/N nie ma wpływu na żaden inny tj zniekształcenia pasmo przenoszenia itp. Czasami się go tylko dodaje do zniekształceń i traktuje jako sumę zniekształceń i szumu.

Proszę nie mieszajcie do tego zniekształceń intermodulacyjnych czy harmonicznych. Bo to nie ta bajka. Ani jedne ani drugie nie mają z tym nic wspólnego. A ich konkretne wartości nie zależą od S/N.

 

=>michelangelo

 

Impedancja widziana po stronie wtórnej transformatora nie może zależeć od sposobu podłączenia. Nawet gdyby takie różnice były to pamiętaj o tym że pierwszym elementem odpowiedzialnym za impedancję zasilacza widzianym przez wzmacniacz jest kondensator. To z niego pobierana jest najpierw energia a transformator służy tylko do jej uzupełnienia.

 

Co do obciążenia wzmacniacza zakłóceniami to nie obraź się ale jest to totalna bzdura. Realna moc tych zakłóceń to najczęściej jakieś powiedzmy 0,001 wata!!!!!!! I ma stały poziom niezależnie od mocy wzmacniacza.

 

Co do różnic w zasilaczach impulsowych a tradycyjnych to temat na zupełnie inny wątek. Faktem jest że te różnice są ale obawiam się że bardziej wynikają one z faktu marnej jakości impulsowych konstrukcji (sieją jak cholera) i zazwyczaj małych kondensatorów wyjściowych. W impulsówkach jest jeszcze problem zakłuceń symetrycznych ale tak jak napisałem to temat na długą rozprawę.

 

 

Wiecie wątek dotyczył tak naprawdę ZNACZNYCH różnic w brzmieniu jak opisywał założyciel my natomiast próbujemy udowodnić swoje racje posługując się wartościami na granicy mierzalności przyrządów. Operujemy wartościami fizycznymi nie do wychwycenia uchem. Nigdy nie dam sobie wmówić że różnica w S/N nawet o dużą wartość może mieć wpływ na przestrzeń czy reprodukcję basu. Jak na razie z tych ZNACZNYCH różnic udowodniliście jedynie to że szum może być nieco mniejszy. Po wstawieniu ucha do głośnika i braku muzyki. Bo nawet przy 0.1 wata zginie i będzie niesłyszalny.

Obawiam się że na tym się wszystko zakończy. Większych różnic nikt nie zmierzy bo takich poprostu nie ma.

Oczywiście będą tacy co im lepiej gra ale ja powiem swoje że to magia vodu:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 27 Paź 2009, 20:01

>Dyskusja na życzenie Edwarda niestety dąży w kierunku kolejnego testu na niesłyszenie, czyli

>"ponieważ ja nie słyszę, udowodnię Ci że też nie słyszysz".

 

Zaproponwałem wykonanie pewnych konkretnych pomiarów, których wyniku nie znam, a które moglibyśmy omówić i wspólnie się czegoś dowiedzieć. Te pomiary mogłyby coś pokazać, ale mogłyby też nie pokazać nic jak spodziewa się kolega amplifon i być może ma rację. Ale to i tak byłoby ciekawsze od niczym nie popartych teorii z kosmosu i trwania na stanowisku "ja słyszę, ja wiem skąd to się bierze ale nikomu nie muszę tego udowadniać".

 

mlb, 27 Paź 2009, 20:01

>Kolejny test ABX

 

A tu chyba pomyliłeś wątki, bo w tym nic o testach ABX nie było.

 

amplifon, 27 Paź 2009, 20:27

Wiecie wątek dotyczył tak naprawdę ZNACZNYCH różnic w brzmieniu jak opisywał założyciel my natomiast

>próbujemy udowodnić swoje racje posługując się wartościami na granicy mierzalności przyrządów.

 

Rzekłbym, że nawet poniżej możliwości pomiarowych, mimo że basu potrafi być dwa razy więcej. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, 27 Paź 2009, 20:27>Oczywiście będą tacy co im lepiej gra ale ja powiem swoje że to magia vodu:-)

 

"Jak Ci trzech mówi, żeś pijany - idź spać"

Andrzejku! - obudź się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon, ale Ty prostujesz tezy, których ja nie postawiłem, to chyba nie do mnie. Nie pisałem, że zakłócenia obciążają wzmacniacz, a tylko napisałem jak może szkodzić zaśmiecenie w.cz. sygnałowi w układzie o ograniczonym paśmie i slew rate. To chyba każdy wie, że ostatnim elementem zasilacza jest kondensator, tyle że to przeważnie elektrolit, od święta jakoś tam odsprzęgnięty, w szanujących się klockach załatwione jest to odsprzęgnięciami lokalnymi przy niektórych elementach aktywnych i też nie na samym elektrolicie. Wszystko to wiemy. Wracając jednak do taniego przypadku - taki elektrolit w.cz. nie odfiltrowuje, więc idzie to sobie dalej na szyny zasilania.

