Jump to content
IGNORED

Harman Kardon AVR 255/Onkyo TX-SR 607 + Celestion, Rubicon

22 Hz

Recommended Posts

Harman Kardon AVR 255/Onkyo TX-SR 607 + Celestion, Rubicon

Witam. Jest to mój pierwszy temat na tym forum jak i po raz pierwszy staję przed wyborem kina domowego :) Moje doświadczenie w tej dziedzinie zamyka się do odsłuchu Denona (niestety nie pamiętam żadnej nazwy, był to zestaw 2.0 i grał fajnie z ładnym basem)i na co dzień głośniczków komputerowych Logitech z 3e. Do nagłośnienia mam 20m^2 (54m^3), górny przedział do w jakiego chciałbym się ograniczyć to ~5000zł za sys. 5.1, bądź 2.1 jeżeli będzie sens na tyły podpiąć obecne głośniczki Technics SB-HD350. Więc tak, na początku zastanawiałem sie nad opcją Onkyo TX-SR 607 + jbl northridge cine pack jednak po przeczytaniu paru tematów doszedłem do wniosku że negatywne opinie muszą się z czegoś wywodzić ;) Mimo iż wiem że moja kwota nie pozwala na sprzęt lepszej klasy to jednak negatywne opinie wpływają dość ,,negatywnie" na kupującego hmm, w poszukiwaniu mojego idealnego zakupu, w wolnej chwili wyruszyłem do sklepu (muzycznego nie mediamark) w którym sprzedawca polecił mi amplituner Harman Kardon AVR 255 i zestaw głośników Rubicon kolumny RP-36F + sobwoofer (mniejsza wersja Rubicon RSUB 12?) tyły i centralne nie pamiętam ale chyba w tej cenie niema za dużo możliwości. Później dalej szukałem w internecie czekając aż zakończy się aktywacja konta na audiostereo :) W tym międzyczasie zainteresowały mnie głośniki Celestion F38 w kombinacji z Rubicon RSUB 12 + wspomniane wyżej Technics SB-HD350 na tyły (przynajmniej tymczasowo).

Jak już mówiłem wcześniej jestem początkującym w dziedzinie sprzętu Hifi, chciałbym aby zestaw grał ,,miękki bass" a resztę jak najlepszą za tą cenę :) Dodam jeszcze że preferuje raczej bardziej cisze niż ogrom decybeli oraz że ów zestaw miałby służyć do filmów i muzyki (no bo nie do podlewania kwiatków ;) z lekkim podkreśleniem słowa ,,filmów".

Bardzo Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc w wyborze i propozycje.

Dziękuje i Pozdrawiam.

A dlaczego HK?

Ja bym proponowal cos z Denonem 1910.Np Denon AVR-1910 + DVD-1800BD + Quadral Quintas 500.

W ogole ,to poprzegladaj sobie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A dla mnie Denon 1910 wygląda tandetnie w tej plastikowej obudowie. Faktycznie zastanawiał bym się nad Onkyo albo Harmanem ten drugi mozna dostac taniej. Ja szczerze powiem nie natknąłem sie jeszcze na negatywne opinie o tym amplitunerku ,a jeśli chodzi o kolumny do kina domowego to chyba jednak wolal bym ten pack JBL. Słuchałem ich własnie z Onkyo 607 Denon 1910 i Harman 255. Powiem szczerze ze Rubicona nigdy nie slyszalem ale watpie by byly w stanie rywalizować z E/ES 80/90 i E/ES 150.

dlaczego nie byłyby w stanie ? z tego co widzę to te Rubicony 36 (fronty) kosztują 1,5k więc bardzo prawdopodobne, że grają nawet lepiej od JBL E/ES (są przynajmniej 2x za drogie w stosunku do swojego tandetnego brzmienia)

z JBL i tak swojego upragnionego "miękkiego" basu kolega nie uzyska, reszta pasma też jakością nie grzeszy a do tego ta cena... z Celestion F38 powinno być sporo lepiej i taniej (do HK i Onkyo będą dobrze pasowały)

Yamaha NS 555 lub NS 777 ma zdecydowanie najlepszy bas z całego towarzystwa, ale brakuje trochę góry i przestrzeni w porównaniu z Celestionami, więc jasno grający amplituner byłby tu wskazany (np właśnie Denon), choć jeśli bardziej zależy koledze na dynamice i mocnym uderzeniu to można by też połączyć z HK lub Onkyo

Wybrałem HK ponieważ został mi polecony w sklepie oraz dlatego że otrzymał pozytywne opinie recenzentów :) Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Słyszałem że Denony ,,zamulają" ale to chyba bardziej wynika z tego jakie się głośniki podepnie. Quadral Quintas 500 są porównywalne z zestawem JBL Northridge?

Więc najbardziej przemawia do mnie zestaw: Yamaha NS 777 + Yamaha NS-C444 + Yamaha NS-333 razem wyjdzie koło 3000zł + jeszcze amplituner tak koło 2000zł najprawdopodobniej Denon, ewentualny subwoofer w późniejszym czasie :) Z decyzją się jeszcze wstrzymam (może ktoś jeszcze coś ciekawego napisze:), może w weekend uda mi się posłuchać takiego zestawu.

jeszcze kwestia mocy, Denony są raczej słabe, HK i Onkyo w miarę mocne

najlepsza opcją byłby amplituner + wzmacniacz stereo (nawet używany), oczywiście o ile chcesz wycisnąć w pełni możliwości tych kolumn (niekoniecznie pod względem mocy)... patrząc pod tym kątem to najlepiej wypada HK który ma wyjście pre out i umożliwia takie połączenie ze wzmacniaczem, Denon i Onkyo mają, ale dopiero wyższe modele, kosztujące >2k (Denon od serii 23xx w górę, Onkyo od 70x w górę)

Tak to jest bardzo ważne, hmm który amplituner z tańszych Denonów 23xx jest warty uwagi? Wzmacniacz najlepiej używany aby kwoty nie naciągać zbytnio :) Jak będę znów w domu to popatrzę może na allegro. Jaką kwotę należało by przeznaczyć na używany wzmacniacz?

Jednak chciałbym w miarę utrzymać się przy założonym budżecie i ewentualnie z biegiem czasu uzupełniać cały zestaw. Więc może wzmacniacz odłożę na później, zobaczę jak gra to wszystko razem i wtedy zacznę ,,bawić się" w ewentualne poprawki. Więc potrzebuję dość solidną podstawę (w granicach budżetu:). Może Denon AVR-2309 będzie dobrym wyborem? Cena ~2500

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.