Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam okablowania do Contour 1.1


kali77

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nie drogich kabli głośnikowych.Mój sprzęt obecnie to PMA 2000AE,DCD 2000AE,interk.Kubala-sosna antycipation.Obecne kable głosnikowe to Ultralink Matrix.Proszę o pomoc w dobraniu kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie dynki audience 50 grają na Qed'ach silver spiral genesis i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem Monstery z2 i nie byłem zadowolony gdyż grały zbyt jasno. Teraz jest basisko i cała reszta jak należy przynajmniej w moim odczuciu. ;)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tu sensownie nie doradzi z tego względu,że każdy ma inny gust.Dobór kabli jest zazwyczaj związany z preferencjami osobistymi,sam powinieneś wiedzieć czego brakuje w dźwięku i pod to szukać rozwiązania,najlepszy sposób wypożyczyć kable i szukać, szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca ma rację. Są gusta i guściki... :)) Cenowo to pomiędzy 150-200 zyli za metr zależy od sklepu. Ale na kablach nie ma co oszczędzac zwłaszcza przy takim sprzęcie jaki masz. Kiedyś słyszałem moje dynki na denonie pma 2000r i to była bajka. Ale ten wzmak jest praktycznie nie osiągalny z drugiej ręki. ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca, 26 Paź 2009, 12:22

 

>Nikt ci tu sensownie nie doradzi z tego względu, że każdy ma inny gust.Dobór kabli jest zazwyczaj

>związany z preferencjami osobistymi,sam powinieneś wiedzieć czego brakuje w dźwięku i pod to szukać

>rozwiązania,najlepszy sposób wypożyczyć kable i szukać, szukać.

 

Też jestem tego samego zdania co byca.

 

Napisz może, czego Ci brakuje albo co ewentualnie chciałbyś osiągnąć poprzez zmianę okablowania wtedy może ktoś będzie umiał Ci doradzić.

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z Dynaudio to z Dynkami 42, które miałem do niedawna miałem na początku podstawowe kable Kimbera 4PR, które później wymieniłem na najwyższy model Hotline, czyli blue spiral. Te drugie zostaną pewnie u mnie na dłużej i w chwili obecnej łączą Contoury 1.1.

Jak chcesz dowiedzieć się coś więcej o kablach Hotline to tu masz linka a poza tym na forum też jest parę informacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mmnie też jaki powinien byc min.pułap cenowy przy moim sprzęcie.Mam na myśli ceny nowych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj Anticable, L3VY ma na sprzedanie nowki ze szpuli, cena smieszna, one lubia Dynki te ambitniejsze i te bardziej "ograniczone":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 26 Paź 2009, 16:35

 

>Od kabli wymagam dobrej kontroli basu,łagodna góra bez ostrości i plany w głąb

 

Pokój Cię ogranicza, a nie kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to wypozycz kilka kabli z salonu i przesłuchaj - czasami nie warto kupowac drogich kabli a czasami warto.

Kiedys miałem wzamcniacz amplifona a potem jadisa z akustykami rr2 i virgo 2 i tam kable głosnikowe w dosc istotny sposób zmieniały brzmienie do tego stopnia ze miałem podpiete do nich dosc drogie nordosty red dawn a potem tez nie tanie albedo air3 (chwilowo nawet albedo monolitha i polowałm na ten kablel).

Potem przyszły zmiany kupiem manleya stingarya i proac responce 1sc i powiedziałem sobie ze dopieszcze ten zestaw kablami grałem na albedo , wypozyczyłem nordost red dawna i prawie zero róznicy, wiec oddałem nordosta i wypozyczyłem audioquesta gibraltara i znowu bardzo niewiele rózniło te kable wiec postanowiłem wziąsc 2 metry kabla z instalacji elektrtczej i porównac do kabli z przedziału 2-4 tys i w moim systemie prawie niewychwycalna rónica cos tam słychac nieco inaczej np nordost gra nieco przestrzenniej ale tylko nieco , audioquest chyba bardzij srednicą ale który jest najlepszy (łącznie z tanim kablem za inastalacji elektrycznej)tego nie ocenie. Jednak nie zostawie sobie kabla z instalacji bo straszna wiocha by była jakby przyszedł jakis kumpel audiofil i dla zasady kupie cos w miare audiofilskiego ale nie za 3 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca. najmadrzejszy wpis bravo. Ja polecam skretki by diy, czym grubiej tym lepiej, niektorym tak sie pofiksowalo ze nawet znamion hi-endu tam upatruja, inny original straszy kablem podtynkowym,,, wolna wola dzicz swawola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 26 Paź 2009, 17:55

 

>Jednak nie zostawie

>sobie kabla z instalacji bo straszna wiocha

 

Eee dlaczego ? :)

Kup ładny oplocik nylonowy. Wygraweruj blaszkę z napisem "nautilus81" i mów całemu światu, że masz kable strojone na zamówienie. Audiofile to łykną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne.Tylko....Jeden system jest bardziej podatny na okablowanie inny nie.Mojego sprzętu tyczy się to drugie.Np.mój cd-ek jest bardzo podatny na wszystko co jest związane z zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Dynaudio musi mieć w torze coś co nada im kopa, same brzmią dla mnie zbyt cukierkowato, słodko i czasami po prostu mdło.

U mnie najlepsze zestawienie Contourów II Mk. 2 to napędzenie ich Denonami POA-S10 i okablowanie HT Pro 9. I niestety prawdą jest powszechnie powtarzana opinia, że Dynaudio potrzebują prądu, im większą elektrownią je zasilisz, tym bardziej będziesz przecierał oczy do czego są zdolne. Na drugim biegunie pod względem nieudanego zestawienia było napędzenie, a raczej próba napędzenia w/w Dynaudio przez YBA Integre. Niestety żaden kabel nie był w stanie nadrobić tego, że z tym wzmacniaczem po prostu Dynaudio w ogóle nie zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 26 Paź 2009, 17:59

 

>nautilus81, 26 Paź 2009, 17:55

>

>>Jednak nie zostawie

>>sobie kabla z instalacji bo straszna wiocha

>

>Eee dlaczego ? :)

>Kup ładny oplocik nylonowy. Wygraweruj blaszkę z napisem "nautilus81" i mów całemu światu, że masz

>kable strojone na zamówienie. Audiofile to łykną.

 

nautilus81 hi-end audiophile cables.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 26 Paź 2009, 16:35

 

>Od kabli wymagam dobrej kontroli basu,łagodna góra bez ostrości i plany w głąb

 

Jeśli stawiasz takie wymagania to tani kabel raczej Ci nie pomoże. QED GENESIS SILVER SPIRAL ma przejaskrawioną górę i jak dla mnie nawet w średnio jasnych systemach potrafi toczyć krew z uszu. Ja właśnie słucham Acrolink 6N-S1400II i mam wręcz "ciary na plecach" grając na umiarkowanie jasnym sprzęcie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy grałem oprócz Qeda, Audioquestem type 4 oraz The Chord Epic Twin i Acrolink mnie wręcz zszokował. Kabel w sumie niedostępny u nas w kraju bo Nautilius ma jedną parę, którą wysyła na testy do gazet i nawet jakby się chciało kupić to nic z tego nie będzie. Jednak Polska to dziki kraj:) Oczywiście aby nie było niedomówień - ja Acrolinkiem nie handluje i kupiłem ten kabel okazyjnie i trochę dla eksperymentu od kolegi z forum, którego zresztą serdecznie pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.