 

Teraz a propos tego, co słychać. Jak to jest, że album wypalony na CD-R brzmi inaczej w zależności od krzywej noise shaping przy włączonym ditheringu? Przecież dithering ma wpływ tylko na ostatni bit, na poziomie poniżej -90dB, nawet nie chce mi się tego przeliczać na zera, ale to jest 1/65536 część sygnału. Wypaliłem kiedyś dla hecy ten sam album na kilka możliwych sposobów, z ditherem i bez, a także z ditherem o różnym kształcie widma szumów. Nie próbowałem ślepego testu, ale każdy ze sposobów zapisu miał swoje cechy brzmieniowe i na pewno nie jedna osoba by je zauważyła słuchając na w miarę rozdzielczym sprzęcie. Teraz pytanie - jaki miernik zauważy cokolwiek przystawiony do głośników i miarodajnie to wskaże? Audio Precision 1 może by coś tam wychwycił, ale trzeba by raczej długo zbierać wyniki, odszumiać cyfrowo i analizować długie ciągi danych pod kątem widma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 27 Paź 2009, 22:46

> Przecież dithering ma wpływ tylko na ostatni bit, na poziomie poniżej -90dB

 

Oj ostrożnie, bo chyba wpływ jest znacznie większy. Zrobiłem prostą próbę w Auditon:

- wygenerowałem kilka sekund ciszy w trybie 96 kHz/32-bit

- zresamplowałem to do 44 kHz/16-bit ustawiając pierwszy z brzegu dithering (typ Gaussian, noise shaping 44.1 kHz, bit depth = 1) i po resamplingu pojawił się znaczny szum! Średnia wartość rms tego szumu to aż -71 dB.

 

Warto byłoby spytać Yayacka o co w tym biega, ale na pewno w tym wypadku jest to znacznie więcej bitów niż tylko ostatni. Zmian na ostatnim raczej nie byłoby słychać.

 

Tyle, że to temat nie na ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

"Dyskusja na życzenie Edwarda niestety dąży w kierunku kolejnego testu na niesłyszenie, czyli "ponieważ ja nie słyszę, udowodnię Ci że też nie słyszysz". Kolejny test ABX, szczerze mówiąc trochę mnie to nudzi."

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

Musze cie zmartwic odnośnie pomiaru zakłóceń oscylaskopem.Miałem przypadek końcówki mocy,która delikatnie szumiała w jednym kanale (tym bliżej transformatora)i pomiar oscyloskopem o dużej czułości(HAMEG 200MHZ)nic nie wniósł, sygnał do tr.mocy był niezakłóćony.Dodam że podłączony sprzet do sieci przez transformator bezpieczeństwa o mocy2kw,więc nie tędy droga.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, a zrobiłeś ten prosty pomiar napięcia przy różnych położeniach wtyczki, sugerowany w instrukcji znalezienia właściwej polaryzacji?

Jeśli zrobiłeś, to wyniki nie dają ci do myślenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less,

 

pomiar napięcia pomiędzy obudową a kołkiem zerującym robiłem już dawno temu z ciekawości, chyba nawet zamieszczałem wyniki o ile dobrze pamiętam. Zresztą ten temat wraca co jakiś czas jak bumerang. Oczywiście napięcia w obu położeniach były zazwyczaj różne, choć w przypadku niektórych urządzeń były bardzo zbliżone. Fizyczne wytłumaczenie zkawiska poprzez budowę transformatora, pojemności między uzwojeniowe oraz sposób podłączenia fazy do transformatora są moim zdaniem wystarczające, choć tak naprawdę dopiero rozpoczynają ten w sumie ciekawy temat.

 

Jednak co innego daje do myślenia, a mianowicie dlaczego tak często zmiany są opisywane jako tak bardzo znaczące. Dla mnie są one na granicy percepcji, lub raczej już w polu autosugestii, ale może akurat nie obcowałem ze sprzętem, który byłby wyraźnie wrażliwy na obracanie wtyczki. Zresztą nie chciałbym mieć takiego sprzętu, bo prawdopodobnie jego upływność nie mieściłaby sie w normach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada jest stałym elementem języka audiofilskiego.

