Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki czy monitory studyjne? ~1000zł


Grethort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mierzę się z zamiarem upgrade'u sprzętu audio dla mojego Piecyka. Czytam, czytam i czytam tematy na forum, i ciężko mi wybrać pomiędzy jednym a drugim. Z jednej strony monitory bardziej mi podpasują, bo nie mam super dużego pokoju pod duże kolumny/głośniki, że o akustyce nie wspomnę, a z drugiej strony zastanawiam się czy głośniki bardziej nie będą pasowały do gier? Jako iż to dział PCAudio to biorę też pod uwagę brzmienie w grach - nie zależy mi na realistycznych efektach typu "wybuch" - raczej preferuje brzmienie MUZYKI w grach ;-) (czy monitory studyjne dadzą sobie w nich radę?).

 

Na razie nie mam zamiaru sprzedawać obecnego zestawu Zero DAC i SR60. Słuchawki sobie zostawię po to, żeby wieczorami nie kaleczyć rodziców muzyką - nie lubię słuchać głośno muzyki, katując rodziców oglądających TV. Na razie zastanawiam się pomiędzy Alesis M1 Active 320 USB / Microlab Solo6C / coś innego z zestawu 2:1. Zastanawiam się też czy nie dokupić jakieś zewnętrznej karty dźwiękowej do gier i potem ew. przełączać pomiędzy Zero i wewnętrzną kartą (albo jeszcze lepiej - zewnętrzną pod USB). Jeśli chodzi o brzmienie, hmm... preferowałbym bardziej brzmienie postawione na zabawę/rozrywkę - ale może po prostu wykluczmy kłującą w ucho górę, chciałbym też usłyszeć naprawdę nisko schodzący bas. Nie chce pierdziawek.

 

Przypominam, iż sprzęt będę podłączać pod Zero - na razie nie planuje wymiany(co najwyżej lepsze wzmacniacze operacyjne). Cena do maks. ~1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 6 są dobre ale w niższej klasie. Jak chcesz coś lepszego to np. Pure 100 . Za 1 tys. od pary nie kupisz prawdziwych monitorów studyjnych tylko projektowe (choć też zwane potocznie studyjnymi) i to z tych słabszych. Dobre projektowe to KRK RP5 które przekraczają tą granicę cenową ... z racji że to 5" nie wiem jak zareagujesz na ilość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak chcesz coś lepszego to np. Pure 100

 

Dzięki, poszukam coś więcej na ich temat. Sprzęt cenowo też mi odpowiada, tylko przypominam, że nie chcę walczyć z akustyką, ot co najzwyklejszy pokoik. A miejsce głośniczków raczej widzę u siebie na biurku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie postaw na aktywne monitory studyjne. Ostatnio pojawiły się rewelacyjne (kwestia możliwości/cena) behringer truth B 1030 A w cenie ok 450zł para. Mają osobne wzmacniacze o mocy 50W na woofer i 25W na tweeter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkeljot - miałeś do czynienia z tymi Behringerami? Cena bardzo ciekawa, ino niezbyt wiadomo o brzmieniu. A i google niewiele na ich temat mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he nawet CREATIVE GIGAWORKS T40 II są od nich droższe :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fructo, 30 Paź 2009, 20:31

 

>majkeljot - miałeś do czynienia z tymi Behringerami? Cena bardzo ciekawa, ino niezbyt wiadomo o

>brzmieniu. A i google niewiele na ich temat mówi.

 

Z tymi konkretnie jeszcze nie miałem bezpośrednio kontaktu, ale inne pozycje behringera tak i mam powody by przypuszczać, że grają naprawdę nieźle. Z tego co do mnie dochodzi z niemiec, to o ile ich wielkość nie stanowi problemu to do kompa nie ma nic w tej cenie (i trochę wyższej też) co by mogło je przebić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tym małym "behringerkom" i powiem szczerze, 450 za parę? To będzie hit z całą pewnością. Sam myślę, czy się nie skusić na test. Szkoda, że cały internet milczy na ich temat - tyle, co sklepy napiszą. Co ciekawe, mają korekcje pomieszczenia co w przedziale cenowym do 1000zł jest absolutną rzadkością. Albo ktoś się pomylił z ceną albo sam nie wiem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 1 Lis 2009, 09:26

>Albo ktoś się pomylił z ceną albo sam nie wiem :-)

 

Obyś nie wykrakał bo :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, no to ktoś faktycznie dowalił z ceną. I lepiej nie krakać, bo może sobie kupię je pod koniec listopada. Byle by tylko cenka była taka jak jest za parkę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich maila - jak odpiszą dam znać czy popełnili błąd czy może faktycznie aż taki rozrzut między cenami jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować własną odpowiedź z innego forum na temat Behringerów (nie chce mi się przepisywać):

 

"Wszystko jasne - 450zł jest ceną za parę - dzwoniłem przed chwilką do nich. Jednak na tym kończą się dobre informacje - głośników nie ma aktualnie na stanie, Behringer nie dostarczył ich jeszcze do sklepów, jest to nowość. Obowiązuje kolejka zamówień, aktualnie jest około 8-10 osób zapisanych. W momencie gdy się pojawią sklep obdzwoni klientów i pozwoli na zakup. Jednak termin dostawy nie jest znany..."

 

Więc póki co lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie rozejrzal jeszcze za Alesisami M1 Active Mk2 - uzywam ich na codzien wlasnie jako glosnikow do PC i do tej pory nie znalazlem niczego lepszego. Mozna je czasem znalezc wlasnie w granicach 1000 zlotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi co możesz powiedzieć o dźwięku alessisów i ich jakości wykonania? Rozmawiałem z jednym posiadaczem M1 active mkII. Podobno aktywne potrafią burzyć mury basem - czy to faktycznie prawda? Czy nie męczą ucha przy dłuższym odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alesisy maja duzo basu - to fakt. Jak dla mnie sa w porzadku (tak sie jakos zgraly z przetwornikiem na 1543), natomiast nawet w instrukcji do nich jest napisane, ze w przypadku kiedy uzytkownik uwaza, ze jest za duzo basu, mozna zatkac jeden z dwoch otworow bass-reflexu (sprawdzilem - rzeczywiscie jest roznica) i w ten sposob sobie to pasmo regulowac.

 

Co do dluzszego sluchania - nie, nie mecza nawet po 9-10h, ale jak pisalem wczesniej - to moze byc kwestia, ze ladnie to zagralo z zewnetrznym DACem (przyznaje sie bez bicia, ze nie probowalem ich z wbudowana karta dzwiekowa...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.