Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do metalu do 10k pln


voivod

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszczenie: 12m2 wytłumione.

Muzyka: wszelkie odmiany metalu z akcentem na progresję (Death, Atheist, Aghora, Voivod, Metallica, Iron Maiden, Pantera itd.)

Obecnie:Paradigm Studio 20v4, Roksan Caspian, ShigirakiClone, NosDAC - gra to świetnie ale może można jeszcze lepiej

Oczekiwania:Granie z mięchem, krótkim basem, słyszalnymi wybrzmieniami czyli tak jak teraz tylko jeszcze lepiej

Monitory Będą grać z wzmacniaczem Roksan Caspian a docelowo z Accuphase E-2xx lub E-3xx.

Z usilnego studiowania forum w oko mi weszły Kef Reference 201/2, B&W 805, lub coś Sonus Faber Co Wy na to. Doradzie o czym rozmawiać w salonie.

Do wydania około 10k pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ja z chęcią tego bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Te Enigmy też ciekawe. Wyglądają jakoś tak... jakby mogły dobrze zastąpić Proaki Studio 100...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef 201/2 kosztują prawie 20k, a nie 10. Jako nieliczne monitory są trójdrożne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Metalu monitory sa za małe,słuchając tego typu muzyki musisz mieć kolumny o odpowiednim odwzorowaniu basu a jak wiesz zapewne monitory nim nie grzeszą.A jak takowe trójdrożne i z dużym niskotonowcem znajdziesz to będą wielkie prawie tak jak podłogowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 m2 to i nie każdy monitor się nadaje. W muzyce metalowej głównym problemem imho jest kiepska jakość sporej części nagrań i na ograniczeniu skutków tego zjawiska bym się skupil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację prawi @JarlBjorn,hardcore'a i thrash'u na monitorach dzielących muzykę na plankton nie posłuchasz,riffy nie mają masy,a przestery gitarowe rozbite na części pierwsze brzmią karykaturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że da radę (po)słuchać metalu na monitorach i to wcale nie na takich za 20 czy 10 tysięcy, ani nawet nie za pięć. Miałem w swojej karierze dwa razy (od dwóch różnych producentów) takie monitory i nawet dawały radę. Żadne tam kosmiczne wynalazki czy egzotyczne cuda na kiju, tylko klasyczne połączenie dużego revelatora D2905/9900 Scan Speaka i starej poczciwej węglowej osiemnastki np. 18W8545 czy 18W8535. Ostatnio nawet się przymierzałem do czegoś podobnego, tyle że z membraną bierną zamiast BR i taki zestaw już z budami w AkustyKu stoi za jakieś sześć koła. Sonus Faber za to samo (Electa Amator II) woła trzy razy tyle, z tym że dodatkowo wysokotonowiec u Sonusa, to jakiś żart chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szacunek za nicka dla założyciela wątku;)

Tak na marginesie,widziałem nie tak dawno temu Voivod'a live,krótka rozmowa z M.Langevine'm i wspólna fotka to pamiątki z koncertu.Nieodżałowany Piggy...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth HL5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spendor SP1/2R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 28 Paź 2009, 21:19

 

Oczywiście,że da radę posłuchać metalu na monitorach,tylko należy wziąć pod uwagę,że większość produkcji hevy to shit,tu nie słucha się przecież żeby oceniać czy wokalistka śpiewa na wdechu czy wydechu;)

Przerabiałem temat,z tego też powodu przy dużych rozterkach i z łezką w oku rozstałem się z moimi bowersami 805,jest teraz niezły czad przy ostrzejszej muzyce,nieco gorzej w jazzie i okolicach ale da się wyżyć.Kompromisy...niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@americano,nie uważasz,że harbethy i spendory to dość egzotyczna propozycja do ciężkiego rocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kup sobie coś typowego do metalu czyli na sztywno zawieszonej membranie np. WML takiego wrzasku nie robia żadne kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie. Do takiej muzy wbrew pozorom musi być dobry środek i brytyjskie brzmienie się sprawdza, zwłaszcza, że nutka ciepła i wypełnienia nie szkodzi w metalu...

