Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do metalu do 10k pln


voivod

Rekomendowane odpowiedzi

A może dasz się namówić na aktywne Genelec 8050A? Max SPL pary monitorów to 120dB!! Moc znamionowa 150+120W. Łeb urywa! Jeśli się więc nie boisz posłuchania tych monitorów...

 

Ja w każdym razie nie narzekam.

 

Powodzenia w wyborze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w przypadku monitorów do metalu najważniejsza jest jednak dynamika i rozdzielczość. Mają co robić, szczególnie jak mają grać jakąś "rzeźnie". Bądź co bądź metal nie jest łatwym tematem dla głośników i aparatury je zasilającej. Autor wątku znalazł pewną synergię w dźwięku, która jak przypuszczam i mnie by się podobała, i powinien podążać tak właśnie obranym szlakiem. Myślę, że ani Dynaudio, Genelec i WLM nie zagrają w taki sposób jak potrafi zagrać Paradigm. Wynika to z takiej a nie innej szkoły. WLM-y będą szaleć i łoić, Genelec będzie się bawił w chirurga, a kolega autor będzie soczyście przeklinał. Może te WLM z Accuphase dadzą rade, ale z Roksanem... cienko to widzę. Z moich odsłuchów z góry odradzam wszelkie monitory projektowane do zastosowań profesjonalnych. Wszystkie "grzeczne" (np. Sonus Faber czy Totem) i wszystkie wysokoskuteczne. W każdym z tych wypadków będzie coś nie tak. Z reszta temat ma charakter czysto informacyjny, a voivod kupi co mu się spodoba. Jednak moja opinia na temat Paradigm Signature S2 jest jednoznaczna - Najbardziej Rockowe Monitory do słuchania w domu. Nie ma zlituj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Paradigm Signature był zasilany końcówką Ushera pewnie dlatego tak wymiatał :-) Daję głowę, ze w tej konfiguracji ze Studio 20 byłoby 90 % dźwięku S2 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signature S2 są zdecydowanie lepsze od Studio 20. Nie są tak bardzo agresywne. Mają lepszą rozdzielczość, znakomitą stereofonie i bardzo wyraźną lokalizacje. Przestrzeń jest zjawiskowa. Do tego jakość wysokich tonów jest hi-endowa. Mają bardzo szybki bas, co w przypadku metalu jest ważne, i jest go dużo. Na 12 m kw będzie wesoło. Także pierwszy plan nie jest rzucony na twarz. Z resztą potrafią zagrać wszystko, jak większość monitorów w tej klasie. Jednak takiego serca do rocka, takiego grania z jajami z takich gabarytów (13,4 litra) w życiu nie słyszałem. Może masz rację z tą końcówką ale świetnie wypadały z systemem Quada i Rotelem 1072 integrą i końcówką w bi-amplingu. Z resztą jak się skończą ciężkie czasy (dla mnie) będą moje :) Z resztą słuchałem ich przez blisko dwa tygodnie w różnych konfiguracjach. Kolega dokonywał tego zakupu i podłączał do wszystkiego co mu wpadło w ręce. Obok stały cały czas Studio 20 v3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoller, słusznie prawisz

autor szuka monitorów do ciężkiej, dynamicznej, "zabałaganionej" muzy i w tym kontekście niektóre propozycje są, rzekłbym oryginalne, czekam kiedy w końcu ktoś poleci najmniejsze Harbethy w połączeniu z triodą 2 x 3 watt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Bi-amping Paradigm bardzo lubi, coś o tym wiem. Ja słuchałem Signature S8 i S6, jakbym miał zamieniać swoje stare Studio 80 to na S8 właśnie, choć wycisnąłem ze Studio 80 tak znakomity dźwięk, ze na razie nie widzę takiej potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.

Łaskawym okiem spoglądałbym na wytwórców zza oceanu. Oni mają trochę inne podejście do produkcji głośników niż firmy w Europie. Może właśnie dlatego produkty europejskie są popularne w Stanach, a w Europie na odwrót. Voivod - poszperaj w necie, posłuchaj co jest dostępne w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHT Classic Three.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-49-100001199 1257540705_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Audio Show dłużej posiedziałem w pokoju Avcon. Suestado - cena 11 tyś - zachwyciły graniem różnych rodzajów muzyki. Rock grał bardzo żywiołowo. Polecam uwadze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że są łatwo ustawialne (brak tylnego otworu bass refleksu) i spokojnie grają nawet w bardzo małych pokojach. Dźwięk zblizony do monitorów - takie było założenie konstrukcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.