Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwne różnice głośności


czolgista778

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam u siebie wzmacniacze Linn-a, kolumny Dali 104 i Altus 110(Za wygląd i potęge brzmienia).Może mi ktoś powiedzieć jak to jest że przy takiej samej głośności i słuchając kolumn Dali mogę spokojnie rozmawiać z osobą siedzącą 80cm ode mnie a przy Altusach muszę już mówić głośniej, tak jakby zagłuszały głos,ale głośność jest taka sama!.Jak to jest ?

 

 

Linn Powertek z altusami gra nawet ciekawie, średnie tony śą znośne a tuba męczy dopiero przy głośnym słuchaniu, ale jest też prawdziwa bolączka altusów - brak basu.Bynajmniej nie wyobrażam sobie lepszych kolumn do muzyki electro typu Jean Michel Jarre (Np. Oxygene II albo Chronologie 6), tam akurat tuba się jak najbardziej nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie czego twierdzisz, że jest równa głośność?poziomu ustawienia potencjometra w wzmaku czy ucha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucha, bo jednak są różnice w efektywności kolumn, niby Dali mają 94Db a muszę dawać głośniej żeby dorównać altusom które grają na niższej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to w altusach masz większy poziom zniekształceń, przez co mnoży się hałasssss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie takie dziwne uczucie, na moje ucho grają cicho a jednak dość mocno zagłuszają głos rozmawiając z kimś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo altusów używa się w dyskotekach,a nie w pokoju do bajerki z dziewczyną;D LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778

 

>jednak dość mocno zagłuszają głos rozmawiając z kimś.

 

Masz rozmawiające z kimś Altusy? W mordę jeża, ale wypas!

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drą ryją drą ;)

 

Dziewczyn nie ściemniam, nie warto.Lepiej słuchać muzyki niż ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy maja przedni BR,dali z wyglądu (oglądałem tylko zdjęcia i opis)z przodu go nie mają.Skuteczność obu może być rózna na korzyść altusów bo grająbardziej dynamicznie niz dali,oczym wspomniano kilka postów wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy jak i większość Tonsilowskich głośników z tego okresu mają mocno podbitą średnicę, co pokrywa się z widmem mowy ludzkiej. I stąd ten efekt. Ponadto możliwe, że mają ogólnie większą efektywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Altusy i podbita średnica ??? Toż to totalna "studnia" jest ! Jedynie wysoka średnica i niska góra są wyeksponowane, głównie przez tubę - i tyle. To sprawia, że te głośniki nie znają słów: subtelność, precyzja, powietrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w domu rexoxy bx 350 a tato za ścianą ma altusy 75 i tak ostatnio zabrałem mu i podłączyłem do swojego sansuja, dałem im kable klotza i włączyłem, kilka minut i miałem dość. Nawet na przyzwoitym kablowaniu one wrzeszczą jak zarzynane. Podłączając revoxy zniekształcenia znikają, a do tego samego systemu altusy to cały system trafia. Dla altusów dobre kable nie mają znaczenia, one same z siebie przenoszą tyle zniekształceń, że głowa boli, a tuba to majstersztyk........, ciekawe czy by nadały się do odstraszania szpaków z czereśni, mnie skutecznie odstraszyły. Mam jeszcze schowane ZG30C15 unitry i grają o wiele lepiej niż altusy i nie wiem czemu wszyscy twierdzą, że altusy są lepsze. Chyba tylko z wyglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich Altusach odwróciłem + i - w GDWT, zmieniłem kabelki w środku na grubsze oraz zmieniłem wytłumienie na tzw. piramidki i w życiu byś nie poznał że tak gra Altus, nie męczy wogóle, bardzo łagodny stonowany dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Yul. Co na to tato? Twierdzi, że moja muzyka to dno bo nie ma wysokich tonów. Znaczy się tego (mojego dziadka tekst) nie ma zniekształceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starszy zawsze słucha z bass i treble na maks, jak przychodzę to daje zawsze na 0 a on do mnie że mu "patefon" robię :-) Znowu moja mama nie lubi Audiostaticów bo mają wyeksponowaną górę i jak wrzuci jakąś płytę z gazety to aż się słuchać odechciewa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołgisto - Altus pewnie gra lepiej, ale jak to powiedział znajomy, można zrobić w nich wiele, ale zawsze pozostaną ograniczenia głośników i bez ich wymiany nici z dobrego dźwięku. Testowałem ostatnio kolumny unitry altusy taty i swoje dawne dwa zestawy i..... biorąc każdą parę kolumn to każda kolumna z pary gra inaczej. Jak dobre głośniki mogą grać na chybił trafił. Wygłuszone tak samo, kondy takie same, a grają inaczej. Po prostu głośniki są źle po sklejane i muszą grać inaczej. Sam kiedyś kleiłem taki głośnik tonsila i pewnie nie zrobiłem tego gorzej niż fabryka. Altus to stary złom, nie mówię, że brzydki bo wyglądają ładnie, ale to nadaję się tylko jako podstawka nie wiadomo pod co. Poza tym te piankowe wykończenie głośników, miałem nowy głośnik i po dwóch latach intensywnego użytkowania pianka się zaczęła kruszyć. Do niedawna uważałem je za osiągnięcie techniki i rewelacyjnego dźwięku dopóki nie usłyszałem innych. To tak samo jak z jazdą maluchem super samochód, dopóki nie wsiądzie się do innego. Niedawno podniecałem się Radmorem, a teraz jak go włączę u taty to nie wiem co o nim mówić, ani to nie jest dobrze wykonane, ani nie gra. Miałem kilka radmorów 5102 i każdy inny, a kupując tuner am czy korektor to na deski nie ma co liczyć takie same, ba mało to inne odcienie paneli czołowych. I znów to samo powiem - ładnie to wygląda z daleka, ponadczasowy wygląd, ale każdy inny z każdych lat produkcji inne podzespoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo robię u mojego taty (nie mówię na niego stary - zasłużył na lepsze traktowanie). Ale on, że jak można słuchać takiego zamulonego dźwięku. I kłoć się z nim. On ma kable z 5 zł które dają mnóstwo zniekształceń i nazywa to wysokimi tonami - są różne gusta. Ma altusy, radmora i duży pokój. I efekt hali, zero dźwięku tylko syk i brak basu. WRZESZCZĄ TE ALTUSY jak pojeb..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się swoich altków 110 jakiś miesiąc, moze 2 temu pozbyłem, i tak były kupione bardziej jako ozdoby i na próbę bo nie miałem nigdy wczesniej Tonsili.Dali 104 je pozamiatały ale to do przewidzenia a znowu Audiostatici nie miały kłopotu z Dali, na sam koniec przed sprzedażą 104ek porównywałem je bezpośrednio do audiostaticów i nie mogłem tych dali słuchać, takie przytłumione, płaskie...

Efekt hali jest dobrze słyszalny przy altusach ze względu na ten punktowy bas i tuby, dlatego muzyka elektroniczna wcale nie brzmi źle ale każda inna na tych kolumnach to dno :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.