Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

KLUB DUAL MANIAKÓW


koola881
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto miejsce gdzie każdy może przedstawić swoje zdobycze tego legendarngo producenta...a było tego sporo:) duża ilośc zdjęć mile widziana.Dla wszystkich którzy dopiero planują zakup takiego sprzętu link do instrukcji,servisówek i testów.

http://wegavision.pytalhost.com/dual.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 lat później...

Jestem szczesliwym posiadaczem odrestaurowanego gramofonu- opis w diy, projekty ukończone, Dual 491A z dorobioną obudową. To był "wkład gramofonowy" do zestawów all-in-one, ale u mnie zyskał wlasne lokum ? Fotki w linku.

Warto było się nim zająć, bo bardzo rzadko trafia się czterdziestoletni sprzęt w tak dobrym, wrecz fabrycznym, stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Zasilacz w obudowie, w cokole z plastiku ukryty włącznik i kontrolka zasilania, a także coś nowego- gniazdo cinch do podłączenia przewodowej lampki LED do podświetlenia tarczy stroboskopowej, którą wydrukowałem i zalaminowałem. Tam też (cokół) znajdują się gniazda wyjściowe. Czekam na pokrywę- kupiona, już do mnie jedzie. Jak ją dopieszczę (wymaga przerobienia pod zawiasy Duala i polerki), pochwałę się odrestaurowanym pięćdziesięciolatkiem.

IMG_20210504_072813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na koniec na ramię trafiła wkładka- choć nie do końca z epoki, to robiona dla Duala przez Ortofona, DN249. Igła nowa, z Wamataudio. Jest zadziwiająco dobrze, jak na gramofon sprzed pół wieku, dźwięk ok, obroty stabilne (idler, rolka w świetnym stanie, ciężki talerz), mechanika działa pewnie i precyzyjnie. Kiedyś jednak robiono porządny sprzęt.

IMG_20210707_124811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po posłuchaniu kilku płyt z rozmaitą muzyką, przedstawiam swoje spostrzezenia- to względem Shure'a trochę inne granie. Ortofon jest nieco łagodniejszy, lekko zaokrąglony na basie, i choć nie gubi szczegółów, to przedstawia je nieco delikatniej. Shure wali rockowo, bez owijania w bawełnę, odrobinę bardziej szorstko, z trochę krótszym basem, z dobrym wykopem. W sumie nie wiem, która wkładka jest lepsza, bo każda przedstawia muzykę po swojemu, mimo, że różnice nie są duże i obie mieszczą się w odpowiadających mi granicach. Zostają więc obie- zwłaszcza, że mam dodatkowy koszyk, co umożliwia szybką wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.