Skocz do zawartości
IGNORED

Moje pierwsze stereo z prawdziwego zdarzenia...


key

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu sprzętu. Wcześniejszy pomysł, który przedstawiłem na tym forum, na szczęście został mi wybity z głowy, tj zestaw 2+1. Po wielokrotnym przewertowaniu forum doszedłem do wniosku, że rzeczywiście normalne stereo oparte na kolumnach podłogowych nie będzie złym pomysłem. Jak tak czytam i co raz bardziej się zagłębiam w tematyce audio mam co raz większe problemy z wyborem ( dlatego czasami myślę sobie, że jednak ci co żyli jakieś 20 lat wstecz mieli łatwiej, albo diora albo radmor albo coś tam..).

Doszedłem do wniosku, po wielu dobrych radach użytkowników tego forum, że lepiej postawić na dobry wzmacniacz i kolumny podłogowe. Dlatego też zakładam ten temat. Wiem, że ktoś może powiedzieć, że takie sprawy były wielokrotnie omawiane, ale wolałbym aby się odnieść do tego przypadku osobno.

Przeszukiwałem różne miejsca gdzie można nabyć sprzęt z tzw drugiej ręki i znalazłem parę propozycji. Prosiłbym o podpowiedź co z czym najlepiej dobrać z tego co przedstawię. Chyba, że ktoś ma coś ciekawszego do zaoferowania :).

Do tej pory słuchałem muzyki z zestawem kolumienek Tonsil space '86 i wzmacniaczem Sony LBT-V702. Nic ciekawego, ale musiało wystarczyć. Niestety zestaw powinien być dość uniwersalny, gdyż słucham naprawdę wszelakich rodzajów muzyki.

 

To co udało mi się wyszukać:

 

Kolumny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wzmacniacze;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co z CD nie wiem...zależy od tego co zostanie z funduszu po wcześniejszym zakupie kolumn i wzm.

A fundusz jaki mam to ok 2tys zl, wiem, że nie za wiele, ale dlatego takie wybory...

 

 

Jeżeli ktoś znajdzie chwilę proszę niech zerknie okiem i wyda swoje opinie na ten temat. Może ktoś będzie w stanie coś ciekawego zaproponować, będę bardzo wdzięczny ....

 

Pozdrawiam

 

Key

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tannoye m4 z ogloszenia z forum, do tego dosc przejrzyscie grajacy wzmacniacz, wcale nie mocarny, i masz uniwersalny zestaw ktory zagra kazda muzyke i nie zmeczy po paru dniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja na początek zabawy, kup linna clasica i eposy lub qba na alusach. Nie popełnisz błędu, nie musisz brędzlować się kablami, dobierać źródeł itd. Tym bardziej, że zaczynasz przygodę i możesz władować się na minę. A i jeszcze jedno - będzie uniwersalnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> JarlBjorn

czy te revolution r2 nie będą lepsze jakościowo od M4?

 

>>> Seba78

wielkie dzięki za rade, jednak chciałbym mieć możliwość późniejszej rozbudowy bądź podłączenia bi-wiring, tak aż zupełnie prosto, po najmniejszej linii oporu bym nie chciał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest możliwość rozbudowy i dołożenia końcówki mocy. Z bi wireingiem też pewnie można się uporać - ale nie przeceniał bym tego elementu. Poza tym do nowego clasica można się wpiąć w DAC po wejściu cyfrowym a nawet kilku - powiedz mi ile urządzeń zaoferuje Ci takie możliwości? Do tego dobry tuner, możliwość podpięcia gramiaka. Jak masz możliwość to po prostu posłuchaj sobie takiego zestawu - zwłaszcza w kontekście ceny! ca cały kompletny zestaw. Jedynkę jak poszukasz to za 2 tysiaki znajdziesz. Spróbuj uzbierać tak grający zestaw w tej cenie. Za nową wersję clasica pewnie trzeba dac z 3,5 - 3,8 z drugiej ręki. To jest nadal atrakcyjnie (zwłaszcza, ze możesz podłączyć kompa, odtwarzacz sieciowy, tuner TV cyfrowej itd) I masz pewność, ze ktoś to złożył dobrze i zgodnie z jakimś tam spójnym pomysłem na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Seba78

