Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do metalu do 10k pln


voivod

Rekomendowane odpowiedzi

lorecci, 3 Lis 2009, 10:24

 

>Scan-Speak D2905/9500 - podstawowy głośnik wysokotonowy SS - najtańsza 28mm kopułka tego producenta

>(co oczywiście nie znaczy że zła - broń Boże).

 

Oj chyba jednak nie do końca taki podstawowy... od dużego Revelatora różni go w zasadzie tylko profil i wielkość frontu, ale technologicznie to chyba dokładnie ten sam głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 3 Lis 2009, 12:21

 

jest to drugi od dołu głośnik 28mm - pierwszy to D2905/9300 (ale u akustyka już nie dostępny) później D2905/9500 ale pomiędzy nim a D2905/9900 jest jeszcze D2905/9700 i właśnie między tymi dwoma ostatnimi różnica tkwi w profilu frontowym (ponoć 9900 jest przystosowany do współpracy z dużymi głośnikami niskośredniotonowymi) choć nie jestem pewien czy to jedyna różnica.

 

Poza tym istotne są jeszcze dwa fakty

1) to są różne serie D2905/9500 to seria Classic D2905/9900 - to seria Revelator

2) może najistotniejsza - różnica w cenie D2905/9500 - 490zł/szt. D2905/9900 - 790zł/szt. Przyznasz chyba że to dosyć znaczna różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> parantulla, 3 Lis 2009, 12:21

 

9500 różni się od Revelatora - nie ma faradaya w napędzie, za to ma ferrofluid. Ma też chyba słabiej selekcjonowaną kopułkę. Identyczny z wyjątkiem frontu to jest 9700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie,

a czy waszym zdaniem taki duet Scan-Speak 18W8535 i Scan-Speak D2905/9500 w monitorze z obudową zamkniętą (projekt Akustyka za ok. 4 tysiaki na gotowo) ma szansę ekscytująco zagrać metal z takim np. systemem Naim 5i? Sęk w tym, że o ewentualny odsłuch jest dość trudno, jeśli się nie zamówi owych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie "mała" pomyłka z mojej strony. Oczywiście chodziło mi o 9700 vs. 9900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, 3 Lis 2009, 13:26

 

>No dobrze Panowie,

>a czy waszym zdaniem taki duet Scan-Speak 18W8535 i Scan-Speak D2905/9500 w monitorze z obudową

>zamkniętą (projekt Akustyka za ok. 4 tysiaki na gotowo) ma szansę ekscytująco zagrać metal z takim

>np. systemem Naim 5i? Sęk w tym, że o ewentualny odsłuch jest dość trudno, jeśli się nie zamówi

>owych głośników.

 

I w tym sęk właśnie.

Sam myślałem o którymś z projektów Akustyka - mają rewelacyjne głośniki i całkiem zgrabne obudowy wysokiej jakości w naturalnych okleinach. Cena jak na zastosowane komponenty jest niezła czyli jednym słowem - rewelacja.

 

Jest tylko jeden problem - nie można ich pożyczyć za kaucją i posłuchać u siebie w domu :-(

Zdaje sobie sprawę z tego że tego typu przedsięwzięcie (jakim jest akustyk) właśnie na takich zasadach się opiera ale mimo wszystko nauczony doświadczeniem podczas zakupu głośników nie odważyłbym się wydać dosyć dużej (jak na możliwości) kasy bez uprzedniego sprawdzenia kolumn w swoim systemie i co chyba nawet ważniejsze w swoim pokoju!

 

To że będą grały poprawnie to bardzo prawdopodobne ale czy Tobie takie brzmienie będzie się podobało - dowiesz się jak już zamówisz - i właśnie dlatego akustyka sobie odpuściłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro.

 

 

 

Kolumny Akustyka są „bezstronne”. Decydujące znaczenie będzie miał wzmacniacz. Obudowa zamknięta da Ci bas krótki, punktowy. Pod tym względem twoje HECO może grać lepiej. Ale decydujące w muzyce rockowej jest wypełnienie na średnicy. Dlatego jeżeli z HECO brakuje Ci tego wypełnienia (cecha Naima?), to z Akustykami w OZ może być wcale nie lepiej. Za to góra będzie zdecydowanie lepsza i co za tym idzie, przy małych składach (jazz, klasyka) będziesz przecierał oczy ze zdumienia. Gwarantuje.

