Skocz do zawartości
IGNORED

słodkie szesnastki mmm... czyli... wielgachne monitory na szerokopasmowcach!


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie wkleić nie wiem czy się na to natknęliście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na 2 stronie konstruktor opisuje dźwięk swojego "materaca"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: niutek

 

może wypróbujemy firmę Avcon?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

deklarują, że:

"możemy się podjąć wykonania zestawu o parametrach dokładnie dopasowanych do Państwa wymagań.

Po wykonaniu wstępnej wersji projektu oraz zamodelowaniu go za pomocą obudowy testowej , zestaw poddany będzie pomiarom w celu eliminacji ewentualnych nieprawidłowości. Kolejny etap to przeprowadzenie wspólnie z Państwem sesji odsłuchowych. Dzięki temu istnieje możliwość skorygowania parametrów zwrotnicy a co za tym idzie uzyskanie właściwego brzmienia zestawu.

Ostatnim etapem jest wybór sposobu wykończenia zestawu."

 

firma wykonała ponoć zestawy na zamówienie dla Redaktora wg projektu innego użytkownika AS

 

a kolega RADUL (w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )napisał:

 

RADUL, 11 Lis 2009, 08:19

 

>P. Przemysław z Avconu to prawdziwy PASJONAT - mnie zaprosił na wieczorną (dość długą) prezentację

>swoich konstrukcji, pomimo, że wcale nie deklarowałem chęci zakupu którejkolwiek z nich.

> Nie znając mnie wcześniej, pożyczył mi opakowanie i pomógł spakować zakupione (NIE OD NIEGO)

>kolumny.

>Podczas prezentacji "przetestowaliśmy" przywiezione przeze mnie monitorki, które ocenił dosyć

>pozytywnie (dla przykładu P. Michał z AA zawsze "wiesza psy" na konstrukcjach konkurencji). Dla

>sprostowania dodam, że moje monitorki, choć w swojej cenie to konstrukcje wybitne, to nawet dla

>najtańszych konstrukcji Avcon żadną konkurencją nie są.

>Z przesłuchanych kolumn największe wrażenie zrobiły na mnie AVALANCHE REFERENCE MONITOR.

>Wygląd "ala'Altus" ale brzmienie i wykonanie z zupełnie innej bajki (zwrotnice z najlepszych

>elementów umieszczone w zewnętrznych, drewnianych skrzyneczkach i solidne podstawki w komplecie, do

>tego "znikają" nawet w niewielkim pomieszczeniu), ale na te raczej jeszcze długo nie będę mógł sobie

>pozwolić, być może LEVANTERY kiedyś zagrają u mnie w domu. Odsłuch i rozmowa bez pośpiechu, choć

>było już dosyć późno.

>P. Przemysław pokazywał mi swoje wcześniejsze projekty (nawet te nie do końca udane) i zaproponował

>pomoc w zrobieniu własnej konstrukcji - tak nie postępuje człowiek nastawiony tylko na zysk i

>"złapanie klienta".

 

koszty oczywiście biorę na siebie

 

co myślisz - spróbujemy wypróbować firmę Avcon w zakresie pomierzenia i dostrojenia materacyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koszty bierzesz na swoje barki ,to oczywiście ,jak pisałem wielokrotnie materac jest do twojej dyspozycji.Ja niestety mam teraz inne wydatki.Oczywiście w tym wypadku cały splendor spływa na Ciebie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splendor dla graafa jest najważniejszy, obojetne jaki byle by był

jesli prawda jest to co piszą ludzie ze XYX i jego klony to twoje dzieło graafie to zaczynam watpic w sens istnienia tego forum i sposobu moderacji na nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 11 Lis 2009, 17:08

 

>XYX i jego klony to twoje dzieło graafie to

 

To nie jest prawda, nawet jeśli masz na myśli XYZ.

 

Cir, nie czepiaj się graafa, kiedy akurat założył bardzo sensowny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ten Visaton ma jeszcze taka zaletę iz mechanicznie da sie ładnie ich dużą ilośc umieścić koło siebie..jest prawie kwadratowy..przy odpowiednim stelażu ze sklejki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasem niby nic się nie dzieje, ale jednak prototyp pojechał od niutka do firmy Avcon

 

tym samym szanse na ukończenie w pełni udokumentowanego projektu znacząco wzrosły :-)

 

pozdrawiam kolegów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny. Grają fajnie - naprawdę otwarte brzmienie z fajną barwą i oddechem. Istnieje pewien niedostatek basu, ale to w końcu OB, więc nie jest źle. Barwa niskich rejestrów oraz atak jest iście audiofilski. W każdym razie polecam szukać ich na rynku wtórnym.