Inna opcja to thiele MCS1, genialne kolumny ale drogie.

Gdyby wzmacniacz był przewidziany inny - np. lampa na KT88 to zaproponowałbym również fantastyczne monitory EBEN X-Centric, ale tu cena jeszcze wyższa od thieli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich pod Lampą 60 W i uważam ,że są stworzone do takiej muzyki.Jest kilka czynników które wskazuja na nie.

-dynamika

-szybki twardy bas

-super jasne soprany -Tuba !!!

Tego samego dnia testowałem Herberthy i grały zupełnie inaczej bardziej miekko i delikatnie zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na thielach sprawdze za chwile dokładnie na modelu 2.3 .W sumie nie gustuje w metalu ale jedyna płyta jaką posiadam to Sepultura.Dokładnie na tym zestawie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 28 Paź 2009, 22:11

>Rewelacyjnie. Do takiej muzy wbrew pozorom musi być dobry środek i brytyjskie brzmienie się

>sprawdza, zwłaszcza, że nutka ciepła i wypełnienia nie szkodzi w metalu...>>

 

Co do dobrego środka,delikatnego ocieplenia i wypełnienia to chyba podstawa aby gitary ze stopą zagrały.

No a ja jakiś rok temu zamierzałem kupić SuperHL5 i człowiek z ogłoszenia nie chciał mi ich sprzedać ponieważ...."metalu to one nie zagrają",dosyć długo go nakłaniałem,chciałem je brać po cenie jaką wystawił,nie dał się przekonać.Zabawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę kolumny Dynaudio ? Do ostrego rocka, metalu osobiście bardzo odpowiada mi dźwięk Dynaudio ze względu na mozliwości przekazu niezwykle dużej energii, dynamiki bez słyszalnej kompresji. Góra pasma za to nie jest ostra co daje możliwość długich seansów muzycznych bez zmęczenia. Zwróć uwagę na model Contour S1.4, który spokojnie mieści się w Twoim budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77

zgadzam się co do WLM. Są energetyczne jak cholera.

W tym kontekście ciekaw jestem czy voivod słyszałeś monitory arturap na 8 calowych eminence alpha 8A

taki typ brzmienia idealnie pasuje do 12m i do ciężkiej muzy również, a koszty zrobienia są śmieszne, nawet gdyby użyć wysoki tweeter scana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nie słyszałem ale myśle ,że te divy można skopiować za śmieszne pieniądze !!! Jest gdzieś na DIY instrukcja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod

 

Masz wytlumione 12m2. W takim pomieszczeniu mozesz juz smialo sprobowac podlogowek. W troche wiekszym od Twego pokoju sluchalem Tempo VI w polaczeniu z integra Luxman, model L-505. Gralo to swietnie i pasowaloby do metrazu, ktorym dysponujesz. Osobiscie slucham w 9.5m2 i nie obawialbym sie tych Tempo, tyle, ze nie mam zbytnio mozliwosci manewrowania kolumnami (Audio Physic bywaja pod wzgledem ustawienia kaprysne a ja mam tylko jedno miejsce dla kolumn). Brzmieniowo mysle, ze pasuja do twoich oczekiwan.

 

Zgadzam sie z tym co pisal americano. Glosniki, ktore graja dobrze srednice to jest to czego szukasz. Ktos tu pisal, ze monitory dziela dzwieki na czesci pierwsze i dlatego nie pasuja do metalu czy innego ciezkiego grania. Moim zdaniem to nieporozumienie. Kazde dobrze zaprojektowane/brzmiace kolumny (podlogowe rowniez) powinny miec detaliczny i przejrzysty dzwiek. Sluchalem wielu kolumn podlogowych i dzwiek byl zawsze detaliczny. Te drogie podlogowce przebijaja moje podstawkowce jesli idzie o detal. Wcale nie graja ciemno lub jedna masa dzwieku. Natomiast kolumny podstawkowe, ktore maja jeden glosnik 15-18cm po prostu nie sa w stanie przekazac informacji o basie, wiec sluchajacy robi glosniej i glosniej i w efekcie ma jazgot sredniowysokotonowy i troche plumkajacego gdzies tam basu. I tu pewnie jest to bledne wyobrazenie o pdstawkowcach.