Innym tematem jest, w jakim pomieszczeniu?. Monitor na osiemnastce, w OZ – moim zdaniem do 15m.

Gdybyś się decydował to jeszcze jedna uwaga. Warto dołożyć chociaż do SS9700.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi po głowie diabelska przeróbka tego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2-drożna OZ, ale na 22cm (mid)wooferze - co może dać mega-bas w małym pomieszczeniu. Zapotrzebowanie rodzinne jest, pomysł też mam... Bo projekt oryginalny to kompletna kaszana - impedancja schodzi do 3ohm w okolicach 2kHz, mimo że woofer ma 8ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>YunnanTEA

 

HECO to nie monitor o wybujałych barwach, ale na pewno lepszy, niż wynika to z ocen recenzentów np. AudioVideo. Kwestią jest tu kompromis pomiędzy wypełnieniem a szybkością, jak się okazuje dość trudny do osiągnięcia. HECO są również świadomym wyborem - zdecydowanie wolę dynamikę choćby i odrobinę wystudzoną, niż snujące się miodogranie. A możeby tak zasugerować założycielowi wątku monitory Triangle Genese Trio? Kiedyś słuchałem wolnostojących Celiusów z lampą EL34 i to był dopiero ROCK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod, 31 Paź 2009, 18:59

 

>Z tego co przeczytałem o Totem Mani-2 Signature Caspian może ich nie pociągnąć bo są 4 Omowe - co o

>tym myślicie.

 

Wysterował Dynaudio Focus 140 to i Totemy uciągnie, niestety nie słyszałem takiego zestawienia i nie mam pojęcia jak zagra całość.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro

 

 

No i sam sobie odpowiedziałeś. A przy okazji potwierdziłeś moje zdanie. Decyduje wzmacniacz i jego barwa. A jak do tego jest wykop to „to jest dopiero ROCK!”

A przy okazji i jazz i klasyka i co tam jeszcze dusza zapragnie.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednio wysokiego poziomu szczegółowości na górze!

I wracamy do punktu wyjścia. :-)

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu najlepszy jest brzeszczot;-) A tak na poważnie. Pozazdrościć budżetu na monitory. Rzuć okiem na Dynaudio Contour S1.4 - a najlepiej rzuć uchem;-) Gdybyś miał problemy ze znalezieniem ich w jakimś salonie zapraszam na priv. Wg mnie to strzał to w 10:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"voivod"

coś już wybrałeś?.......pytam bo za pewien czas będę miał podobny problem(mam nadzieje)!!!!

no i oczywiście wzmak do 10kzł.....ale to już temat na nowy wątek.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mztv, 4 Lis 2009, 19:06

 

>"voivod"

>coś już wybrałeś?

Na pewno posłucham:

SOUND&LINE ENIGMA MINI

TOTEM Model 1 Signature

TOTEM Mani 2 Signature

TOTEM Forest

Audio Physic Tempo VI

To jest plan na najbliższe 6 miesięcy

Co wybiorę zobaczymy jak posłucham, nigdy nie spieszę się z zakupami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Totemy polecam, ale należy je koniecznie odsłuchać w docelowym pokoju. W końcu to zaledwie 12m, więc w ciemno obstawiałbym tylko Model 1. Sam używam Forestów w 30m i jest dobrze. Z Mani 2 w moim metrażu też nie byłoby problemów. W 12m trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 4 Lis 2009, 20:04

 

>Ps. Forest i Tempo VI to nie monitory :)

 

Wiem - dlatego wszystko będę słuchał, weryfikował, a dopiero potem kupował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>YunnanTEA

Czyli, co? Lampa i Triangle? Rzecz w tym, że ta lampa musiałaby kosztować ze trzy razy tyle co ten skromny, czarny naleśnik (Nait), żeby zagrać z taką kontrolą w gęstych fragmentach. No i dlatego sprzedałem EL34 dla systemu Naima. Gdy panowie muzycy metalowi napierniczają jakby od tego zależały losy wszechświata, to jednak tranzystor lepiej oddaje sprawiedliwość ich wysiłkom - oczywiście moim zdaniem. Ale żeby nie off-topować za bardzo dodam, że w/w monitory Triangla muszę odsłuchać przy najbliższej okazji z moim systemem.

