Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do metalu do 10k pln


voivod

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat, sam szukam monitorów, które dobrze by zagrały metal, np produkcje Slayer, Deathspell Omega, Morbid Angel itd, u mnie na klonach Totem Mite różnie to bywa, raz lepiej raz gorzej, `Reign In Blood` nie da się słuchać, natomiast takie `Necropolis` daje radę, na dniach będę jeszcze Totemy testował z Behringerem i pre lampowym, choć zdaje sobie sprawę , ze jest to tylko tymczasowe rozwiązanie (Totemy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham slayer-a, black sabath i r.a.t.m. no i oczywście mansalughter / heheh sam grałem/ na proakach studio -100 w 20m i jest ok tylko do ich napędu używam końcówki 2x180w 8ohm.

jeśli tylko płyta nie jest bardzo kiepskiej jakości to naprawdę te monitorki są wystarczające

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Totem Mite to jest baby-Totem, budżetowe maleństwa, ze wszystkimi ograniczeniami. Ja miałem na myśli przynajmniej Model 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 28 Paź 2009, 21:22

 

>No i szacunek za nicka dla założyciela wątku;)

>Tak na marginesie,widziałem nie tak dawno temu Voivod'a live,krótka rozmowa z M.Langevine'm i

>wspólna fotka to pamiątki z koncertu.Nieodżałowany Piggy...

 

Czyżby Knock Out Festival? Pewnie gdzieś się minęliśmy. Bardzo miło wspominam ten koncert.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet jest spory proponuję posłuchać Ayon Gecko. Mimo swoich ograniczeń nie ma niedosytu basu. Jest trochę podpompowany ale efekt jest zadawalajacy. Kolumny są szybki i dynamiczne. Brzmią naprawdę ciekawie.

Być może również MA PL100 będa dobre ale ich akurat nie słuchałem (słuchałem PL200 i PL300).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

kefy do metalu sobie daruj od razu :/ podobnie bowersa

jedyne monitory które mi pasują do takiego grania to stare wielkie JBL z basowcami po 30-36cm,

twój metraż troszkę psuje, ale do 10 000zł nie wiem czy w tej muzyce coś lepiej się sprawdzi z małych niż jm lab mini utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam podlogowce na 12m2 i słucham metalu,

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

model V2........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam proponuje srawdzic spendor a5 sa b uniwersalne kopaktowe podlogowki ktore nie pokazuja slabej realizacji plyt mozna na nich sluchac starych slabo zralizowanych plyt polecam

P.s pisalem z telefonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunaticos, 29 Paź 2009, 11:42

 

>większosc muzyki "metalowej" jest co najwyzej srednio zrealizowana wiec czy nalezy szukac jakis

>wypasnych monitorow?

 

Należy, na zestawie który posiadam płyty źle zrealizowane da się posłuchać z przyjemnością, średnio zrealizowane z bardzo dużą przyjemnością, a te najlepsze to już ekstaza.

 

Przerabiałem w tym pomieszczeniu podłogówki - widać że dźwięk wypływa z kolumn, nie o to mi chodzi

Monitory zaś znikają i buduje się lepsza lub gorsza scena. Kierunek który nadaje paradigm i roksan jest właściwy, świetny, a ja go chcę tylko pogłębić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w tym pomieszczeniu podłogówki - widać że dźwięk wypływa z kolumn, nie o to mi chodzi

>Monitory zaś znikają i buduje się lepsza lub gorsza scena.

 

Generalizujesz na podstawie 1 lub niewielu przypadków. Po prostu nie miałeś dobrych podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunaticos, 29 Paź 2009, 11:42

 

>większosc muzyki "metalowej" jest co najwyzej srednio zrealizowana wiec czy nalezy szukac jakis

>wypasnych monitorow?

 

Większość, to powtarza zasłyszane mity i legendy ;)

Prawda jest taka, że na WIĘKSZOŚCI audiofilskich dopieszczonych i błyszczących systemików

nie tylko metal, ale i WIĘKSZOŚĆ normalnej muzyki brzmi jak kupa, dosłownie.