Swoją drogą zastanawiam się co dałoby wymiana komponentów zwrotnicy na wysokiej klasy aktualne (np cewki taśmowe, kondensatory dobrej klasy,np MKT, okablowanie dobrej klasy).Pewnie kiedyś sprawdzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolumienki sa klasa :) a ze ta linia zostala zucona w zapomnienie to kwestia kosztow .duzo glosnikow.!!! wiadomo ,towar tanszy wypiera z rynku towar drozszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda bo to by dzis w epoce "wasko-torowych" kolumienek niezwykłe okazy...oczywiscie swierszczyki o tematyce audio i ich cudownie złotousi redaktorzy napisali by, że są be i nieaudiofilskie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zainteresowanych Kolegów!

 

sporo pomiarów zrobione, ale są one w formie dość nieczytelnej dla amatora

w każdym razie znajomy, który zna się na rzeczy mówi, że są zaskakująco (zaskakująco dla niego) dobre

przydałoby się zrobić jeszcze kilka pomiarów i zedytować je do formy, która odpowiadałaby pomiarom robionym przez polskie Audio, Stereophile (najlepiej) lub Soundstage, żeby można było wkleić je na forum i czegoś się dowiedzieć przez porównanie

 

niestety Przemek jest teraz zajęty zamówieniami z (jak mówią prawnicy) "wcześniejszym pierwszeństwem" i trzeba będzie jeszcze poczekać

 

ponadto aura delikatnie mówiąc nie sprzyja pomiarom outdoor ;-) a w pomieszczeniu nie wszystko da się zrobić :-(

 

pozdrawiam!

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to cieszy , inna sprawa czy znajdzie to jakis final (kibicuje na tak!!!!!).przypomniala m i sie pewna historia , mam nadzieje ze niebedziecie mieli mi za zle ze ja przytocze .... kiedys dla kumpla muzyka zaprojektowalem zestawy glosnikowe estradowe , maly byc nieduze wiadomo ze ze srednimi i wysokimi tonami niema problemu , kwestia glosnikow a nie obudowy ale niskie mialy miec wykop przy malej objetosci (problem przy przewozeniu i noszeniu)i jeszcze jedno, bylo malo kasy wiec w gre wchodzily tylko najtansze glosniki w roku 94 !!! zaprojektowalem ,zrobilismy ,koles pogral kilka imprez ,zarobil troche kasy i pojechal do znanej firmy w polsce wymienic te glosniki tanie na firmowe Beyma .....jak wrocil to przyszedl do mnie i mowi ... kurcze Arek wiesz ze te twoje kolumny ci ludzie caly dzien mierzyli w jakiej specjalnej komorze dziekowej ,ja tylko uslyszalem jak mowili ...jak te obudowy graja ... konniec opowiesci :) wiec mam nadzieje ze wam koledzy uda sie cos zrobic i zarobic !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cadam mowisz i masz ======================================================================================================================================================================================

======================================================================================================

=======================================================================================================

=================================================================================================

znasz to prawda ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: cadam, 20 Gru 2009, 19:41

 

>graaf

>Wrzuć pomiary jakie masz bo nie mogę się doczekać.

 

niestety nie mam nic co nadawałoby się do publikacji "ot tak" bez wprowadzenia zamętu

 

oczywiście coś tam mam, ale moim zdaniem są to pomiary w zupełności niemarodajne i nie będę ich publikować, zresztą nie zapłaciłem za nie więc można uznać, że w ogóle nie mam do tego prawa

 

jak ktoś chce może próbować zwrócić się o ich udostępnienie do Avconu

 

ja aktualnie, dopóki materac nie wróci do niutka, mówię "pas"

 

to nie jest koniec projektu, ale jest to koniec inicjatywy "pomiary w Avconie", nic z tego nie wyszło, szkoda, ale tak bywa

 

firmie Avcon dziękuję za dobre chęci

 

pozdrawiam zainteresowanych i życzę Wesołych Świąt!

graaf

 

ps.

kilka rzeczy, które wynikają (czy raczej zostały potwierdzone) w tych pomiarach jeśli chodzi o matrycę 16 Tesli:

1) f3 bez uwzględnienia "room gain" jest ok. 85-90 Hz (tyle ile na symulacjach)