Poza tym rozmawiamy o pojęciach mocno względnych. Dla jednego zmiana jest znacząca. Dla drugiego i jedno i drugie przecież gra - niezależnie czy jamnik, czy wypasiony zestaw hi-end - różnic albo nie słyszy, albo nie mają dla niego żadnego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wiele doświadczeń w tym temacie kilka lat temu i ustaleniu kanonów dopasowywania systemów przez niektórych nazywanych voodoo . Okazały się na tyle istotne że włączyłem je do tak zwanego GAT jako jeden z elemntów dość rozległej układanki mającej wpływ na jakość dżwięku.

Moje wnioski sa nastepujące :

Przewód zasilający nawet standardowy dwie żyły ma tylko jedną prawidłowa polaryzacje w której gra najlepiej. Cytat będzie na mojej stronie wykorzystuję do dorażnej dyskusji

1.Przewód neutral zawsze podłączony na początek uzwojenia pierwotnego .

2.Na przewodzie neutral powinien być bezpiecznik , nie na live faza jak to większości się wydaje .

3.Przełącznik sieci powinien być na live .( Bywa róznie trzeba zmienic jeżeli jest inaczej lub zostawić do wyboru .

4.Zero może być podłączone do ekrawnaowania rdzenia ale tutaj trzeba uwzgledniać konstrukcje trafa (tylko dla osób znających problem bo może być zagrożeniem dla zycia jeżeli faza dostanie się na obudowe przy nieodpowiednej wtyczce i kablach zasilajacych i budowy trafa . „

 

Tych informacji nie znajdziecie nigdzie w necie więc to pierwszy taki kompletny opis jak to zrobić .

Szczerze mówiąc myślałem ze jestem jedynym który na takie wnioski wpadł samymi odsłuchami bez wsparcia labolatorium pomiarowych To jest prawda w necie zero Przy okazji wymiany trafa w grundigu 7500 .okazało się że takowe badania były i są trzępy tych badań w postaci serwisówek i sposobu podpięcia prawidłowego trafa . Wyraźnie można to zobaczyć w pierwszych generacjach cd Philipsa marantza cd73 cd7500 itp. Również Luxman pięknie to pokazał w swoich wzmakach, najładniej w L530 . Obraz trafa pokazuje wyrażnie że bezpiecznik jest na lini neutral do początku uzwojenia a w wersji SE z tej lini na ekran rdzenia . Neonówka i przełącznik jest na lini live żeby nie zrobić nieprawidłowego wpięcia do sieci . Trafa Philpsa sprawdzałem i zgadza początek uzwojenia neutral i bezpiecznik neutral

Czyli ojcem nie jestem tego opracowania , ale satysfakcja jest że pierwszy to skojarzyłem sam i znalazłem potwierdzenie w firmach które mają wystarczajace labolatoria żeby to uzasadnić . Pewne zjawiska korzystne można odnaleść samym odsłuchem a materiały tych firm tylko mnie utwierdziły że mam racje. Ustalaliłem takie podłaczenie, które najkorzysteniej gra . Nie wszyscy w pózniejszych konstrukcjach stosowali . Idea się rozmydliła taka samo jak dzwięk. Firmy nie podają wyników badań bo często są stęplowane jako poufne dostęp jest bardzo ograniczony .

Jak ktoś wspomniał to tylko czubek góry lodowej od której zacząłem kilka lat temu . Problemów jest dużo wiecej i są jeszcze bardziej kontrowersyjne ale skutecznie działające . Jak kierunkowość czy materiał z którego jest zbudowany , topologia płytek , odsprzęganie zakłóceń , zastosowane elemnty itp. . Wiem jedno, że myślenie stareotypami i wyuczonymi regułami ze szkoły daleko się nie zajedzie . Wszystkie znaczące odkrycia wywodzą się z drogi pod prąd i przeciwko wszystkim kanonom pogladów większości znawców . Przykład bezpiecznika gdzie zawsze uczono że powinien być na przewodzie fazowym , ale to może wiedza elektryków , nie budowania urzadzeń hi fi .

Podsumowując cały system cd wzmak powinien być ustawiony według powyższych wskazówek . jeżeli urządzenia posiada kilka traf każde powinno być podłaczone w ten sam sposób . Wyłączik sieciowy wychodzi na zero tez nie będzie błędem mozna zmienić jak jest możliwość . Nie zalecam manipulowania przy ekranowaniu rdzenia trafo musi mieć odpowiednia budowę .

To nie jest wszystko w tym konkretnym temacie, ale przemilcze pewne kwestie na obecną chwilę.

Jak znaleść początek pierwotnego uzwojenia trafa ? Można znaleść w google .

Servis cd73 czy luxmana L530 jest na forum w serwisówkach można sobie popatrzeć jak to wygląda .