Taki jest ich urok po prostu, a nie żadna tam wina realizacji, zwłaszcza że nierzadko mówimy o kapelach trzepiących od lat grubą kapuchę, które mają bezproblemowy dostęp do najdroższych studiów nagraniowych i najlepszych inżynierów dźwięku, nie muszą na niczym oszczędzać, a ich pozycja na rynku wręcz wymusza przykładanie się do pracy w studio, często gęsto nagrywanie po kilkadziesiąt wersji jednego utworu (plus dogrywki, poprawki, solówki itd...) i wybieranie z tego jednej według nich najlepszej. Teraz jakiś koleś wrzuca efekt całej tej pracy na system pod tytułem lampowy wzmacniaczyk plus dwudrożne minimonitorki na 13cm "wooferach" i się dziwi, że mu nie gra... a Maria Jopek gra i Kate Melua też gra, tylko ten metal jakoś nie chce, to na pewno realizacja jest skopana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto spróbować PL100, są szybkie ( w przeciwieństwie do Goldów), nie ma żadnego ociągania, mają mocny i zwarty dół a góra jest szczegółowa ale w żadnym wypadku nienatarczywa czy męcząca, poprostu wiele słychać ale bez wsłuchiwania się. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.

Naprawdę warto chociaż posłuchać na chwilę gdzieś w salonie.

Jedynie co się boję, to że na twój metraż chyba za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 29 Paź 2009, 14:58

>Taki jest ich urok po prostu, a nie żadna tam wina realizacji, zwłaszcza że nierzadko mówimy o

>kapelach trzepiących od lat grubą kapuchę, które mają bezproblemowy dostęp do najdroższych studiów

>nagraniowych i najlepszych inżynierów dźwięku, nie muszą na niczym oszczędzać, a ich pozycja na

>rynku wręcz wymusza przykładanie się do pracy w studio, często gęsto nagrywanie po kilkadziesiąt

>wersji jednego utworu (plus dogrywki, poprawki, solówki itd...) i wybieranie z tego jednej według

>nich najlepszej.

Patrz ostatnia Metallica na bomboxie jeszcze jako tako gra ale już na budżetowym stereo nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod, 29 Paź 2009, 17:34

 

>Patrz ostatnia Metallica na bomboxie jeszcze jako tako gra ale już na budżetowym stereo nie

 

No chyba nikt mi nie powie, że jedna z najbogatszych, najstarszych i najbardziej doświadczonych kapel na świecie raptem zapomniała jak się w studiu nagrywa, bez przesady. Widocznie taki był "zamysł artystyczny" tej konkretnej płyty albo nie wiem tam co. Owszem są wyjątki, zwłaszcza w starszych wydawnictwach, ale na pewno nie jest to żadna WIĘKSZOŚĆ a dobieranie kolumn pod kilka słabszych płyt (które można sobie na kompie poprawić w jeden wieczór) to taki sobie pomysł, przynajmniej jak dla mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> voivod, 28 Paź 2009, 19:37

 

To "Granie z mięchem, krótkim basem" to IMHO podbicie okolic 100Hz widoczne w pomiarach Stereophile:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skoro coś takiego się sprawdza, szukałbym może wśród rzeczy które prezentują podobną równowagę tonalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski, 29 Paź 2009, 06:15

 

>Monitorem, ktorego szukasz mogly byc Totem Mani-2 Signature.

Wiec

>moze warto sie szarpnac na cos extra i kupic maly, luksusowy produkt?

Sporo przekracza mój budżet.

Jak się ma to co opisałeś do modelu niższego czyli Totem Model-1 Signature

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gra to świetnie ale może można jeszcze lepiej" - może, a może i nie ;))) Wywalisz sporo kapuchy i skanisz efekt końcowy.....tak też moze się zdarzyć.....

W takim pokoju wywaliłbym całą elektronikę, skupił się jedynie na żródle i monitorach aktywnych....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - poszukaj tego na Audiogonie i zapomnij o kolumnach do końca życia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod

"Jak się ma to co opisałeś do modelu niższego czyli Totem Model-1 Signature"

 