 

Ty jednak zdecydowales sie na monitory. Ani KEF, ani B&W nie przetwarzaja basu i niskiego basu. To co maja to jedynie sredni bas. Monitorem, ktorego szukasz mogly byc Totem Mani-2 Signature. Kompletnie znikaja z pomieszczenia (nawet przy zle zarejestrowanych plytach; a muzyka, ktorej sluchasz nie jest zbyt dobrze zrealizowana). Zostaje tylko muzyka. Polaczenie aluminiowego SEAS z tradycja Dynaudio X 2. Jedna siedemnastka na zewnatrz, druga w srodku w ukladzie isobarik. Wszystko to w sredniej wielkosci monitorze. No i zwrotnica (podziwialem, przepiekna) - te olejowe kondensatory. Rezultat to swietny bas, niedostepny dla konkrencji; chyba, ze tej stosujacej taki sam uklad isobarik. Gleboki, niskoschodzacy. Jego kontrola bedzie zalezec od amplifikacji. Perkusji mozna sluchac do znudzenia. Jest to instrument, ktory na tych kolumnach jest przekazywany naprawde bajecznie. W tym graniu jest duzo miecha, ktorego szukasz. Tylko nie wiem dlaczego chcesz miec ten krotki bas? Mi sie np. bardzo z tych kolumn podoba Metallica, LedZeppelin czy Jimi Hendrix. Tam gitary maja miecho, rozciagniecie i kontrole rownoczesnie. Nie ma sensu miec krotki bas. Po prostu do tych monitorow dokup wzmacniacz, ktory ma dobra kontrole basu i jak ma byc miecho w dzwieku to niech tez bedzie w miare neutralny lub lekko dociepla. Taki np. Krell by ci pasowal. Uzywana integra 40OXi chodzi za grosze. O wysokich tonach nawet nie bede wspominal, bo metalowy SEAS to chyba najlepszy glosnik w tej klasie. Jesli idzie o stereofonie i lokalizacje w przestrzeni - pierwsza klasa; byc moze sa lepsze monitory pod tym wzgledem ale ja sie dotad z takimi nie spotkalem. Serio. Poczytaj testy tych monitorow w prasie.

 

Cena tych kolumn na polskim rynku jest wysoka, zbyt wysoka. To jak nasz dystrybutor je wycenil to skandal i zlodziejstwo w bialy dzien. Jezeli nie uda ci sie stargowac tej ceny do przyzwoitej wartosci to masz dwie opcje. Pierwsza to ta, ktorej nie chcesz, czyli kupno z drugiej reki. I tu jest problem, bo malo ludzi chce sprzedac te kolumny. Powod - sa bardzo dobre. Druga to ta, azeby kupic je z Audiogon lub ebay od kogos z USA/Kanady. I tu gdybys mial jaja i poszedl na calosc to gwarantuje ci, ze mozesz miec nowiutkie kolumny za kwote jaka chcesz wydac. Trzeba tylko zrobic myk z clem i zaryzykowac troche. A bez ryzyka to tez mozna z USA ustrzelic tyle, ze beda z drugiej reki ale od pierwszego wlasciciela.

 

Musisz sie zdecydowac co chcesz. Bo Totem to design bardzo klasyczny. Zadnych fajerwerkow tutaj nie ma. Po prostu znakomity dzwiek, perfekcyjnie polozona okleina i zdublowane WBT z tylu, nic poza tym... Wymieniles, ze interesowales sie 805 i KEF - czyli kolumnami zdecydowanie designerskimi. Wiec nie wiem, czy tradycyjny Totem by ci podpasowal.

 

Pozdrawiam serdecznie i zycze udanych zakupow, ktore to juz beda takie bardziej swiateczne. Wiec moze warto sie szarpnac na cos extra i kupic maly, luksusowy produkt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.