Pozdrawiam kolegę jak mniemam również zorientowanego rockowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 4 Lis 2009, 20:17

 

>szkoda tych 6 m-cy

 

Przecież to poszukiwanie i odsłuchiwanie jest najlepsze ;)

 

>YunnanTEA

>Gdy panowie muzycy metalowi napierniczają jakby od tego zależały losy wszechświata

 

No właśnie - lampa i losy wszechświata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo VI to rewelacyjna kolumna, ale nie do metalu Panowie:-) Metalową muzę z podłogówek to graja włoskie Chario z serii Constelation. Dokładnie model Pegasus.. Nieco przewalony bas, ale zabawa na 102;-) Dziwie się, że żaden z forumowiczów nie skomentował propozycji Dynaudio. To bardzo poważna kolumna i naprawdę godny polecenia produkt (bardzo często w studiach nagraniowych realizujących nagrania metalowe można spotkać aktywne monitory Dynaudio - to tak w nawiasie). JEdnocześnie analityczna i muzykalna. To tak "gęstej" muzyki jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

T.

post-27-100001316 1257410494_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod, 29 Paź 2009, 13:49

 

>lunaticos, 29 Paź 2009, 11:42

>

>>większosc muzyki "metalowej" jest co najwyzej srednio zrealizowana wiec czy nalezy szukac jakis

>>wypasnych monitorow?

>

>Należy, na zestawie który posiadam płyty źle zrealizowane da się posłuchać z przyjemnością, średnio

>zrealizowane z bardzo dużą przyjemnością, a te najlepsze to już ekstaza.

 

A TO ROKSAN WŁAŚNIE ! ! !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc Dynaudio miałem na myśli domowe monitory. Contour S1.4. W tym budżecie mógłbyś też stać się szczęśliwym posiadaczem podłogówek z serii Focus. Większość płyt metalowych jest źle zrealizowana? Z całym szacunkiem - nie zgadzam się:-) Statystycznie rzecz biorąc to większość płyt można potraktować jako źle zrealizowane:-) Metalowa stylistyka poza średnią nie wychodzi:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyn80,

 

a ja proponujac Dynaudio nie sugerowalem sie Twoim wczesniejszym wpisem.

I z premedytacja proponuje te monitory studyjne, ze wzgledu chociazby na 10" glosnik na dole. To sa monitory bliskiego pola i jest szansa, ze sie sprawdza w takim materiale muzycznym.

 

T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BM sa fajne - to prawda. Jednak mówimy o słuchaniu muzyki a nie jej "robieniu". Contour jest kolumna która przy zachowaniu szczegółowości na bardzo wysokim poziomie, jest jednocześnie muzykalna i przyciągająca. Bez "zmęczenia" uszu można w skupieniu słuchać dłuuuuuuuuugo:-) Na BM miksowałem.. Świetny produkt, ale jednak co 30min trzeba było wyjść na fajkę lub telefon do przyjaciela - jest za płasko i za sucho na "normalne" słuchanie na luzie:-) Zresztą prawie każdy monitor studyjny tak ma (kto pamieta legendarna Yamaha NS-10;-)).

 

To samo jest z np. Tannoy'em, Adam'em i wieloma innymi firmami. Projektują kolumny z myślą albo o studiach nagraniowych, albo odsłuchu domowym - i ma to swoje uzasadnienie (z nielicznymi wyjatkami na poparcie regóły):-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Roksan z Paradigmem Studio gra jak trzeba to koniecznie posłuchaj S2 tej samej firmy. W życiu nie słyszałem tak rockowych monitorów. Dynamika z kosmosu. Dream Theater brzmiał niesamowicie.

Zestaw w którym pracowały to:

CD Usher CD 1

Preamp Cairn Nanda

Wzmak Usher R 1.5

Kable różne zabawki Stereovoxa

 

Posłuchaj koniecznie, to były dokładnie takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.