Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon AVR 255/Onkyo TX-SR 607 + Celestion, Rubicon


22 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Harman Kardon AVR 255/Onkyo TX-SR 607 + Celestion, Rubicon

 

Witam. Jest to mój pierwszy temat na tym forum jak i po raz pierwszy staję przed wyborem kina domowego :) Moje doświadczenie w tej dziedzinie zamyka się do odsłuchu Denona (niestety nie pamiętam żadnej nazwy, był to zestaw 2.0 i grał fajnie z ładnym basem)i na co dzień głośniczków komputerowych Logitech z 3e. Do nagłośnienia mam 20m^2 (54m^3), górny przedział do w jakiego chciałbym się ograniczyć to ~5000zł za sys. 5.1, bądź 2.1 jeżeli będzie sens na tyły podpiąć obecne głośniczki Technics SB-HD350. Więc tak, na początku zastanawiałem sie nad opcją Onkyo TX-SR 607 + jbl northridge cine pack jednak po przeczytaniu paru tematów doszedłem do wniosku że negatywne opinie muszą się z czegoś wywodzić ;) Mimo iż wiem że moja kwota nie pozwala na sprzęt lepszej klasy to jednak negatywne opinie wpływają dość ,,negatywnie" na kupującego hmm, w poszukiwaniu mojego idealnego zakupu, w wolnej chwili wyruszyłem do sklepu (muzycznego nie mediamark) w którym sprzedawca polecił mi amplituner Harman Kardon AVR 255 i zestaw głośników Rubicon kolumny RP-36F + sobwoofer (mniejsza wersja Rubicon RSUB 12?) tyły i centralne nie pamiętam ale chyba w tej cenie niema za dużo możliwości. Później dalej szukałem w internecie czekając aż zakończy się aktywacja konta na audiostereo :) W tym międzyczasie zainteresowały mnie głośniki Celestion F38 w kombinacji z Rubicon RSUB 12 + wspomniane wyżej Technics SB-HD350 na tyły (przynajmniej tymczasowo).

Jak już mówiłem wcześniej jestem początkującym w dziedzinie sprzętu Hifi, chciałbym aby zestaw grał ,,miękki bass" a resztę jak najlepszą za tą cenę :) Dodam jeszcze że preferuje raczej bardziej cisze niż ogrom decybeli oraz że ów zestaw miałby służyć do filmów i muzyki (no bo nie do podlewania kwiatków ;) z lekkim podkreśleniem słowa ,,filmów".

 

 

Bardzo Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc w wyborze i propozycje.

 

Dziękuje i Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego HK?

Ja bym proponowal cos z Denonem 1910.Np Denon AVR-1910 + DVD-1800BD + Quadral Quintas 500.

W ogole ,to poprzegladaj sobie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Denon 1910 wygląda tandetnie w tej plastikowej obudowie. Faktycznie zastanawiał bym się nad Onkyo albo Harmanem ten drugi mozna dostac taniej. Ja szczerze powiem nie natknąłem sie jeszcze na negatywne opinie o tym amplitunerku ,a jeśli chodzi o kolumny do kina domowego to chyba jednak wolal bym ten pack JBL. Słuchałem ich własnie z Onkyo 607 Denon 1910 i Harman 255. Powiem szczerze ze Rubicona nigdy nie slyszalem ale watpie by byly w stanie rywalizować z E/ES 80/90 i E/ES 150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie byłyby w stanie ? z tego co widzę to te Rubicony 36 (fronty) kosztują 1,5k więc bardzo prawdopodobne, że grają nawet lepiej od JBL E/ES (są przynajmniej 2x za drogie w stosunku do swojego tandetnego brzmienia)

z JBL i tak swojego upragnionego "miękkiego" basu kolega nie uzyska, reszta pasma też jakością nie grzeszy a do tego ta cena... z Celestion F38 powinno być sporo lepiej i taniej (do HK i Onkyo będą dobrze pasowały)

Yamaha NS 555 lub NS 777 ma zdecydowanie najlepszy bas z całego towarzystwa, ale brakuje trochę góry i przestrzeni w porównaniu z Celestionami, więc jasno grający amplituner byłby tu wskazany (np właśnie Denon), choć jeśli bardziej zależy koledze na dynamice i mocnym uderzeniu to można by też połączyć z HK lub Onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem HK ponieważ został mi polecony w sklepie oraz dlatego że otrzymał pozytywne opinie recenzentów :) Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Słyszałem że Denony ,,zamulają" ale to chyba bardziej wynika z tego jakie się głośniki podepnie. Quadral Quintas 500 są porównywalne z zestawem JBL Northridge?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najbardziej przemawia do mnie zestaw: Yamaha NS 777 + Yamaha NS-C444 + Yamaha NS-333 razem wyjdzie koło 3000zł + jeszcze amplituner tak koło 2000zł najprawdopodobniej Denon, ewentualny subwoofer w późniejszym czasie :) Z decyzją się jeszcze wstrzymam (może ktoś jeszcze coś ciekawego napisze:), może w weekend uda mi się posłuchać takiego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kwestia mocy, Denony są raczej słabe, HK i Onkyo w miarę mocne

najlepsza opcją byłby amplituner + wzmacniacz stereo (nawet używany), oczywiście o ile chcesz wycisnąć w pełni możliwości tych kolumn (niekoniecznie pod względem mocy)... patrząc pod tym kątem to najlepiej wypada HK który ma wyjście pre out i umożliwia takie połączenie ze wzmacniaczem, Denon i Onkyo mają, ale dopiero wyższe modele, kosztujące >2k (Denon od serii 23xx w górę, Onkyo od 70x w górę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest bardzo ważne, hmm który amplituner z tańszych Denonów 23xx jest warty uwagi? Wzmacniacz najlepiej używany aby kwoty nie naciągać zbytnio :) Jak będę znów w domu to popatrzę może na allegro. Jaką kwotę należało by przeznaczyć na używany wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem Don111 co Ty o tej mocy tak piszesz.Ja mam Denona 2307 i daje rade.Fakt ,fronty napedza wzmak stereo ale jak go niebylo to tez niemialem problemow na powierzchni 30m2.Do tego mam (tak niechwalone JBL) i brzmienie bardzo mi odpowiada.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy ze ceny wzmacniaczy zaczynają sie od 300 i ida w gore dosc mocno wiec kwestia jakiej jakosci i jakiej mocy szukasz. Moze warto w taki mrazie poszukac amplitunera wyzszej klasy ktory ma juz calkiem przyjemny tryb stereo np. Onkyo 805 lub 806

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chciałbym w miarę utrzymać się przy założonym budżecie i ewentualnie z biegiem czasu uzupełniać cały zestaw. Więc może wzmacniacz odłożę na później, zobaczę jak gra to wszystko razem i wtedy zacznę ,,bawić się" w ewentualne poprawki. Więc potrzebuję dość solidną podstawę (w granicach budżetu:). Może Denon AVR-2309 będzie dobrym wyborem? Cena ~2500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jednak jestes przekonany na Denona. Widze tez ze jestes z Krakowa, wiec masz mozliwosc bezposrednio porownac Denona 2309 z Onkyo 607 powiedzmy na kolumnach o ktorych myslales wczesniej... JBL ES 80/90/100 zainteresowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.