Nie wiem, nie sluchalem Model-1 ale przerabialem inne monitorki z pojedynczymi 13, 15 i 18cm wooferami. One po prostu nie odtwarzaja basu, przynajmniej w moich 9.5m2. Wczesniej mialem pomieszczenia 13m2 i 19m2. Zawsze ten sam problem - brak basu. Poza tym Model-1 to 7.2l (7.2l !) objetosci i 15cm wooferek. Wiec jakiej dynamiki i basu mozesz sie z tego spodziewac? Masz do wydania okolo 10tys. zl na monitory. To duzo. Wszyscy Ci zazdroscimy takiego komfortu. Ciezko pracowales na te pieniadze wiec dobrze sie zastanow ale powrot do kolejnych malych/kulejacych skadinad konstrukcji to nie krok do przodu. Moglby byc do przodu gdybys sluchal jazzu ale przy ciezkim graniu potrzebujesz troche innego pobudzenia. Tak bedzie to tylko dreptanie w miejscu. Tak czy inaczej jak juz sie zdecydujesz na ktoregos Totema to nie sluchaj glosow kobiecych - przestalbys sluchac metalu i zaczal jazzu...

 

Bez zadnego problemu zmiescisz sie w przedziale 10k zl jesli kupisz ADAM Compact. Mialem i te monitory przez rok. Maja 'twoj" krotki bas, u mnie przy wzmacniaczu 2x500W/4Ohm bylo tez miecho na srednicy. Bas jest naprawde pierwsza liga. Pochodzi z niemieckiego Etona, jest krotki, kontrolowany i ma klase. Natomiast wstegowy tweeter to zupelnie inna liga. Cos, co sie moze naprawde podobac gdybys... gdybys sluchal jazzu. A tak po prostu nie docenisz go w pelni. Jezeli bedziesz odsluchiwal te monitory wrzuc do odtwarzacza (tak tylko dla sportu) jakas plyte z wokalem. Jest jazda, chociaz Mani-2 Signature daja jeszcze wieksza przyjemnosc jesli idzie o glos ludzki. Poznalem te glosniki na wylot i w zasadzie (poza ograniczonym zejsciem basu) maja tylko jedna wade: nie potrafia do konca zniknac z pokoju. Nie da sie wyciac muzykow z przestrzeni tak jak to jest przy Totemach. Tak wiec posluchaj. Nie powinienes miec problemow z odsluchem/wypozyczeniem. Naprawde warto i zostanie sporo kasy na wzmacniacz tranzystorowy o stosownej mocy, ktorego te konstrukcje potrzebuja.

 

Jeszcze inna opcja ze stajni Totema to model Forest. To malutkie podlogowki (195x870x270mm). W sam raz do twoich 12m2. Jak scena bedzie za nisko to sobie podwyzszysz jakims cokolem. Bardzo latwe do wysterowania, znikaja z pomieszczenia niczym monitory i z tej ceny powinni zejsc do 10k zl. Jak nie to patrz Audiogon - chodza w niskich cenach. Tu juz bez zadnych kombinacji z clem sprowadzisz je sobie. Przed kupnem posluchaj bodajze wAudioforte, moze sie dogadasz co do ceny?

 

Jak juz kupisz to napisz co kupiles. Monitory to moje hobby i ciekaw jestem twojego wyboru tym bardziej, ze masz duzy budzet. Powodzenia.

 

PS 1. Na tym forum audiofil Stempur ma Totem Model-1 i goni je z dobrej elektroniki. Zapytaj jego.

PS 2. W dziale "Kluby" ktos opisal rozne Totemy. Nie pamietam czy bylo to w "Klub Totema" czy w watku monitorowca Arkadixa "Klub Milosnikow dobrych monitorow". Poszukaj, wydajac tak powazne pieniadze warto troche poczytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wogóle ściąganie z USA wchodzi w grę, to moim zdaniem ściągnij sobie Wilson Audio Cub2 z second hand, przynajmniej będzie postęp w stosunku do paradigm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dynamika i fantastyczny bas z monitora. Ten opis pasuje jak ulał do Isophon Galileo, 3-ój drożnego, dużego monitora z układem band-passu. To kolumna do wydajnego, raczej ciepłego wzmaka (Accu OK) z łagodną górą pasma. Wentylowana do przodu.

Gra w pokojach od 15-40 m kw. Cena ok 10 kzł za czarną parę. Ten kolor jest chyba nalepszy do metalu ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Triangle Trio? Z opisu wyłania się całkiem ciekawego brzmienia pod kątem ciężkiej muzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Redaktor też testował, może się wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac Twoj budzet pewnie poszedlbym w tym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100001866 1256914554_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.