2) matryca jest bardzo kierunkowa - wąski sweet spot

3) im dalej tym lepsza integracja matrycy w zakresie wysokich tonów, na dystansie 250 cm na osi jest już +/- dB do 6 kHz (od 500 Hz) a -6 dB jest ok. 11-12 kHz, wyżej już leci ostro w dół, ale być może na dystansie 300 cm wyszłoby i to co wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciekło "2"

 

miało być oczywiście:

"+/- 2 dB do 6 kHz (od 500 Hz) a -6 dB jest ok. 11-12 kHz"

 

poniżej 500 Hz pomiary dają niejednoznaczne rezultaty, ale wszystko wskazuje na widoczne także na charakterytyce pojedycznej Tesli wzmocnienie podzakresu niższej średnicy/wyższego basu, ale o ile i w którym miejscu jest szczyt nie sposób dojść

 

nie wiem też gdzie jest - 6 dB na basie, chyba ok. 60 Hz, ale to domysły na podstawie niejednoznacznych pomiarów NF, na symulacjach wychodziło ok. 70 Hz

 

aha - jeszcze jedno - skuteczność jest zgodna z teorią tj. ok. 95 dB/W/8 omów, czyli jest ewentualnie z czego ciąć, jeśli celem byłoby wyciśnięcie maxa pasma z matrycy, może by się dało nawet od 60 Hz do 12 kHz, a w przy ścianie czy w rogu jeszcze niżej zaś przy dystansie odsłuchu 3 m lub więcej od głośnika to i wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna uwaga - wszystko to z niezbyt dużej (jak na tę liczbę głosników) obudowy zamkniętej i bez modyfikacji głośników, która mogłaby wyciągnąć górę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie nada się lepiej niż ARN 100

 

ma nie tylko znacznie wyższy Fs i Qts, ale i bardzo postrzępioną charakterystykę pozbawioną pożądanego kształtu wznoszącego

 

skorygowanie tego co by wyszło z połączenia 16-tu takich głośniczków mogłoby być skomplikowane

 

przy okazji pouczający obrazek z firmowej dokumentacji Tesli jak bardzo zmienia charakterystykę małego głośnika odpowiednie impregnowanie/lakierowanie membrany

 

głośniki, których charakterystyki wklejam niżej różnią się wg producenta tylko i wyłącznie zastosowaniem w drugim przypadku impregnowania/lakierowania membrany

wysokość głównego piku rezonansowego uległa istotnemu obniżeniu i pojawił się zakres 7-10 kHz

 

zresztą zasadnicze znaczenie ma sposób lakierowania, w tym przypadku nieoptymalny, mogłoby być istotnie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5623-100007089 1261654731_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

atmeg, 6 Lis 2009, 18:31

>obiecalem cos wiecej dowiedziec sie na temat tych zestawow kiedys przezemnie odsluchiwanych.Firma

>Thorens typ HP ,dokladniej modelu kolega niepamietal.Na szybko znalazlem w necie cos , mogla byc to

>jedna z tych konstrukcji.

Informacja na temat kolumn Thorens seri HP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu do kupienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ok! kolejne podejście do tematu, tym razem za oceanem i "z dużym wykopem" (dzięki wyprzedaży w Partsexpress) tj. 10x10 czyli 100 (słownie - STO) 2-calowych głośniczków na kanał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pierwsze wrażenia po odsłuchu mono i deklaracja budowy drugiego kanału:

"OK first listen: I like it!, they go very loud!!! I don't think I've ever felt midrange before lol, very small sweet spot though, they're very detailed, vocals are suprisingly clear and I can hear things in some songs that I listen to a lot that I never knew were there, bass is tight but not very deep.

I'll have to make the other one now"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam!

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łobrazek dla łozdoby wontka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega zza oceanu "rozpozna bojem" to się niewykluczone, że przymierzę, pewien szkopuł w tym, że u nas nie ma takich fajnych wyprzedaży jak w Partsexpress ;-))

 

co do pomiarów to w tamtym wątku wyżej wiszą niektóre pomiary 4x4 na Teslach, o których była mow w tym wątku wyżej

doświadczenie tej próby uczy, że nie jest łatwo zrobić pomiar czegoś takiego, gdzie "integracja" ma miejsce na dystansie przynajmniej 250 cm, a na "zwyczajowych" pomiarowych 100 cm nie wychodzi nic co miałoby cokolwiek wspólnego z tym co się słyszy

 

mam nadzieję, że jeśli na diyaudio pojawią się pomiary to będą zrobione jak trzeba, inaczej możemy mieć powtórkę z rozrywki czyli scenariusz: "po zrobieniu niewłaściwych pomiarów przestaję wierzyć w to co słyszę bo taki ze mnie 'obiektywista'" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.