Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio MA66 - kto zna?


fotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam głośniki Monitor Audio pochodzące z mniej więcej pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. W internecie jest na ich temat bardzo niewiele informacji - własciwie wiem o nich tyle co nic. Posiadają głośnik wysokotonowy Audax HD100 D25 oraz membranę bierną i głośnik niskotonowy z charakterystycznym odwróconym gumowym pierścieniem. Membrana bierna jest wykonana z polipropylenu, sądząc "na oko". Grają bardzo dobrym basem, schodzącym naprawdę nisko, średnica jest nieagresywna, wysokie przyjemnie współgrają. Kupiłem je w dobrym stanie, jak na wiek, posłużą pewnie jeszcze 30 lat. Jednak chciałbym dowiedzieć się jaki głośnik niskotonowy posiadają. Oznaczenia na magnesie są zaklejone naklejką z logo MA, a nie chciałbym jej zrywać. Czy ktokolwiek widział/ma takie głośniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie odzywa - tp pewnie właścieciele takich zabytkowych kolumn poumierali razem z nimi...

Ja też kilkanaście lat temu wyprowadziłem się od teściów (po wybudowaniu własnego domu) i tak niedawno wygrzebałem u nich moje poczciwe-zabytkowe Altusy 150 (wersja eksportowa). Ale czas zrobił swoje, zawieszenia i membrany do wymiany. Wyrzucić szkoda, chyba, że znajdzie się jakiś amator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.