nie mam w zamiarach używać zestawu do czego innego jak tylko słuchanie muzyki z CD, bądź winyla...ale oczywiście przejrzę również to o czym piszesz..bo mimo moich oczekiwań brzmi interesująco, albo masz duże zdolności marketingowe :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę dodać, kwota jaką podałem musi wystarczyć i na kolumny i na wzmacniacz, więc propozycja z Linn jest troszkę ponad moje finanse..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... jestem po szkoleniach dla handlowców - ale akurat linnem nie handluję:) po prostu słuchałem starego i nowego clasica i to w różnych konfiguracjach i jak widzę, że ktoś zaczyna kombinować to mam w pamięci moje poczynania - z dzisiejszego punktu widzenia bez NAJMNIEJSZEGO SENSU:) Dlatego jesteś już którąś osobą której na początek polecam ten sprzęt. Później można oczywiście się bawić - ale przynajmniej nie wtopimy kasy. Nawet nie wiesz ile osób już porzuciło zabawę drogimi gadżetami i postawiło ostatecznie na porządną "miniwieżę":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Seba78

tak myślałem.. :P

oczywiście to może być dobra opcja, lecz nigdy nie byłem przekonany do tzw rzeczy kompaktowych all in one...jestem w tych kwestiach raczej konserwatywny i wolę powybierać pomiędzy klockami, które prócz brzmienia będą , tylko i wyłącznie dla mnie, odpowiednio wyglądały na półce..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... podobnie myślę..takie urządzenie bym widział prędzej w sypialni niż w salonie na półce..takie może zboczenie, ale mam sentyment do dużych urządzeń, tak jak pisałem wcześniej wolę segment niż takie małe coś, choć nie uważam, że jest gorsze jakościowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jeszcze się odniesie do propozycji "JarlBjorn" ?

ktoś ma bądź miał w odsłuchu tannoy revolution r2 i może porównać do tannoy m4?

także mało można wyczytać o kolumnach Naim intro 2, które wiszą na allegro, jestem ciekaw czy są warte swojej ceny i co sobą reprezentują...

mimo wszystko jestem póki co ukierunkowany na dali 450, ale wszystko oczywiście zależy od ceny, gdyż nie wyglądają zbyt zachęcająco, trzeba by je porządnie odświeżyć...

 

Możecie mi również powiedzieć co za wzmacniacz dobrać?

Jeżeli te tannoy to co? A jeżeli te Dali to co wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ws. R2 moze zapytaj kol. Norwidosa, to znawca marki.

 

Radzilbym takze zwrocic uwage na Acoustic Energy Evo, bardzo kompetentne kolumny. M4 sa od nich jednak latwiejsze do napedzenia co w kontekscie umiarkowanego budzetu na wzmacniacz moze byc zaleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! za 2 tyś z drugiej ręki można skompletować całkiem dobrze grający zestaw..Znam Wzmacniacze Acoustic Research (z jednego kożysta znajomy), to może nie efektownie wyglądające klocki, ale grają całkiem dobrze (w swojej cenie). hmm.. ja pracuję w Bydgoszczy, a zajmuję się zawodowo muzyką. może mógłbym pomóc więcej info zapraszam na priva. pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> JarlBjorn

 

dzięki wielkie za polecenie użytkownika norwidos..nie przypuszczałem, że można mieć takie zbiory :P...a dzięki temu taką wiedzę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten temat - żeby nie zakładać następnego z własnym - bardzo podobnym pytaniem.

Tyle, że ja już kupiłem. Budżet miałem ograniczony i z góry wiedziałem, że Allegro będzie jedynym miejscem zakupów. Znajomy meloman ( nie audiofil - człowiek, który żyje z recenzowania płyt głównie klasyka i jazz) polecał mi produkty firmy Marantz. Znalazłem budżetowego Marantza PM-32 z CD MARANTZ CD-42mkII w dobrej cenie. Planuję to tego podłączyć kolumny Tonsila Fenix - ale na początek kupiłem również Marantza HD 400.

 

Co myślicie o takim zestawie - wszystko kosztowało na prawdę nie wiele bo 400 zł. Czy to będzie warte swojej ceny ??

 

Czy kolumny Tonsila ( przyznam, że cena gra główną rolę i fakt, że mimo wszystko to sprawdzony producent) będą tu dobrym pomysłem - a może leciwe HD 400 wystarczą ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.