Jump to content
IGNORED

A może by tak klon Alchemista Forseti ADP 20?

Basill

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio miałem możliwość rozrysowania Alchemista Forseti ADP20 ze zdjęć od znajomego ze stanów. Jedyną rzeczą jakiej nie mogę ustalić dokładnie to napięcie zasilania, znajomy ma dwie lewe ręce do elektroniki i nie wie jak zmierzyć napięcie a na trafie nie ma żadnych oznaczeń (wyliczyłem coś ok 39V ale były drobne problemy z matematyką ;p ), oprócz tego na oko wygląda że wszytsko jest ok . Także proszę ludzi którzy dobrze się znają na tranzystorowcach aby sprawdzili czy schemat jest ok. Klasa pracy AB, moc 150W/8ohm 2 trafa po ok 400W. De symetryzator sygnału jest w oryginale na opa-ch, jeżeli ktoś by się uparł to mam opracowany desymetryzator na 2 połówkach ecc88 na kanał (po jednej lampie na kanał :) ).

Pozdrawiam i liczę że temat chwyci. Schemat w wyższej rozdzielczości dostępny na życzenie :).

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Zamieściłem stary schemat który nie miał prawa tu być ;) jeszcze raz przepraszam :)

Hidden Content

Hidden Content

Qurcze, baaaardzo ciekawy wzmacniaczyk....

Hidden Content

post-1532-100001751 1257012042_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Maćku monobloków to mogliście słuchać z serii "THE" bo tylko z tej serii były monobloki w ofercie alchemista (schematów do tej serii nie ma nikt nawet projektanci a dokładnych zdjęć ze środka też nie ma), forsetiego miałem okazje niedawno słuchać z pre passa i był miodzik :), dynamika wykop, wysokich pod dostatkiem i lekko wycofana średnica :).

od rotela na pewno tutaj tez sporo zależy od jakości parowania tranzystorów, i użytych elementów. w każdym bądź razie ja zaczynam gromadzić na niego elementy :). Jak ktoś może mi powiedzieć gdzie moge kupić podobny woltomierz

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko na napięcie zmienne to będe wdzięczny :).

• 1 month later...

To nie nity tylko takie sprytne srubki imbusowe normalnie sie je odkreca maja gwint M4 mozna je zastapić zwykłumi normalnymi M4.Schemat podobny do naszej Diory WS442 sztywny stopien mocy z wykopem.Podkopcone rezystorki pewnie trza by było zatapić takimi samymi ale o mocy 0,6W na wystajacych nóżkach aby sie grzały w powietrzu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.