Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran do projektora??


daro896

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę czy ktoś może mi odp na pytanie jakie firmy produkujące ekrany są godne uwagi i polecenia to znaczy:

-nie wyginają się

-nie falują itp.

Ekran ma mieć około 90 cali. Stawiał bym na mattgrey. Elektryka nie konieczna jeżeli ma niezawodną opcje zwijania ręcznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę tematów już było na ten temat ... wystarczy poczytać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam KRAFTMANN BusinessClass HD. Elektryczny w bdb cenie. Jakość super. Porównywalnie z innymi w cenie 4-5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i doleciałem do 2007r i takiego zapytania nie było.

 

Wielkie dzięki Blady99.

 

Jak by ktoś jeszcze znał jakieś firmy,bardzo proszę o podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrej konstrukcji to patrz przede wszystkim na ekrany Avers, Adeo i Viz-Art. Jeśli chodzi o Kraftmana - to przede wszystkim seria BusinessClass - naprawdę dobre wykonanie.

 

Np coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ekran Aversa - polskiego producenta, ktory eksportuje na cala Europe - wiec co do jakosci mozesz byc spokojny - pamietaj ze jest to cena akranu recznie rozwijanego - one tyle kosztuja.

Duzym plusem Aversu jest mechanizm roziwjania - jeden z lepszych na rynku.

 

Jedyne co moglbym polecic to dobranie sobie do niego BGroundu - czarnych 5 cm ramek dookola, które znacznie poprawią komfort oglądania, wzmocnią kontrast i dadzą efekt kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest jakość Awers????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fala na fali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie cena za tani ekran, sam kiedyś miałem taki za 1000pln i po jakimś czasie fałdy się pokazały. Jak kupiłem porządny-elektryczny z napinaczem, to problemy się skończyły.

Wydałem wprawdzie 5000pln, ale nie żałuje ani złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść,

Ja używam KRAFTMAN MatGrey o szerkosci 240cm z czarnymi ramkami. Ogólnie jakość obrazu jest niezła. Jedynym poważnym mankamentem są poziome prążki, wyglądające jakby ekran odcisnął się na rolce. Jednak mnie się wydaje, że jest to nierównomierność nałożenia powieszchni projekcyjnej na "płótno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! może każdy wypowie się o swoim ekranie. Proszę, to by wiele pomogło nie tylko mi ale i innym użytkownikom tego forum może być fajny temat:) Ekran to nie sprzęt audio albo działa albo jest do dupy, wiec krótka ocena swoich ekranów dałaby wiele info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kraftmana Matt Grey o szerokości 265 cm i potwierdzam występowanie poziomych fałd. Podczas projekcji jest to jednak widoczne tylko jak jest wyświetlany jasny jednolity obraz np. niebo więc tragedii nie ma. Nie zmienia to faktu, że jest to poważna wada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że powyższe zdjęcie wysłałem do sprzedawcy. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Witamy serdecznie Panie xxxxxxxx!

 

Po analizie zdjec wyslanych do nas na maila serwis nie stwierdził zgłaszanych przez Pana usterek, tj. pofałdowań powierzchni większych niż takie, które mogą wynikać z konstrukcji ekranu oraz naturalnego sposobu układania się powierzchni. W związku z tym nie możemy poki co wymienić tego ekranu w ramach reklamacji, chyba ze otrzymamy od Pana zdjecia pokazujace deformacje obrazu w trakcie projekcji czyli wplywajace negatywnie na wyswietlany obraz. Kazde bowiem plotno w czasie projekcji pracuje ze zrodlem swiatla nakierowanym frontalnie do niego. Zewnetrzne zrodla swiatla poza projektorem powinny byc wylaczone. Na zdjeciu swiatlo pada wyraznie z boku w plaszczyznie plotna, i nie ma takiego ekranu na rynku nawet BusinessClass na zamowienie z plotnem DaLite'a o gramaturze 2 x wiekszej, za cene ok 5 500 - 7 000 PLN netto przy tym wymiarze erkanu, ktory umozliwi uzyskanie przy tej wielkosci idealnie plaskiej powierzchni. Jedynie ekrany z bocznymi napinaczami maja szanse spelnic te wymagania, te jednak kosztuja wielokrotnie drozej, a i tu srodkowa czesc plotna przy tym formacie nie bedzie idealnie gladka przygladajac sie jej w swietle bocznym.