J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregaudio, 28 Paź 2009, 13:56

>2.Na przewodzie neutral powinien być bezpiecznik , nie na live faza jak to większości się wydaje.

 

Jak to uzasadnisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Servis cd73 czy luxmana L530 jest na forum w serwisówkach

 

A jak/gdzie je można znaleźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregaudio, 28 Paź 2009, 13:56

>2.Na przewodzie neutral powinien być bezpiecznik , nie na live faza jak to większości się wydaje.

I od kiedy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mało pisze jak widac bo nie lubię , ale jak chcesz i masz czas to mozesz udowdnić że co tam ja , ale że Philips Luxman Marantz i pare dobrych firm w najlepszych konstrukcjach grubo sie mylą stosując takie rozwiazanie pod prąd :) Jakie szceście że nie tylko ja wpadłem na taki pomysł haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 28 Paź 2009, 14:37

 

>A jak robi Audio Note albo Reimiyo? Wolałbym od nich pozrzynać, nie od budżetówki, w porywach klasy

>średniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odkryliśmy wielką, skrywaną tajemnicę jakoby te firmy w wysokich modelach wsadzały bezpieczniki na Neutral z w budżetówkach na Fazie. Dlatego taka różnica w cenie no i dźwięku :)

Tu bezpiecznik jest chyba na fazie (black), ale to budżetówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie serwisówki są do sciągniecia z rapida lub z listy dodatkowej można sobie popatrzeć jak to wygląda To z bezpiecznikiem to jeszce małe piwo inne rozwiazania tych firm dopiero roztroiłyby nerwy elektronikom .Forum akurat nie jest elektronicznym forum naukowym więc wiekszość jest zainteresowana kto, gdzie to stososował i zjakim efektem . Nudne rozwazania zostawiam teoretykom . Wzmacniacz l530 cieszy sie duzym uznaniem i tam to rozwiazanie jest. Nie znaczy ze tylko to samo rozwiązanie decyduje ze jest dobry to tylko drobny element wprawidłowym podłączeniu tego wzmacniacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rusza akcja "złoty bezpiecznik"?

No bo wiecie, jeden złoty bezpiecznik to spowoduje niesymetrię napięcia zasilającego. Strach pomyśleć co będzie jak obrócimy wtyczkę:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pojawiły :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gregaudio

 

Ponawiam pytanie o uzasadnienie konieczności umieszczania bezpiecznika na linii neutralnej. Podaj swoje uzasadnienie, to wcale nie jest nudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę ja?

To jest tak: Gdy taki bezpiecznik pójdzie do nieba, to na zewnętrznej części dłoni którą przyłożymy do obudowy włosy lepiej dęba stają :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman L-530 - fragment :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ z modelu J jest bezpieczny przełacznik odcina faze zarazem informując neonówką odłaczenie fazy Bezpiecznik na zero nawet jak ulegnie przepaleniu nie podaje fazy na obudowe a zarazem wyłacznikiem sieciowym odcinamy trafo na fazie . W innych układach zwłaszca z zerowaniem na trzy przewody nie zalecam wszystko zależy jak jest podłączone w danym modelu . W swoich wzmacniaczach czy otwarzaczach jest tak od lat i zadnych problemów . Co do tłumazcenia jest to trudne to każdy przyzna

teoria zaleca inaczej według elektrycznych kanonów , wspominałem wczesniej że to nietypowe . Sprawdzałęm wszystkie podłaczenia i tak gra najlepiej Firmy jak potem sie przekonałem wyciągneły korzysci soniczne z takiego połączenia byc może maja opracowania tego zjawiska ale dotrzeć do tego nie sposób Nie posądzam ich o nieznajomość obowiazujących norm elektrycznych bo stsosowało go klka firm i nie we wszystkich modelach raczej były w tych lepszych i tylko w pewnym okresie . Osoby które nie słyszą różnic mogą spać spokojnie , którzy słyszą róznice mają trop który moze pomoże w dobraniu zasilania kazdego urzadzenia w swoim systemie nic nie mają do stracenia i całkiem bez kosztów nawet jak unich nie będzie poprawy z powodu innych czynników związanych z dobraniem systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe to rozwiązanie. Na myśl przychodzi próba kompensacji niesymetryczności obwodu zasilającego transformator - z jednej strony bezpiecznik, z drugiej wyłącznik - ale nie wiem czy o to konstruktorom mogło chodzić. Z pewnością miało to bardzo konkretne uzasadnienie o którym osoby którym wydaje się że coś wiedzą o audio i udają na tym forum ekspertów - nie mają zielonego pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.