 

Prosimy wziąć pod uwagę, że konstrukcja tego typu ekranów (brak dodatkowych napinaczy) dopuszcza nieznaczne pofałdowania powierzchni, szczególnie w okolicach widocznych na zdjeciu badz tez pionowych czarnych krawędzi malowanych w podwyzszonej temperaturze. Należy również pamiętać, że po rozwinięciu po pewnym czasie powierzchnia się nieco rozprostowuje pod wpływem ciężaru dolnej listwy obciazajacej.

 

Dzial techniczny, do ktorego wyslalismy korespondencje, chcialby uzyskac jeszcze zdjecie z projekcji filmu pokazujace deformacje obrazu, poniewaz 'mikrodeformacje' nie majace wplywu na wyswietlany obraz nie sa podstawa do zglaszania reklamacji.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub watpliwosci prosimy kontaktowac sie mailowo lub telefonicznie, chetnie pomozemy."

 

Odpowiedź bardzo obszerna lecz raczej nie pozostawiająca złudzeń co do szans uznania reklamacji. Dodatkowych zdjęć z projekcji nie wysyłałem bo przedmiotowa wada jest widoczna w zasadzie tylko przy ruchomym, jasnym, zwłaszcza jednolitym obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpowiedź była podobna, z tym, że ja tylko opisałem wadę, bez wysyłania zdjęć. Odpowiedzieli zaocznie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAR -

a co ty byś chciał od ekranu za 500-700 zł? Idealnie płaski? Trzeba było kupować z napinaczem, ale wtedy cena jest x10. Takie pofałdowanie to normalna rzecz, nie przeszkadza w oglądanie filmu, no chyba ze masz ekran 120' w pokoju 15m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Blady99

 

Czy ja tu wylewam żale, że spodziewałem się super jakości po tym ekranie ? Jeżeli tak to chyba masz problem z rozumieniem tekstu. W przeciwieństwie do wielu potrafię krytycznie spojrzeć na dokonany zakup i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi aby wiedzieli co biorą.

Fakt, ekran był najtańszy na rynku (chyba dwa razy tańszy od Projekty) ale nie kosztował 500 zł ale ok. 1700 zł.

Kupując ekran bez napinaczy każdy powinien się liczyć z powstawaniem mniej lub bardziej widocznych pofałdowań. Też się z tym liczyłem ale miałem jednak cichą nadzieję, że ewentualne fałdki pozostaną bez wpływu na obraz. I faktycznie tak na początku było, te zniekształcenia widoczne na zdjęciu początkowo były mniejsze i nie wpływały na obraz.

Rzeczywiście ekran to 120" ale pokój ma trochę więcej niż 15m2, odległość projekcji wynosi niecałe 5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat używam ekranu Suprema 240/135 white matt, zero problemów z pofałdowaniem, łatwy montaż. zwijanie i rozwijanie ręczne. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat czeska Projecte, bez zastrzezen.

Dla znajomej kupowalem do celow prezentacyjnych AVTek Wall Pro - nie polecam. Widac falowanie golym okiem, brzeg ekranu po kilkukrotnym otarciu sie bluzka juz zaczyna sie strzepic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"""Mam Kraftmana Matt Grey o szerokości 265 cm i potwierdzam występowanie poziomych fałd""""

 

 

 

Witam.

 

Mam identycZny ekran i bardzo czułe oko - u mnie nic takiego nie występuje.

Kiedy kupiłeś ekran, jak długo go użytkujesz i z jakim projektorem ?

Abberacja to może być powód optycznej iluzji przy projektorze DPL. Nałóż

na ekran w miejscu tych skaz kawałek białego bristolu - czy znikają zniekształcenia?

Rozumiem, że jest on elektrycznie rozwijany, a nie ręcznie, gdzie pojawiają się naprężenia.

 

Widziałem już wiele - to jest najlepszy stosunek jakości do ceny, a większość producentów

korzzysta z tego samego materiału dyktując przy okazji jakieś kosmiczne ceny, jeśli ktoś

ma ochotę na wydanie kilku/nastu tysięcy na ekran, to czemu nie ... STEWARDA sprzedają w Polsce. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.